Respirátor

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Lyster píše: 26.02.2021 18:34 Proto jsem ještě pro jistotu napsal ten email. Už byl i přečtený, ale zatím bez odpovědi... no je pátek... tak možná v pondělí se dočkám odpovědi.
Odhadují pravděpodobnosti takto:
90% že ti neodpoví vůbec,
9% že ti odpoví, ale většinu odpovědi bude tvořit text nařízení vlády, což je standardní postup státního aparátu když se jich zeptáš jak si máš vykládat nepříliš srozumitelné nařízení,
1% že dostaneš aspoň trochu použitelnou odpověď.

To jedno procento je sázka na to, že se tam v této mimořádné situaci omylem dostal někdo, kdo se snaží dělat něco pro lidi, nebýt mimořádného stavu, tak je to tak 0,1%.

Poslat ti něco konkrétního a ještě se pod to podepsat je chyba, jakou řadový úředník udělá jen jednou, oni si proto radši povídají po telefonu :lol:
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Respirátor

Příspěvek od FMJ »

Čerstvá zkušenost s FFP2 respirátorem z ....no z Číny. Stižen potřebou, nakoupil jsem přes net. Pár poznatků.

- asiaté mají menší rozměr obličejové části úst a nosu, která je pro ně standardem, takže respik při pokusu při mluvení nedoléhá
- při výdechu jde vzduch mezerou mezi kůží a respikem, takže to, jestli to má ventil nebo nemá, je celkem jedno
- pocit, že "to funguje" jsem měl pouze, pokud jsem předsunul spodní čelist, nemluvil jsem a dýchal veeeeelmi pozvolna

Jednoznačně mám pocit lepší účinnosti ze šátku Respilon - tam vydechovanému vzduch klade nanomembrána odpor, pokud člověk úmyslně nechce systém "odrbat".

Jo a v Lidlu měli balení 25 ks FFP2 za 249,-.....
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Copak nevíš, že se ty čínské respirátory musí na tvář lepit? :D
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Tak Čínské respirátory s čínskou normou KN95 neviděli Evropskou FFP2 normu ani z rychlíku...
Kdyby neměly někdy od jara 2020 výjimku právě kvůli nedostatku respirátorů kvůli covid 19, tak se tu nesmí ani prodávat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

FMJ: Na KN95 mám jeden pro-tip: Stačí si ne nasadit opačně. Pokud si nevytvaruješ ten nosní plech, vznikne ti pod bradou „výdechový ventil“. Pochopil jsem správně že bude nařízeno aby se tyhle mrchy nosily i při pohybu venku?
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Respirátor

Příspěvek od FMJ »

Jsem asi hlupák, ale přemýšlím nad tím, jak věci dělat tak, ať mají smysl. Ať filtruju vzduch při nádechu i výdechu a ať to prostě funguje. V případě použití syslích velikostí KN95 si nejsem úplně jist smyslem...
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Respirátor

Příspěvek od Grunt »

Aha. No tak pak si asi sežeň polomasku. Nejvíc žeru že ač pravděpodobně filtrační schopnosti KN95 nejsou bůh ví co, tak by v případně důkladného zatěsnění asi nebyl problém se v tom udusit. Zkusil jsem to na kole a jsem fakt rád že to ty netěsnosti má.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Respirátor

Příspěvek od mart0 »

Grunt: Jen při velké hustotě, jinak stačí rouška.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Respirátor

Příspěvek od Lunochod »

PeFi píše: 26.02.2021 19:07
Lyster píše: 26.02.2021 18:34 Proto jsem ještě pro jistotu napsal ten email. Už byl i přečtený, ale zatím bez odpovědi... no je pátek... tak možná v pondělí se dočkám odpovědi.
Odhadují pravděpodobnosti takto:
90% že ti neodpoví vůbec,
9% že ti odpoví, ale většinu odpovědi bude tvořit text nařízení vlády, což je standardní postup státního aparátu když se jich zeptáš jak si máš vykládat nepříliš srozumitelné nařízení,
1% že dostaneš aspoň trochu použitelnou odpověď.

To jedno procento je sázka na to, že se tam v této mimořádné situaci omylem dostal někdo, kdo se snaží dělat něco pro lidi, nebýt mimořádného stavu, tak je to tak 0,1%.

Poslat ti něco konkrétního a ještě se pod to podepsat je chyba, jakou řadový úředník udělá jen jednou, oni si proto radši povídají po telefonu :lol:
Nu já si dovolím oponovat, těch 90% je tím, že Vaše žádost, není žádostí. Tedy pokud chci informace od SO, je nutno se v prvé řadě dovolávat informačního zákona a podání činit přiměřeně dle §37 SŘ. Podotýkám, že není třeba ověřeného podpisu a je možno ho učinit emailem.

Těch devět procent je správný postup, jelikož SO nepřísluší, autoritativní výklad. Jinými slovy, SO ti maximálně může říct, jak bude daná ustanovení aplikovat v konkrétním případě, vůči konkrétním osobám a se závazností jen pro tyto osoby.

To jedno procento je postup špatný, takovýto výklad ti můžu podat i já a se stejnou závazností.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Respirátor

Příspěvek od PeFi »

Lunochod píše: 27.02.2021 2:31 Nu já si dovolím oponovat, těch 90% je tím, že Vaše žádost, není žádostí. Tedy pokud chci informace od SO, je nutno se v prvé řadě dovolávat informačního zákona a podání činit přiměřeně dle §37 SŘ. Podotýkám, že není třeba ověřeného podpisu a je možno ho učinit emailem.

Těch devět procent je správný postup, jelikož SO nepřísluší, autoritativní výklad. Jinými slovy, SO ti maximálně může říct, jak bude daná ustanovení aplikovat v konkrétním případě, vůči konkrétním osobám a se závazností jen pro tyto osoby.

To jedno procento je postup špatný, takovýto výklad ti můžu podat i já a se stejnou závazností.
Formálně máš samozřejmě naprostou pravdu - a to je bohužel podstatná součást problému. Když trochu rozvinu to, co jsi napsal, tak:

- Pokud se automaticky za normu považuje to, že se v žádosti musím dovolávat příslušného zákona, tak je to nejen absurdní, ale taky pěkně zvrácené. Za normu se považuje, že úředník nehne prstem, dokud se mu nevyhrožuje nějakým paragrafem. Kam, se poděla elementární slušnost?

- před začátkem platností InfZ. jsme, podle toho co jsi napsal, neměli nárok na vůbec žádné odpovědi, což je zcela absurdní, ale mnohde to takto skutečně fungovalo.

- Přijde ti normální, že se de facto ignoruje i zákonem nařízená slušnost v podobně par. 4 odst 1 správního řádu a došlo to tak daleko, že si lid musel vyvzdorovat vznik InfZ, aby měl občan aspoň nějakou trochu funkční páku?

- SO sice nepřísluší výklad, ale nedá se fungovat v systému, kde ti úředník není schopný -obrazně řečeno - ani 31.prosince říct jak to máš od 1. ledna dělat. Současně je schopný o půlroku později přijít a zkontrolovat, zda jsi to dělal od 1.1. správně. Tuhle se kolega ptal orgánu jak má postupovat a dozvěděl se: "to nikdo neví, to se ukáže až bude k dispozici první rozsudek". To je odpověď zralá na ránu pěstí mezi oči, ale formálně je to samozřejmě v naprosto pořádku.

Takto je to možné jen proto, že reálně už nikdo nečeká, že je tady státní aparát pro lidi. Státy, které nejsou v rozkladu, opravdu fungují jinak. A ČR je v rozkladu právě proto, že my už toto považujeme za normální stav - a proto se taky s odchodem Babiše nic nezmění, protože problém je v lidech. To že se v pátek odpoledne vyhlásí opatření platná od pondělního rána není Babišovina. To je normální mozkové myšlení koleček tvořících administrativní páteř státu. Stát pro nás nejsou sousedé, které neznáme osobně a kterým spíš důvěřujeme (protože většina lidí jsou slušní lidé). Stát se dostal do role nepřítele se kterým svádíme bitvy a hrajeme zákopové války.

Proto taky opatření nefungují a fungovat nebudou a my jsme Best in Covid proto, že jsme jako stát v rozkladu a držíme se zuby-nehty nesmyslných formalit typu "žadatel neuvedl do žádosti celé datum narození, tak to není žádost a já nemusím odpovídat".
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Respirátor

Příspěvek od Lunochod »

- Pokud se automaticky za normu považuje to, že se v žádosti musím dovolávat příslušného zákona, tak je to nejen absurdní, ale taky pěkně zvrácené. Za normu se považuje, že úředník nehne prstem, dokud se mu nevyhrožuje nějakým paragrafem. Kam, se poděla elementární slušnost?

Ano přijde, ono to není úplně snadné, jelikož pokud bychom zcela ignorovali předepsanou formu, pak by obsah tvého podání mohl být úředníkem posouzen jako něco jiného. Resp. myslel tím žádost na zahájení správního řízení? Je to podnět? Je to stížnost? Zrovna v tvém případě by to bylo zřejmé ale dovedu si představit spoustu situací, kdy by tomu tak nemuselo být. Neformální postup by pak vedl k ještě větším průtahům v řízení, a už teď se to většinou nedá vydržet. :D Samozřejmě to, že si za to stát tak nějak může sám je věc druhá.

- před začátkem platností InfZ. jsme, podle toho co jsi napsal, neměli nárok na vůbec žádné odpovědi, což je zcela absurdní, ale mnohde to takto skutečně fungovalo.

Nárok ne, tehdy to holt bylo jak říkáš na ochotě úředníka.

- Přijde ti normální, že se de facto ignoruje i zákonem nařízená slušnost v podobně par. 4 odst 1 správního řádu a došlo to tak daleko, že si lid musel vyvzdorovat vznik InfZ, aby měl občan aspoň nějakou trochu funkční páku?
Nejsme v ideálním světě, tedy opět ano, přijde, byť mě to samozřejmě mrzí. Ale to klidně už můžeme zajít do úvah o existenci státu jako takového.


- SO sice nepřísluší výklad, ale nedá se fungovat v systému, kde ti úředník není schopný -obrazně řečeno - ani 31.prosince říct jak to máš od 1. ledna dělat. Současně je schopný o půlroku později přijít a zkontrolovat, zda jsi to dělal od 1.1. správně. Tuhle se kolega ptal orgánu jak má postupovat a dozvěděl se: "to nikdo neví, to se ukáže až bude k dispozici první rozsudek". To je odpověď zralá na ránu pěstí mezi oči, ale formálně je to samozřejmě v naprosto pořádku.

Nejasné přepisy, no to máš pravdu, ono je to dneska v módě, kdy po sobě každý chce zanechat nějaký předpis a pak to narůstá a narůstá. Pak úředník nestíhá, občan si stěžuje tak občanu zakážeme si stěžovat apod. 😊

Ve většině případů lze dojít k nějakému závěru co vlastně autor myslel. On ten co to bude autoritativně vykládat je taky jen člověk.

Je to absurdní ale vše je o kompromisu a rovnováze mocí ve státě. Dovedeš si představit to peklo, kdyby moci výkonné příslušel autoritativní výklad zákona?

Takto je to možné jen proto, že reálně už nikdo nečeká, že je tady státní aparát pro lidi.
Státy, které nejsou v rozkladu, opravdu fungují jinak. A ČR je v rozkladu právě proto, že my už toto považujeme za normální stav - a proto se taky s odchodem Babiše nic nezmění, protože problém je v lidech. To že se v pátek odpoledne vyhlásí opatření platná od pondělního rána není Babišovina. To je normální mozkové myšlení koleček tvořících administrativní páteř státu. Stát pro nás nejsou sousedé, které neznáme osobně a kterým spíš důvěřujeme (protože většina lidí jsou slušní lidé). Stát se dostal do role nepřítele se kterým svádíme bitvy a hrajeme zákopové války.

Proto taky opatření nefungují a fungovat nebudou a my jsme Best in Covid proto, že jsme jako stát v rozkladu a držíme se zuby-nehty nesmyslných formalit typu "žadatel neuvedl do žádosti celé datum narození, tak to není žádost a já nemusím odpovídat".


Tady se dostáváme do teorie státu a úplně se do této debaty pouštět nechci. Ono bohužel není nic jako ultimátní správné, dobré či spravedlivé. Je to vždy to, k čemu se většina přikloní.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Nevim jestli jsem neco prehlednul, ale z opatreni MiZr platnem od 1.3.2021 zmizely nanorousky!
Je tam napsano jen ochranne prostredky splnujici FFP2, KN95, ČSN EN 14683+AC, tak nevim...polomasku nesmim (bo vydechovy ventil) a nanorousky zakazali. To mam jako nosit nejakou cinskou sra*ku? :envy
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Respirátor

Příspěvek od cipis »

Si tu cinskou sracku pleskni pres polomasku a co resis?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Respirátor

Příspěvek od bacil »

Norma EN 14683+AC - Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení

- https://archive.org/details/corona.en.1 ... 9/mode/2up
- https://www.irema.com/wp-content/upload ... 3-2005.pdf
- https://www.niszp.cz/cs/ustenka-jako-zd ... prostredek

Z toho mi vyplývá že pokud něco má označení BFE95, je to možné mít taky. Tedy filtr z TULky v 3M masce s krytým ventilkem je podle tohoto legální. Já blbec jsem ten papír z rule asi vyhodil. Ale vždy záleží na výkladu soudruha ouřady.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Respirátor

Příspěvek od Martysedlak »

A nebo přes čínskou sračku si dej respilon. Komfort nic moc, ale lepší než fučicí vzduch do očí. Vyzkoušeno hodina v Bance, ale byl jsem rád když jsem to v autě zhodil. Na delší dobu to není. To už ta polomaska, ale když je překrytá něčím co je min prodyšné tak to výrazně snižuje výdechový odpor a blbě se v ní mluví.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Respirátor

Příspěvek od DanBlack »

Snad naopak, ne?
Respilon a čínskou fejkmasku navrch - aby byla vidět a splnil jsem nařízení MiZr... :mrgreen:
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Další výsledky testů: zde již několikrát zmiňovaný General public má 99.84% záchyt. A nano Spurtex V100 99.2%, snad to ještě testnou i po našplíchání alkoholem.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Respirátor

Příspěvek od MrPorter »

Tak opakované testy Respilonu VK vyšly už líp:
vk.png
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

PeFi píše: 26.02.2021 19:07
Lyster píše: 26.02.2021 18:34 Proto jsem ještě pro jistotu napsal ten email. Už byl i přečtený, ale zatím bez odpovědi... no je pátek... tak možná v pondělí se dočkám odpovědi.
Odhadují pravděpodobnosti takto:
90% že ti neodpoví vůbec,
9% že ti odpoví, ale většinu odpovědi bude tvořit text nařízení vlády, což je standardní postup státního aparátu když se jich zeptáš jak si máš vykládat nepříliš srozumitelné nařízení,
1% že dostaneš aspoň trochu použitelnou odpověď.

To jedno procento je sázka na to, že se tam v této mimořádné situaci omylem dostal někdo, kdo se snaží dělat něco pro lidi, nebýt mimořádného stavu, tak je to tak 0,1%.

Poslat ti něco konkrétního a ještě se pod to podepsat je chyba, jakou řadový úředník udělá jen jednou, oni si proto radši povídají po telefonu :lol:
No vida, email s potvrzením o povolení nanomateriálů s FFP2 nebo účinností
víc jak 94% záchytu viru právě od Hygienické stanice dorazil.
Přílohy
Potvzení o povolení nosit ochranné nanomateriály..jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Respirátor

Příspěvek od Lyster »

Jinak mi dneska dorazila z Wish 3M 3200 polomaska a vážně mi padne dost dobře na obličej. A lze přes ní přetáhnout i nanonákrčník (problém s výdechovým ventilem.) Ale i ten by se dal samostatně překrýt nějakým kusem nanolátky. Takže za mě perfekt. Hlavní výhoda je ta, že si tam člověk bude moct stříhat vlastní filtry. Mám objednanou tu 50m roli nanofiltrů BFE 95%.
Přílohy
IMG_20210301_211036.jpg
Odpovědět