Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Respirátor

Příspěvek od DeadMan »

Souhlas, za mě taky nejlepší 3M Aura :yes

V práci teď fasujeme ty různé čínské za uši a je to k hovnu.

Bolí z toho právě ty uši a vůbec to netěsní :ne
You cannot kill me as I am already dead!
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Public Protection má ten háček, takže se to dá spojit za hlavou, ale netěsní mi u nosu, resp. mezi nosem a tváří, takže to jde na brýle. Ne až tak moc, jak ten z lékárny, ale také dostatečně nepoužitelně. Ten drátek tam je moc měkký, aby to přitlačil v tom blbém úhlu nosu ke tváři. Možná, kdyby se tam dal nějaký klip, tak to půjde (no nějak to zkusit vytunit musím, mám jich dost, ale třeba mám jen blbý nos :D ).

Ven chodím v r-shieldu, ty z lékárny mám jen kvůli tomu, kdyby někdo frflal, že nemám resp., tak bych to plesknul přes to, to pak bude výhoda, že to netěsní :D
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Na dotěsnění jsou dobré tyto: https://www.mikaton.cz/Nahradni-nosni-k ... ek-10-kusu
Je to nalepovací a pěkně drží, používám to na Respilonu VK.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Respirátor

Příspěvek od mart0 »

Mám podobnou zkušenost, i ty kvalitnější aktuálně prodávané respirátory mi hodně netěsní kolem nosu, plíšky jsou tenké a neudrží. Respirátory FFP2 či FFP3 nakupované v předcovidové době jsou v tomto mnohem lepší, jen veškeré zásoby mám s ventilkem.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Mě poměr cena-výkon nejlépe těsní na obličeji LAIANZHI RESPIRÁTOR, FFP3 Cena kolem 22kč a prošlo to zkušebnou,
je to opravdu FFP3. Takže za mě mohu jen doporučit. Jen se při dýchání trochu více ohýbá, ale nedotýká se to při nádechů úst, takže v pohodě. Prostě to opravdu dobře těsní no. :) U nosu je totiž taková těsnící pěna.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

https://nasregion.cz/pod-dozorem-honzy- ... d=11125465

Testy respiratoru. Na prvnich 3 mistech ceske FFP2, splnujici i normu pro FFP3 :-)

Úplně nejlépe a stoprocentní účinnost má z testovaných respirátor od české firmy General Public z Karlových Varů zakoupený na betacorporation.cz. Kus za 22 koruny.  Následuje opět český respirátor Good Mask. Zakoupili jsme ho v Tescu. Kus za necelých dvanáct korun. A nano respirátor Spurtex zlínské firmy SPUR zakoupený v lékárně Doktor Max. 45,80 za kus. Tento respirátor měl pouze vyšší dýchací odpor při sto šedesáti pascalech, který simuluje extrémní zátěž například při těžké fyzické práci či vrcholovém sportu. Nikoli při běžném používání. Při započtení nejistoty měření ale obstál i v testu vrcholové zátěže, pro který ale není primárně určen. Čtvrtým vítězem jen pak Envirobes, respirátor FFP2 dovážený z Číny českou firmou Dol-Kre-4you s. r. o a zakoupený na elektroshock.cz. Kus za devět korun. 
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Hmm ok, Good Mask který má pravidelně výsledky ~80-95%...
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Lystere, byl by prosim odkaz, ze bych zkusil i neco dalsiho?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Poslal jsem ti SZ.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Hledali jsme parazity v respirátorech. Nebudete věřit, co jsme našli
https://www.televizeseznam.cz/video/ado ... 4WzXVqZQ3c
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Je to v tomto vlákně OT, zač se omlouvám, ale vyjádření pana Tuny o dezinformacích o respirátorech ze strany Ruska a podobný kecy si mohl odpustit. Tímto u mě opravdu padl dost nízko ve věrohodnosti a hodně mě zklamal.

Samozřejmě co se červů respirátorů týče tak nemám ve videu co řešit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Tuna je historicky dost šmejd vychovaný TV Novou. Není třeba mu přikládat jakoukoliv váhu.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Zkoušel jsem od Respilonu ten jejich novej RespiRaptor - nedoporučuji. V honbě za snížením váhy z toho udělali vyloženě nano ubrousek. Nejenže to nebudí moc důvěru, ale hlavně to ani nesedí, zřejmě kvůli tomu komplikovanému fish-type tvaru. A drátek u nosu se mi zdá taky jinej než u VK, slabší, nedotěsní to. Zůstávám u VK.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Nový test respirátorů v dTestu: https://www.dtest.cz/clanek-8721/test-respiratoru-2021
S přehledem vyhrála 3M Aura, musím říct že za ten rok jsem lepší jednorázovej respík neměl. Pěkně se přes to dýchá, je bytelná a skvěle těsní, i když to prvotní nasazení je kvůli té konstrukci trošku složitější.
Škoda, že se jim nechtělo odpovídajícím způsobem otestovat Respilon VirusKiller a jeho dezinfekci - akorát to pošplíchali lihem a ověřili si, že to zhorší filtraci. Každopádně 75% záchyt aerosolu nic moc no.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Další interpretace testu organizace dtest, není tam nic nového, jen některé věci jsou více polopaticky vysvětlené https://www.yookee.cz/pres-nektere-repi ... doma-i-vy/
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Respirátor

Příspěvek od gadžo »

Mne respiratory od 3M celkovo nesedia kvoli tomu priečnemu (horizontalnemu) pruhu latky. Strašne ma to tlačí na nos. Najpohodlnejšie mi pridu od Reffilu kde ma moj velky raťafak dostatok miesta.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/resp ... .seznam.cz

Americani vynalezli technologii, ktera u noseneho respiratoru dokaze detekovat pritomnost viru covidu, tedy slouzi to jako ochrana i test zaroven. Udajne s presnosti PCR a rychlosti antigenniho. Technologii lze pouzit i pro detekci jinych druhu viru.

Dobrej napad :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Respirátor

Příspěvek od gadžo »

Čim je asi napustený?
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MarS »

Jaký aktuálně berete respirátory? Dochází zásoby, tak bych chtěl zas něco dokoupit. Dívám se na ten RespiLAB, maj 70% slevu.

https://www.respilion.cz/respilab-respirator-ffp2-10ks/
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Montezuma »

Ffp2 mám ještě zásobu z jara, zatím dokupovat neplánuju. Jinak ještě polomasku WPA s náhradními filtry.
Odpovědět