Plán přípravy

...aneb co se jinam nevešlo.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Heike »

Občas sednu na kolo, jedu kudy se pohybuje minimum lidí, a hledám zdroje-kde je voda, sláma, dřevo, ryby, zvěř, jablka, kukuřice, chatka k přespání, úkryt...předpokládám situaci kdy se nedostanu ke svým vlastním zásobám-rozpad vidím jako problém, kdy budu muset opustit dům a shromáždit blízké-a za tu dobu, pokud ho obsadí třeba menšiny...snažím si představu VP co nejvíc ztížit. Např. zastihne mě v nemocnici, cestou rozbiju auto...
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Medař »

To heike:souhlasím s tebou.Člověk někdy žasne,jak většina lidí(hlavně mladých) nezná své blízké okolí.Každá zná cestu do obce a na druhé straně z ní ven.Přitom existuje fůra lesních cest a spojovaček,různých zákoutí,seníků,studánek či chat.V případě nějákého průšvihu jako jsou občanské nepokoje budou hlavní dopravní tepny ucpány či v rukou řekněme rebelů a budou největším bezpečnostním rizikem.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Skousen tvrdi, ze pri velkych presunech obyvatelstva za WWII (utek pred frontou apod.), tito bezprizorni sezrali vse pestovane i divoke, podel cest jako kobylky v koridoru +/- az 11km na obe strany podel hlavnich tahu, podobne za velke deprese v 30letech..
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Heike »

Medař: Přistěhoval jsem se do vsi, a ještě ten podzim si udělal zásobu jablek z opuštěného sadu-mladí nevěřili že je 300 m od domů. Když jsem bl se stavbou u jedné vesnice, místní ze šmoulích domečků s proutěnou studnou nevěřili že tam mají zmije, až jsme jim donesli asi tři ukázat. -žiju v poměrně obydlené oblasti, ale přitom jsem natrefil na vrak obytného přívěsu-vojenský, plechový-500m od silnice, divím se že ho menšiny neodtáhly. Doporučuji kolem řek a toků hledat rybářská, nebo ještě lépe pytlácká místa. To jsou borci co mají poměrně slušně zařízená tábořiště. Našel jsem místo se dvěma hamakama, přístřeškem na dřevo, a jako vrchol rozbitou tv na třínohém stolku. Ale zpět k tématu. Hodně doporučuji jít po vyhlášených turistických trasách, a trhnout se z nich o třeba jen 1km. Po zvěři bych šel podél železniční trati-kupa mostků, podchodů, většinou je dráha vprostřed polí, a zvířata využívají že se u ní mohou schovat. Často zvěři přetne komunikace migrační cesty, dobré je objevit přechody. Po povodních jsou různé potoky a zavlažováky plné ryb. V blátě je vidět podle stop kolik zvěře se tam pohybuje-v autě vidí člověk opravdu minimum, na to je kolo ideál. Taky v autě neucítíte, kde mají smažky v kukuřici konopí.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Maximus »

Poznat důkladně okolí svého trvalého obydlí či záložního prostoru je naprostým základem. Zejména je potřeba se soustředit na potenciální zdroje potravy, ústupové cesty, místa pro potenciální checkpointy a další obranné zařízení, možná slabá místa obrany, kryty, ... . Do širšího portfolia zájmů zapojit i znalost různých firem, obchodů, skladů, provozoven, strategických objektů (vojenské, hasičské a policejní posádky/stanice, vodárny/vodárenské zdroje, čerpací stanice, ... ) v širším okolí předpokládaného výskytu rozpadlíka.

To vše jsou potenciální zdroje různých materiálu/zdrojů/pomoci/potravin/problémů/... v případě scénáře rychlého kolapsu společnosti.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Heike »

Maximus: Nevím zda se hodí, abych tě doplnil, ale stejně se dá nahlížet na lidi. Kde kdo žije. U koho se budu moct ukrýt blízko i daleko, kdo krade, škodí, umí léčit, vyzná se v ...V PA měřítku, na koho se v určitém typu situace zaměřit již z prevence coby na zdroj potenciálních konfliktů, či zbraní, potravin...Např. hnízdo feťáků, sběratel zbraní, řidič dodávky co parkuje auto plné dobrot...komu se vyhnout a koho...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Plán přípravy

Příspěvek od DeadMan »

Tak tohle je dobré vědět už teď ;)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Heike »

Vědět ano, ale v případě povolení opratí od státu si dávat pozor...nemyslím jen agresory, třeba, ale i lidi co se změní různými závislostmi, či psychickými nemocemi z nedodstatku léků, drog...a nechci to psát naplno.
Henten

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Henten »

Abych odlehčil téma. Máme doma sklep pod úrovní terénu. Nic hlubokého, ale na nějakou základní ochranu proti náletům to stačí. Objednal jsem si včera pozinkovaný regál s nosností 200kg na jednu příčku. Mám v plánu do něj uložit "nedotknutelné" zásoby - rýži a ostatní jídlo, svítidla a pár nástrojů, aby se v případě potřeby dalo ve sklepě nějakou dobu pobýt či rychle vyskladnit regál do zavazadla a opustit dům. Co myslíte, je to dobrý a v případě nouze použitelný nápad?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Hdm »

To co píšeš je pro místní diskutéry IMO naprostý základ. Takže pokud se začínáš ROZPADat pak ANO.

OT: Takové kupované regály jsou na můj vkus strašně drahé. Toto řeším tak, že zajdeš do obchodu s hutním materiálem, koupíš nějaké vingly(podle požadované nosnosti) a svaříš/sesroubuješ. Cena je někde úplně jinde a máš to přesně na míru jak potřebuješ.
Henten

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Henten »

To je právě ono - již delší dobu jsem monitoroval trh s regály a našel jsem jeden výprodej, jenž vypadal solidně. Zakoupil jsem regál 180x100x60 za 609 Kč i s poštovným, což, myslím, docela jde.
Naposledy upravil(a) Henten dne 16.08.2013 10:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Fabulous »

Jen 65 kg na polici? To je pěkný hnůj.
Henten

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Henten »

Nene, 200 kg na polici...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Plán přípravy

Příspěvek od bivoj »

Hdm píše:...OT: Takové kupované regály jsou na můj vkus strašně drahé. Toto řeším tak, že zajdeš do obchodu s hutním materiálem, koupíš nějaké vingly(podle požadované nosnosti) a svaříš/sesroubuješ. Cena je někde úplně jinde a máš to přesně na míru jak potřebuješ.
Jen bych chtěl podotknout, že když jsem si já osobně spočítal náklady na materiál a náklady na energii na vyrobení regálu, tak mě vyšlo +- stejně koupit hotový - a bez práce. Hutní i spojovací materiál za poslední roky dost podražil.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Hdm »

V zimě dělané dva regály 160x160x50, cena materiálu asi 800,- + nějaká elektrika a elektrody.
Práce všeho všudy tak 2 hodiny o víkendu, kdy mě stejně nikdo neplatí.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Plán přípravy

Příspěvek od cipis »

Jenže ty kupované mají i povrchovku. A pochybuji, žes ty kovové prvky odmastil, natřel jednou nebo dvakrát a pak ještě složil za dvě hodiny. Plus sehnat někde dřevo, nařezat, natřít, ...
Ono když toho posbíráš po baráku a zbytek dokoupíš a uděláš si to sám, tak ano, pak to vyjde dobře. Ale když někdo tohle doma nemá, tak jak tu zaznělo, vyjde to pak nastejno. S tím teda, že doma udělané budeš mít přesně na míru onoho skladiště, na rozdíl od těch hotových.
Henten

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Henten »

Hdm: Cenově je to paráda, ale u mě vítězí lenost a levost :D
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Plán přípravy

Příspěvek od Václaf »

já jsem třeba dostal od souseda pár desek,z nějakého nábytku. Dokoupil f obi konzole a šrouby a mám ve skladu (jsem zedník) police 2 m se čtyřmi konzolemi s nosností 130 kg( cca 200 kč),vyzkoušeno,asi by zvládli o chlup víc,ale stačí,nepotřebuji skladovat materiál.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Plán přípravy

Příspěvek od jaromir »

Když sem naposled dělal regály do dílny tak vycházeli 2x dráž než kupované.
Posvářené z jeklu elka a police z OSB desek. (nátěr železa + lak na OSB)
ale mám to přesně na míru. nosnost oproti kupovaným dvojnásobná a stabilita bezvadná. a z nového materiálu.
Ze zbytků sem taky dělal a to je o hodně levnější.

Ty kupované - levné bych nepoužil.
Ono to sice unese na polici 200kg nebo kolik, ale viděl sem jen ze třetiny zatížené o které se člověk lehce opře a už se tomu podlamují nohy! větší krám sem nezažil.
ono když člověk spěchá a chce něco vytáhnout z horní police a regál se na něj začne kácet.... :head
když se to přišroubuje ke stěně tak to i nějak funguje... ale strategické zásoby bych tomu nesvěřil.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Plán přípravy

Příspěvek od uaz469 »

article-2296472-18CE81B7000005DC-549_964x618.jpg
...hlavně na nic nezapomenout :lol:
Odpovědět