bug-out checklist

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: bug-out checklist

Příspěvek od Hdm »

Tak v létě stačí přežvykovat jitrocel a čistit zuby nemusíš vůbec, když už půjdeme do detailu :lol:

baterka odpovídá, je na kliku a má několik variant svícení i blikací funkci.

s telefonem je to težký ani 5 letý ještě neumí všechny písmena takže je to spíš o naučení click se a click tam a volá. 112 už umí vytočit naštěstí volat ještě nemusel, ale nevím jestli by operátorovi něco smysluplně vysvětlil(cesta, co se stalo...) :D

Kartičky doplním 2x dítě a batoh. :yes

Co se pitíček týká, chápu že neotevře klasické otvírání, ale to nepropíchne ani brčkem tu krabičku?
To sice propíchne, ale my máme v rescue výbavě ty lahvičky s membránou(jistota, že se nepocamrá při pití) a tam neutrhne a neotevře to víčko. Tyto lahvičky jsou z poměrně tuhého plastu a děti to prostě nevylijí. Jak jsi napsal krabička s pitím, už jsem ji viděl prasklou v batohu a mokrý celý obsah. Pokud by byla v postranní kapse při protržení přijde "jen" o pití.

Hydratace organizmu je kapitola sama pro sebe, to asi nevyřešíme. Navíc to násobí nekonečné množství scénářů, takže se nedá nikdy 100% připravit. Je pravdou, že by se dal asi najít správný poměr váha/množství vody podle věku dítěte.

prádlo podle počasí, soustředit se na chranu zdraví (3x spodní prádlo je imho zbytečné tahat)
Oblečení podle roční doby mají na sobě a podle situace se bude improvizovat při balení BOBu. 3x spodní prádlo je minimum pro 2 leté. Ve stresu a a s dostatkem dobrého pití z lahvičky ;) je to tak na počůrání a můžeš převlékat pomalu pořád(když hodně pije je to malý průtokáč). Jak je mimo svůj režim občas se prostě zapomene a pustí to. U větších dětí už toto asi nehrozí a asi by stačilo méně, pravda.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: bug-out checklist

Příspěvek od Nobody »

Hele tam nejde o to, zda s mobilem umí zacházet. Pokud už by nezvládl zavolat, pravděpodobně zvládne přijmout hovor. Pokud nezvládne ani to, s pomocí Policie můžeš dohledat alespon přibližnou polohu. A kdyby nefungovala Policie, třeba to vyzvánění někdo zaslechne (u menších dětí bych pak udělal nějaký obrázkový návod, jak zavolat na 112)

To pití bych zkusil nějak vyřešit, no. Já se v tomhle moc nevyznám, ta krabičková pitíčka nejsou moc pro mě :D.

S tím prádlem - jde o to, že kdyby byl sám a počůral se, zda by se vůbec převlékl. A zda by to čisté prádlo něco zachránilo. To už bych raději dal další deku, proti prochladnutí (společně s tou dehydratací bych to pokládal za největší nebezpečí). Že je počůranej, pokakanej a s nevyčistěnejma zoubkama, vem na pár hodin čert :).
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: bug-out checklist

Příspěvek od EBE »

Poprosil by som administrátorov či by nebolo možné na prvej strane zriadiť Hlavný zoznam- checklist ( viac menej spoločný ) pre osobu, poprípade: muž - žena, ktorý by sa stále dopĺňal a aktualizoval, ďakovala ;)

Do zoznamu by som doplnil baterky - aspoň základ AA, AAA, 9V + nejaké univerzálne jacky, sluchátka pre tichý odposluch a mini rádio..čo sa okolo deje, ak by niečo vysielalo..ono asi jediné čo pobeží po kolapse a PA budú rádioamatéri taktiež CB stanice ( v balkánskej vojne informovali svet čo sa tam deje ) na ktorých som pred dobami mobilov poctivo vysielal, poprípade budú vysielať pirátske rádia..dnes nie je problém niečo také hoc amatérsky spraviť..dosah cca 12-20km podľa podmienok, ale informácie môže poskytovať užitočné a rádio môže varovať pred nebezpečím v okolí.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: bug-out checklist

Příspěvek od shtf »

uz jsem to psal drive, toto vlakno by nemelo resit obsah bug-out bagu
ale seznam veci ktery jsou treba udelat pri bug-outu
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: bug-out checklist

Příspěvek od shtf »

jak to tedy vypada s checklistem? bude se to resit? nebo si to vyresili modi pres SZ a tim je tato kapitola je uzavrena?

jen se ptam nechci nikoho nas...t, jsem tu novy.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: bug-out checklist

Příspěvek od Terminated Account »

Hodím to sem, až se mi vrátí PC ve kterém to mám ze servisu. Vytahovat to ze záloh je pruda.
Odpovědět