Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
JIP
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

Já riziko prasknutí plíšku vyřešil nákupem jedné položky navíc. :hand
https://www.nanospace.cz/nahradni-nosni ... -a-rousek/

Nicméně byť vyšel nanoSPACE v testu lépe, tak mi paní po telefonu přiznala, že ten filtrační nano materiál je jen před ústy&nosem a mimo tento obdelník je obyčejná látka! :envy

Závěrem lze tedy říct, že v praxi se u všech současných šátků přisává vzduch i mimo filtrační materiál! :head

Tzn. současné šátky/nákrčníky jsou skutečně pouze do méně rizikových míst a exteriéry nebo tam kde z nějakého důvodu nelze použít jinou alternativu (lepší než nic).
Příliš nechápu proč je problém udělat tu látku v okolí filtru vzduchotěsnou/vzduchu nepropustnou, protože jen tehdy by testy nano materiálů více odpovídaly realitě toho, co člověk v těch šátcích dýchá. :x
MrPorter
Pohlaví: muž

Příspěvek od MrPorter »

Protože by ses v tom upekl, to by bylo jak Priessnitz :-) To že je nano jen ten obdélník je známá věc, proto je důležitá hlavně jeho velikost a pak si ošahat kde jsou jeho okraje na tváři a zjistit, jak se to chová při pohybu. Jak jsem tu psal, když krátkodobě jdu s Rshieldem někde rizikověji, tak špulím rty dopředu a cucám jen přes filtr :lol: No a proto je lepší ten VirusKiller.
JIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JIP »

Njn. Zásobou respirátorů Respilon VK jsem rodinu vybavil taky, ale respirátor trčící dopředu je přeci jen na půli cesty mezi polomaskou a nákrčníkem. Někdy to zavazí. Převod tepla by si výrobci mohli vyřešit volbou vhodných materiálů.
bacil

Příspěvek od bacil »

Polomaska je v pohodě a nepotí se v ní brejle. Filtr z TULky, kryt na výdech aby to směroval dolů a je to značka ideál. Veškerý potenciální aerosol tak jde na oblečení místo do prostoru, to pak ošetří slabý peroxid. Existují ale i "kontaktní" dezinfekce na bázi polymerů, nějak tu mrchu roztrhají, víc jsem nepochytil. To by bylo dobré obecně používat (stoly, klávesnice, obaly na mobil, oblečení,...) - jako ten dezinfekční papír. Možná to přijde.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
ozon 2,5ppm/30min
Quido

Příspěvek od Quido »

vrabi píše: 16.10.2020 10:23 Psal jsem do Goodmask kvůli odpadávajícím nosním výztuhám a téměř obratem jsem dostal odpověď, že začali vyrábět inovovaný typ respirátoru, kde tyto nedostatky již nebudou. Předpokládám, že výztuha bude zašitá uvnitř.
Velká pochvala Goodmask, výztuha je opravdu uvnitř. Rozbalil jsem novou várku a byl jsem mile překvapen. :yes
Odpovědět