Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Respirátor

Příspěvek od Martysedlak »

Zjistil jsem, že u Ff3 od https://www.generalpublic.cz/ je důležité si ho stáhnout za hlavou tou přiloženou sponou a pak těsní velice dobře a to mám velikou hlavu. Když je jen za ušima tak fučí kolem nosu. Jak se stáhne tak se přirazí k obličeji na nos se zaboří do toho molitanu a krásně se zatěsní.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Jo, to muzu potvrdit. Psala jsem to uz v tom elaboratu, jak se doma nenakazit. V tomhle je to vyborne vychytany, vcetne toho, ze mas moznost to pritahnout vic nebo min...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Výrobce mívá návod jak otestovat těsnost - zacpat filtr a zkusit nadechnout, případně zacpat výdechový ventil a zkusit vydechnout. Pokud je někde významná netěsnost, mělo by to být poznat.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Respirátor

Příspěvek od mahroch »

Kotatko píše: 15.02.2021 8:51 Tu 3M mam, vyhoda je mohou se do ni strihat filtry na vymenu z metraze, pri dvou vrstvach speciailni tkaniny ze ktere se delaji respiratory, to da FFP3, ale dycha se mnohem lehceji nez v respiratoru.
Prosim te, kde ty kupujes tu tkaninu co pises? Ja to nejak nemuzu najit, ze by nekdo prodaval na metraz. Dik za radu.
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Hádám že se jedná o toto...
BFE 95% (50 m/rol)

Např. https://www.chytrerousky.cz/filtr-do-ro ... m-rol.html

nebo

https://www.stuhy.cz/filtr-do-rousek-bf ... m-rol.html

Ale asi jedno kde to objednáš, v obou případech to objednávají u výrobce a čekačka je cca 14 dní.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Kotatko »

Ja to mel privatne, primo od majitele firmy.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

taxi1 píše: 17.02.2021 13:14 Děkuji za info a kolik ffp má filtr Filtr částicový STS Shigematsu P3R a Filtr částicový STS Shigematsu P2R???
Jak dlouho se dá používat? Lze ho desinfikovat, nebo dá se nechat jen v karanténě a pak znovu použít? A ta jednoduchá 3M maska na té fotce, je co za typ? Nikde na netu ji nemohu najít. Zjišťuji, než objednám a taky abych věděl kolik filtrů objednat a jakou z těch dvou polomasek objednat. Děkuji za váš čas, co mi radíte. Jsem teď z nejpromořenějšího okresu a lidi tady mají vše v paži a úspěšně se promořují a i přes nárust umírajících mladších ročníků, zde stále tvrdí, že to nic není. Zatím používám respirátory ffp2 a teď už ffp3.
Jak zde již bylo psáno P2R odpovídá FFP2, ale díky těsnosti masky na obličeji je reálně na úrovni FFP3 respirátorů.
P3R (FFP3) není na klimafilu o moc dražší, nicméně většinou má o něco větší dýchací odpor (nemám vyzkoušeno u shigematsu) a o něco dříve se zanese.
Technicky používat se fitr dá, dokud mu nevzroste dýchací odpor nad pohodlnou mez, nebo nezačne zapáchat. Což jsou při střídavém používání řádově týdny.
Dezinfekci u těchto filtrů moc nedoporučuji, chemická (alkohol) a UV nejde protože jsou zavřené, u tepelné je riziko poškození filtru. Takže nejlepší je asi koupit tři sady fitrů a točit je po cca třech dnech bez dezinfekce, v pauze je v teple důkladně vysušit (nedávat do igeliťáku).
Masku (gumovou část) dezinfikovat ajatinem.
3M 3100 (3200) mám z číny, ale jde už koupit i od překupníků v čechách.
Filtrační materiál v metráži mám z rouškylidem (nutné dát dvě nebo tři vrstvy).
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Tak respilon šátek už příští týden asi ne.
Je nám líto, že se s podobnou situací setkáváte. Nanovlákenná membrána v ochraně dýchacího ústrojí zajišťuje uživateli záchyt virů do výše až 99.9%. Chrání oběma směry, jak uživatele před okolím, tak okolí před uživatelem, vlhkost Vašeho dechu nijak neovlivňuje výši záchytu výrobku. Tohle vše nabízí pouze výrobky s nanovlákennou membránou, ty ostatní mají nižší procentuální záchyt, chrání pouze jedním směrem a fungují pouze do okamžiku, než navlhnou, což je cca do 30min od nasazení.
Z tohoto pohledu výrobky obsahující nanovlákennou membránu poskytují vyšší užitek než FFP2 výrobky. Normy, které určují tuto FFP kategorii jsou však 40 let staré a konkrétně s R-shieldem pracovat neumí, nedisponují parametry, jak ho díky (nejen) jeho tvaru zařadit. Proto je prodávaný jako módní doplněk se všitou nanovlákennou membránou v oblasti nosu a úst. R-shield Vám tedy poskytne benefity viz výše, ale pokud předpis vyžaduje nošení ochrany FFP2, R-shield to nemá jak splnit (ani jiné nanovlákenné nákrčníky od dalších českých výrobců). Jinými slovy: o svoje zdraví a zdraví okolí se postaráte dobře. o splnění nařízení už ne. Na našem e-shopu můžete však zakoupit např. RespiPro Carbon, který je také nano a má certifikát FFP2.
Adam / FB tým Respilon
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Jak to, že ne? Vždyť je tam nanovlákno, takže to spadá pod nanoroušky ...
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Nemají certifikát ;) Mám jich doma 8 ks. Jedině si pře něj vzít tu chirurgickou roušku-)
Já v tom dělám 10-11 hodin, taky mě to sere.Asi záleží i na zaměstnavateli nebo pčr co potkáš.
To byla odpověď na otázku od této paní.
Dobrý den,mám problém a tak se zde táži?Jsem z uzavřeného okresu Karlovarského a Policie a ochranka v obchodech nás nechce pustit,protože nemáme respirátor ani chirurgickou roušku dle nazíření vlády,máme ale váš Respilon nákrčník a oni nechápou,že nás ochraňuje lépe. Jak se můžeme bránit co je tedy lepší? Děkuji za odpověď.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ale já nemluvím o snaze rshield nacpat do FFP2 respirátoru. Má nanofiltr, tedy bych ho řadil do nanoroušek.
Mají být přece respirátory (to je jasné, že rshield není), nanoroušky (to přece je) nebo dvě chir. roušky.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Respirátor

Příspěvek od mart0 »

Jak asi poznají, že jde o nanoroušku? Nijak, takže někde pod tím označením budou akceptovat téměř cokoli a jinde tě vyhodí i se skutečnou... Záleží jen na rozhodnutí člověka u vchodu či řidiče autobusu.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

cipis píše: 19.02.2021 14:50 Ale já nemluvím o snaze rshield nacpat do FFP2 respirátoru. Má nanofiltr, tedy bych ho řadil do nanoroušek.
Mají být přece respirátory (to je jasné, že rshield není), nanoroušky (to přece je) nebo dvě chir. roušky.
Ano,to máš pravdu.
Ale záleží jak to bude brát třeba PČR nebo můj zaměstnavatel.
Protože,jak už bylo řečeno, respilon šátek nemá certifikaci-(
Uvidíme,jak to upřesní v pondělí.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ona má nějaká nanorouška certifikát?
Materiál uvedený na webu mají.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Osobně hodlám trvat na definici R-Shield = nanorouška...
A pokud mě správní orgán přesvědčí o opaku začnu nosit do krámu polomasku (s kusem hadru přes výdechový ventil). :P

Docela mě mrzí, že se Respilon nepostaví za definici. Ale chápu snahu tlačit dražší produkty. :cash
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Ulfhednar »

V situaci, kdy Blatného dvě roušky nemají certifikát, bych se nošení R-Shieldu také nebál. Stejně to nikdo hlídat nebude...
Mně se v respirátoru blbě dejchá a stejně mi to jde všude kolem, až mně kamzíci ve fousech mrznout od průvanu...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Už je to tak pět let zpět co jsem se na to ptal:
Count píše: 27.09.2016 13:18
Grunt píše: 27.09.2016 12:43Když už jsme u toho, nemám přístup k EN149:2001, ale aspoň dle výtahu různých výrobců co čtu tak proti patogenům a radioaktivním částicím do 0,6 μm s 99% účinností má povinnost odfiltrovat pouze FFP3, že?
Ano, jen FFP3.
  • A doteď jsem v tom žil.Nebo proč mám nakázáno v pondělí klusat do práce v FFP2? Ono se něco změnilo?
  • Resp, FFP2. Všechno co se dá u nás ve vesnici v současné situaci sehnat je KN95 a to bohudík za Vietnamce.
Jsem jediný kdo to nechápe? Nebo kdepak se stala chyba?
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Pravdu díš..
Před hodinou jsem objednával,ať mám co nosit v práci.
https://www.diagnosticketesty.cz/sunway ... eni-100ks/
za 649 kč,teď už stojí 739 kč
Plus ještě nějaké FFP3 a chirurgické roušky,které se přinejhorším hodí přes respilon kdyby někdo remcal.
Polomaska a jiné,zatím čekají ve skříni.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Grunte, chyba se stala ve tvém uvažování a hodnocení rizik.
Chirurgická rouška má proti virům ještě výrazně horší záchyt, FFP2 je prostě jen další level.
Je to jen a pouze o účinnosti. Tedy by bylo korektnější uvést procenta, jaká se vyžadují. Na kolik devítek to má zastavit.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1587
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

cipis píše: 19.02.2021 18:16 Grunte, chyba se stala ve tvém uvažování a hodnocení rizik.
Jsem cca měsíc (ještě vlastně ani ne měsíc) negativní, takže zas tak vystrašený nejsem, ale budiž.
cipis píše: 19.02.2021 18:16 Chirurgická rouška má proti virům ještě výrazně horší záchyt, FFP2 je prostě jen další level.
Je to jen a pouze o účinnosti.
Jenže ještě před rokem by FFP2 proti virům nikoho nenapadlo nasadit nebo nedejbože to nakázat. Najednou je i FFP2 dobré. Nestojí za tím náhodou fakt, že stát není schopen FFP3 zajistit, tak radši nakáže aspoň FFP2? A co kdyby před nakazováním se ráčil zajistit a rozdistribuovat? A to něco co je proti virům opravdu určeno, když už teda.
Odpovědět