Investiční strategie rozpadlické rodiny

...aneb co se jinam nevešlo.
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od prvak »

Tak na slovensku momentalne odpada moznost kupit si pozemok vacsi ako 2000 m2 pokial to je polnohospodarsky pozemok. Prezident podpisal novy navrh o nakladani s podou...

Predkupne pravo budu mat uz existujuci polnohospodari...

este ze som obetoval 8000 Eu a kupil pozemok ako strategicku investiciu
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Karlos »

To jako doopravdy? :shock:
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od prvak »

Hej cital som si ho cely

https://lt.justice.gov.sk/Attachment/vl ... 2112917173

Ak nemas podu si v <> pretoze ju uz nekupis. Prekupne pravo dotane navacsie druzstvo potom druzstva v okoli a exitujuci farmari a az potom si tu podu mozes kupit ty...

To iste aj opacne pokial ju chces predat teda poda vacsia ako 2000m2 ale na mensie kusky uz je zakazane davno ju delit.

Nasiel som moznost ale tak debilnu musis mat pod 40 rokov a mat prislusne vzdelanie{ani netusim ci su take skoly} a zalozit si zivnost potom mozes poziadat o vstup do registra zacinajucich mladych farmarov... a vlastne asi nik sa uz dalej nedostal lebo tam moje informacie co som si vyhladal skoncili.

Takze ak budem chciet teraz dokupit podu musi byt mensia ako 2000m2 alebo kedze uz mam pozemok zalozit si firmu naoko podnikat 3 roky naoko ze pestujem modre z ucha a potom budem mat ako take pravo kupit podu ale len ak mi ju nevyfukne druzstvo

a este najvacia <> drustvo ti ponukne iba beznu cenu v okoli a musis mu to predat teda ak ju chces predat...

Este za ma osvietilo pred rokom a kupil som si aj za cenu pozicky nejaku trosku zeme je mu z toho dnes na grcanie
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od prvak »

normalne rozmyslam ze podam podnet na ustavy zakon ak ho niekto nepoda do tyzdna za diskriminaciu zato ze ludia co nemaju podu si ju ani vlastne uz nebudu moct kupit...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Karlos »

Urcite podej vzdyt to je hanebne velice velmi !
Jsem zvedav kdy podobny paskvil napadne Babise navrhnout u nas...
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od big bang »

A ešte ak chceš farmárčiť(podnikať) tak musíš mať poľnohospodársku vysokú alebo si zaplatiť(zamestnať) osobu ktorá ma poľnohospodársku vysokú školu :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Karlos »

Ale tak to budiz to bych jeste pobral. I u nas je hromada zivnosti vazanych na vzdelani v prislusnem oboru... muzeme diskutovat zda polnohospodareni ma byt volna ci vazana zivnost ale to omezeni nakupu pudy mi pripadne hanebne.

To je jako by zavedli ze nove auto si muze koupit pouze ten kdo ma autodopravu :evil:
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od k.vancura »

Poctivě jsem si prošel ten odkaz na příslušný zákon, pak znovu, pak jsem se zamyslel, jesti jsem v posledních několika hodinách nic nepil, přešetl jsem to znova, abych se ujistil, že je to pravda a šel do kolen.

Já žil v domění, že Slovensko je demokratický stát, postavený na právních normách moderní Evropy a základních právech svých občanů - myslím specielně nakládání s majetkem. Vždyť od tohohle je jen krůček k tomu, kdy občanovi, který má víc než těch 2.000 m2 přikáží to bezúplatně poskytnout družstvu pod hrozbou, že pokud to neudělá, tak mu bude půda odebrána ... a máme tu zase 50 léta.

Tohle není na SK ústavní soud, to je přímo na Štrasburk. Jestli tohle napadně nějakého exota u nás, tak já jdu do toho soudního procesu okamžitě a bez čekání. Podle mě, tohle musí befelem Brusel nebo Štrasburg Bratislavě zrušit. Pokud ne, tak je to na palici. A mezinárodní soud by to určitě potvrdil, i v dnešním zkorumpovaném světě.

Osobně bych takovýto zákon považoval za sakra pádný důvod pro vypovězení občanské poslušnosti. Nevím kolik stojí půda na SK, v ČR je to tržně za dejme tomu 5 - 20 korun, vyhláškou kolem těch spíš 5 - 10 a když přidám svůj osobní příklad, když vlastním cca 8 ha, podle vyhlášky za 5,52 / m2, tak je to 441.600,-, tržní cena je tam u nás teď kolem 13 - 15 korun, když se budu držet jen těch 13 (nepočítám to, že jsem sousedovi prodal louku na chov dobytka za 23 korun, to byl extrém) tak jsem na 1.040.000,- korunách a tímhle zákonem by mě tedy vlastně stát ukradl 598.400,- korun minimáně. A na druhou stranu, samozřejmě, pokud bych se vlastníkem teprve stát chtěl, tak mi to stát znemožní už zcela.

Fuj, hnus fialovej...bohužel jsem nenašel blijícího smajlíka.

Edit: vím, že sem tahle poznámka obsahově nepatří, ale tohle mě přesvědčilo, že těch želez flusajících olovo nemám zase tak hodně a po obědě razím pro nákupko na další...šlověk nikdy neví.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od kregan »

Nemáte někdo tip na levná Eura v Praze?
Z kurzu v Kaprově se mi protáčej panenky.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od krvfx »

Když jsem takhle něco potřeboval, tak jsem oběhl Václavák a tam si vybral směnárnu dle kurzu - obvykle jsem skončil pobliž Jungmannova náměstí vedle hudebnin, už jsem tam ale pár let nebyl. Otázka je, jestli vůbec budou mít lepší kurz...
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od plenty wolfs »

Najnovší pôdny zákon u nás v slowakistane nahráva pôdu do rúk tých čo už pôdu vlastnia, čo sú hlavne privatizéri z 90.tich rokov, ktorých zlatou baňou sú dotácie a priame platby. Zákon ako taký pôjde skôr či neskôr na ústavný súd a možno aj do Štrasburgu. Ako zvlášť problematické vidím formuláciu " za cenu v mieste obvyklú ". Nie je k tomu podané žiadne vysvetlenie ako a kto bude stanovovať "cenu v mieste obvyklú". U nás je úradná cena ešte z čias socializmu 40, 60,80 halierov alebo 1,50 KČS za štvorcový meter . 1ha pôdy sa predáva za cenu dohodou 1000-2000 € + poplatky
Neviem či by sa táto zlátanina zákona nedala obísť formou darovania (darovacej zmluvy) ale to by chcelo fundovaného advokáta.
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od achopsalista »

plenty, z histórie vieme že obísť sa dá všetko...
inak, netreba sa triasť, pôdy bude čo nevidieť toľko, že ju nebude mať kto obrábať. a bude zadarmo.
osobne by som odporučil usadiť sa v blízkosti nejakého JRD, ktoré sa aktívne stará o oru.
ku zakúpenému domu potom stačí zahradka na zeleninu, čo sa do danej výmery, dľa spomínaného zákona, vojde.
na nič nenabádam, len konštatujem čo bude po velkom tresku v budúcnu dostupné...
nerád by som aby to bolo nesprávne pochopené...
2leon
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2019 20:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Karlovarsko

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od 2leon »

Zdař, oživím tohle starší téma. Vyplatí se v současné chvíli investovat do střelných zbraní, ať už do historických, novodobých bez ZP nebo do zbraní na ZP a krmení do nich? Vím že zbraně na ZP jsou vlastně půjčené od státu, takže pokud člověk nemá dědice, je rád, že při prodeji něco dostane. Četl jsem však, ten odkaz na tu Ameriku v jiném vlákně, a zarazila mě, jak ta poptávka po zbraních, tak i ta cena těch Lugru.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Germanik1 »

Nevím jaké objemy investic máš na mysli. V řádech desetitisíců,určitě, ve statisicich možná.
Udělám co musím
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od CombatMedic »

To nezní jako investice, ale spíš jako spekulace. Moje investice: akcie (Degiro+Portu), zlato, stříbrné mince, střelivo (levné tovární lugery a 223), které si ale uschovávám jako zásobu a kdybych byl v nějakým finančím průseru, tak by byly až poslední na řadě.
Skilled And Resolute
2leon
Příspěvky: 31
Registrován: 02.10.2019 20:16
Pohlaví: muž
Bydliště: Karlovarsko

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od 2leon »

Přišla na to řeč na střelnici, částka přibližně 300tisíc a pořídit CZ republika za částku co prodávala zbrojovka, tuším asi 200tisíc. Shoda byla že jsou to vyhozené peníze. Argument byl že je to na ZP, prostě investovat do zbraní na ZP se nevyplatí.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od mart0 »

Investice do historických zbraní je stejná jako u jiných starožitností, pokud se v tom pořádně nevyznáš, tak nevíš co se zhodnotí a co je už nyní předražené. I když se v tom vyznáš, tak je to s rizikem. Investovat do nových zbraní na ZP je jako investovat do nového auta, nebo skříně. Okamžitě po nákupu to výrazně ztrácí na ceně. Nákup zbraní bez ZP by mohlo za určitých okolností něco vydělat, ale budeš to po zákazu někde pokoutně prodávat? A i tam je spíše pravděpodobné, že zájemce si koupí na černém trhu něco pořádného a ne tvůj perkus.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Hagen »

Přemýšlím do čeho uložit-investovat 25-30.000 Kč měsíčně.
Na účtu se mi to nechávat nechce, v případě nějakého průseru se k tomu nemusím dostat, případná měnová reforma (ačkoliv snad nehrozí) by taky nebyla příjemná,...
Nechávat doma "pod matrací" také není to pravé ořechové.
Cpal jsem to do zbraní a nábojů, ale už jich mám tolik, že to není kam dávat, a žena (bez ZP) má už teď hrůzu co s tím pokud bych náhle natáhl brka.
Přemýšlím o něčem co hodnotu neztrácí (nebo jen nepatrně), a co se dá použít, prodat, vyměnit,... když nějaký průser nastane, i když nějaký průser nenastane.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Permonik »

Záleží, co už je doma a co chybí... co takhle fotovoltaika nebo vlastní studna/vrt?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Investiční strategie rozpadlické rodiny

Příspěvek od Hohepa »

Hagene ono tak nějak řčeni, rakev nemá kapsy, má svůj význam
zkus investovat do něčeho, co má větší časový rozsah, než tvá existence v tomto plačtivém údolí
https://www.dobryandel.cz/profil-dobreh ... T0EALw_wcB
možná, pak, ve svém posledním okamžiku, se smíříš s bohem
a a možná (nevím a pochybuji) i on s tebou
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 30.10.2023 20:36, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět