Levný stavební materiál - tipy

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od optim »

Pokud máte nějaké dobré tipy na nákup stavebnin, podělte se o ně prosím.

Nebo třeba tipy jak něco vlastnoručně vyrobit (např. formy na tvárnice atd.)

Určitě to pomůže více lidem. Díky! ;)
MeGusta
Příspěvky: 36
Registrován: 23.05.2012 12:20

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od MeGusta »

Mnohým se to nelíbí/mají problém se stavebním materiálem, ale když na to příjde, tak proč ne. :) http://praha.idnes.cz/dum-z-odpadku-sto ... zpravy_sfo
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od jaromir »

jedním slovem dřevo
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Venet »

drevo, hlina, slama ;)
vmax2
Rozpadlík
Příspěvky: 83
Registrován: 10.02.2012 23:51
Bydliště: Chomutov

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od vmax2 »

Venet píše:drevo, hlina, slama ;)
Sakra predbehl jsi mne.V budoucnu mam plan si postavit pasiv z uvedenych materialu,slamu mam zdarma,veprovice mam vedle baraku v bouracce jako inspiraci-stare cca75let a je problem ji rozbit krumpacem.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Fjord »

Další by mohla být směs písku a hlíny v pytlech. V teplejších krajích z toho staví krásné věci, ale tady by se to muselo vychytat. Víc tu prší atd. Jednu stavbu tu postavil Dušek, ale zmoklo mu to, takže se v tom udržuje vlhkost, a tedy následně i možná plíseň.
http://calearth.org/building-designs/eco-dome.html

No a pak to co dá les..ted jen nevím, kde tu byl odkaz na stavbu, co si postavil chlapík v Anglii jen s pilou za 3 měsíce z toho co našel v lese. Vypadá jako hobití domek.

Pak samozřejmě mongolský styl z tajgy - jurta , přes kterou je přehozená pevná látka.
http://www.yourtent.com/galerie_workshop.htm

Můžeš využít i samotných stromů-ale to bych se toho stromu napřed zeptala, jestli mu to neva :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=98h086DWLaY&NR=1
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od optim »

Děkuju za alternativní tipy, ale raději bych zůstal u klasiky. ;)

Měl jsem na mysli spíše tipy na tento způsob:

1. Jdi na web xy a tam levně seženeš různý stavební materiál, který zbyl z různých staveb
2. Mám tip na souseda Karla s bagrem, který umí dobře a levně vybagrovat základy
3. S přítelkyní si vemte dva týdny dovolené, pořiďte si vibrační formu na výrobu tvárnic a podle praktické zkušenosti a návodu na tomto webu xy, za těch 14 dnů musíte nasekat x tisíc tvárnic.

Atd …
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od alibaba »

Pozor ono to tak rychle nejde mi s brachu jsme delali tvarnice ve vibracni forme pred 30 lety a kdyz jsem jich udelali za den 50 kusu byl jsem vecer odrovnanej..... pisek a cement byl material a michacka do toho nahazet pisek a pridat cement pockat az se to zamicha a zpet to dat lopatou do formy, nebot v michacce byla zasoba materialu nejmene na 4 tvarnice .....jak rikam kdyz jich za den udelate 50 kusu budete radi tak 350 za tyden a budete vse divit kolik spotrebujete pisku......
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od optim »

Děkuju za postřeh ohledně tvárnic, alibabo! :)

A přidávám zajímavý odkaz: http://www.koumak.cz/stavba-krok-za-krokem/
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Steril »

Zajimavej clanek k tematu, velka cast rad je vyuzitelna nejen pro rekonstrukci najemnich nemovitosti :)
http://www.fandor.cz/jak-levne-rekonstr ... movitosti/
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od felix5 »

kdysi sem koukal na dkument jak amíci v poušti stavěj nízkoenergetický domy z pneumatik vysypanejch pískem . díky šířce zdi má velký spojení se zemí a udržuje si tam i když to je v poušti relativně příjemnou teplotu . moje zkušenost s pneumatikama v obytný místnosti sou ale takovýže nehorázně smrděj. možná kdyby se něčem natřely nebo tak..
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od BOGOVIK »

jj, garbagewarriror ci jak to bylo, resi jine vlakno nebo lzte na netu najit dusek earthship v CR.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Venet »

flesh
Příspěvky: 22
Registrován: 03.10.2012 19:29

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od flesh »

O "Zemělodi" (Earthship) v republice jsou tyto stránky: http://www.zemelod.cz/ , bohužel dost chudé. Núčastnil se někdo z fóra přímo stavby nebo se tam byl podívat? Já o tom uvažuju, ale vzhledem k tomu, že i na internetu jsou celkem skoupí na radu (na to, že je to bio-eko-friendly a jak by řekl D-FENS, hlavně vo pohodě) tak rozmýšlím, jestli má cenu dávat dohromady čtyři lidi, jet tam (jsem z daleka), obhlídnout to a zase zpátky... Kdyby měli nějaké plány nebo rady jak na to, to by bylo o moc lepší. Nemáte někdo tyhle informace?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Hdm »

dám jen tip, jak jsme řešili část stěny v kotelně.
složení stěny směrem zevnitř ven:
  • ztracené bednění 20cm(zevnitř nakonec ještě penetrace a omítnutí+štuk)
    5cm polystyren
    lepenka(co se dává na základovou desku)
    ztracené bednění 20cm
    lepenka
    nopová folie
Takto složitě, protože to musí nést část zeminy(přihrnutí z venku) a hlavně potřeba totálně odrazit vlhkost. Myslím, že to bude mít i dobrou balistickou odolnost, teda lepší než Itong/pálené cihly a podobné.

Takže kdyby jsem stavěl nový dům určitě by jsem zapřemýšlel i cenově, zda stěny neposkládat ztracené/polystyren/ztracené.
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Dáda »

Venet píše:drevo, hlina, slama ;)
Proč chcete stavět "perníkové chaloupky"? V pohraničí jsou zbořeniště domů vysídlených německých obyvatel. Ty domy se bouraly na přelomu 50. a 60. let minulého století. Válejí se tu pískovcové kvádry, lomový kámen, cihly. Leckdy lze nalézt a zprovoznit studnu, použít staré základy. Tradiční stavební materiály se dají kombinovat se současnými izolačními materiály. Pozemky nejsou tak drahé jako ve městech.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Levný stavební materiál - tipy

Příspěvek od Terminated Account »

Levný stavební materiál - tipy! Že by si život v pohraničí zasloužil vlastní vlákno. Lidi! Uživatelů přibývá a máme zájem toto fórum udržet maximálně přehledná a hlavně odborné. Můžeme pro to všichni něco udělat? Třeba že místo chatování budeme diskutovat, třeba, že se budeme držet témat??? Platí obecně pro celé fórum.
Odpovědět