Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

proforma píše:..."koupit hodinky a dokonce zivota na ne nemuset sahnout"...
To je, bohužel, jeden z mýtů ohledně automatických (či obecně mechanických) strojků. Naopak mechanické hodinky vyžadují někdy větší péči, jak "quartzky", neboť se musí (nebo alespoň měly by se) pravidelně čistit, promazávat a seřizovat. Ale je pravda, že při patřičné péči zase vydrží takový strojek hodně dlouho a zpravidla je schopen svého majitele opravdu "přežít". ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Mirino
Příspěvky: 60
Registrován: 12.10.2014 13:11
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Mirino »

proforma: Ty Orienty budou nejspíš zmagnetizované. Zanést k hodináři, nechat odmagnetovat, určitě vyčistit a promazat a budou šlapat jak nové.
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od LuVa »

Taky jsem chtěl mechanické hodinky, ale nakonec jsem zjistil, že se nechci vzdát funkcí alarmů a časovače, které často používám na svých ručičkových digitálkách. A i ty další funkce, bez kterých bych se i obešel (stopky, kalendář, ...) jsou prima.
Hasdrubal
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2014 20:51
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hasdrubal »

Odolá minerální sklo rozžhaveným kovovým pilinám z uhlové brusky? Protože se my na sklíčku objevily malé vrypy, které tam nejspíš před řezáním nebyly.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od K4cer »

Ne.

Taky mám všechno oprskaný od flexy :evil:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Minerální sklo, přeloženo do češtiny "obyčejné sklo", žhavým částicím samozřejmě neodolá ;) Ovšem to pravděpodobně nedá ani safír...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od herman »

Mám hodinky z aukra. Nějaké šusy ze sigrapůru či tajvanu, nevím. Značka tu ším simei nebo tak nějak. Prostě se s nimi sprchuji, nosím je v práci v ochraném obleku. Když jsem je kupoval, tak mi dávali záruku dva roky, mám je již přes tři, takže až chcípnou tak je z klidným srdcem vyhodím. Letos mi totiž ježíček naježí http://www.razvedka.cz/products/ruske-v ... y-amfibia/
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Amphibia sice supr, ale ty mají sklíčko plastové, takže to rozhodně na parádu není.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Jen upřesním, že "sklíčko" je akrylátové. Což je sice také "plast" ale aby nevznikla mýlka, že jde o nějaké plexisklo... ;) Je sice náchylnější na škrábance jak skleněné sklíčka, ale zase vydrží údery (když se s hodinkama omylem o něco třískne).

Jinak u Vostoků je to vždy taková sázka do loterie, rozhodně nemají tak vyrovnanou kvalitu produkce jako japonské či švýcarské hodinářské společnosti. Pokud ale kápneš na dobrý kus, tak to budou celkem ucházející hodinky do nepohody.

A ještě taková moje soukromá připomínka - Vostoky které nemají nápisy na ciferníku v azbuce nejsou "ty správné" Vostoky... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od krvfx »

Plexisklo je akrylát. Přesněji řečeno polymetylmetakrylát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Njn, jsem si pěkně naběhl... ;) Teď abych pravdu řekl nevím, jestli jsou ty sklíčka Vostoků teda z Polykarbonátu, či jakého jiného ďasu - nicméně odolné jsou slušně...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Co maji nekteri furt s tim EMP delaji jak kdyby to melo znicit uplne vsechno. Nosim Garmin Fenix 3 Sapphire recenze/dobre hodnoceni me presvedcily zkusit je a libi se mi. Jsou i vodeodolne a maji safirove sklicko. Daji nabit i v prirode pomoci power banky (kterou si muzete dobijet solarni nabijeckou + jine zarizeni ktere sebou nosite jako je vysilacka, telefon atd.
http://www.garmin.cz/produkty/0/fenix/g ... ormer.html
Samozrejme hodinky pro rozpadlika to asi nebudou.
GPS asi nebude nic extra v lese s nima ale kdo potrebuje gps tak si jiste veme na to neco lepsiho a mimo les to uz bude celkem ok.
Mozna kouknu po jinych lepsich jinak hodinky tolik neresim. Mozna to budou Ambit 3 nebo jine Garminy.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 13.11.2015 21:13, celkem upraveno 8 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
jojinek
Příspěvky: 72
Registrován: 04.11.2015 12:10
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od jojinek »

Aby sme sa vratili k teme:
Podla mna najlepsie hodinky PA su mechanicke/mechanicke s automatickym natahovanim. Povacsinou, hlavne tie lepsie, uz su aj vodotesne, narazuvzdorne, so zafirovym sklickom (ako to bolo uz vyssie preberane)

Ja sam mam hodinky Lucien Rochat, vodotesne do 300 metrov, co mi je sice naprd, lebo uz v tretinovej hlbke by bolo po mne,s automatickym natahovanim a samozrejme so zafirovym sklickom a platinovo-zlatym puzdrom...
Kupil som si ich na aukcii obchodneho(aukcneho?) domu Christie´s ked mi ukradli predchadzajuce hodinky Harry Winston Opus One.
Na fotke zatisie tvorene predmetnymi hodinkami, zafirovym prstenom,multitoolom Leatherman a cigarou Davidoff Aniversario No.1 .
image.jpeg
Naposledy upravil(a) jojinek dne 13.11.2015 21:17, celkem upraveno 2 x.
Nedostatok poznania je prapríčinou utrpenia. Nedovoľuje chápať príčiny a dôsledky javov.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od štaflík »

To psal Hulán a spletl si MyEgo s rozpadem?
Každopádně zlaté hodinky jsou pro rozpad super. :lol:
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Gall »

Zdar
tak tedy musím říct že jste mně tady rozsekali
nikdy by mně nenapadlo že tady vůbec někdo pomyslí na elektrický hodinky který po dvou letech lehnou na baterku na místo mechanickejch automatů.
Hodinky které nemají zcela podstatné logaritmické pravítko kterým spočítáte všechno i to co vám ve škole nešlo na kalkulačce.
............... :shock:
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od nextclick »

Fabulous píše:Minerální sklo, přeloženo do češtiny "obyčejné sklo", žhavým částicím samozřejmě neodolá ;) Ovšem to pravděpodobně nedá ani safír...
Bod tání skla: 1000-2000°C podle složení. U toho hodinkového bude počítám někde kolem 1500°C
Bod tání safíru: 2000°C

Tedy odolnost proti jiskrám je u safírového skla je určitě větší než "minerálního". Přesto je jisté, že letící rozžhavený kousek safíru z flexy udělá do safírového skla na hodinkách slušnou dírku. ;)



Fabulous píše:Mno, kdo si myslí, že digitálky vydrží víc, než-li dobré mechaniky, tak je celkem naivní fantasta ;)
Jak myslíš tu výdrž? Mechanicky nebo časově? Pokud mechanicky, tak bych to asi rozporoval.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Taky zastavam safirove sklicko bez nej ani krok. Mam sice el. hodinky ale vydrzi taky dlouho i nekolik let nabijet je neni problem maji zase jine vyhody je to jen o potrebach cloveka a co umi vyuzit ja ty sve napriklad vyuziji takze obycejne natahovaci by mi byly k nicemu nabijet se daji lehce i v prirode a vydrzi taky vecnost. Opravdu zalezi na hodinkach nejsou vsechny stejne. Po velkem pru*eru stejne hodinky budou prevazne ne uz tak dulezity jako ted. A cas se da urcit i bez hodinek ne na minuty presne ale da. Nemusim lidi co zastavaji ze to jejich je nejlepsi protoze lzou nevi o tom nic nejlepsi neexistuje musi si uvedomit ze to co vyuzivaji oni tak jiny to treba nevyuzijou a potrebuji neco jineho.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Tak ja po cca 15 letech vytahla sve kdysi nosene automaty Orient. Kdyz jsem je rozchodila, predchazely se o cca 20-30 minut denne! Velke zklamani... Pak jsem je nechala vycistit. Pred tydnem jsem si je vyzvedla, tehdy sly 20 s pozadu oproti presnemu casu. Ted po tydnu ztraceji uz jen 10 s, takze pocitam, ze mesicni odchylka bude do 1 min. Mela jsem obavu, ze to bude vic, ale 1 min. se mi zda na automaty dost slusna, takze Orienty zarazuju do sve denni rozpadlicke vybavy :-).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Gall »

To Proforma:
ideální řešení :yes
popravdě stačej i manuálně natahovací, ale spoléhat se na elektrický nebo údajně dobíjecí beru jako hloupej vtip.
Solární hodinky sem po měsíci daroval kamarádovi, v šuplíku mám devatery elektrický pochopitelně ani jedny nejdou
na ruce střídavě ruský manuální mechaniky starý 40 let nebo automaty, podle toho kam zrovna jdu a co mám na sobě
jako přeživší beru ty mechanický automaty už jen proto že mají logaritmické pravítko a popravdě používám ho prakticky denně když sem za louží, kde mají nesmysly v podobě Mílí, Galonů, Fahrenheitů a pod. a nejen na to....
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Me zase prijde spatny vtip natahovaci protoze me by byly k nicemu to jake mam tak je vyuzivam celkem a nabijet se daji opravdu lehce a dokonce vydrzi vic nez i mechanicke v necem i mechanicke maji sve + a - opakuji kdyz neco nastane tak hodinky uz tolik potrebovat nebudu. Netvrdim ze jsou spatny mechanicke na urceni casu staci ale me bohuzel nestaci. Uz se dokonce nekde hodinky rozebiraly a digitaly skoncily v necem lepe nez mechaniky. Nejsou digitaly jako digitaly. Za velkou louzi konkretne stat Pennsylvania znam jako sve boty presneji jihovychod Pennsylvanie a nikdy mi nevadily US jednotky je to jen o zvyku. Americani to same mohou rict o evropskych jednotkach ze kilometr, litr, celsium je nesmysl ale co uz ztrata casu ... Cas si stejne priblizne umim urcit bez hodinek zadna veda ...
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět