Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Ulfhednar
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Renegade píše: 18.05.2022 13:26 a co bylo pre mna dolezite BEZ radioveho signalu(potencionalnu kontrolu hodinek neznesem) :-) ,
A jak si představujete, že by ta kontrola vypadala?
Óðinn á yðr alla
DanBlack
Pohlaví: malé, zrzavé

Příspěvek od DanBlack »

By mu přeštelovali hodinky na dálku... :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
bacil

Příspěvek od bacil »

Nemusí mít dobrý signál, je ze SK, jinak si asi dělá (_!_)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Piston

Příspěvek od Piston »

V neděli jsem na vodě utopil svoje běžecké hodinky a potřebuju náhradu. Zřejmě koupím něco nedrahého z řady G-Shock jak se dívám, Casio už dělá i něco s krokoměrem (který občas používám) - řadu Casio G-Shock G-Squad GBD-800. Jen si říkám, jaká asi může být výdrž baterie… i když 99% času budou plnit jen základní funkce. Nemáte někdo referenci?
Liqid

Příspěvek od Liqid »

Zrovna krokoměr dost omezuje výběr. A v kombinaci se solárem + rádiem (za mě nejužitečnější funkce) jsou jen modely kolem 10k.
Životnost baterky ti nikdo neřekne, to je přímo závislé na způsobu využití.
Piston

Příspěvek od Piston »

Díky za postřeh. Takže mám jasnou volbu, G-Shock Original, solár a rádio mají, a nestojí majlant.
kuny

Příspěvek od kuny »

Ja som prvé G-shocky dostal v 5. triede na základke. Batéria vydržala cca tých 8 rokov. Potom som do nich dal neoriginálnu batériu a tá vydržala cca 3 roky. Hodinky boli celé z nejakej plasto gumy a na strednej začal remienok tvrdnút a rozpadať sa. Na vysokej som si kúpil MTG 930 DE. Sú to solárny a idú už asi 15 rokov na pôvodnú batériu. Stále signalizujú, že je batéria na 100% nabitá. Nosím ich stále do práce, ale niektoré plasty ciferníku som už vymenil, lebo boli škaredé. Inak môžem odporúčať.
JOBU

Příspěvek od JOBU »

Pre mechanicky zručnejších.Pokiaľ máte doma ešte poctivé mechanické hodinky a potrebujete ich nastaviť (predbiehajú/meškajú) odporúčam na presné zmeranie a následné nastavenie aplikáciu (pre android) s názvom "watch accuracy meter". Meria prostredníctvom mikrofónu telefónu.
Lumberjack

Příspěvek od Lumberjack »

Tak jsem od manželky dostal k narozeninám svoje vysněné hodinky. Doteď jsem nosil Casia Oceanus. Nabíje né světlem, štelované rádiem. A celých patnáct let jsem si tak nějak říkal, že ty hodinky ,,nemají duši" :)
Tohle jsou Německé Laco (dělali pilotky pro Luftwaffe). Ruční natahování, Švýcarský kalibr Sellita (28800 frekvence), vodotěsné 200M, safír sklíčko. Jen jsem si nechal proti klasickým pilotkám dodělat datumovku a průhled na strojek.
Jak pravil náš hodinář, jednou za pět let vyčistit a seštelovat a měli by šlapat sto let. Žádná baterka a elektronika. Jen péro a ozubená kolečka.
Jinak po měsíci pozorování, stabilní denní odchylka je +3 sekundy za 24 hodin.
Přílohy
IMG_20221109_134926_814.jpg
Émile Durkheim

Příspěvek od Émile Durkheim »

Mě přijdou jako ideál TUDOR FXD :)
Fakt, že je opravdu používají speciálové z Commando Hubert, je dobrým doporučením.

https://www.youtube.com/watch?v=YHgPB58vOY4
Tudor_Pelagos_FXD_by_Bulang_and_Sons_14 ve velké velikosti.jpg
Tudor_Pelagos_FXD_MN21_bu_Bulang_and_Sons_06 ve velké velikosti.jpg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Nightmare

Příspěvek od Nightmare »

No, chápu, že když si je neplatí, tak je to OK. Ale u rozpadlických hodinek bych tu cenu i řešil... A Tudor není levná značka
Lumberjack

Tak nějak. K armádní verzi se člověk nedostane a v civilní verzi (druhá fotka) je to nějakých sto litrů. Tudor jsou hodně kvalitní hodinky, ale mimo realitu běžného nošení.
Émile Durkheim

Lumberjack píše: 16.11.2022 6:58 Tak nějak. K armádní verzi se člověk nedostane a v civilní verzi (druhá fotka) je to nějakých sto litrů. Tudor jsou hodně kvalitní hodinky, ale mimo realitu běžného nošení.
Podle dostupných informací mají příslušníci francouzské jednotky Commando Hubert obě verze. První emise byla jen s nápisem Pelagos, nyní jde už o standardní model. Finálně je to asi jedno :)
Každopádně rakev nemá kapsy a jsou doma, tedy na ruce :D
02B12B3A-88EB-4FC3-A3FD-D36C5760B387_1_201_a.jpeg
snad

Příspěvek od snad »

Já se posunul opačně, po dlouhých letech nošení mechanických hodinek jsem je odložil do zásuvky. Občas si je pro radost asi vezmu, ale přestal jsem si namlouvat, jakou mají duši a nosím plastové digitálky Casio. Za měsíc se rozejdou o 3 vteřiny, takže mě stačí jednou za dva měsíce seřídit. Nebo i jednou za půl roku, stačí mi přesnost cca do 20 vteřin, tj. třetiny minuty. O tři vteřiny, spíš o pět, se mechaniky rozešly každý den. Nezastaví se, když je na pár dnů odložím. Baterka v nich vydrží přes deset let. Fakt jsem nechtěl ani solár a rádio, proč, s takovou přesností a výdrží u těchto obyčejných - já víc nepotřebuju. Jsou lehounký, nepřekáží a stály míň, než pořádný řemen na ty automaty. A jsou odolnější. A mají alarm a stopky, hlavně alarm je super pomocník. A kupodivu se mi i líbí. Ty mechaniky sice nepotřebují baterku, ale musí stejně k hodináři dvakrát (pravda, ne nutně), než digitálkám dojde baterie.
Ale je to děsně individuální a možná za pár let zase vytáhnu ty automaty.

Edit: jinak ty Laco i Tudory jsou moc pěkný.
Rozcestník pomoci Ukrajině: https://www.stojimezaukrajinou.cz
Lumberjack

Ohledně těch Tudorů by civilní verze měla mít na cifru nápis chronometr, což armádní nikdy nemají.
Ale jak píše Snad. Ženský, bouchačky a hodinky jsou těžce individuální záležitost. Kdyby to tak nebylo, rodily by se stejný ženský, vyráběli se jen Glocky a všichni by na ruce měli měli Trasery. Ještě že to tak není. Svět je hned veselejší.
Fabulous
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabulous »

Émile Durkheim píše: 19.11.2022 19:04
Podle dostupných informací mají příslušníci francouzské jednotky Commando Hubert obě verze. První emise byla jen s nápisem Pelagos, nyní jde už o standardní model. Finálně je to asi jedno :)
Každopádně rakev nemá kapsy a jsou doma, tedy na ruce :D
02B12B3A-88EB-4FC3-A3FD-D36C5760B387_1_201_a.jpeg
Co to je za pěkný koňpas?
FMJ
VIP

Příspěvek od FMJ »

Jsem si na 99% jistý, že jde o tenhle https://blackscoutsurvival.com/field-wa ... -titanium/
Émile Durkheim

FMJ píše: 21.11.2022 19:38 Jsem si na 99% jistý, že jde o tenhle https://blackscoutsurvival.com/field-wa ... -titanium/
Je to přesně tenhle :)
Odpovědět