Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Na cenu poštovného zpět nekoukej, musí ti to proplatit prodejce v rámci reklamace.
mar00
Příspěvky: 27
Registrován: 31.03.2020 12:51

Re: Respirátor

Příspěvek od mar00 »

Dokud si to lidé nechají líbit, tak se nic nezmění. Jediné řešení je reklamovat a požadovat vrácení peněz včetně dopravy. Nevím jak je to s přepravou teď v předvánočním chaosu, ale DPD normálně nabízí možnost, že přijedou na danou adresu, vyzvednou balíček a doručí na místo určení. Není tedy ani nutné chodit na poštu. Takže doporučuji napsat prodejci mail, že to chceš reklamovat a buď ať vrátí rovnou peníze a ty zboží vyhodíš, nebo že objednáš přepravu a pošleš jim to zpátky. Částo opravdu volí zaslání zpět, ale přepravu hradí.
taxi1
Příspěvky: 14
Registrován: 25.05.2020 20:27
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od taxi1 »

Zdravím vespolek. Potřeboval bych poradit se skušenostma s dostupnýma respirátorama FFP2 s výdechovým ventilem. Byl jsem spokojen s Neo tools a Extol premium a ani jeden už není nikde dostupný. Zatím ještě mám v zásobě, ale mám velkou spotřebu v práci, tak bych rád doobědnal. Koukal jsem na Respirátor REFIL 531 FFP2 s ventilkem, ale už mi to nepřijde tak kvalitní, jako ty výše zmiňované. Díky, za případné info.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Jestli máš větší spotřebu, tak jdi do polomasky a krabičkových filtrů.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od devlop »

taxi: a potřebuješ nutně s výdechovým ventilkem? Jestli ne, tak zajeď do Lidlu, u nás měli dvě plné palety GM2 FFP2 od GoodMask, krabička 3Ks za 90Kč. Nikdo si tam toho moc nevšímal. Koupil jsem, dýchá se přes to dobře.
taxi1
Příspěvky: 14
Registrován: 25.05.2020 20:27
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od taxi1 »

V polomasce řídit nic moc a už takhle jsou lidi udivený, když mám respirátor. Přeci jde o tu chřipečku vymyšlenou médiama, politikama, Gatesem, nebo tajemnýma ještírkama z vesmíru. :D A výdechový ventil je potřeba, protože při delší jízdě ti bez něj respirátor zvlhne a to se fakt nedá.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Zkus ten novej Respiloní VirusKiller. Nemá ventilek, ale je krásně prodyšnej a nezadýchává se. Na delší nošení velmi vhodný.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Já už od minulého víkendu čekám na dodávku R-shield, podle všeho byla zásilka předána dopravci, ale od dopravce mi chodí SMS že totálně nestíhají distribuci... tak snad to do Vánoc stihnou, když to má být dárek pod stromeček. :(
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Respirátor

Příspěvek od Patrol »

Jak sedí ten novej Respiloní VirusKiller na hubě???
Podle obrázků to vypadá na stejnej střih jako byl RespiPro, a ten mi neseděl. Krátký gumičky tahaly uši , že člověk vypadal jak "Bureš",nebo "Hurvínek" a pořád sklouzával pod bradu. Řešil jsem to tenkrát sešívačkou ve spodní části, ale za ty prachy mi přišlo, že to mohli udělat líp.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Respirátor

Příspěvek od Ivana »

Report VKRespiPro:
Nedávno jsem zjistila, že umí i navlhnout, a to v teple. Sedí dobře, těsní dobře.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Proste, Patrole, se smir s tim, ze mas krivou hubu :lol:
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

Kombo polomaska 3M + celomaska Shigematsu GX02 dosud splňovaly všechny moje potřeby na výbornou, ale priority se brzy lehce změní a navíc už tu čínskou chřipečku máme dost dlouho na to, aby bylo na trhu něco lepšího (tedy méně nápadného).

1) Existuje nějaký šátek/rukáv přes hlavu lepších parametrů než je R-shield, který sice vypadá dobře, ale jaksi asi funguje hůř...a asi ty prachy šly spíš do reklamy.

2) Prosím jak dopadl v tom dTestu zde tolik vyzdvihovaný VK RespiPro? (i když s většinou respirátorů i roušek mám problém s nepříjemným tahem za ušima.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

V testu VK nebyl, protože je moc novej. Jak jsem psal, já s trochou optimismu předpokládám, že má stejný hodnoty jako testovaný RespiPro Carbon, tedy 90% na aerosol a 100% na kapénky. Rshield už nosím jen venku.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

OK. Dík za rychlou reakci!

Takže s těch šátků (rukávů přes hlavu) je jediná alternativa ten NanoSPACE Antivirový šátek s 83% na těch 0,2µm nebo někdo víte o něčem teoreticky lepším na trhu?
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Co jsem pobral z komentářů tady a jinde na netu, tak na tom Nanospace šátku praskají nosní plíšky jak na běžícím pásu, a prý je ta nanomembrána rozměrově menší než na Rshieldu, takže teoreticky větší náchylnost k profukování. Ale jak říkám, za mě je Rshield nebo obecně asi i ten Nanospace z principu vhodnej jen na menší riziko a splnění povinnosti na roušku venku (plus teď v zimě to pěkně chrání obličej). Obchody, pošta apod. je prostě potřeba pořádně těsnící respirátor, ať už nano nebo klasika.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Respirátor

Příspěvek od Teal'c »

Nanospace už prodává novou verzi. Rozměrově je to stejné jako R-shield. Mám 3 od září a zatím mi drátek nepraskl. A ta nejnovější by měla mít ten drátek jednoduše vyměnitelný.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Mne u Nanospaxe prasknul dratek vcera. Zase. Uz jsem jim to tam posilala 2x, vzdycky bez problemu vymenili, ted poslu potreti, ale kdo ma porad behat na postu... :-(
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Respilon ma ode dneska do nedele 25% slevy na R-shieldy a respiratory. Slevy jsou urceny pouze zakaznikum, kteri u nich nekdy nakupovali - kouknete do svych spamovych schranek, meli byste tam mit mail.

Objednala jsem 2 ks, postupne jimi nahradim ty NanoSpace.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od JIP »

2proforma: Tobě nevadí, že y R-shieldy dopadly v testu hůř než NanoSPACE?
Já se právě rozmýšlím do čeho jít.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Nevadi, protoze R-shieldy aspon dobre tesni. S prasklym pliskem u NanoSpace to proste dobre k obliceji nepridelas, takze mezerou nasavas nefiltrovany vzduch a je uplne jedno, jaky atest ma ten kousek latky pred pusou. Nehlede na to, ze ted v zime se mi s tim prasklym pliskem daleko vic zamzivaji brejle, coz je treba pri prechazeni krizovatky jaksi zivotu nebezpecne...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět