Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Pez
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Pez »

No hlavně jsem nikde neviděl FFP3 bez ventilku.
A polomasku nebo celomasku mámě nevnutim.
Má FFP3 s ventilkem když prijde návštěva a Ffp2 bez ventilku když musi k lékaři nebo do nemocnice.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

U nas to mame obracene:

- k doktoru nebo do lekarny FFP3 ("Kasli na to, jak se budou divat na ventilek, to je nejnebezpecnejsi prostredi, vezmi si nejlepsi ochranu") Jenze z vyletu v FFP3 se pak dalsi den dava dohromady.
- mezi ostatni lidi (obchody, uzavrene prostory apod.) FFP2 bez ventilku.
- navstevy domu nepoustet (se sirsi rodinou se setkavat venku)
- rousku na prochazky venku s minimem lidi (les, park apod. - chodit bez rousky a nasazovat, kdyz se blizi clovek nebo kdyz nejakou dobu musi jit za nekym bez rousky).

To je asi nejlepsi rezim pro danou situaci a fyzicke moznosti. Jo, s polomaskou s filttama se mi dycha lip nez s respiratory, takze to by asi bylo jedno z moznych reseni i pro daneho clena rodiny, ale to mu na oblicej nedostanu :-)
.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Fabulous
Administrátor

Příspěvek od Fabulous »

Proforma: my jsme jaro přežili na RespiMask od Respilonu a celkem v pohodě. Zítra mi dorazí BreaSafe, tak poreferuji o nádechovém odporu.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Jo, to bych byla rada, dik :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Pez
Pohlaví: muž

Příspěvek od Pez »

Jsem vůbec rád, že něco nosí. Má problémy s dýcháním + cukrovka+srdce. Takže na prd :(
Ono návštěvě se nevyhne, teď tam třeba chodí sestra 2x denně, dávat mámě injekci a myslíš že má respirátor? Ani roušku, prý to není povinnost.
Škoda mluvit. :head
DeadMan

Příspěvek od DeadMan »

Jeden poznatek.

V letadle se dle mě a mého kolegy dramaticky mění vlastnosti respirátorů.

FFP2 od 3M jakoby se nedal skoro profouknout.

Velice špatně se mi přes to dýchalo, ale jen v tom letadle.

Nevím, jestli to bylo změnou tlaku nebo čím, ale pocitově jsme se na tom shodli oba a to on měl jen roušku.
You cannot kill me as I am already dead!
Fabulous
Administrátor

Příspěvek od Fabulous »

Proforma: BreaSafe - pěkně sedí na mé velké hubě, ale nádechový odpor je značný. Není to nic na velkou práci. Takže spíše nedoporučuji.
vrabi

Příspěvek od vrabi »

Jelikož jsem sem dal odkaz na respirátory Good mask, cítil jsem zodpovědnost a proto jsem vyměnil s kamarádem, který je koupil, jeden za jeden můj předkoronavirový značkový kus ;)
Good mask jsem doma podrobil rozborce.
Výsledek je tento:
-respirátor na pohled působí laciným dojmem
-je dost tenký a lehký
-nosní výztuha není všita, ale nalepena zvenku
-svařován je pravděpodobně tou nejjednodušší technologií (teplem), ale nikde není propálený skrz
-na mém obličeji sedí vcelku dobře
-dýchací odpor je velmi dobrý
-gumičky vypadají přitavené dobře, tak pokud se nebude trhat samotný respirátor, mohli by držet

Po rozstřižení se skládá ze čtyř vrstev, vnější a vniřní vrstva vypadá na stejný materiál, netkanou textilii.
Uvnitř jsou dvě filtrační vrstvy, tyto jsem porovnal s rolí materiálu z rouškylidem, která je určitě pravá.
Materiál v roušce má pod lupou stejnou texturu, je stejný na omak, má stejné mechanické vlastnosti a je taktéž elektrostaticky nabitý, prodyšnost a průsvitnost je rovněž stejná jako z role.
Takže pravděpodobně se jedná opravdu o český materiál se záchytem min. 81% v jedné vrstvě t.j. 96,4% ve dvou vrstvách, pokud k tomu připočteme, že něco málo zachytí i ta krycí textilie, tak by se mohlo jednat o slušné parametry.
Můj verdikt zní takto: jelikož se s vyjímkou čínských noname produktů jedná o nejlevnější sehnatelný respirátor, tak pokud k tomuto přihlédneme, klidně bych ho koupil (kdybych ho potřeboval).
Značkové respirátory působí o dost důvěryhodněji, ale zase jsou v současné době buď nesehnatelné a nebo za jiné peníze ...
Na nákupy, k lékaři, do lékárny ap. je použitelný dobře. Pro předpokládaný přímý kontakt s nakaženým bych si připlatil :?:
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Diky obema :-)

Taky jsem vcera doma udelala jednu rozborku a dospela jsem ke stejnym zjistenim jako Vrabi, jenom jsem ten vnitrek nemela s cim srovnat. Dechovy odpor me mile prekvapil, je minimalni, takze by respik klidne mohl nahradit rousku. Je daleko lepe tvarovany nez rouska, dokonce sedel i na mym malym xichtiku, aniz by byly nejake velke ofuky okolo, to vidim jako velke plus ve srovnani s rouskou.

Cili nebudu litovat tech par desitek nakoupenych kusu a jeste do rodiny mozna nejake vezmu.
Fabulous
Administrátor

Příspěvek od Fabulous »

Proforma: Respilon RespiPro - 111 Kč za kus. Dechový odpor znatelně nižší než BreaSafe. Vypadá dobře a konečně tam není to lepítko na nos, které se v teple rozpouštělo na tvář. Nakoupím jich víc.
Odpovědět