Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MartinSk »

Děcka, koukám na příspěvky výše a nevím. Pravé hodinky rozpadlíka jsou v hlavě... Když jsme jezdívali na tábory s oddílem na tři týdny a jako vedoucí ještě postavit a zbourat tábor, tak to bylo měsíc bez hodinek. A člověk odhadem čas trefil řekněme na čtvrt hodiny... Tak nějak přirozeně bez přemýšlení. Jak se o tom začne přemýšlet, tak už vznikají chyby... Zkuste si to někdy třeba o víkendu - když o nic nejde.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Asi nějak takto, ne?:
https://youtu.be/1ikGjQ0YERw?t=940
:D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25 Co bych chtěl, aby uměli moje hodinky.
Mam tyhle: https://hodinky.heureka.cz/casio-prw-30 ... pecifikace
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Vodotěsnost do 30 metrů s možností mačkat tlačítka i pod vodou.
Maji 100 m, tlacitka pod vodou OK.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Tři budíky, nastavitelné po dnech v týdnu.
Nevim, jestli 3, to nepotrebuju, ale 2 to ma urcite. Nastaveni na jednotlive dny v tydnu OK.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Datum.
Bez data ani ranu! :-)
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Odpočet se třemi nastavitelnými upozorněními.
Ma to stopky i odpocet, ale kolik je moznych, to jsem nezkousela, zatim jsem to nepotrebovala.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Stopky s nastavitelnými upozorněními po určitém čase, třeba každou minutu nebo pět pípnout.
Maji, pipaji po hodine (ale vypnula jsem to, bylo to desne otravne).
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Barometr s upozorněním na náhlou změnu počasí.
Ano, kdyz je prilis velky pokles tlaku, zacnou pipat.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Výškoměr.
Ano, do 10 tis. m.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Teploměr.
Ano.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Západ a východ slunce s nastavitelným upozorněním předem.
Ano, ale jestli maji to upozorneni, to nevim.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Kompas.
Ano. A da se s nimi pracovat i s azimutem.
Bill Masen píše: 09.02.2020 22:25Zámek tlačítek.
To asi nemaji. Ale tlacitka jdou dost ztuha, prakticky se mi nestava, ze by se nejake zmacklo omylem.

Ja navic ocenuju fakt velky cifernik, moznost nastaveni 2 svetovych casu, moznost grafickeho znazorneni vyvoje tlaku primo na hlavnim ciferniku, solarni dobijeni, radiem rizene. Co je trochu nevychytane u techhle digitalnich hodinek (ale asi vsechny podobne pracuji na stejnem principu): vyskomer stanovuje nadmorskou vysku na zaklade zmeny tlaku, takze to neni moc presny a prakticky se to neda zkalibrovat - i kdyz lezi porad na stejnem miste na stole, podle vyvoje pocasi to zobrazuje kazdy den jinou nadmorskou vysku. Lisi se to sice malo, o max. 5 m, ale pokud by to chtel nekdo jo presne (treba VHT turisti), tak nevim, jestli je tohle to, na co bych chtela spolehat pri stanovovani hranice pro vyskovou nemoc. Na druhou stranu pro potapece to asi bude OK, tam pocasi nehraje roli a tam by asi mereni melo byt presne kdekoli a kdykoli.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

Díky, a jak to svítí?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Kdyz nechces, tak vubec. Dole pod cifernikem je tlacitko, ktery kdyz zmacknes, osvetli to zespodu cifernik lehce namodralym svetlem. Sviti to asi 5 s, mozna se to da nejak nastavit, to jsem nezkoumala. Nema to zadne prvky, ktere by svitily samy o sobe, coz mi naprosto vyhovuje. Nevim, jak by to bylo pro potapece - tlacitko je sice dost velke, da se ovladat i v rukavicich, ale prece jenom ja mam spise pacinku nez tlapu, takze muj dojem nemusi byt zcela vypovidajici.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Haluziak »

Nevím jak proformine ale moje Casio PRW 3510-y mají pár věcí, které by mohli být lepší.
Budík je docela tichý a už se mi stalo že mě nevzbudil, chtělo by to vibrační.
Kompas asi v pohodě, ale manuál říká, že může mít chybu až 11 stupňů což není úplně málo, zvlášť pokud se snažíš triangulovat svoji polohu do mapy.
Opět z manuálu - tlačítka se nesmí mačkat pod vodou ale přežili se mnou i saunový svět.
Východ západ slunce, musíš nejdříve manuálně nastavit na lokaci kde jsi, naštěstí to jde přes souřadnice.
Kolik má odpočítávání a stopek fakt nevím, používám jedny stopky a jedno odpočítávání.
Alarmů to má 5, z toho jeden se snooze funkcí + hodinový který je otravný a mám ho vypnutý.
Otočná luneta nemá pořádný odpor, takže se protáčí sama třeba v rukávu.
Barometr, no je to spíš taková hračka, aby to fungovalo tak bych to musel pravidelně kalibrovat.
Altimetr je založen na bázi barometru = nepřesný. Třeba v pondělí ho nastavím na výšku u nás doma a v pátek mám o 100m víc :D
Světlo tak akorát abych viděl na displej.
Ale mám je rád a mně stačí. :angel
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

Ta to by asi nebyl krok nahoru, od mojich Suunto core all black. K funkcím, který mají bych právě přibral víc budíků a odpočtů, vibrace a lepší podsvícení. Vodotěsnost mají 30 metrů, což je parádní, ale v žádným případě nechci nabíječku.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

No vidis, a pro mne byl velky citelny displej a solarni nabijeni byly zakladni podminky :-) Solar hlavne proto, ze jsem chtela spolehlive vodotesny, ale kazde rozebirani kvuli vymene baterky muze skoncit poskozenim tesneni... (i profici se muzou utnout...) No, snad najdes neco, co Ti bude vyhovovat...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

Naopak, já ti děkuku za ty informace. Ono to stejně nakonec dopadne jako vždycky. Nic nenajdu a smířím se s tím, že to co mám na ruce mi vlastně vyhovuje. A nebo najdu a zjistím, že ty předtím měli něco lepší, než ty nový, nebo že bych na nich chtěl ještě něco. Třeba vodotrysk. :hi
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Haluziak »

Jak píše proforma, solár a vodotěsnost byla podmínka, druhou byl kompas, trochu mě zarazila jeho nepřesnost ale tak co už orientačně je použitelný. Ono stějně, když Vás někdo naloží a vyhodí v Mongolsku budete z hlavy vědět nastavit jaká je magnetická deklinace?
Druhá věc je, že na rozdíl od Billových já je za 10let akorát vyhodím protože solár už nebude zvládat. Ale do té doby žádné dobíjení výměna baterek etc etc.

Každopádně u hodinek platí asi to co u kvérů nebo motorek, neexistuje ta jediná pravá pro všechny účely.

PS: Ty PRW 3510-Y se prý dají nosit i k obleku. Není to ideální, ale jde to.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
FordPerfect
Příspěvky: 10
Registrován: 15.10.2012 15:23
Pohlaví: muž
Bydliště: Morava

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od FordPerfect »

Solár by měl zvládat ale problém je s akumulátorem. Nedávno jsem se náhodou dozvěděl od hodináře že mě u mých Casií se solárem (které mám cca 8 let) do dvou let čeká výměna akumulátoru. Takže se musí řešit vodotěsnost.
Akumulátor je také slabé místo při návštěvě sauny jak tu někdo psal. Elektronika uvnitř by to zvládnout měla ale vysoká teplota má dopad na životnost akumulátoru.
Každopádně tyhle hodinky nejsou napořád. I když se toho dožijí, správná funkčnost kalendáře je zaručena do roku 2038. Zdá se to sice dost daleko ale...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od hrd »

Mě akumulátor odešel už cca za 3 roky (Citizen EcoDrive). Tak na parádu mám teď mechanické, na střílení digi za 2000 Kč, kde je mi všechno jedno.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Já nevím, proč by měl konec akumulátoru znamenat konec hodinek? Akumulátor se dá ve valné většině hodinek vyměnit, úplně stejně jako "baterie". Akorát teda nestojí 50,- ale zhruba 200 - 250,- Kč.

2 hrd - Záleží jak dlouho hodinky ležely "na skladě" před prodejem. 3 roky jsou málo a pokud prostě přestaly fungovat, tak bych to viděl spíše na závadu hodinek nebo akumulátoru. Průměr životnosti aku je minimálně 10 let a pokud někomu nevadí znížená kapacita, tak hodinky fungují většinou i poté, jen prostě už nevydrží tak dlouho bez vystavení světlu (tj. bez dobití)...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od pedro! »

Haluziak píše: 23.10.2020 8:45 Ono stějně, když Vás někdo naloží a vyhodí v Mongolsku budete z hlavy vědět nastavit jaká je magnetická deklinace?
Budu, u mého mobilu (Oneplus 7t pro) mám možnost si vybrat, zda počítat s magnetickým či geografickým severem. Nevím, zda tu korekci dělá přímo chipset, Android či apps, ale umí. A možná to umí všechny mobily.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

K tomu ale potřebuje data, protože mag. pól se teď hýbe fakt rychle. Za dva roky to u nás poskočilo skoro o dva stupně. A to nejsme oblast, kde se to moc projevuje.

Jinak v baterka mi v hodinách drží asi čtvrtým, nebo pátým rokem, navzdory pravidelným nedělním návštěvám sauny. Jedu 4 - 5x 15 minut v 95-100 stupních a pak hop d bazenu. Nevadí jim to.
Óðinn á yðr alla
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od pedro! »

Zajímavé, to jsem nevěděl, že magnetický pól až tak cestuje. Zkoušel jsem googlit, zda data nejsou součástí gps almanachu a nejspíš nejsou (nenašel jsem). Pak bude asi nejpřesnější se pohybovat po přímce a odečíst bearing z nějaké mapy. Dostáváme se OT, pardon.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Na tuhle debatu tu existuje vlákno Kompas, buzola: viewtopic.php?f=36&t=115

Takže případnou další debatu tam...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

FordPerfect píše: 23.10.2020 12:35...Akumulátor je také slabé místo při návštěvě sauny...
To je blbost, než se hodinky v sauně prohřejou, tak si venku. Kindl mi v sauně taky nehlásí, že by se přehříval. Venku na slunčku jo.
airman
Příspěvky: 23
Registrován: 17.12.2016 17:46

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od airman »

Trochu nakopnu tohle vlákno...budou přeci Vánoce. :chuckle
Už od léta mi dělaj radost tritiový plasťáky Marathon. Jsou relativně levný, dělaj se jako baterkáče se švýcarskou Rondou, nebo s mechanickým automatickým nátahem. (Ty moje jsou na baterky). Měl jsem je v bazénu i ve vířivce a šlapou dál, takže vodotěsnost 6 ATM-60m bude asi realistická. Kdo používá mířidla nebo rybářský potřeby s tritiem, tak mi určitě potvrdí, že tohle osvětlení prostě nemá konkurenci. Klasická luminova, která se musí nasvítit, nikdy tak dlouho nevydrží. Známej myslivec co má tritiovky je prej musí v noci na posedu zakrývat, jinak by ho prozradily. Tak uvidíme, jak dlouho budou sloužit. Životnost baterie je 2-3 roky. Pak se musí vyměnit. Jsou super lehký a hlavně nejsou extra obrovský, takže mi nevadí na motorce pod rukavice ani při práci.
Přílohy
marathon1.jpg
marathon2.jpg
marathon2.jpg (30.57 KiB) Zobrazeno 2960 x
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Lumibrite od Seika tritia spolehlivě přesvítí i nad ránem. Na druhou stranu když uvíznete v jeskyni, tak tritium bude svítit i za rok, luminiscenční to druhý den vzdají.
Nicméně tedy: mám tritia i Lumibrite a nedám Vám za pravdu ;) Lumibrite svítí MNOHEM více.
Jinak Vaše hodinky jsou hezké.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět