Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

PeFi píše: 12.02.2020 16:59 Jelikož coronavirus nepřežije při teplotě 40 stupňů a vyšší vlhkosti vzduchu déle než pár hodin a současně rouška snese teplotu 40 stupňů, tak se nabízí uskladnit na pár hodin roušku při teplotě 40 stupňů.
Máte někdo důvěryhodný zdroj, kde se píše, při jakých teplotách/vlhkosti lze koronavirus zlikvidovat? Těch 40°C mi připadá hrozně málo. Jak dlouho by musela tato teplota na věc působit, aby byl virus zneškodněn?
Kdo je připraven, není překvapen.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Respirátor

Příspěvek od Biochemist »

Tady je studie na MERS, který je relativně dost příbuzný:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4181824/
při 56 stupních inaktivace cca hodina, při 65 stačí 15 min

tady je studie na jiném coronaviru, ne tak příbuzném, ale inaktivace při 47 stupních je cca 24 h
https://www.microbiologyresearch.org/do ... 5E6BE7FA28
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Jenny: V té jedné studii bylo, že bylo potřeba minimálně 5 hodin při teplotě 40 stupňů a vlhkost 80 procent. Zdálo se mi z to ho, co tam psali, že je dost důležité dostat vlhkost nad 50%.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Equestrian »

Nechci spamovat OT ve wu-chanské blokádě, někdo tam psal ohledně dostupnosti respirátorů FFP3, kdyby jste náhodou chtěli někdo ještě navýšit zásobu, dají se sehnat (omlouvám se za odkaz) na https://www.canis.cz/ ,ale musíte si osobně zaskočit na prodejnu, mají docela dost poboček po ČR, tak třeba máte nějakou u sebe. Na stránkách nemají všechny a hlavně nění aktualizovaný stav na skladě, ale chodím osobně na jednu z poboček a mají stále skladem FFP3 buď od nich (CXS), nebo od M3. Ceny cca od 120-200,- za kus, pokud je někdo na IČO, tak po registraci na prodejně mají ještě 10% slevu

(není to reklama, jen zkušenost, pokud nevíte kde sehnat) :hi

BTW osobní zkušenost, proběhnout pracovní pomůcky v okolí, nebo sehnat přímo výrobce SPIROTEK, od nich jsem sehnat FFP2ky vzhledem slušný za 38,- Kč kus a FFP3ky za 90,- Kč kus v jednom malým krámku ;)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od devlop »

Tak po zhodnocení aktuální situace s dodávkami respirátorů a jejich možnostmi znovupoužití jsem se rozhodl investovat do polomasky 3M 7502 + zásobu P3 filtrů. Filtry jsou pořád k dostání bez problému a až nebudou, tak nouzová dezinfekce malých, plochých filtrů bude podle mne jednodušší než v případě celého respirátoru
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

P3 na 7500 (a 6000) uz taky zacinaji dochazet, dneska jsem koupila jedny z poslednich. Jak ktery obchod, to je jasny, ale nejsi s tim genialnim napadem sam :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Respirátor

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Přesně tak, filtry i polomasky začínají být na některých eshopech vyprodané.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Equestrian »

Tak tak :hand
Taky jsem před týdnem ještě doobjednal pár P3 filtrů do CM-6tky, v tu dobu na Klimafilu psali skladem a expedice kolem 3dnů, do teď nepřišla jediná zpráva a na stránkách se zas objevuje informace o přetížení, zastavení osobních vyzvednutí a u P3 filtrů namísto "skladem" dali "dodání do 2-3dnů od dodavatele", vypadá to že přichází druhá vlna chaosu vykupovaní filtrů, po první úspěšné vlně vykoupení respirátorů :) ještě že mám železnou zásobu P3 pro strečka příhodu z doby, kdy se ještě o koronaviru nevědělo :chuckle
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Bill Masen »

Šátky respilon r-shield už nemá ani výrobce. Prodává je obchod nisa za nehorázných 1996,-. Včera tam měli 60 kusů skladem, dneska už nic.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Respirátor

Příspěvek od DeadMan »

Tak mi to nedalo a ještě jsem si pro sebe koupil polomasku 3M 6000 a k tomu dva páry P2 (trojky už prostě nejsou nikde). Bylo to v Canisu v Havířově a jsou tam ještě dvě ve velikosti M a L. Koupil jsem jenom pro sebe, protože donutit to nosit ženu je nereálné. Pro ní a děti má klasické respirátory.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Procetla jsem nejruznejsi info a dala si dohromady scenar domaci nouzove desinfekce respiratoru. Ma to mouchy, ale na lepsi postup (bezne domaci vybaveni, postup relativne setrny k materialu, aby byla zarucena funkcnost) asi laik nema:

- 10 ks respiratoru nebo 10 paru filtru do masek.
- pouzite filtry po dni noseni vecer hodit do domaci pekarny nebo do trouby a nechat "susit" 3 hodiny na 60-65 C (nutno vyzkouset dle materialu).
- filtry v pekarne umistit na spejle do cepu michadel, idelane tak, aby se nedotykaly sten (ty budou teplejsi, hrozi poskozeni materialu).
- pekarnu nechat bezet nekde mimo byt (pekarna ma moznost vetrani, tj uniku viru ven), neni-li takova moznost, dat filtry do uzavrenych papirovych pytliku (lepsi neco nez nic, ale igelitove by se mohly natavit, prilepit a tim snizit prudusnost).
- "upecene" filtry vyndat a umistit na papirove ubrousky na topeni v nejcistci casti bytu; stranou, ktera je k obliceji nebo do masky, dolu, aby byla blize teplemu vzduchu.
- nechat lezet na topeni 9 dni, aby v nepriznivych podminkach (teplo, sucho) pomrely pripadne zbytky viru, ktere nezlikvidovala pekarna. 9 dni, protoze to je zatim maximalni znama doba preziti viru mimo cloveka.
- takhle tocite tech 10 paru/os., v pripade uziti vice kusu denne pak samozrejme ty.

Nejake navrhy na vylepseni?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Respirátor

Příspěvek od uaz469 »

Dětem ani mě respirátor nesedne, foukáme si do očí. Zbývá jen maska, alespoň nebudu muset řešit brýle...
... „Lojzíku, ty už přece dneska víš, že nejde o to, co je a co není. Důležitý přece je, jak to správně vidět, jak to správně zhodnotit a jak na to správně reagovat.”...
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Respirátor

Příspěvek od cortes »

Během dvou dnů ani filtr
Už ani prošlé nejsou, tam kde jsem kupoval za 165 kč Filtr MOF-6 kombinovaný Sigma se doprodal za 195 kč.
A u klimafilu už ani za plnou cenu,ale vůbec žádný. :o
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Respirátor

Příspěvek od vrbodol »

Tak dneska posledních 10 kusů dvojek v Canisu a další až v říjnu.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Respirátor

Příspěvek od Respirateur »

chystám se zítra vyrazit do terénu v respirátoru a ochr. brýlích. Vezmu si jeden z těch mizernějších jednorázových a provedu pak test odmoření po návratu. Ponořím ho na minutu do čistého isopropylu. Vypařit by se to z něj mělo za pár minut. Když isopropyl neublíží mobilnímu telefonu ani jiné elektronice, tak soudím, že by respirátor mohl přežít bez úhony.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Respirátor

Příspěvek od Patrol »

Asi před hodinou jsem narazil na FFP3 - skladem.
Sice draho za 889kč/kus, ale přece, tak jsem čtyři objednal a teď jsem tam koukal a jsou aktuálně skladem za 989kč, tak jsem zvědav jestli mi je vůbec pošlou. Potvrzenou objednávku mám.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Respirátor

Příspěvek od floky »

Respirátory sa dajú zohnať ešte v obchodoch zameraných na zváračsku techniku...samozrejme, cena je taká, aká je...

https://www.solik.sk/korona-virus-respiratory/ .... v čase písania príspevku 401 ks filtrov ESAB, 59ks 3M....
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Bill Masen »

Jeden respirátor FFP3 za 889,-? a to si koupil? tak to je masakr. Skoro mě mrzí, že jsem do nich neinvestoval víc.
jees1234
Příspěvky: 67
Registrován: 26.01.2020 14:09

Re: Respirátor

Příspěvek od jees1234 »

Prachy jsou teď bezpředmětný... pro úzkou rodinu mám snad zajištěno. A kdybych se rozhodl přebytky "prodávat" širšímu příbuzenstvu, tak jsem si stanovil cenu 1ks FFP3 = 1 láhev 12-leté whisky :D
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Jeste vetsi blbci, nez jsme doufali. Ministerstvo se prave probudilo!
Screenshot_20200226-005326_Samsung Internet.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět