Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

...aneb co se jinam nevešlo.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Maximus »

Chápu nasranost na současnou či i minulou politickou garnituru, ale politici nejsou rozhodně reprezentativním vzorkem populace. Stále je v této zemi dost slušných občanů (i kdyby to bylo jen 10 %, tak je to více než 1 milion lidí a to nepočítám několik milionů emigrantů v mnoha zemích světa, kteří se i po mnoha letech hlásí ke své původní vlasti), kvůli kterým je paušální odsouzení vlastního národa velice fér.
Toto forum nemá rozhodně sloužit k nadávání na politiky, ale pro případné vyjádření svého osobního vztahu k "rodné hroudě". Mě třeba docela zajímá, jaké je rozložení názorů rozpadlíků na toto téma.

Za prosté a sprosté nadávání bez konkrétního vyjádření osobního názoru budu navrhovat automaticky ban.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Terminated Account »

Vzhledem k tomu, že se z rozpadu vytrácí původní nepsaná myšlenky, kterou si v hlavě nesou členové z raných začátků a množí se nadávání na současnou světovou situaci - ekonomickou a morální krizi (tohle vlákno "tam" pomalu směřuje), dopsal jsem pár vět do úvodníku. Pokud nechcete, aby nám fórum informačně upadalo, prosím přečtěte si úvodník: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... 494#p81494
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Hohepa »

Ano jsem HRDÝ, že mám tu čest říct o sobě, že jsem ČECH
Je jen málo národů na této malé planetě, který se může ohlédnout do své historie a říct , že nemá ruce smočené krví.
Ano jistě , někdo dá do placu odsun sudetských Němců, ale to byly osobní historicky drobné excesy jedinců, ne vůle státu a národa.
Nemusím se stydět za koncentrační tábory GB za Búrských válek,
za to, že by vláda USA vyplácela odměnu za skalp indiána a
proti své ústavě zlikvidovala vlastní stát Čirokézů, kteří si naivně myslely,
že přizpůsobení bílým jim pomůže kulturně přežít,
za 40 až 60 tisíc mrtvých Poláků, na Volyni v třicátých letech ( UOA ) jako Ukrajina,
za Afgán a Čečnu co má na svědomí Rus,
za likvidaci celé jedné křesťanské církve - Katarů, jak Francie
neměli jsme Pinočeta
Čagivara
Maoce tunga
Kméry
neobsadili jsme Tibet a z původního obyvatelstva jsme neudělali národnostní menšinu
atd atd atd
Jsem hrdý na to, že jsme národ z bláta,
přehnalo se přes nás nespočet kopyt,
šláply do nás a nechaly v NÁS svůj otisk,
přesto jsme pořád Češi
dějiny nás fackujou od bílé hory
ale pořád jsme tu
kurva doprdele krucifix element
lidi, Mahátma Gándhí Nás měl jako vzor
historicky jsme předobraz odporu bez násilí
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 09.03.2014 20:42, celkem upraveno 1 x.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Kocour »

Husiti?
azavak
Příspěvky: 27
Registrován: 28.07.2013 18:25
Pohlaví: muž

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od azavak »

Zdnešního pohledu byli husité extrémisté co odepírají majetek církve. :mrgreen: ještě že byla sjednana náprava :moon
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od bacil »

S Husitama je skutečně problém, vypalovali celé vesnice, nejen majetek církve a sadisticky umučili každého, kdo se k nim nechtěl přidat nebo přestoupit na husitskou "víru".

Ono té temné minulosti, o které se raději mlčí, je daleko víc, však nebojte, až vymřou generace těch, co byli ovlivněni Jiráskovými fantastickými romány, tak to začne velmi pomalu - aby se nikdo neurazil - vybublávat napovrch a vezme tak zasvé nejeden "národní hrdina a vzor ctnosti" středověku. Protože historické dokumenty na toto vše jsou, jen je potřeba, aby nějaký student historie udělal podle nich diplomku, oficiální historici se tohoto bojí jak čert kříže.

A s tím Tibetem je to taky hodně jinak, než se většinou myslí.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od escibe »

Nejsem hrdý čech :D. JInak Česká rep. je nádherná, tím myslím přírodu ne města. Myslím si že zde hrdosti moc není oproti okolním státům, protože by zde například vlála více vlajka i když k tomu není důvod. Na Slovensku co si pamatuji tam mají vlajku vyvěšenou mnohem více než zde.
Pindruše
Příspěvky: 34
Registrován: 19.02.2014 13:41

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Pindruše »

Husiti byli nakonec prodáni mamonářským křídlem, dnes bychom řekli "konstruktivním středo-levo-pravo spektrem", tato parta normalizátorů to pak za pár let vylepšila dosazením habsburků a Bílou horou. Vše jen a pouze odložená splátka chronické nestability v Českých zemích už od středověku, zkrátka plémě co si nedokáže samo vládnout.

Obdobně za jiných revolucí, běžného člověka nezajíma čest, pravda, poroba.
Chce žít a to do dobře už teď hned, klidně dá na to konto do frcu i dlouhodobější budoucnost svých dětí a vnuků.

Být deklamativně hrdým Čechem je podivné, zalistujte si rodokmenem, každý z nás si najde jen za posledních 150 let v rodinné linii různorodou směsku, němce-rakušáky, maďary, poláky, italy, balkánce, frantíky, židy, i nějakou tu exotiku jako tatary-turky..
Triskell
Příspěvky: 1
Registrován: 27.01.2013 17:21
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Triskell »

cipis píše: ... No opět samé výmluvy. ...
Jj, když se dostatečně zdůrazní, co se chce obhájit, a dostatečně upozadí, co se má popřít, to se dějou věci. Jistý ministr propagandy by se zaradoval. A k tématu: Byl jsem, nejsem.

Chápu správně, že dle některých by Němec, dnes třeba dvacetiletý, měl všude zapírat, že je Němec, a trpět permanentně vinou, jelikož se má stydět za WWII? Dtto Brit za ty Búry a tak dále? :clap
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od štaflík »

Jsem hrdý jen na to, co jsem dokázal, co umím, o co jsem se zasloužil. Na tom, že jsem Čech nemám žádnou zásluhu a tudíž nevím, proč bych na to měl být hrdý.
Ano, jsem rád že jsem Čech a považuji Čechy za celkem rozumný národ. Přirovnal bych je k hobitům.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Skalik »

Nejsem hrdý na to, že jsem Čech ani na to, že jsem z Čech, přiznám se, že s naprosto čistým svědomím jedu jen na sebe a svoje blízké.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od kregan »

Některé velké politické strany cílí primárně na voliče se smýšlením jako máš ty a v prostředí ČR mívají úspěchy.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od Skalik »

Jsem členem Svobodných, asi jim to u mě moc nefunguje :lol:
Uživatelský avatar
P. K. R.
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2013 14:37
Bydliště: jižní Jih

Re:

Příspěvek od P. K. R. »

Mi přijde, že dneska už se nějaké vlastenectví (nebo jak tomu chcete říkat), moc nenosí. Lidi jsou hrdí, jen když se děje něco ve sportu... osobně na to mám terminus technicus "Dějiny národa hokejového v Čechách a na Moravě" :roll: Osobně jsem se pak setkal i s názory, že zdravé národní sebe-uvědomění je mnohde spíše považováno za něco co směřuje k neo-... myslím, že např. na svou bohatou historii, tedy alespoň na některé okamžiky, hrdi být můžeme. Schválně si srovnejte délku moderních dějin USA, u nich je památka dům starý řekněme pouze 100 let. Na druhou stranu stranu kvůli své minulosti podléháme sebemrskačství, viz. "Mnichovský komplex". Ještě kousavá poznámka, přejímám citát: "... protože fotbalu, hokeji, politice, kultuře, dnes už i vaření a soutěži StarDance rozumí v Česku každý..." - jak se to říkalo za Protentokrátu, že Češi jsou "lachende Bestien" že, viz. ten zmíněný šibeniční humor výše...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od herman »

Ano, hlavní problém dnešní doby je, že kdokoliv řekne že je hrdý že je Čech, evropan, běloch.... je automaticky zařazen jako nácek, fašoun, rasista.....

P.S. Já nejsem ani Čech ani Slovák, jsem Moravák.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od colek »

Když vidím tento národ a jeho názory,tak jsem na vážkách.Máme být na co hrdí,jenže se z toho stává více a více vzdálená historie.A zvyšující se stupeň připosranosti i tady je toho důkazem.
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od alcat »

herman píše:Ano, hlavní problém dnešní doby je, že kdokoliv řekne že je hrdý že je Čech, evropan, běloch.... je automaticky zařazen jako nácek, fašoun, rasista.....

P.S. Já nejsem ani Čech ani Slovák, jsem Moravák.
Již J. A. Komenský moudře poukazoval na to, že na Moravě žijí toliko moravští Češi a Němci...ty druhé jsme odsunuli po válce ...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od goral »

Moravane jako slovo se poprve objevili uz v devatem stoleti. - pokud bychom tu vytahovali jestli bylo driv vejce nebo slepice.

A predevsim vyznam slova Cech, Moravan, Nemec atd. je extremne zavisly na kontextu doby, takze citace Komenskeho je dle meho nazoru mirne zcestna
alcat
Příspěvky: 29
Registrován: 03.03.2014 15:36
Pohlaví: muž
Bydliště: MB

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od alcat »

Slovo Moravané z té doby bude patrně souviset s Velkomoravskou říší, která tu v té době byla, já se jen v kontextu s názvem fóra snažil upozornit na absurditu názoru o tom, že moravan (obyvatel Moravy) není Čech, toť vše...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jsem hrdý na to že jsem Čech/Slovák/...

Příspěvek od goral »

Jiz historicky neni obyvatel Moravy Cechem.
mnohem drive nez nejaka prislusnost narodni byla dulezita prislusnost zemska.
Odpovědět