Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Nika

Re: Respirátor

Příspěvek od Nika »

Pokud to někomu pomůže, respirátory Nanologix i nano filtry teď mají skladem zde: https://www.ochrchla_zdravi.cz/polomasky/ :clap

Samozřejmě: Spam, ban, Fab
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Respirátor

Příspěvek od Fabulous »

Máte někdo zkušenosti s maskou Nanologix?
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Osobní zkušenost nemám, ale vadí mi u polomasky absence výdechového ventilu, takže si budeš filtr zamokřovat dýcháním a tím i zvyšovat riziko rozvoje plísní a jiných breber při opakovaném používání ;)
Jinak je má údajně mít nakoupený i Zeman na hrad, zakže určitě špatný nebudou :lol:
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Ono se to dá někde koupit?
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Jo, za cca 400,- filtr a 1000,- maska nebo 1200,- obojí dohromady. Odkaz dávat nechci, abych nebyl obviněn ze spamu, ale našel jsem to přes slova "Nanologix skladem" na čtvrté straně oblíbeného vyhledávače ;) firma má v názvu "mex"
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Ty ceny jsou IMHO stále mimo realitu. :tmi
Osobně bych počkal, až opadne chaos a všichni se budou zbavovat nadzásob za výprodejové ceny...

Věřím, že už máme dostatečné provozní zásoby a nakupovat do rezervy za násobné ceny je blbost, hm?
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Paul »

"Do té doby mi R-shield stačí"

Tenhle produkt je naprosto tragickej i bez sporů ohledně certifikátů. Cena 1000 Kč přičemž filtrační část je jen kolem úst a nosu? 10x20 cm "nano" filtry vyrábějí v Liberci za 1,3 Kč kus (rouskylidem.cz).
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

V tom to bude...rozdíl mezi nano a "nano". :P
Netvrdím, že ten meltbrown je špatný materiál, IMHO má každé jiné určení. (například pratelnost - Respilon garantuje 50 pracích cyklů, Nanospace zádný limit neuvádí a LidováRouška je jednorázová)

Pozn.:
Taky jsem na R-Shieldu zkoumal velikost filtrační plochy a přijde mi dostatečná, ekvivalentní respirátoru - já jí mám od kořene nosu po bradu a od ucha k uchu...
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Tohle vypadá zajímavě, sami uvádí jak se dá sterilizovat...
https://www.breasafe.com/respirator-bre ... -covid-19/
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Paul »

Pointa není v rozměrech filtru, ale v ceně.

Nanomateriál z TUL (nedá se normálně sehnat) - výrobní cena je někdě 5 Kč (dejme tomu těch 20x10 cm).

Melt-blown (TUL + firmy) 50 m x 20 cm role stojí 650 Kč = minimálně 500 filtrů = 1,3 Kč / filtr

R-Shield šátek stojí litr (50 vyprání, 1 filtr = 20 Kč).

Nanospace šátek stojí litr (filtr 11,5 x 19,8 cm, možnost vyprání, ale neuvádí počet).


"Respilon garantuje 50 pracích cyklů"

To je dost zavádějící, pokud to bylo otestováno v laboratoři, musel by mít člověk doma stejnou techniku jako oni. Jednorázový filtr v nějaké roušce je tedy mnohem lepší volba, prostě to vyhodím/spálím, navíc se to nemusí stahovat přes hlavu.

Znovupoužitelnost těchto pomůcek, včetně respirátoru v posledním odkazu je ve hvězdách. Neexistuje možnost jak zjistit jestli membrána funguje nebo už ne.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Já naprosto žeru jak se všichni zbláznili do všelijakých Nanoroušek a roušek pro lidi, ale nedá mi to. Jak moc budou všechny tyhle roušky s neuvěřitelnou filtrační schopností účinné v případě jaderné či chemické havárie? Můj názor je že účinnost se bude hodně blížit nule, mám to spočítané správně?
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Respirátor

Příspěvek od Alstratt »

Tez semtam se mi chtelo ziskat vetsi pocet lepsi kvalitnejsi respiratory a rousky. Podarilo se, mam to dlouho a nepovazuji to ale za neco dulezite. V chemickych a jadernych havariich ty rousky a respiratory budou k nicemu, po delsim pouzivani v kontaminovane zone (zalezi na koncentraci, jaka je to chem. latka ..) to bude spis este nebezpecnejsi nez bez nich. Jinak uz od zacatku budou k nicemu. Na to ale mame CBRN masky s filterama, snad nikoho nenapadne v prostredi zamorenem nebezpecnou chemii nebo radiaktivitou spolehat na rousku/respirator. Ty nejhorsi jsou bojove latky coz je mene pravdepodobne ze se vyskytnou nez nejake chemikalie z nejake chemicky. Nejaky ten nano-respirator ne ze by jen nepomohl ale on by zaroven mohl cloveka i jisteji usmrtit nez kdyby ho dotycny nemel pri nekterych chemikaliich/situacich. Jak uz bylo drive zmineno, ty nano respiratory pokud neco narusi jejich strukturu a zacnou se castecky uvolnovat, muze to zpusobit mezoteliom. Nez to ale narusi nano-strukturu respiratoru, tak to driv schyta zbytek odhaleneho tela. Coz pokud se dostanete z toho co vam to udelalo na zbytku tela/v tele tak nevite zda se vam kvuli tomu vdechnuti castic nespusti prave ten mezoteliom ktery nemusi vypuknout hned ale klidne az za delsi dobu kdy se clovek bude citit dobre a najendou to prijde. Timto nechci kritizovat nano ochranne pomucky, nejake nano och. pomucky taky doma mam ale je dobre s tim pocitat ze to nekdy muze zpusobit vic skody nez uzitku. Proto je dulezite dodrzovat to na co jsou urceny. Nez pocitite ze to dela neco s respiratorem to poznate spis driv ze to dela neco s vasima ocima a ne jen s nima. Spousta chemie lze navic citit a nekdy i videt. Pokud by to byly nejake bojove latky tak uz to muze byt velke casti lidi v zamorenem miste jedno. Pri radiaci zas bude uplne jedno zda ten respirator nekdo z postihnutych ma ci nema, nepomuze to. Pokud chce mit nekdo vetsi jistotu a univerzal na tohle vsechno, tak ten zvoli CBRN masku s filterama a dalsi CBRN ochranu, detektor chem latek atd. U chemickych utocich je problem ze si toho vetsina lidi nemusi ani vsimnout ze jsou v zamorenem prostredi nebo ze se neco takoveho na ne zene a kdyz si toho vsimnou pozde coz tak u vetsiny lidi se stat muze, tak uz muze byt pro vetsinu pozde. Dejme tomu ze se pokusi i nekam uteci ale kdyz jsou treba ve meste tak muze trvat nez se z te zamorene oblasti dostanou a taky nemusi poznat odkud to jde tak se jim nemusi ani podarit se zivy dostat pryc. takze jedna vec je mit tu ochranu a druha vec vedet dostatecne predem o tom ze se neco blizi a tak si to nasadit a dalsi mit to u sebe coz lidi u sebe venku nenosi ochranu proti tomuto. Navic pres respirator se hure dycha pokud mate bezet a pri chem. utoku/uniku je nejlepsi co nejrychleji z oblasti zmizet. To spousta lidi neudycha bezet s respiratorem, tak najednou sundaji respirator a prvnim velkym nadechnutim do sebe dostanou velkou davku najednou. Ten beh s nasazenym respiratorem je navic v oblasti pozdrzi a to hlavne ty starsi lidi nebo lidi s nejakyma zdravotnima problemama (zhorsene dychani ..). Co takova rouska? Toz to je v tomto pripade tez zbytecne pouzit.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

V případě jaderné havárie to omezí množství radioaktivního prachu, který člověk vdechne.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

To vím. Ostatně v Černobylu se taky nepoužívalo nic světoborného. Ale týká se to i těchto nanoroušek a respirátorů? Nezapomínej že většina masek má ještě k tomu všemu aktivované uhlí.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Co jsem tak zaslechl, tak to mizerné množství respirátorů v těch slavných hmotných rezervách bylo právě kvůli tomu případnému radioaktivnímu prachu. Ikdyž těch deset tisíc nevím nevím ...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Aktivní uhlí je dobré jako ochrana proti chemickým látkám, proti radioaktivitě funguje filtrace prachových částic a nanorouška bude zhruba jako respirátor FFP1 bude-li velmi slušně těsnit, tak se asi přiblíží FFP2, tedy pomůže celkem hodně, ale zázrak se konat nebude.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Respirátor

Příspěvek od vrabi »

Pokud si chcete doplnit zásobu respirátorů FFP2(N95) bez ventilku a nechce se vám vyhazovat 100,- za kus čínského šuntu, tak zde https://www.chytrerousky.cz/respirator- ... -1-ks.html mi přišel odkaz na respirátory údajně v česku vyrobené a z českých filtračních materiálů. Cena je 39,-/ks. Osobně mám ještě zásobu dostatečnou, takže nemohu posloužit praktickou zkušeností, ale třeba si je tu někdo objedná a poreferuje ;)
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od Pez »

Tady jsou za 19- mají i roušky za 8,-

Bral jsem je pro příbuzné místo roušek.

https://www.imobily.eu/ostatni/rousky-a ... -5377.html
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Respirátor

Příspěvek od proforma »

Na trhu jsou opet k dostani FFP3 od ceskych vyrobcu, cena 140Kc/ks. Radsi koupim FFPneco vyrobene idealne v CR, nez NPneco z Ciny. Ja aktualne doplnuji zasoby FFP3, jako jednorazovky porizuju FFP2 (39 Kc/ks) a k tomu 80% konzumni lih. Ty FFP2 jsou bez ventilku a jen do 50 C, nedaji se sterilizovat teplem, pro opakovane pouziti je treba predevsim zabranit mnozeni breberek z vydechovaneho vzduchu, takze na ne jsem jako vyhovujici a nejmene nebezpecnou zvolila desinfekci alkoholem, proto ten konzumni lih.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Marcos
Příspěvky: 9
Registrován: 14.05.2017 10:34

Re: Respirátor

Příspěvek od Marcos »

Tiez chcem dozasobit. Vies prosim poradit kde nakupit doveryhodne FFP3 za rozumnu cenu?
Odpovědět