Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Fabulous
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Fabulous »

Zlatodomu jsem vyzkoušel. Zlatá mince dorazila a nemagnetuje :)

Zlatý slitek neznámé značky bych nekoupil, to samé např. mince s Harrym Potterem. Je to nedůvěryhodné a hůře prodejné.

Osobně z mincí volim Krugerrand, American Eagle a Britanica. Ze slitků hlavně Argor Heraeus.
EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
gadžo
Pohlaví: malé, zrzavé

Příspěvek od gadžo »

Najlepšiu cenu za uncu ma Philharmoniker. Ak je nejaka akcia, tak sa ešte oplatia kenguri a javorove listy. Ostatne sú za mna predražene. Napr. american eagle/bufalo su aj o 40€ drahšie za uncu ako Philharmoniker, vykupna cena u obchodnikov je vsak rovnaka! Ja nevidim dovod, prečo za ne platit o 40 € viac, ide predsa o investiciu, nie o zberatelstvo.
Montezuma
Pohlaví: muž

Příspěvek od Montezuma »

Zrovna ten American Eagle už se bere nejenom jako investiční mince, ale právě už má větší přesah do sběratelství, než "obyčejný" Wiener Pihlharmoniker. Takový věci jako "The Queen´s Beasts The Yale 1 Oz 2019" (našel jsem na Zkaťáky.cz :D ) už se prodává za 70k a je to ryze sběratelská věc.
gadžo

Příspěvek od gadžo »

Ale obchodníci ziadne z tebou vymenovanych minci za zberatelske nepovazuju. Pozri vykupne ceny, su rovnake vratane tej Qeen bets...
https://www.zlate-tehly.sk/sk/top-onlin ... -1-oz.html
Montezuma
Pohlaví: muž

Příspěvek od Montezuma »

Však jsou to obchodníci. Ono když člověk koupí minci, která byla vydaná k určité příležitosti v nižší emisi a má nějakou nominální hodnotu, pohlížejí na to obchodníci jako na prostou investiční minci. Mám takovou obavu, že kdybych šel prodat Queena z roku 2017 a 2022, dostanu za ně ve výkupu úplně stejně. Právě takové mince už by se měly obchodovat spíš na numizmatických burzách, což si troufám tvrdit, že jde mimo mě a dalších 99,9% populace.

Jinými slovy kdybych měl koupit zlatou minci s Havlem a prodal ji za deset let na numizmatické burze, věřím, že mi za ní lidé jistého názorového proudu utrhají ruce, ale obchodník ji vykoupí za aktuální cenu zlata :) .
gadžo

Příspěvek od gadžo »

Ono na numizmatickych burzach podla mojej skusennosti nakupuju vacsinou tiez obchodníci, ale so zberatelskymi mincami, ktore potom predávaju vo svojich e-shopoch o 30% drahsie. Takže tiez od nich nejake stedre ceny nečakaj. Sukromne osoby sa celkom boja nakupovat zlato od inych sukromnych osob. Kebyže surne potrebujem vacsiu hotovost a chcem predat napr. 10 kusov 1 oz Bufalo, tak na bazosi to ani neskusam, lebo by trvalo mozno pol roka, kym ich vsetky predam. U obchodnika ich predam hned, no oproti philharmonikeru prerobim okrem spotovoveho rozdielu oproti nakupu este aj na "exkluzivnej prirazke"
Odpovědět