Barter s neřestmi a závislostmi (cigarety, alkohol aj.)

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Venet »

Fjord, :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Fabulous »

Ohledně životnosti: U vodky je datum spotřeby neomezené (je to dokonce na etiketě). Tabák za nějaký čas vyschne a dost se změní, nic pro fajnšmekry. Cigarety je dobré kupovat v Arábii, třeba na dovolené. Krabička amerik za cenu 4 - 14 Kč je pádný argument. Nebo se známým místním Asiatem domluvit koupi pašungu přímo z tržnice.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od marish »

Troufám si tvrdit, že po dostatečně dlouhé abstinenci, ocení kuřák i vyčihlý tabák.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Kedr »

Tabáky je dobré sladovat izolované bez přístupu vzduchu a na chladnějším místě. Dobrým příkladem jsou třeba tabáky do vodní dýmky - nejlepší sladovatelnost zajištující dlouhodobě maximální dobrou chut a kouř je třeba v lednici. Sám tak skladuji pár krabiček již nějaký ten čas a zatím se mi to osvědčilo nejlíp - to samé s tabákem javanees, který má tendenci hodně rychle schnout.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Ježura »

marish píše:Troufám si tvrdit, že po dostatečně dlouhé abstinenci, ocení kuřák i vyčihlý tabák.
Po dostatečně dlouhé abstinenci už mi to nebude chybět.... a mrzet mě to nebude :D
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od marish »

To možná ano, ale tak jako já si třeba pro připomenutí "starých dobrých časů" připiju kvalitním alkoholem, bude-li možnost, nebo uvařím pravou kávu, tak si mnohý nedobrovolně bývalý kuřák zapálí. Zkrátka zatímco pro mne je a bude cigareta/tabák zbytným prostředkem směny, pro kuřáka to bude vždy tak trochu "citovka" ;)
Uživatelský avatar
VonTreskow
Příspěvky: 73
Registrován: 07.11.2011 0:35

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od VonTreskow »

Nechcem samozrejme vyzývať k protiprávnemu konaniu ani porušovať pravidlá fóra, takže len čisto hypoteticky, v PA dobe by boli THC a iné opiáty možno ešte lepšie ako cigarety, ľudia v ťažkých časoch hľadajú únik od reality a to je popri alkohole ďalšie úplne hypotetická možnosť. Len nadhadzujem pre účely akademickej diskusie :)
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od siegfried »

No umim si predstavit, ze nekdo, kdo by v takovy situaci mel k dispozici drogy (pervitin apod.), tak by si mohl snadno vybudovat "armadu" z fetaku, co by pro nej plnili za davky ruzny extremne nebezpecny ukoly... kradli, shaneli vodu a jidlo apod. :roll:
PaF
Příspěvky: 1536
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od PaF »

jo, a co by s nim udelali, az mu dojdou zasoby? :roll:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od MRAK »

Drogy jsou špína společnosti.
V současnosti i v případném PA světě.

Feťákama pohrdám a dealery naprosto nesnášim.

A upřimě doufám, že pokud nějaký bude nějaký restart dnešního světa, drogy v něm nebudou.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Karlos »

Mrak: souhlas :yes
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Fabulous »

Obávám se, že drogy budou. Alkohol také, cigarety jakbysmet. V nouzových situacích lidé hledají berličky v podobě těchto nahrážek, je to prostě lidská vlastnost.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od marish »

A díky velmi snížené kvalitě těchto produktů, jakož i nulové informovanosti, o rozdávání zdravotnického materiálu těmto individuím nemluvě, bude to slušně rychlá probírka mezi nimi.
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od siegfried »

MRAK píše:A upřimě doufám, že pokud nějaký bude nějaký restart dnešního světa, drogy v něm nebudou.
Tohle je podle mě velmi zajímavá, příznačná věta, která implicitně vyjadřuje zvláštní - a nevím, jestli pozitivní, nebo negativní - tendenci, kterou pozoruju u některých "survivalistů". Jakoby se nepřipravovali jen pragmaticky na jakousi hypotetickou katastrofu, ale spíš se zdá, že jde o nějaký "světonázor", respektive implicitní náboženství. Jakoby měli nějakou svou představu světa a doufali, že přijde spásná Apokalypsa, která ho jako zázrakem nastolí... Zoufalá touha změnit něco, co se změnit nedá... Jakoby doufali v zásah starozákonního, krutého, ale spravedlivého Boha - v nukleární, bakteriologické či jiné podobě.

Jsou to jen moje spekulace, myšleno obecně, neber si to v žádnym případě osobně (nic o tobě nevím).
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od MRAK »

v podstatě máš pravdu .... bohužel :roll:
napsal jsem odpověď na půl stránky a zase jí smazal .... asi založím nové filozofické vlákno na takovéhle nějaké téma

tady je to ovšem naprosto OT
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od siegfried »

Je to OT, omlouvam se... mozna by bylo fajn, zalozit na to novy tema, presunout tam ty dva prispevky, tenhle smazat a pokracovat tam v nasi debate...

P.S. skoda zes to smazal, rad bych si to precetl
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Karlos »

Chlapci klidne pokracujte (take me to zajima), slibuji ze to pak oddelim ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od MRAK »

Siegfried: tak dobře, zkusím to nějak popsat .... (dost mi tu chybí Kolapsník Jr. , uměl velmi dobře vyjadřovat myšlenky a hodně mě inspiroval :cry: )

Popisovat současný stav věcí kolem nás asi nemá moc smysl, tak to jen rychle shrnu: příroda zdevastovaná, zdroje vydrancované, politická reprezentace na zblití, mezilidské vztahy příšerné, morálka žádná .... když se dívám na zprávy, čtu internet nebo se jen koukám z okna, vidím vesměs úpadek, lidskou malost , lhostejnost, sobectví ..... celkovou dekadenci lidské společnosti.
A pak si občas říkám, že si jako společnost, nějakou tu pořádnou facku zasloužíme. Za to jak se chováme k sobě i ke zbytku světa (fauna flora), kam až jsme to dotáhli. A když už se v myšlenkách dostanu až sem, tak si říkám, že ta rána lidstvu by měla být pořádná, taková aby tuhle modrozelenou kouli pořádně očistila od nánosů špíny a sraček, který jsme na ní nakydali. A restart, kterej by měl potom přijít, by vrátil mezi lidi zdravej rozum, úctu jeden k druhýmu, ohleduplnost ... slušnost ... atd atd.

Ano, myslím na to, že něco zdedukuje počet obyvatel v masovém měřítku - a vidím v tom šanci !
(ano vím že to je vlastně naprosto otřesné si to takhle přiznat)
A ještě k něčemu se přiznám. Pokud se něco má stát, tak ať se to stane rychle - dokud jsem při síle a zdravý abych tomu mohl čelit a chránit svojí rodinu.
A musím dodat jedno slovo - BOHUŽEL


Každej z nás co tu jsme si představuje tu mnohokrát zmiňovanou "PA" dobu jako něco jiného. I příčinu vidí každý někde jinde - někdo se obává nukleární války, jinej zase nějaké astro-fyzikální katastrofy atd. Proto se tu taky občas trochu přeme - anžto každej reguje na jiné podmínky, které mohou nastat. Já se asi nejvíc obávám lidí - sociálních nepokojů a bouří, kdy zkolabuje společnost sama od sebe. Lidi budou všechno chtít, a nejraději zadarmo a tak vyjdou na ulici aby si to vzali .... Ale to je můj - jak bych tak řekl - pragmatickej strach.
Nicméně to co jsem psal výše, je tak trochu něco jako přání. Něco jako když vidíte svinčík a říkáte si, tohle by se mělo uklidit.
Znovu opakuju - jsem si naprosto vědom toho, co jsem napsal a vím jak strašně to zní. Nehodlám k tomu nikterak pomáhat. Jen si myslím, že by taková očista měla přijít (a zřejmě přijde).

A teď klidně do mě - kdo by měl být po té facce živý a kdo ne? a co nevinné děti, které za nic nemůžou? a proč bys zrovna ty a tvoje rodina měli dostat novou šanci? atd atd ... tak na to nemám odpověď
Uživatelský avatar
VonTreskow
Příspěvky: 73
Registrován: 07.11.2011 0:35

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od VonTreskow »

Čiastočne súhlasím s MRAKom, máme tu binec a každým dňom je to horšie a horšie. Ja napríklad dúfam v "apokalypsu" (presné vymedzenie naschvál neuvádzam), ktorá by toto ničenie planéty zastavila než bude neskoro, než bude celá Zem (zem, vzduch aj vody) zamorená takými chemickými svinstvami, že nebude nebude možné sa im vyhnúť ani v najodľahlejších oblastiach. Už teraz sa mi otvára kudla vo vrecku, keď vidím, ako napríklad v pacifiku pláva obrovská masa plastového odpadu o rozlohe štátu Texas.

Problém vidím ale v tom, že pri apokalypse by si to aj tak v prvej rade zlízli (pomerne) dobrí/féroví ľudia, na ich úkor by prežili zase len svine s ostrými lakťami. O elitách už ani nemá zmysel hovoriť, ony sú najlepšie zabezpečené a chránené. Elity by vymreli ako posledné, pretože majú zdroje, majú svoje (súkromné) armády. Nakoniec by som to videl tak, že apokalypsa, v závislosti na svojich rozmeroch, by síce na chvíľu spomalila drancovanie Zeme, podľa toho, koľko ľudí by vymrelo ale neviedla by k očiste spoločnosti, no k urýchleniu jej "zmrdifikácie" + vrátili by sme sa asi do totality alebo feudalizmu.

Čo sa týka mňa, dúfam, že "koniec sveta" chvíľu počká, ešte nemám vybudované žiadne zázemie, potrebujem pár rokov :)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Barter s neřestmi a závislostmi (cigatery, alkohol aj.)

Příspěvek od Fjord »

Tak možná ta apokalypsa se blíží v jiném smyslu pro mladší ročníky docela nevyhnutelně - nevím, nejsem věděc. Tvrdí - tedy ti, kteří monitorují oblasti nad amazonií, že zásoba kyslíku rapidně ubývá. Mluví o době 40 let, což je tedy dost alarmující číslo.
Odpovědět