Scavenging

...aneb co se jinam nevešlo.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Scavenging

Příspěvek od sigurd »

Na to,aby sa mohlo v pokročilejšej PA začať s trochu organizovaným zberačstvom druhotných surovín,musí vzniknúť výrazný spoločenský dopyt po komoditách,ktoré už nemožno získať zo zásob z pred PA.Až potom môžu odborníci v komunitách,ktoré už s rezervou zvládli udržateľné prežitie,začať s výrobou niečoho z použitím druhotných surovín-najprv pre svoju komunitu,a neskoršie pre barter.Rozhodovať o tom,čo bude potrebné zbierať budú tí,ktorí danej výrobe rozumejú a vedia čo a koľko budú na to potrebovať.Čiže pripravovať sa cielene na PA profesiu zberača sa môže len ten,čo vie niečo nazbierané zhodnotiť tak,aby bol na to dopyt.Ak viem,čo by som mohol v PA okolitým komunitám ponúknuť,tak už teraz si udržujem prehľad,aká surovinová základňa sa vyskytuje v mojom širšom okolí.
Kontajnery to určite nie sú...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Scavenging

Příspěvek od Koso »

Myslim ze kazdemu je jasne ze v kontajneroch nic hladat netreba...zase su tu ale rozne moznosti ....moze sa jednat o komunitu ktora sa cielene pripravovala na svet po rozpade a ma zasobu komodit, v topm pripade plati to co je pisane v prispevku vyssie, stale je tam vsak variant ze pri pripravach nerataju so vsetkym a nejaka ta surovina chyba.....situacia druha, komunita vzniknuta az po rozpade kde ludia nemali taku komplexnu pripravu a su odkazany len na to co ziskaju zberom ( nemusi ist v zasade o druhotne suroviny, mozu to byt aj veci na priame pouzitie ako jedlo, lieky, municia...)...v takejto situacii je dobre mat prehlad o tom kde hladat resp na co sa zamerat....v obidvoch pripadoch a v zavislosti na situacii treba mat aj nejaky takticky postup, resp. sa zamyslat aj bad vecami ako "ist sam alebo v skupine" pripadne ake nastroje na takyto zber nosit ......viem ze sa mozno nad tym zamyslam az prilis, len v tom vidim vela premennych :devil
Odpovědět