Koupání a koupaliště.

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět

kdo se jak koupe

kdo se koupe v plavkách (kraťasích)
17
65%
kdo je nudista
5
19%
komu nevadí tam skočit v oblečení
4
15%
 
Celkem hlasů: 26
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

Léto je za dveřmi a blíží se doba koupání. Jak rád se rochním u nás v rybníce. Napadlo mne založit vlákno věnované této tématice. Kde jsou vhodné lokality pro koupání. Jak přírodní, tak i umělé. (Osobně rád jezdím do písáku Mělice - je to kousek od Přelouče). Jak naučit neplavce plavat. Možnosti zvýšení fyzické kondice ve vodě a hry ve vodě. Případně rozvoj survivalových dovedností. A mnoho dalšího, co s tématem souvisí a co koho k tomu napadne. Též mne napadla možnost hlasování: kdo se koupe v plavkách (kraťasích)/A/, kdo je nudista/B/ a komu nevadí tam skočit v oblečení/C/ (na internetu jsem četl článek, že někteří lidé se plavání v oblečení věnují - asi nějací antinudisté). O zavedení možnosti hlasování prosím adminy. Děkuji za vyřízeni. S pozdravem M.

Máš to tam (Mrak)
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Vito »

já teda do vody lezu jen když musím, ale kdyžuž, tak jsem možnost A i B. třeba neznám nic lepšího, než někde na vícedenním čundru se vymáchat v nějaké parádní horské říčce. například nýznerovské vodopády, prudký potok nedaleko králického sněžníku.
Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 201
Registrován: 05.01.2012 7:58

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od TREW »

Lehnout si na čundru do potoka je velmi příjemné osvěžení. Varinta B je přirozenější a příjemnější. K tomu koupání v oblečení, je to víceméně survivalová záležitost a je dobré si to vyzkoušet (stačí kalhoty, boty tričko). Když jsem takhle poprve nuceně plaval, překvapilo mne, jaká je to dřina.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

Jednou jsem na výletě chtěl přelézt říčku po kládě, ujela mi noha a zahučel jsem tam i s hlavou. Na sobě jsem měl triko, mikinu a rifle (šusťákovou bundu omotanou okolo pasu). Boty samozřejmě. Na břeh se vylézt nedalo, tak jsem si kousek zaplaval. Nutno říct, že se oblečení ve vodě nafoukne jak balón a plavání jde dost ztuha. Po vylezení se mi vše přilepilo na tělo a než se to odlepilo, tak jsem šel jak svázanej. Domů jsem to měl cca 17 kilometrů, takže než jsem došel, tak jsem stačil uschnout. Zjistil jsem zajímavou věc. I když jsem byl komplet mokrej, tak po nandání šusťákové bundy se zima trochu zmírnila (bylo tak 15C a foukal mírný vítr). Jako děcko jsem se probořil do ledu a než jsem došel domů, tak jsem byl jak ledovej rytíř.
Na vsi máme zánovní rybník, v létě se tam koupu každou chvíli. Běžně v kraťasích, ale když je velký hic, tak tam zapluju i v tričku. Alespoň mne to pak chladí. Asi před třemi lety jsem byl na obecní brigádě. Byl pěkný hic, splavenej jsem byl jako prase. Tak jsem po brigádě pokřtil i modráky s laclem. Ostatní se tomu prvně smáli, nakonec se "předeprali" skoro všichni. S pozdravem M.
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Kralicek »

Od té doby, co jsem viděla vzorky některých stojatých vod pod mikroskopem, nelezu do přírodní vody dokud nejde o život.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od sigmark »

člověk nesmí být tolik cimprlich. To by ho pak položila každá rýmička
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

Celý život se koupu v rybníkách (řekách) a nestalo se mi, abych z toho měl nějaké zdravotní problémy (pokud nepočítám ten zápal plic po proboření se do ledu /až po krk/ a následných 2 km domů v -10C). Kdežto, když jsem asi před 15 lety začal v zimě chodit do krytého bazénu, tak jsem tam chytil plíseň do nohou a skoro rok trvalo, než jsem se toho zbavil. Od té doby chodím zpátky do přírody a jsem v pohodě (UV ze slunce plísním dobře nedělá). Když jsem v létě na výletě a na cestě je pěkný rybník (řeka), tak málokdy odolám a jdu si zaplavat. Je samozřejmé, pokud je voda od pohledu hnusná, tak tam radši nelezu. S pozdravem M.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od vrbodol »

Já taky odmala cokoliv přírodního.V životě mi z toho nic nebylo.Pokavad mám kolem vody soukromí nebo na čundru tak jedině na Adama.V plavkách si připadám takovej svázanej. :lol: Jinak já jezdim nejvíc na pískovnu do Konětop (starou) ,sice si tam takřka vždycky musim na místě sebrat tak igelitku bordelu po těch debilech co tam jezděj,ale neudělat to tak bych si připadal jak
prase ve hnoji. Než brutálně oplotili novou tak jsem jezdil jen tam protože hned od břehu byl sráz do hloubky a nehrozilo že šlápnu do ňákýho bordelu.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

O víkendu se u nás v hospodě rozjela docela zajímavá diskuze. Jeden z místních turistů se stal svědkem situace, kdy se na přehradě tak 40 až 50 metrů od břehu převrhla loď s rybářem. Bylo to na podzim, tudíž už byl poměrně dost oblečený. Naštěstí doplaval ke břehu sám, takže ho nikdo tahat nemusel. Diskuze se rozvinula do tématu: když budu muset v takovéto situaci do vody zachraňovat, tak jestli je lepší se prve svléknout a až pak jít do vody, nebo tam skočit tak jak jsem oblečený. Diskutující se rozdělili na dva tábory: první tvrdí, že je lepší se svléknout, neboť pak budu ve vodě plavat rychleji a ztracený čas tak doženu (a je suché oblečení). Druhý tábor tvrdí, že je lepší tam skočit oblečený, neboť neztrácím čas svlékáním. Byla z toho docela dlouhá diskuze, jejíž výsledek byl tak půl na půl. Kterou z těch dvou možností považujete za lepší? (Pro informaci: turisty jsem se zeptal, co měl na sobě. Odpověděl mi, že triko, silnou teplákovou soupravu a střední bundu.) S pozdravem M.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od sigmark »

svliknout. v mokrejch hadrech se blbe plave a jeste pri tom nekoho zachranovat...
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od čičmundík »

Po různu střídám všechny tři varianty podle příležitosti....Jinak když někoho zachraňovat, tak se radši trochu vysvlíknout. Ve vaťáku bych fakt plavat nechtěl :lol:
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

O víkendu jsem se byl vykoupat ve Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou. Voda byla jak kafe, po přehradě jezdily i plachetnice. Líbílo se mi tam, mám v plánu se tam zase vypravit. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Rafael »

Nevím kde s tím, tak snad tady do koupacího tématu:
*
(Vzpomněl jsem si na to díky ftípku na Roumingu):
mala_vzpominka_na_zimu.jpg
mala_vzpominka_na_zimu.jpg (30.3 KiB) Zobrazeno 9462 x
Bylo mi kdysi líto, nebo jsem nevěděl co se starou, poctivou litinovou a smalovanou vanou. Těžkou.
Umístil jsem ji do kouta zahrady.
A jednou v zimě při jedné akci notně posilnění alkoholem jsme ji postavili zpátky na nohy, podložili a hráli si na otužilce.
*
Možná dobrý nápad pro PA dobu... :D
Nezbavovat se starých poctivých výrobků pokud nejsou přímo na obtíž a lze je někde smysluplně uskladnit...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od drigon »

Dobrý nápad.
Škoda, že takovou vanu nemám. To by bylo zábavy... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od dracekvo »

Já jí měl. stěna měla asi 6mm litiny, možná víc. Ale vyhodil sjem jí.
Protože jak psal rafael. Když je možnost rozumně uskladnit. Jenže to většinou není. A abych měl v koutě zahrady skládku, to se mi zrovna nechce.
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Elishka »

Rafaeli, při takovém zahřívání vody ve vaně... nerozpálí se ta litina do ruda? Bála bych se nepěkně spáleného pozadí... Já stejnou vanu na zahradě uskladněnou mám, netopí se pod ní, ale rostou tam lekníny, zalévám z ní a koupe se pes, prostě sud na dešťovku, jen je to vana :D
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Germanik1 »

By mohla stačit bambusová rohož
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Tazi »

Ta voda ve vaně nedovolí aby se to rozpálilo. A už vůbec ne do ruda.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od Rafael »

Rozpálit do ruda se nemůže. Voda z jejiho dna odvádí teplo, zahřívá se a tím ji chladí.
Spíš bych se při častém používání takovým způsobem bál, že díky nerovnoměrnému zahřívání a křehkosti litiny může prasknout.
Ale nevím protože takto byla použita jen jednou. I když v zimě...
(Jednou jsem nechal před lijákem venku nepřikrytý rozpálený litinový gril a rozpadl se na kusy).
*
Větší "sranda" s tou vanou byla když jsme ji naložili na vlečku traktorku, dali do ní nějakou duchnu a polštářek a pak do ni přidali i kolegu který už dopoledne upadl do silného alkoholického spánku.
A odvezli jsme to vše cca 500m a složili ji uprostřed nejbližšího mělkého vodního toku...
*
Tu vanu mám ještě i po létech převrácenou furt v koutě zahrady a od těch dob nepoužitou.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koupání a koupaliště.

Příspěvek od PaF »

Na chatě mám vanu na letní koupání. Voda z vrtu se na sluníčku ohřeje za nějakých 6 hodin. Už dva roky mi vrtá hlavou, jestli k ní nemám přistavět saunu, aby byla využitelná celoročně :).
Odpovědět