Airsoft na veřejných místech.

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Airsoft na veřejných místech.

Příspěvek od FarmářJan »

Dnešek, resp. už včerejšek byl v mnoha ohledech zajímavý. Šel jsem s malou dcerkou do lesa podívat se na žáby, našli jsme je, takže měla velkou radost. Já zas byl nadšenej, že všude, kde jsem se ptal, kudy se jde domů, tak ukázala správně. Trénuju jí aby se neztrácela a funguje to a to má dva a půl. U žádné s mnohem starších ženskejch se mi to nikdy nepodařilo :D (sejdeme se vlevo od východu z obchodu kterým jsme přišli - výsledek je hledání a nalezení u nejméně pravděpodobného východu z nákpního centra.. V dobách kdy nebylo moc mobilů to byl děs).

Ale při cestě zpátky jsem kus před námi zahlídnul chlápka v zeleném s kvérem. Fakt se nemusíte bát, že byste nevěděli jak reagovat, protože to bylo bleskové a automatícké, na zemi jsme byli hned a dost ve mě hrko. Jedna z prvních myšlenek ale taky byla, že mi už hrabe. Pak mě napadlo, že to je nějakej myslivec, ale nebyl, kouknul jsem kukátkem, měl kosu a pobíhal tam i další a pak už bylo slyšet prskání, takže airsoft.
Běhali kolem bývalého zeměděl. objektu, který patří sousedce a lezli i dovnitř. My to oklikou obešli, doma jsem vzal lepší dalekohled a podíval se. Je to místo na kraji obce, ta budova není otevřená, ale lezli tam, dělali bordel i okolo. Takže to už mě trochu naštvalo a zavolal jsem policajty. Kdyby jen blbli v lese bylo by mi to jedno, i když mi to bezpečné nepřipadá, zejména ne pro ně když na někoho takhle vylezou ze křoví. Myslím, že i nějaký průser z téhle oblasti jednou přispěje k omezování držení zbraní.
Policajti tam byli asi za čtvrt hodiny, zrovna když si commandos dávali pauzu na polňačce. Podle toho co jsem v dalekohledu viděl to bylo vše řešeno domluvou. Pak mi i volali, že je upozornili aby odjeli a že uposlechli, já mu říkal že vím, že jsem to viděl, což ho trochu překvapilo. A že tam prý nikde nebyla cedule vstup zakázán, takže s tím víc nemohli dělat. Tak jsem se ho ptal, jestli to jako je podle něj celé veřejné prostranství a prej jo (no blbost, když si otevřou dveře do starého baráku tak asi ne) a jestli to tedy i pro nás ostatní znamená, že můžeme nosit zbraně bez futrálu venku, to ho zase trochu překvapilo.

Já airsoft i paintball beru jako možnou formu tréningu i zábavy, ale pokud to někdo děláte, mějte i ohled na kolemjdoucí ve střehu jsoucí rozpadlíky s dětmi ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Na střeleckých fórech se toto řešilo už x-krát a za sebe můžu říct že se mi to moc nelíbí (na veřejně přístupném místě). Jednak je to zbraň kategorie D a podle toho by s tím měli zacházet a za druhé pokud na někoho takto vyskočí borec ze křoví což se mi už stalo tak si taky koleduje o ......
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Já nevím, to si všichni tak moc věříte, že budete rychlejší v tasení pistole a střelbě, když už někdo tu zbraň má venku a navíc ještě pušku? To jste fakt takoví šílenci, že chcete střílet? Jako i podle jiných příspěvků v jiných threadech mi přijde, že se rozpadlíci postřílíme spíše mezi sebou ...
Navíc za současné situace, kdy je obrovský problém, aby nějaká sebeobrana byla NO či KN, tak chcete střílet?

Nijak neobhajuji hraní kdovíkde, ale ten airsofťák o tobě ví většinou mnohem dříve než ty, pokud se teda tím lesem neplížíš či nejsi někde schovaný.

Jinak k tomu "viditelnému" nošení:

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by střelbou mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, není-li na takovém místě určen pro střelbu bezpečný prostor, zajištěn dohled odpovědné osoby nebo není-li takové místo viditelně označeno jako místo, kde probíhá střelba a na kterém je střelba umožněna pouze s vhodnými ochrannými pomůckami.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném, nejde-li o místo a účel uvedené v odstavcích 2 nebo 3,

Tohle je v novele, co ji má teďka dostat senát, nicméně to legalizuje stávající "lepší" postup, tj. se domluví hra s majitelem pozemku, na přístupové cesty se dá A4 s nápisem "střelba bla bla bla" a zákonu je učiněno zadost. Nicméně i na tu první část (ne-ohrožení života nebo zdraví) lze napasovat nějaké hraní někde v lese už i teď, tato část je v zákoně stávajícím.

Jak jsem psal, neobhajuji hraní hraní kdovíkde, rozhodně neobhajuji lození do nějakých baráků, kde není souhlas majitele, ale také se mi zase nelíbí obecné házení airsofťáků do jednoho pytle. Jistě, je mezi nima hromada pitomců, kterým může tisíckrát říkat něco o prstech na spouštích, míření bezpečným směrem, plechovkou piva během hraní, spoustou kinders, kteří ignorují veškeré rady (aby to zase ale nevyznělo jinak, hromada "děcek" 16-18 jsou na tom s disciplínou lépe než starší), atd. atd. Ale nikdo z nich vědomě nebude střílet na "civilisty", většina si vybírá místo, kde nikdo moc nechodí, o "civilech" ví mnohem dříve než oni o nich, když už se nějaký objeví, tak se zastaví střelba, případně i poskytne doprovod. Za roky hraní nedošlo k žádnému incidentu, jedné starší "turistce", která vyjádřila obavu, že by ji mohl někdo trefit, tak jsme udělali doprovod.

Je to všechno o rozumné domluvě a toleranci.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Ještě takový doplněk - vyjádření MV ke střelbě ze zbraní kat D (písm. c) až g) ), respektive k definici místa, kde se z nich dá střílet:
Bezpečné_místo_pro_střelbu.pdf
(70.65 KiB) Staženo 697 x
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Jo, něco podobného jsem dostal od MV před lety, když jsem se na to ptal ...
A jako perlička se vůbec nevyjádřili k tomu, že se defacto jedná o střelbu na lidi, což je obecně zakázáno, nejen v manuálech od zbraní ;-) Šalamounsky to vyřešili ochranou zdraví a života. Tedy, pokud se nic nestane, tak je to ok, ale pokud dojde ke zranění, tak je to zranění střelnou zbraní a jako takové to mohou posuzovat. Něco v tomto smyslu říkám kolegům už léta, prostě když někdo někomu vystřelí třeba zub (nedejbože oko), tak to není problém toho postřeleného, že neměl chránič obličeje (brýle), ale problém střelce ...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DeadMan »

Já ale přece nemám vůbec nic proti profesionálním airsoftovým týmům, které si to rozdávají mezi sebou na tomu určeném hřišti (bitevním poli). Mě jen vadí partičky výrostků co s tím lítají po městě nebo přilehlém okolí a bez jakéhokoli dodržení bezpečnosti to šijou všude kolem sebe. Dle tvé reakce se mi chce napsat cosi o potrefené huse :roll:
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Airsoft

Příspěvek od cipis »

Pokračování OT debaty z http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 056#p57056
DeadMan píše:Já ale přece nemám vůbec nic proti profesionálním airsoftovým týmům, které si to rozdávají mezi sebou na tomu určeném hřišti (bitevním poli). Mě jen vadí partičky výrostků co s tím lítají po městě nebo přilehlém okolí a bez jakéhokoli dodržení bezpečnosti to šijou všude kolem sebe. Dle tvé reakce se mi chce napsat cosi o potrefené huse :roll:

Ale zákon nevyžaduje k tomu určené bitevní pole. Myslím jako něco oploceného s cedulí, zde se hraje airsoft. Airsoftka je stejná zbraň kategorie D, jak třeba vzduchovka. Copak ty bys chtěl, abys musel střílet ze vzduchovky jen na určeném místě? Defacto na "střelnici"? To by pak postrádala kat. D smysl ...
Navíc tým ani profesionální být nemůže, protože airsoft není defacto sport, protože kolik airsofťáků, tolik pravidel. Nelze to udělat tak, jak je tomu třeba u paintballu.

Nechápu, jak jsi nabyl z mých příspěvků dojem, který by tě vede k "potrefené huse". Já jsem jasně psal, že nejsem zastáncem hraní kdovíkde, jasně jsem psal o bezpečnosti. Že s tím někdo lítá po městě, se mi také nelíbí, stejně jak cesty např. od vlaku na určené místo bez schování zbraní atd. Také jsem psal, jak se to obvykle dělá, tak si vyprošuji srovnávání s někým, kdo na to sere. To je ono házení do jednoho pytle, jak jsem také psal.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Airsoft

Příspěvek od DeadMan »

:? ano vadí mi když někdo lítá po lese a střílí kolem sebe zvlášť když je mu náct (nemá na to ani věk) a myslí si že je ...... a jsem pro to aby tyto společenské činnosti byly vždy (bez ohledu na věk , příslušnost nebo rasu) praktikovány na ohraničeném soukromém pozemku a je jedno jestli doma na dvorku nebo jako tomu bývá běžně u paintballu na nějakém hřišti (nevím jak jinde ale u nás je jich jak sraček tak nevidím důvod proč by to tak nemohlo být i s airsoftem ostatně takhle to normálně funguje i v zahraničí tedy v případě že je tam airsoft legální).

Nesouhlasím s provozováním takových to činností na veřejně přístupných místech.

Já se vzduchovkou v lese nebo na poli nestřílím ale buď na zahradě nebo na chatě a vždy tak že je technicky nemožné aby došlo k zásahu něčeho co trefeno být nemá.

Tohle je prostě můj názor ostatní nesmysly neřeším (napsal jsem to myslím dost jasně a kdo chce tak to chápe a nehraje si se slovíčky jako profi tým atd. všichni víme jak je to myšleno a to že nejsou ani jednotná pravidla jen dokazuje že je ještě na čem pracovat a to nejen na pověsti těchto nadšenců).
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Airsoft

Příspěvek od cipis »

No, hrál jsi někdy airsoft? Asi ne, protože airsoft se v dost věcech diametrálně liší od paintballu. Vzhledem ke zbraním, dostřelu atd. je celkem jasné, že pro paintball bohatě stačí nějaký plácek atd. S airsoftem je to o něčem jiném.
Ohraničené "hřiště" zavedli v Německu a od té doby sem jezdí hromada němčourů, aby si vůbec zahráli.
Pokud se nespecializuješ jen na budovy, tak na pořádnou airsoftovou hru potřebuješ normální kus lesa, aby to vůbec mělo nějaký smysl. A že nejsou jednotná pravidla? No a co? To něčemu vadí? To je právě to, co na tom ještě zůstalo svobodné.
O náctiletých a dělání bordelu jsem taktéž něco psal. Na normální airsofťáky v lese moc nenarazíš, protože hrají tam, kde nejsou turistické cesty, kde se pohybuje moc lidí atd. A většinou oni o tobě ví mnohem dřív než ty o nich. Narazíš jen na ty lemply a díky jim hážeš všechny ostatní do jednoho pytle.
Že nesouhlasíš je tvůj názor, nicméně zákon to umožňuje.
Krevel
Příspěvky: 138
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Airsoft

Příspěvek od Krevel »

Bohužel v airsoftové komunitě to vypadá tak jak vlastně říkáte.

Jedna skupina jsou lidi, kteří jezdí na velké airsoftové akce se scénáři, kde jsou legálně pronajaté pozemky (ale jak se tu mluvilo o vnikání na cizí pozemek, tak byste nevěřili jak lidé "civilisti" zvesela ignorují upozornění na akci a zákazy vstupu a volají policii, aby pak byli sami vykázáni). Tréninky této komunity se odéhrávají často bez střelby, zbraně mají jen pro nácvik taktik, fungují spíše jako kluby vojenské historie.

Druhá skupina naprosto nenáviděná v airsoft komunitě jsou přesně ti i*ioti, co nosí zbraně po městě v MHD apod. bez futrálu, vnikají na soukromé pozemky a do budov, hrají ve frekventovaných částech lesa, u cyklostezek atd. prostě banda blbů.

Na druhou stranu znám celkem populární soutěž ve střelbě ze vzduchovky, která se velmi často odehrává na veřejných pozemcích, můžete na ně narazit například ve velmi oblíbené lokalitě Milovic. Ale tyhle pány nikdo neřeší, když jsem se o nich zmínil na forech, tak sem byl okamžitě napadán za to, jak je vůbec mohu srovnávat s airsofťáky, ale Dčko jako Dčko a to nemluvě o tom, že jejich zbraně překračují výkonem 16J.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Airsoft

Příspěvek od FarmářJan »

Jen informace k tomuto vláknu, nezaložil jsem ho, bylo přesunuté z off topic diskuze Jak bylo dnes.

Nebylo to o těch co trénujou slušně.
Podstatou toho příspěvku bylo poukázat na riziko ingnorování zákonů. Prokud bude veřejnost vnímat držitele zbraní jako idioty, co lezou do cizích baráků a běhají na veřejně přístupných místech se zbraní (jedno že kategorie D), tak to pak odnesou ti slušní, protože to je vždy do prvního průseru. (A týká se to i plynkovkářů co nosí neskrytě apod.) To je jedna věc, druhá je ta ignorace cizího vlastnictví, bohužel dost rozšířená. Třetí to riziko pro kolemjdoucí i pro ně - od myslivce, od někoho, kdo podobně jako oni běhá s kvérem po lese apod., někoho kdo se lekne, protože třeba chodí ozbrojenej že z něj chtěj tahat výpalný apod.

Pokud bych tam nebyl s děckem, nemusel bych volat policajty a upozornil je ať mi nedělaj bordel v lese a nelezou sousedce do baráku. Navíc mi pak soused říkal, že už tam na vojáčky volala policajty jednou, protože viděl auta a myslel, že tam někdo krade kovy. Tak třeba to podruhé pomůže.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Airsoft

Příspěvek od cipis »

Kdo se leká tak, že začne hned střílet, tak nemá tahat zbraň. Ani D, ani žádnou jinou.
Toto vlákno jsem založil já a kluci sem dotáhli příspěvky z toho původního.

Začal jsem to kvůli tomu, že mě vyloženě fascinuje, jak dost lidí mluví o tom, jak by tahala zbraň, když by někoho takového potkala. Celkem mi není jasné, kde berou tu naprostou jistotu, že budou rychlejší ve vytažení skrytě nesené zbraně proti někomu, kdo tu zbraň už má dávno venku a nachystanou ke střelbě. A pokud zjistím, že je to airsoftka/paintballovka, tak přece není důvod na tu zbraň ani šahat, natož ji tahat ven. Prostě nastávají dvě situace - někdo na mě už míří, tak to jsem prostě v prdeli tak jako tak, protože buď má ostrou a při pohybu mě zastřelí nebo nemá ostrou, takže není důvod, abych střílel já. Anebo na mě nemíří, takže bych to mohl stihnout, nicméně v ten okamžik je opět tasení a střelba naprosto bezdůvodná, protože mě nikdo neohrožuje. Protože už beztak dávno zjistil, že jsem "civil" a míří tedy jinam ...

Jak se tu už párkrát zopakovalo, zákony se porušují a hráči airsoftu nejsou toho výjimkou. Vše je na ochotě a rozumné domluvě.

Mno a abychom se bavili konečně o airsoftu, tak si myslím, že je to jedna z věcí, která může pomoci při přípravě.
Airsoftky váží stejně či podobně jak reálné zbraně, sice se zásobníky a počty kuliček je to už jiné, ale i tak si myslím, že poskytne reálnější simulaci než ostatní druhy těchto "sportů". Dostřel je sice samozřejmě násobně menší, nicméně pro reálné situace dostačující. A takové souboje na pistole, obzvlášť těch, co jsou na plyn/co2, tak jsou dost reálné. I ty počty kuliček v zásobnících. Trénování bezpečnosti, postupů, krytí, atd. je mnohem bezpečnější, protože při striktním používání brýlí hrozí tak akorát "štípance" od kuliček ;-) No a co teprve nějaká akcička v lese ...
Myslím, že by to pár lidí mělo určitě zkusit ;-)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Airsoft

Příspěvek od DeadMan »

OK tak jsi nám napsal jak to vidíš ty my si teď myslíme svoje ale věř že je hromada lidí co to vidí jinak a s tím taháním a kdo je rychlejší kdo koho vidí dříve atd. kurde kolik ti je že řešíš takové pí**viny? nech na každém a jeho schopnostech a naučených dovednostech jak co se týče zbraní tak sociální inteligence. Jasné je že by nikde po okolí neměly běhat party blbců s kvérama a na někoho mířit a je jedno jestli je to airsoft nebo plynovka nebo flobertka atd. ono takový perkus je taky D a přitom jeho použití je striktně vyžadováno na střelnci. Fakt už těch nesmyslů stačilo :ne

Já jezdím na LOS do Otrokovic a to bych řek že je pro nácvik rozhodně přínosnější než běhat s AK47 po lesíku za městem.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Airsoft

Příspěvek od Terminated Account »

Myslím, že je třeba rozlišovat, když si sousedovic děcka školou povinné hrají v ulici s kuličkovkama a když parta tatínků navlečená v maskáčích skotačí někde po lese. Pochopení a respekt jde ruku v ruce se soudností. Nepovažuji za soudného jakéhokoliv dospělého člověka, který si jako hřiště pro airsoft vybere běžný svět. Ralye taky nebude soudný člověk jezdit v normálním provozu. Celý problém je jen o míře sociální inteligence. Tam kde je ji dostatek, je dostatek i pochopení.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Airsoft

Příspěvek od cipis »

Deadman: Můžeš mi říct, proč některé moje názory označuješ za nesmysly nebo řešení pičovin? Evidentně máš na věc jiný názor, ale to ti nedává žádné právo pomlouvat ty moje.
Jak se k tomu staví zákon, jak si to vysvětluje MV, jsem zde uváděl. Rozhodně ani jedno z toho nemluví o nějakých spešl uzavřených hřištích, navíc nejnovější návrh novely to popisuje celkem jasně. Že to někdo někde občas nedodržuje, na tom jsme se shodli. Na ostatním se neshodneme, ale budiž.
Na LOSu jsem nikdy nebyl, ale nemyslím si, že tam řešíte situaci, kdy ryješ hlavou do země, jen aby ses schoval za malinký hrbolek, nestřílíš na pohyblivé terče, a hlavně, nikdo ti na tu střelbu neodpovídá. Takových pár už bylo, co namachrovaní došli na hru a pak byli rádi, že za celý den někoho vůbec trefili nebo si vůbec vystřelili. Řekl bych, že pro nácvik bude oboje stejně důležité.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Airsoft

Příspěvek od Maximus »

Přirozeně pokud na mě v českém lese vyskočí teenager v maskáčích a s AK v ruce, tak je na 99, 99 % pouze pošuk, který může tak maximálně vystraší běžného houbaře. Ovšem pokud mi bude mířit svojí kuličkovkou na moje děti či někoho jiného, tak mu hrozí pouze "ruční" inzultace a destrukce zbraně (pokud neví, že s touto zbraní může třeba vážně poranit oko, tak mu taková věc do ruky nepatří).

Jestli se ale zjeví někde při procházce v lese "borec" třeba ve věku +- 18 let s divným výrazem v očích a bude mít v ruce kvalitní kovovou airsoft pistoli ala Glock, Sig, CZ75, etc. tak si koleduje o veliký malér - jak pro něho, tak i bohužel pro potenciálního střelce.

Možná si ještě někdo vzpomene na "lesního vraha" http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Kalivoda či jiná nebezpečné individua, které se v lese mohou vyskytnout. Pak je otázka, zda napadený jaksi nezareaguje automaticky a například nezkusí skočit do krytu či rovnou tasit. Samozřejmě útočník s pistolí v ruce má absolutní převahu, ale zase asi moc neočekává, že potencionální oběti ve formě třeba rodinky s malými dětmi má k dispozici dvě pistole, ICS výcvik a něco nadrilováno. Rodiče to mohou risknout, protože třeba terén, situace či chyba útočníka jim dají alespoň nějakou šanci bojovat nejen za sebe, ale hlavně za děti (minimálně jim bojem mohou dát možnost utéct či jeden z rodičů má za cenu obětování toho druhého už o dost větší šanci útočnka zneškodnit). V těchto okamžicích prostě nelze řešit, zda dotyčný mladík s divným výrazem v očích není jen retardovaný debil na špatném místě ve špatný čas a s příliš dobrou airsoft "replikou" v ruce či případný další "Kalivoda" No.2..

Pokud zastřelený bude "airsofťák", tak bude mít kromě promrhaného života dost velkou šanci dostat nominaci na Darwinovu cenu a střelec bude narychlo hledat dobrého právníka, aby ho z toho vysekal pokud možno s co nejmenšími ztrátami.

Ani maketou a zcela určitě ne zbraní kategorie D (o jiných kategoriích se snad bavit vůbec nemusíme) se na cizího člověka mířit nemá. Pokud je někdo natolik hloupý a nezodpovědný, že to zkusí, tak musí být připraven nést třeba i fatální následky za svoje "sebevražedné" chování.

Osobně si myslím, že pokud by si obránce zajistil solidního právníka, tak to i v případě zastřeleného airsofťáka to na NO uhraje. Přepadení banky s maketou se bere u soudu přece stejně, jako by šlo o ostrou zbraň. Airsofťákům se toto asi nebude líbit či připadat fér, ale máchat kuličkovkami před vystrašenými houbaři také není zrovna v pořádku (o tom třeba z vyprávní vím).

S názorem MacGyvera se plně ztotožňuji - vysoká míra sociální inteligence = dostatek pochopení od okolí.

Slušní airsofťáci mohou být v klidu a v bezpečí po sobě střílet veletucty kuliček a nemusí obhajovat blbečky, kteří prudí svýma kuličkovkama cizí lidi či lezou do míst, kde si to jejich majitel nepřeje.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Airsoft

Příspěvek od xmenm05 »

A co návyky? Airsoft jsem hrál jen málo a dávno, ale tuším, že profesionálové mají výhrady k tomu, že airsoft a paintball učí krýt se za keřem, hromadou listí a pod. - tedy v reálu dost nebezpečné návyky ...
Co vy na to?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Airsoft

Příspěvek od Terminated Account »

Existuje již vlákno, které se zabývá airsoftem či paintballem jako trénikem:

http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... =paintball

Tohle vlákno vzniklo stran vhodnosti kuličkových válek "na veřejnosti".
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Airsoft na veřejných místech.

Příspěvek od xmenm05 »

Aj, omlouvám se a prosím o výmaz.

V pohodě, zůstane to jako výhybka. MacGyver
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Airsoft na veřejných místech.

Příspěvek od the.marek »

Úplně náhodou jsem narazil na tenhle reality-"dokument". Jedná se o sérii, kdy pětice dědulů dělá různý aktivity.
Tenhle díl je o airsoftu. Docela sranda a i pár postřehů.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1069 ... ve-zbrani/
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Odpovědět