Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

To už bych raději koupil tunu hliníku než olova, přeci jen je hliník lehčí než olovo... :mrgreen:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3474
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Hohepa »

Pokud mluvíš o váze a ne o hmotnosti, tak máš pravdu. :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Ne, byl to jen vtip ;) Ukládat prachy do olova je stejný nesmysl...
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od cipis »

No aby to mělo smysl, tak to olovo musíš obalit a částečně schovat do duté trubičky a mezeru vyplnit něčím sypkým ;-)
Takže souhlasím s tím, že když nemám na zlato/stříbro, tak to olovo dává smysl :)
PaRa
Příspěvky: 10
Registrován: 08.11.2013 13:43
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od PaRa »

Trocha to zde oživím,
nakupuji " zprostředkovaně " zde

https://www.europesilverbullion.com
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od martinhej »

2 PaRa: A aky mas dovod? Cim su lepsi ako ini predajcovia? Co konkretne znamena "zprostredkovane"? Alebo len chaby pokus o propagaciu?
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Dagobert »

No já jsem se třeba mrkl na cenu a následně na podmínky dodání. U nás platíš DPH 22%. U nich ne a po EU dopravují bez dalších daní a cel. 22 % ceny je docela dost, nehledě na fakt, že o něco míň živím estébáka.
PaRa
Příspěvky: 10
Registrován: 08.11.2013 13:43
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od PaRa »

2 martinhej:
Ahoj
proč tam ? CENA ........... ( zatím ) jak je to možný nevím a je mi to fuk
Zprostředkovaně? osobne jsem nikdy nekupoval na přimo ale cca 5x přes prostřednika u ktereho se schází vícero zájemcu a nasledně se rozpočítává dopravné , pojištění atd.
dle poslední faktury mi jeho " zprostředkování " stálo 1,5 % z ceny nákupu

takže asi tak
Pěkný den
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od martinhej »

S tym DPH zaujimava info - u nas je zlato od DPH oslobodene, preto sa mi ceny nezdali velmi rozdielne.

K tomu zprostredkovaniu dik za upresnenie.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Dagobert »

Investiční zlato je osvobozené od DPH v celé EU. Stříbro ne.
martin.kunc

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od martin.kunc »

Když už investovat do zlata, tak doporučuji přečíst článek.

Spam. Ban. Fab
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od gravedigger »

Když investovat do zlata, tak jedině do toho, které budu fyzicky držet. Posílat peníze někomu, kdo mi pouze potvrdí, že u něho mám x gramů zlata, do toho bych nešel.
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od snoopee »

chlapi, znie to hrozne, ale zdedil som zuby. Zlate. Po babke. Cca 15 gramov. Speňažiť to nechcem, v rodine máme pravidlo "zlato sa nepredáva, zlato sa dedí".
Plus keď tam prihodím nejaké ďalšie zlomkové zlato, môže ho byť vyše trojskej unce. A teraz otázka. Ako vidíte na obrázku, kúsky majú rôzne žltú farbu, asi aj rôzne karáty. Rád by som ho zlial do jedného slitku. Dá sa to ?
Som celkom zručný a kto si hraje nezlobí :D .
Chcem to spraviť v dielni, nejaké vybavenie mám, niečo dokúpim, tých 1064´C by som vedel dosiahnuť. Takéto experimenty ma bavia bez ohladu na náklady, veď to poznáte :D.
Nejaké rady ?

Viem, najlepšie by bolo odniesť to k zlatníkovy ktorý mi to roztaví, to bude až posledná možnosť :oops:

Obrázek
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Dagobert »

Pokud ti nezáleží na ceně, tak si s tím hraj jak chceš. :-) S velkou pravděpodobností to skončí ztrátou materiálu.
Pokud to chceš jako investici, jdi rovnou ke zlatníkovi, nech si to ohodnotit, změřit ryzost a přetavit tak, aby to mělo smysl. Případně z toho udělat nové šperky.
Unce ryzího zlata je dneska za cca 1100 USD, nicméně jak to popisuješ, tak to bude kdoví co slévané kdoví jak. A pokud to pak někdy v nouzi budeš prodávat do frcu, tak za to dostaneš stěží jako za 14 karátové (cena odhadem tak 600 USD za unci, ale ve frcu ti dá tak čtvrtinu). Pokud ti sranda stojí za tuhle cenu, tak příjemnou zábavu. :-)
BTW barva zlata neříká nic o jeho ryzosti, zlato bývá většinou žluté, ale klidně i červené nebo bílé.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Stenny »

Když nakupujete mince, preferujete klasické investiční, nebo takové ty křížence investičně/sběratelské, jako jsou různé Pandy, Kookaburry a podobné? Věříte, že ty sběratelsky zajímavé půjdou (narozdíl od investičních) výhledově prodat za víc než je cena samotného kovu?
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od paja »

investiční budou mít vždy cenu zlata a ty ostatní cenu zlata PLUS možná hodnotu navíc...
Butch
Příspěvky: 783
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Butch »

Na uměleckou hodnotu bych moc nevsazel, rozhodně to bude komplikovanější to později prodat, resp. najít někoho kdo to ocení, zaímco "holé" investiční zlato má jasnou cenu.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od gravedigger »

Kupuje tyhle

https://zlataky.cz/stribrna-investicni- ... niker-1-oz

je to běžná investiční mince, na váhu 1oz jako ostatní, cenově nejlevnější. Cena je teď na minimu za poslední měsíce.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od krvfx »

Tak to je pro mě nová informace - jestli tomu dobře rozumím, tak u stříbra se spíš vyplatí kupovat mince kvůli DPH.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Kedr »

Ano, když si to přepočítáš na unce, tak slitky vyjdou většinou dráž - pokud teda nekupuješ nějakou limitovanou edici, kde je obrovském premium.
Jinak té filharmoniky jsem si taky pořídil pár kousků - jednoho krásného dne se probudím a po EU mi zbude jen těch pár stříbrných mincí jako vzpomínka na další padlé "imperium" - snad. :mrgreen: :mrgreen:




Máte někdo zkušenosti s odprodejem částí vaší sbírky/mincí ? Internet / aukce... ?
Odpovědět