Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Já stále používám měděnej Respilon. Mají ho v nové verzi, která je příjemnější na delší nošení, i když při zaháknutí jen za uši těsní velmi velmi zlehka. Nosím to s nasazenou plastovou sponou, která je v balení, a když je nějaký rizikovější prostředí tak to zaháknu tou sponou za hlavou a hned se to víc přitáhne a těsní pak už dostatečně.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

MarS píše: 13.10.2021 13:07 Jaký aktuálně berete respirátory? Dochází zásoby, tak bych chtěl zas něco dokoupit. Dívám se na ten RespiLAB, maj 70% slevu.

https://www.respilion.cz/respilab-respirator-ffp2-10ks/
Výrobce: Zhejiang Hongyu Medical Commodity Co.,Ltd., Vyrobeno v Číně.
Ne že bych byl zaujatý, spíš mám problémy s kolísavou kvalitou PRC výrobků ;) Jeden kus mají perfektní a druhý šunt, což samozřejmě nemusí být zrovna tento případ ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Respilion jsou fejkaři, kteří žijí ze jména Respilonu. Těm se radši vyhnout.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Maric »

Teď mám doma respirátory Fridrich&Fridrich SAAR. Cena přijatelná, Baleno po jednom kuse, každé balení obsahuje sponu "za uši" i když není potřeba, uši neřeže. A odpor při dýchání velmi přijatelný. A ještě info z webu: "Filtrační materiál z hypoalergenního materiálu použitý v tomto respirátoru byl vyvinut ve spolupráci s odborným týmem Technické Univerzity v Liberci. Vyrobeno v České republice."
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MarS »

vrabi píše: 14.10.2021 8:12
MarS píše: 13.10.2021 13:07 Jaký aktuálně berete respirátory? Dochází zásoby, tak bych chtěl zas něco dokoupit. Dívám se na ten RespiLAB, maj 70% slevu.

https://www.respilion.cz/respilab-respirator-ffp2-10ks/
Výrobce: Zhejiang Hongyu Medical Commodity Co.,Ltd., Vyrobeno v Číně.
Ne že bych byl zaujatý, spíš mám problémy s kolísavou kvalitou PRC výrobků ;) Jeden kus mají perfektní a druhý šunt, což samozřejmě nemusí být zrovna tento případ ...
vzal jsem je a nejsem z toho dvakrát nadšenej, fučí kolem nosu. Jak si tu dával odkaz na jaře na ty s tim plíškem navrch (už nevim ten název) těsní krásně, akorát jim teda odpadal ten plech.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MarS »

od Goodmask, už jsem to našel.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Goodmask už plíšek zašívá dovnitř, takže neodpadává.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Respirátor

Příspěvek od jerry.mysak »

letos mám už druhej respirátor. A ten mi do konce roku vydrží.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Respirátor

Příspěvek od pekoz »

JJ černá barva to jistí.
Časem už lze i střídat strany - vnitřní s venkovní :hand
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Respirátor

Příspěvek od Andy Glock »

Já mám pár látkových roušek, které peru, a nosím stále dokola ;) . Respirátor jsem na papuli ještě neměla :D .
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Otázka na ty, co nosí respirátor - nosíte někde i verzi s ventilkem? Je jasný, že "správně" by se to nemělo, ale pak v reálu se setkávám se situacema:
1. lidi mají opatření na háku a nemají nic => ok, já se chráním na max FFP3 s ventilkem a na ně seru
2. lidi mají respirátor => ok, tady mi pak stačí FFP2 bez ventilku, i když teoreticky jsou všichni na vdech chránění, tak nefiltrovaný výdech nevadí...?
3. lidi mají přepíraný kus prostěradla => dobrej pokus, ale vpodstatě jako bod 1
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Uvažuji o variantě 1 v případě delšího pobytu v místě, kde na to lidi serou.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Respirátor

Příspěvek od skagerak »

Mam ffp3 na vdechu a ffp2 na vydechu, (moznost ffp3 na vydechu mam ale povazuji za situace kdy je uspech ze lidi maji na sobe max ffp2 mnohdy nic nebo hadr za zbytecne nakladnou ohleduplnost-pouziji jen v pripade podezreni u sebe, pro ochranu blizkych atd...)
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Montezuma »

Nosím to, co mám zrovna na skladě. Ventilkových respirátorů už nějak moc nemám, ale těch pár zbývajících si šetřím, protože hezky těsní kolem obličeje.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Respirátor

Příspěvek od Alstratt »

V dilne/pracovne nosim s ventilkem nezakrytym nekdy, ale vic spis polomasku. A ven s ventilem zakrytym rouskou a v pripade nakazeni tak by to byl bez ventilu. A to jen mezi lidi nekam na verejnost pokud ty lidi neznam a nemam o nich informace jak na tom jsou. Jinak kdyz chodim ven do prirody, beham, posiluji, trenuji, jednoduse tam kde nebyvaji normalne lidi, tak tam nic nenosim. Respiratory to jsou ventilkovy FFP3, bezventilkovy FFP2 a bezventilkovych FFP3 mam uz mene, spousta jich byla rozdana tem kteri to potrebuji vice jako starsi lide ... A kdyz uz to nosim nekam mezi lidi tak si k tomu beru ballisticke pripadne stylove bryle aby aspon + - castecne chranily oci. Uprimne, uz me ale nejak ta saskarna nebavi nosit. Mame to svobodnejsi, u nas to nemusime nosit vsude. Ale nosim mezi vetsim mnozstvi lidi uz jen z pocitu, ze kdyby se stalo ze se nakazim covidem tak to nechci prenaset na ostatni a taky nepotrebuji se zbytecne nakazit.

Jinak tu mam obleceni s kapucou upravene, ze se do kapuce da na zip dat mikrositka ci pruhledny stit cily nemusim mit nic na obliceji, ale vypada to zvlastne venku i kdyz je to pohodlnejsi. Ochrana timto stylem je zase trochu jina a efektivita tez jina. Vypada to castecne jak CBRN oblek nejvyssiho stupne ochranny, cily normalni obleceni mikina ci kombineza s velkou kapuci a co na tom vypada castecne jak z toho CBRN obleku je ten pruhledny stit na ochranny zip, ktery doma pak staci oplachnout/umyt ...

Jinak prodavaji i samotne kapuce i se sundavacim stitem ktery se pridelava do kapuce. A ty kapuce se prychycuji nejak k podpazi popruhama ci jak. Neco je i zde, ale s timto co prodavaji zkusenosti nemam. Ale tem co nemohou nosit respirator apod. to treba muze trochu + - pomoci proti kapenkam ci od nejake velke naloze nemoci ze to aspon cast zachyti. Jak je to s tim stitem okolo tohoto vyrobku, netusim. Je toho plno na trhu. Nevim jak moc ale tyhle koupene dobre chrani, podle obrazku moc dobre asi ne. Ale nekde byly k videni ktere se zapinaji az dolu ke krku a chranily o neco lepe. Da se to vyrobit i doma, nic tezkeho. Na dobre tesnici respirator to samozrejme nema co se tyka ochrany. A prelepovat ty skviry paskou, to by se mi nechtelo.

https://www.etsy.com/listing/801205952/ ... hield-mask

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Nevinatko
Příspěvky: 45
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Respirátor

Příspěvek od Nevinatko »

Na mne nemas :D
skafander.jpg
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Respirátor

Příspěvek od Andy Glock »

MrPorter píše: 10.11.2021 13:11 Otázka na ty, co nosí respirátor - nosíte někde i verzi s ventilkem? Je jasný, že "správně" by se to nemělo, ale pak v reálu se setkávám se situacema:
1. lidi mají opatření na háku a nemají nic => ok, já se chráním na max FFP3 s ventilkem a na ně seru
2. lidi mají respirátor => ok, tady mi pak stačí FFP2 bez ventilku, i když teoreticky jsou všichni na vdech chránění, tak nefiltrovaný výdech nevadí...?
3. lidi mají přepíraný kus prostěradla => dobrej pokus, ale vpodstatě jako bod 1
Já splňuji bod 1. Mám to kde nemusím na háku, a kde musím, tak nosím přepíraný kus prostěradla.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Ano Andy, už jsi to tu jednou psala. Ty, jerry.mysak s jeho 2 respirátorama na rok a další podobní jste moc šikovní, ale nechápu proč máte potřebu tyhle věci psát do vlákna, kde se z 99% baví ti, kteří se chtějí skutečně chránit. Fráze "otázka na ty, co nosí respirátor" už asi explicitnější být nemůže.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Respirátor

Příspěvek od Tazi »

MrPorter píše: 10.11.2021 13:11 Otázka na ty, co nosí respirátor - nosíte někde i verzi s ventilkem? Je jasný, že "správně" by se to nemělo, ale pak v reálu se setkávám se situacema:
1. lidi mají opatření na háku a nemají nic => ok, já se chráním na max FFP3 s ventilkem a na ně seru
2. lidi mají respirátor => ok, tady mi pak stačí FFP2 bez ventilku, i když teoreticky jsou všichni na vdech chránění, tak nefiltrovaný výdech nevadí...?
3. lidi mají přepíraný kus prostěradla => dobrej pokus, ale vpodstatě jako bod 1
Jo.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Nosím FFP2 bez ventilku a dýchá se mi v tom dobře, je to dost o volbě typu respirátoru, každému sedí (a těsní) trochu jiný tvar.
V dobách vysokých přírůstků jsem do obchodů a úřadů nosil polomasku s filtrem FFP3 a přes výdechový ventil chirurgickou roušku, dýchá se v tom ještě lépe než v respirátoru, rovněž těsnost a životnost je neporovnatelná.
Odpovědět