Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pes

Příspěvek od Alstratt »

Nevim co se ucis kde pracujes jake mas znalosti tak nemohu hodnotit ale nas ucily u jednotek obranu proti jednomu psovi a ukazovaly i obranu proti dvoum psum beze zbrane proti vlcakum. Ovsem ja nemam odvahu si troufnout na vice psu nez jednoho volim spis utek nebo obranu zbrani pokud nemusim tak nebojuji. Potom obrana i zbranema proti vice psum. Skoda ze nektere techniky co se specialove uci u nas se nemohou rozsirit mezi lidi problem je ze by to nekdo mohl zneuzit proto taky jeden z vice duvodu proc se ruzne techniky boje/obrany neprozrazuji. Velitel to ma zazito v ostre akci co to ucil ja to vyzkousene nemam v ostre akci nez na cviceni ale pry to funguje co to zazil a ukazoval jak to provedl tak mi a kolegum nezbyva nez verit preci jenom toho zazil vic je starsi ma to uz zasebou ma ty znalosti za ty roky uz. Me spis prijde usmevny rusky vycvik nekterych jednotek spetsnaz co ukazujou na youtube. Ta jejich systema je pekna mozna tak pro predstaveni ale v realnem boji proti psum nebo dobre vycvicenemu nepritely to krouceni se mavani rukama mi prijde neucinne. Dost mi to pripomina prislusnika spetsnaz ktery to nekde zkousel a skoncil v nemocnici nejak ho to nezachranilo. Vsechny takove nacviky slozite a spomalene jsou zbytecne k uceni ktere pak nestihate ani aplikovat v realu proti dobre vycvicenemu protivnikovi. Nechci radsi ani videt vsechno co se tam uci proti psum ty jejich tanecky nez dotancuje tak ho driv pes pokouse ... Je to taky hodne o rychle reakci a ne tam predvadet mistrovske tancovani. Jinak figurant nejsem jen mam za sebou vycvik a ostre akce ale ostry realny boj proti vice psum nemam (nepocitejme velitele - ja ten velitel nejsem ktery napadeni utok dvou psu zazil a ubranil se beze zbrane byly to psy vlcaci vojenske policie).
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od robert.dabel »

Policajti maj dobrý psy ,ale většinou jsou to rukávnici.Prostě když nemáš rukáv nevědí kam kousnout.Když před ním budu utíkat a ten rukáv odhodim půjde po rukávu a me nechá bejt.To je ale 97 psů ze 100.Myslím všeobecně.Služební kynologie se už mocnehod nenosi.I když určitě maj taky kousavy potvory. (-:
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Na tohle byla super moje čubina (Beauceron),když ji figurant pustil rukáv tak pustila také a dál šla po něm. Dnes už je to dáma v letech,bylo jí deset,ale s naším novým magorem děsně omládla :rofl
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Hdm píše:Z vlastní zkušenosti můžu říct toto:
Pral jsem se (ze srandy) hodněkrát s vlastním psem 45 kg, já mám asi 80kg. Zkoušel jsem ho také znehybnit, ale to se podařilo pouze s vypětím všech sil a HLAVNĚ když měl obojek. Bez obojku se nedal chytnout jinak než za chlupy a to se vyškubne(středně dlouhá srst). Bez obojku to byl marný boj, protože se pes kroutí a mrská sebou, že se nedá udržet.

Dalo by se to za cenu pouze zranění toho psa a na tuto úroveň jsem nikdy nešel. To co je ve videu jsem nikdy nezkoušel, ale dokud měl můj pes alespoň dvě nohy na zemi tak to byl těžký soupeř. Když jsem ho zdvihl tak značně znejistěl, ale to jsem měl zase tlamu blízko obličeje takže to automaticky neznamená výhru.
Yup. Uznávám že udržet většího psa asi nebude tak jednoduché. No na druhou stranu tyhle Specnaz chvaty jsou určeny pro nepřítele těžšího než si sám, ne na psa minimálně o polovinu lehčího. Co se obojku týče, škrtící obojky se psům nedávají aby se mohli škrtit při venčení, ale pro případ že se nějaký ostřejší oříšek do něčeho zakousne. Říká se že pes který nedýchá nekouše a pokud se nějaký pejsek do něčeho zakousne a nechce pustit, stačí ho obojkem přiškrtiti a měl by pustit. Pokud si všimneš tak ten minirus pejska chmatnul do kravaty, obtočil se nějakým způsobem kolem něj, hodil s ním vzduchem nohama k nebi aby pejsek ztratil orientaci a pak mu vyřadil jakýmsi způsobem nohy ve kterých má pes největší sílu a zavalil ho aby se nemohl hýbat. Tím že na chvilku pejska přiškrtíš mu určitě žádné závažné zranění nezpůsobíš. Sám vím jak je pes absolutně bezmocný když ho pouze zvedneš (samozřejmě se ti nesmí vykroutit což je první věc o kterou se pes snaží), ale zkoušet zvedat cizího psa bych si taky asi netroufl.
majsner píše:No právě. U napadení člověka cizím psem (pokud opravdu cítím, že útočí a nechce si jen hrát) je naopak úkol č. 1 psa zranit, pokud možno zabít. Pes je šelma, po tisíciletí šlechtěná a roky cvičená a vychovávaná, ale pořád šelma. Podobně jako cvičený medvěd nebo tygr. Spousta (nejen) zdejších psofilů si neuvědomuje, že od změny hodnocení vlastní osoby v očích zvířete z "páníček" na "kořist" je dělí jen několik dní bez jídla.
Nechci tě nějak napadat, ale jestli tě odloví nějaký 20kg pes tak si snad ani nic jiného nezasloužíš. Vím že se zvířaty to není tak jednoduché a nedají se úplně predikovat a i naprosto klidné zvíře může udělat něco absolutně nečekaného, no na druhou stranu už jsem zažil spoustu útoků typu že se pes ohnal, škrábl zubama svou oběť a bylo to zveličeno málem na úmyslné zabití.
scavenger píše:Hlavní je nenechat se omezovat jen proto, že dotyčný majitel psa je debil. Mě když nějaký pes otravuje například agresivním štěkáním, dorážením tak ho nakopnu.
Do psa se nekope. Za prvé mu tím nic moc nezpůsobíš a akorát ho ještě víc rozdráždíš (nakopnutí do torza se nijak než útok brát nedá). Zadruhé bych takového chytrolína do žeber nakopl já aby si zkusil jako moc příjemné to je.
Alstratt píše:Nevim co se ucis kde pracujes jake mas znalosti tak nemohu hodnotit ale nas ucily u jednotek obranu proti jednomu psovi a ukazovaly i obranu proti dvoum psum beze zbrane proti vlcakum.
Hele učí se to někde? Zkouší to v nějakém kynologickém klubu? Jedna věc je hrát si s vlastním psem a druhá věc je zneškodnění cizího psa pro kterého nejsi pániček.
Alstratt píše:volim spis utek
Přes psem?
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

A ještě se mi podařilo najít video s následkama útoku pitbullů co sem linkoval o něco výš.

Ta smyčka je docela dobrá :)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pes

Příspěvek od Alstratt »

Nvm zda se nekde neco takoveho uci v nejakem klubu ja do takoveho klubu nechodim my jsme se to ucily u jednotek likvidaci psu, znehybneni psa... A ne pred psem ale pred vice psama utek kdyz clovek nema zbran po ruce tak logicky nebudu riskovat se rvat se trema psy a vice. Pokud je tedy kam zdrhnout a jak jste od tech psu daleko a co je to za psy. Jinak ty vlcaci vojenske policie nekousou jen do rukavu tak blby nejsou aby se zakously do rukavu a podezreleho nechaly utect ale je mozne ze nekde tak tupe psy maji na hrani si s nejakym rukavem zatim co pachatel utika ... Navic opravdu to neni zadna sranda kdyz vas napadnou psy napr. kdyz zrovna odvadite male decka do skolky. Ale nevinte z toho psy ale spis majitele psu muze za to majitel jak s nima zachazi.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
robert.dabel
Příspěvky: 14
Registrován: 05.02.2016 13:27
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od robert.dabel »

Já bych teda před psem rozhodně neutikal.Snad někam vylezt.Jinak neznám psa kterej by útočil na normálně chovající se osobu.Když po me jde malej stekalek tak na něj kašlu,ty jdou zezadu.Velkej po me nikdy nešel když jsem si ho nevšímal,stal jsem a dělal ze telefonuji.Ten pes prostě nemá důvod.Když budu utíkat jen vzbudim jeho loveckej reflex.Rozhodně bych se sním nechtěl utkat,už jsem to kdysi zkoušel a dva měsíce jsem si neotevřel ani kečup.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Pes

Příspěvek od bivoj »

Vzhledem k vysoké citlivosti psího sluchu (cca 2 - 3x vyšší než u lidí) a daleko většímu rozsahu slyšitélného spektra (až 35 kHz oproti cca 18 kHz u lidí) je pro psy vysoce nepříjemný (bolestivý) a odstrašující už pouhý zvuk výstřelu. Pokud není na hluk výstřelu pes zvyklý či dokonce specificky trénován a připravován (lovečtí či služební psi), tak výstřel byť i z pouhé akustické zbraně dokáže spolehlivě odehnat téměř jakéhokoli "běžného" psa. Samozřejmě, že tahat s sebou na procházky krom ostré zbraně ještě "poplašňák" jen kvůli případnému konfliktu se psem je už trochu přehnané, ale pokud by už byla potřeba, výstřel z "plynovky" poté případní orgáni (kdyby k jejich příjezdu došlo) stráví daleko lépe než varovný výstřel ostrou zbraní. V obou případech je to sice NO, v obou případech by bylo použito palné zbraně, ale všichni dobře víme, jak na takovéto věci orgány činné v trestním řízení většinou reagují...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Co obyčejný pepřák co každá baba tahá v kabelce pro případ že by ji někdo přepadl a chtěl znásilnit? To by mělo fungovat i na psy, ne?
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od zedik »

k tomu rukávu,na rukáv jsou cvičení policejní psíci.ale můžu potvrdit že vojenský rozhodně ne.na ukázkách práce vojenské policie na to pán přímo upozornoval ať se nedivíme že pes při zásahu kouše pokaždé jinak a někdy si figuranta i párkrát na zemi ještě překousne -taky figurant běhal ne s rukávem ale v takovém celoobleku.zdůvodnil to tím že jako vojáci se s nima (pachatelama) nemusí tolik mazat :)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1162
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Pes

Příspěvek od Alstratt »

Tim utekem samozrejme nemyslim utek nekde po silnici to je logicke ze me dobehne vlcak apod. Ale uteci tim myslim vyskocit na strom nebo do budovy na auto apod. A to ze pes zautoci z niceho nic se muze stat ze si panicek na svem psovi bude vybijet zlost a jaky pan takovy pes. Ale nenadavejme na psy ale na majitele toho psa.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: Pes

Příspěvek od majsner »

Alstratt: řekl bych, že tu nikdo nenadává na psy. Ale informace, že za to nemůže pes, ale jeho páníček, mi při obraně nijak nepomůže. Předpokládám, že útok psa se nedá odvrátit tím, že zastřelím páníčka... :chuckle

Když už se tu řeší obrana a jsou tu psí odborníci: je to trochu sci-fi a v reálu na to ve většině případů asi nebude čas, ale co oheň? Pokud očekávám útok psa (vidím ho běžet z dálky, příp. vím, že po mě jde služební pes, ale to už je asi do jiného vlákna...), vzít deodorant, repelent (nebo co mám zrovna u sebe) ve spreji a zapalovač a trochu ho sežehnout? Předpokládám, že ohně se bojí všechna zvířata (ale možná se mýlím, budu rád za opravu...) a psí kožich, žejména těch dlouhosrstých, bude asi dobře hořet...??? Samozřejmě se bavíme o krizové situaci, pravděpodobně PA, kdy se na mě žene menší smečka zdivočelých psů, nebo např. služební pes nějakého místního warlorda...
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Pes

Příspěvek od Seldred »

Na oheň zapomeň, většina dobře socializovaných psů se ohně opravdu nebojí neboť ho znají. Než toho psa improvizovanej plamenomet začne přes ty chlupy pálit tak je do tebe zakouslej. Prohraješ pak už jen z principu, protože nebezpečnej nebude pes ale páníček a pes je pouze polovina problému. A páníček bude mít cestu snadnou protože ty se na zemi pereš se psem. Při použit proti více psům tě stejně dostane některej ze strany, psi velice dobře tvoří smečku a umí si kořist obejít a nahnat.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

zeptám se tady, třeba mi někdo poradí
zatím v hodně teoretické rovině řeším spolubydlu do malého bytu (26m, lino, dlažba, stůl+postel kovové nohy, jinak nábytek dřevotříska, zavřít se dá jen koupelna/záchod)
zkušenost - dva jezevčíci (hajzli tvrdohlaví jeden jako druhej :lol: ) od pidištěněte do smrti (= každej cca 15 let)...ale bylo to u rodičů = více lidí a nějak se to prostřídalo (i když přes den byli doma sami)
cca 9h denně jsem out (je mi jasný, že v začátku bych musel mladíka brát s sebou do práce, nebo to nějak řešit, samotnej se dá doma nechávat až starší)
požadavky na psa: málo štěkavej (barák plnej důchodkyň, ty by to nerozdejchaly), co vydrží doma v pohodě sám, nesežere nábytek a nebude pro něj problém se mnou večer vyrazit na trénink (10-20km běh)...případně na pohodu do 100km na kole (celej den, žrádlo a pití zajištěno)
osobně jsem dospěl k možnostem:
nějakej špic
západosibiřská lajka
basenji
kanaanský pes (myslím ale stejně patří pod špice)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3474
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Hohepa »

Jedinej co mě napadá je Aibo.
Nic nesežere a štěkáním také rušit nebude.
Jen na výlety ho budeš nosit v baťohu.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Pes

Příspěvek od Josef »

V tvém seznamu (s výjimkou basenjiho), máš typicky "uštěkaná" plemena. Špicovití jsou hodně aktivní zvířata a navíc mají tendenci štěkat na cokoliv, co se kde šustne (mám to doma). To odporuje tebou stanoveným kritériím. Zkus vybírat z plemen zařazených spíš do ovčáckých, tam by takový problém s uštěkaností být neměl. Navíc platí, že čím větší plemeno, tím klidnější pes. Všiml jsem si, že neřešíš zda psa nebo fenu. Je potřeba si to ujasnit, každé má své pro i proti. Pes samec = hlídá si teritorium, značkuje, má sklony řešit si to po svém. Fena = kamarádštější k lidem co zná, přítulnější, poslušnější na respektování domácích pravidel, vyšší přirozená inteligence, vzrůstově menší, lehčí. Po 30 letech svého soužití se psy (různých plemen) už dnes osobně dávám z mnoha důvodů přednost fenám, ale je to samozřejmě tvoje volba jak se rozhodneš. Hárání feny není takový problém, jak moc se o něm mluví (většinou jsou "nejchytřejší" ti, co fenu nikdy neměli). Devět hodin o samotě by neměl být u dospělého zvířete žádný velký problém. Pes stejně 15 hodin spí nebo s otevřenýma očima odpočívá. Jakmile si zvykne, že dopoledne nebýváš doma, bude v tvé nepřítomnosti spát. Ale pak, jak se přiblíží doba tvého návratu, se už bude na tebe těšit a logicky bude očekávat, že spolu budete provozovat nějakou společnou aktivitu. I když nejsi doma, měl by mít pes vždy přidělené nějaké své osobní hračky (občas prostřídat, aby se mu neohrály), aby se mohl zabavit a neměl destrukční aktivity na bytovém vybavení. 10 až 20km zvládne prakticky každý pes středního nebo většího plemene (malého plemeno uženeš). Těch 100km v kuse, to už bych byl dost opatrný. Kupříkladu severská plemena to v zimě po dobře vedeném tréningu dají i s naloženými sáněmi, ale obecně bych to nedoporučoval. Velmi záleží na terénu. Na tvrdé cestě odrovnáš psovi klouby a uděláš z něj invalidu. I třeba s koněm (který na jeden krok ujde podstatně větší vzdálenost než pes) se nedoporučuje překračovat denní etapu víc než 30 km, pokud chceš, aby se dožil plného věku s dobrým zdravím. Kvůli požadavkům na běh se musíš vyhnout všem plemenům s krátkou čenichovou partií, krátkýma nohama a extra dlouhou srstí. Bohužel sibiřský husky do bytu nebude to pravé ořechové (je to aktivní pes a udělá ti z něj kůlničku na dříví), takže zkus popřemýšlet o něčem od velikosti a typu borderkolie přes chodského psa, australského ovčáka, hovawarta až někam po německého nebo raději bílého švýcarského či dokonce československého ovčáka.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Pes

Příspěvek od štaflík »

Borderka nevydrží sama doma. To je hyperaktivní pes. Trénovaná lajka u kola 100 km asi dá. AlE! Každopádně lajka nebude tichá. Jmenuje se od štěkat"" - laje.
Co stafforda(ku)? Stačí briťák, nebo amíka. Briťák by nedával to kolo, ale zase je klidnější a tvárnější než američan a víc se snese se psy. Dlouhé vejšlapy a tůry v klidu, ale 100 km na kole moc psů nedá. Ta lajka určitě. 100 km u kola by měl asi problém i amstaff, to fakt umí jen málo psů. Kromě husky, lajek apod. Možná dalmatin, zvaž ho.
Každopádně jsou to hodně tichý a čistotný psi (staffordi), co vydrží doma. Můj amstaff dával v klidu i dvanáctky sám, prostě fakt chrápal. Jo, pak jsem ho musel uštvat. Jako štěně se 1x počůral. Jediné, co kdy zničil bylo, když byl štěně a sundal lišty mezi linem a zdí. Den, kdy měli přijet podlaháři a dávat plovoučku. Prostě věštec a pomocník :-)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

Beauceron
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4513
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

nojo, to kolo asi budu muset zvážit/zredukovat
takže špice říkáte že ne? hm...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Cep
Příspěvky: 1707
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Cep »

Kdysi jsem chodil běhávat se psem, sice pravidelně, ale ne moc intenzivně...
Byl to sousedovic malamut ( asi největší co jsem kdy viděl - soused měl hospodu - ale vyloženě tlustý ten pes nebyl) a naše běhání mělo standardní průběh - prvních 100-150 metrů jsem vlál za ním na vodítku já, pak chvíli vedle sebe, no a pak jsem jej víceméně táhl za sebou. Přešel na rychlost, ve které by asi vydržel fakt dlouho, ale na mne to bylo málo.
Škoda, měl jsem zpomalit a natáhnout trasy z 2-3 kilometrů navětší dálku.
Teď jsem zkoušel pohledat, jaké rasy doporučují a mimo jiné se dočetl, že výrazněji běhat se psy staršími 1,5 roku (kvůli vývinu kostry).
Tady mají na konci tabulku:
https://www.kafe.cz/krasa-a-zdravi/vas- ... 28144.html
Odpovědět