Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Renegade píše: 18.05.2022 14:26 a co bylo pre mna dolezite BEZ radioveho signalu(potencionalnu kontrolu hodinek neznesem) :-) ,
A jak si představujete, že by ta kontrola vypadala?
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DanBlack »

By mu přeštelovali hodinky na dálku... :chuckle
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bacil »

Nemusí mít dobrý signál, je ze SK, jinak si asi dělá (_!_)
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Piston »

V neděli jsem na vodě utopil svoje běžecké hodinky a potřebuju náhradu. Zřejmě koupím něco nedrahého z řady G-Shock jak se dívám, Casio už dělá i něco s krokoměrem (který občas používám) - řadu Casio G-Shock G-Squad GBD-800. Jen si říkám, jaká asi může být výdrž baterie… i když 99% času budou plnit jen základní funkce. Nemáte někdo referenci?
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

Zrovna krokoměr dost omezuje výběr. A v kombinaci se solárem + rádiem (za mě nejužitečnější funkce) jsou jen modely kolem 10k.
Životnost baterky ti nikdo neřekne, to je přímo závislé na způsobu využití.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Piston »

Díky za postřeh. Takže mám jasnou volbu, G-Shock Original, solár a rádio mají, a nestojí majlant.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od kuny »

Ja som prvé G-shocky dostal v 5. triede na základke. Batéria vydržala cca tých 8 rokov. Potom som do nich dal neoriginálnu batériu a tá vydržala cca 3 roky. Hodinky boli celé z nejakej plasto gumy a na strednej začal remienok tvrdnút a rozpadať sa. Na vysokej som si kúpil MTG 930 DE. Sú to solárny a idú už asi 15 rokov na pôvodnú batériu. Stále signalizujú, že je batéria na 100% nabitá. Nosím ich stále do práce, ale niektoré plasty ciferníku som už vymenil, lebo boli škaredé. Inak môžem odporúčať.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od JOBU »

Pre mechanicky zručnejších.Pokiaľ máte doma ešte poctivé mechanické hodinky a potrebujete ich nastaviť (predbiehajú/meškajú) odporúčam na presné zmeranie a následné nastavenie aplikáciu (pre android) s názvom "watch accuracy meter". Meria prostredníctvom mikrofónu telefónu.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lumberjack »

Tak jsem od manželky dostal k narozeninám svoje vysněné hodinky. Doteď jsem nosil Casia Oceanus. Nabíje né světlem, štelované rádiem. A celých patnáct let jsem si tak nějak říkal, že ty hodinky ,,nemají duši" :)
Tohle jsou Německé Laco (dělali pilotky pro Luftwaffe). Ruční natahování, Švýcarský kalibr Sellita (28800 frekvence), vodotěsné 200M, safír sklíčko. Jen jsem si nechal proti klasickým pilotkám dodělat datumovku a průhled na strojek.
Jak pravil náš hodinář, jednou za pět let vyčistit a seštelovat a měli by šlapat sto let. Žádná baterka a elektronika. Jen péro a ozubená kolečka.
Jinak po měsíci pozorování, stabilní denní odchylka je +3 sekundy za 24 hodin.
Přílohy
IMG_20221109_134926_814.jpg
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Émile Durkheim »

Mě přijdou jako ideál TUDOR FXD :)
Fakt, že je opravdu používají speciálové z Commando Hubert, je dobrým doporučením.

https://www.youtube.com/watch?v=YHgPB58vOY4
Tudor_Pelagos_FXD_by_Bulang_and_Sons_14 ve velké velikosti.jpg
Tudor_Pelagos_FXD_MN21_bu_Bulang_and_Sons_06 ve velké velikosti.jpg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Nightmare »

No, chápu, že když si je neplatí, tak je to OK. Ale u rozpadlických hodinek bych tu cenu i řešil... A Tudor není levná značka
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lumberjack »

Tak nějak. K armádní verzi se člověk nedostane a v civilní verzi (druhá fotka) je to nějakých sto litrů. Tudor jsou hodně kvalitní hodinky, ale mimo realitu běžného nošení.
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Émile Durkheim »

Lumberjack píše: 16.11.2022 6:58 Tak nějak. K armádní verzi se člověk nedostane a v civilní verzi (druhá fotka) je to nějakých sto litrů. Tudor jsou hodně kvalitní hodinky, ale mimo realitu běžného nošení.
Podle dostupných informací mají příslušníci francouzské jednotky Commando Hubert obě verze. První emise byla jen s nápisem Pelagos, nyní jde už o standardní model. Finálně je to asi jedno :)
Každopádně rakev nemá kapsy a jsou doma, tedy na ruce :D
02B12B3A-88EB-4FC3-A3FD-D36C5760B387_1_201_a.jpeg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
snad
Příspěvky: 109
Registrován: 28.03.2020 11:39

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od snad »

Já se posunul opačně, po dlouhých letech nošení mechanických hodinek jsem je odložil do zásuvky. Občas si je pro radost asi vezmu, ale přestal jsem si namlouvat, jakou mají duši a nosím plastové digitálky Casio. Za měsíc se rozejdou o 3 vteřiny, takže mě stačí jednou za dva měsíce seřídit. Nebo i jednou za půl roku, stačí mi přesnost cca do 20 vteřin, tj. třetiny minuty. O tři vteřiny, spíš o pět, se mechaniky rozešly každý den. Nezastaví se, když je na pár dnů odložím. Baterka v nich vydrží přes deset let. Fakt jsem nechtěl ani solár a rádio, proč, s takovou přesností a výdrží u těchto obyčejných - já víc nepotřebuju. Jsou lehounký, nepřekáží a stály míň, než pořádný řemen na ty automaty. A jsou odolnější. A mají alarm a stopky, hlavně alarm je super pomocník. A kupodivu se mi i líbí. Ty mechaniky sice nepotřebují baterku, ale musí stejně k hodináři dvakrát (pravda, ne nutně), než digitálkám dojde baterie.
Ale je to děsně individuální a možná za pár let zase vytáhnu ty automaty.

Edit: jinak ty Laco i Tudory jsou moc pěkný.
Rozcestník pomoci Ukrajině: https://www.stojimezaukrajinou.cz
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lumberjack »

Ohledně těch Tudorů by civilní verze měla mít na cifru nápis chronometr, což armádní nikdy nemají.
Ale jak píše Snad. Ženský, bouchačky a hodinky jsou těžce individuální záležitost. Kdyby to tak nebylo, rodily by se stejný ženský, vyráběli se jen Glocky a všichni by na ruce měli měli Trasery. Ještě že to tak není. Svět je hned veselejší.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Émile Durkheim píše: 19.11.2022 19:04
Podle dostupných informací mají příslušníci francouzské jednotky Commando Hubert obě verze. První emise byla jen s nápisem Pelagos, nyní jde už o standardní model. Finálně je to asi jedno :)
Každopádně rakev nemá kapsy a jsou doma, tedy na ruce :D
02B12B3A-88EB-4FC3-A3FD-D36C5760B387_1_201_a.jpeg
Co to je za pěkný koňpas?
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od FMJ »

Jsem si na 99% jistý, že jde o tenhle https://blackscoutsurvival.com/field-wa ... -titanium/
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Émile Durkheim »

FMJ píše: 21.11.2022 19:38 Jsem si na 99% jistý, že jde o tenhle https://blackscoutsurvival.com/field-wa ... -titanium/
Je to přesně tenhle :)
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

GARMIN INSTINCT 2 SOLAR RECENZE

Z vlakna Kde a jak usetrit sem presouvam sve zkusenosti s novymi Garminy. Trochu obsahlejsi. :-)

Puvodni situace:
- mela jsem Casio Protrek 3000 - hodne dobre hodinky, asi 10 let noseni, bez jedine chybicky.
- cas plynul a poridila jsem si sportovni naramek Samsung Fit 2. Takovy naprosty zaklad pro testovani, co to vlastne umi a k cemu je to dobre.
- postupne jsem zjistila, ze chci 1 vec, ktera bude umet oboji dohromady :-) Nerozbitne hodinky se solarnim napajenim, minimalni nutnosti dobijet, vychytanymi funkcemi pro pohyb v prirode i chytrymi funkcemi pro sportovani. Jo, a NFC, samozrejme.
- hodne jsem vahala mezi timto Garminem a Samsung Galaxy Wach5 Pro - specifikace hodne podobne, ale nakonec zvitezil Garmin diky tomu, ze jej v rezimu chytrych hodinek budu nabijet jen 1x mesicne, zatimco Samsungy 1-2x tydne. Ted takto nabijim fit naramek a je to vopruz.

O Garminu:
- na ruce je neuveritelne lehky, asi jako Protreky, mozna jeste min. To je pro mne dulezite, abych si pri dlouhodobem psani na kavesnici zase neuhnala karpaly. (Sundavat z ruky nechci, vecne je pak nekde zapominam).
- oproti Fit2 i Protrekum maji o dost mekci a ohebnejsi pasek. Prilne k ruce naprosto perfektne, neni nutno ho moc utahovat, aby sedel, kde ma. Derovani po cele delce obou pasku je taky super, nemuze existovat ruka, ktere by nepadl.
- z Fit2 jsem byla zvykla na dotykove ovladani, je to navykove a trochu mi to chybi. Ale ovladani tlacitky je logicke a po 1 dni uz jsem s tim nemela problem. I kdyz nekdy porad jeste patlam po displeji :-)
- tlacitka jsou dostatecne velka i pro rukavice. Stisknout je je potreba trochu silneji. Umistena jsou trochu "nelogicky" az ve spodni polovine vysky hodinek, takze je zpocatku dost hledate. Ale urcite je nezmakcnete omylem, a o to jde.
- sparovani s mobilem naprosto bez problemu.
- vyber a uprava ciferniku mi daly trochu zabrat - tech ofiko i neofiko vzoru je proste moc. Nakonec jsem se vratila k instalovanym vzorum a zjistila, ze se v nich daji dale upravovat pole, ktera chcete nebo nechcete zobrazit. Naprosto idealni, aniz by si clovek musel instalovat neco neovereneho. Udelala jsem si cifernik, ktery naprosto vyhovuje mym potrebam.
- sparovani s platebni kartou i placeni taky v pohode. Trochu nepohodlne je prvotni zadavani kodu, ktery musite vymackat tlacitky z otocne klavesnice, trva to. Hodinky maji dobrou funkci, ze dokud je nesundate z ruky, kod si pamatuji a nemusite ho zadavat pred kazdou platbou znovu. Ovsem na druhou stranu je tohle bezpecnostni oopatreni hodne citlive - staci hodinky na ruce posunout tak, aby na chvili ztratily kontakt s kuzi, a platby uz jsou zase zamcene. No, vymakanou tu bezpecnost maji. :-)
- po prvotnim nabiti se zobrazila vydrz baterie 28 dni. Prvni den jsem si s hodinkami hrala hodne, stalo mne to kapacitu 3 dnu. Dalsi den totez. Od 3. dne uz to ubyva pomaleji, jak to clovek zacina pouzivat normalne. Uvidime.
- GPS to venku chyta dost dobre, lepe nez moje stara navigace Dakota 10. Prece jen cipy od te doby asi dost pokrocily. Nema to problem dokonce ani pod celodenne zatazenou oblohout (ten stav, kdy ani netusite, kde na obloze se Slunce vyskytuje).
- vodu to dava zatim bez problemu, a to i pomerne hodne teplou. Veskere funkce vcetne senzorovych mereni zachovany, tlacitka cvakaji, jak maji, hodinky reaguji.
- OS hodinek je trochu neprehledny v tom, ze jsem se doted nezorientovala, co jsou aplikace, co doplnky a co aktivity systemu. Kazde se nastavuje trochu jinde v menu, nektere veci na vice mistech zaroven, je to pro mne trochu matouci. Ale casem na tu logiku snad prijdu.

Chytre funkce:
- tep to meri velmi spolehlive, ve srovnani s Fit2 daleko presneji. Srovnavala jsem to pro kontrolu i s hrudakem - tam, kde se Fit2 rozchazel az o nekolik desitek tepu/min. (vykazoval napr. 160+ oproti 86 na hrudaku), tak tam se Garmin shoduje velice presne, rozdil max. +-4 tepy. Na hodinky dost dobry vykon. Taky je tam jiny cip nez ve 3 roky starem naramku za 700 Kc, ze... Tohle ma Garmin dobre vychytany.
- kroky se mi zda, ze to asi trochu premeruje. Jeste jsem neprisla na system, kterym to meri. Ale kdyz jsem vcera lezela ve vane, behem lazne mi pribylo 230 kroku :-D Mozna je to jen nejaka opozdena synchronizace (neznam interval, vypada to, ze se to schynchronizuje jednou za 5-10 min.) a nacetlo se neco predtim, kazdopadne to bylo zajimave zjisteni. Nicmene oproti Fit2 (oboji noseno na stejne ruce) to nacita asi o 10 % vic kroku, coz je u mne rozdil v tisicich. Zajimave. Ale nevim, zda jde Garmin napred, nebo Fit2 zaostava...
- patra to nacita hodne srandovne. Vystoupana patra odpovidaji skutecnosti, sestoupana jsou kazdy den o par pater vic. Takze vystoupanych napr. 23, sestoupanych 27. Za tech par dni, co Garminy nosim, uz jsem se takhle musela sestoupat do katakomb. :-) Je mozne, ze to nemeri na zaklade nejakeho typickeho pohybu, ale barometrem, pak by na to mely vliv zmeny pocasi. Ale jak rikam, vystoupana patra jsou presna, tak nevim.
- oxymetr odpovida medicinskym, tam je to OK. Jen to strasne zere baterku, pri nastaveni celodenniho prubezneho to ukazovalo pokles vydrze z 28 na 4 dny, takze to jsem hned vypnula, resp. prepnula na rucni. To clovek nepotrebuje porad.
- kompas je dobry, odchylka od mechanickeho je 1-2 °, to se mi na digitalni zda OK.
- barometr jsem nekalibrovala, nechala jsem vyrobni nastaveni, ukazoval stejne jako mechanicky, takze OK.
- vyskomer je jen priblizny, proti udavane nadmorske vysce mista, kde jsem, se lisil o cca 12 m plus. Ale kdyz jsem se divala na vyskovy profil pote, co jsem vystoupila nebo sestoupila par pater, tam byl rozdil pomerne presny. Zrejme to pracuje na zaklade barometru, ne GPS, takze tam zase bude mit vliv pocasi.
- oznameni: nerozlisuje to SMS, maily a ostatni oznameni, vsechno to radi pro 1 "udalost", cili to ma i stejny typ vibraci apod. Pri cinnosti podle toho nerozlisite, co vam prislo. Ale nastaveni je dobre, rychle, prehledne, vibrace pak dostatecne, aby upozornily, ale neutrhly vam ruku.
- budik - trochu neintuitivni nastaveni. Opakovani OK. Ale zvuk je pomerne slaby, nevim, zda by mne to vzbudilo, kdyby to mel byt opravdu budik. Zatim jsem neprisla na to, jak ho zesilit nebo zvolit jiny.
- placeni via NFC OK, zatim mi to sezraly vsechny terminaly, ke kterym jsem se priblizila. Ale pozor, pouziva to vlastni system Garmin Pay a ne vsechny banky ho podporuji. Takze pred pripadnym nakupem je treba zkontrolovat, zda to umi vase banka.

Odolnost:
- zatim jsem s tim nezatloukala hrebiky, ale nejakych 50 vetsi razu :-) uz to dalo a zda se, ze to snasi dobre. Aby ne, kdy to ma vojenskou specifikaci...
- pracovni teplota je udavana do -20 C. Vyzkouseno v -17 C, ponechany hodinu na zidce a nezda se, ze by jim to nejak ublizilo. Ani baterka se netvari, ze by ji nejak zavratne ubyvala kapacita. Dlouhodobe to zkouset nebudu, ale zatim se zda, ze OK.
- do vody do hloubky 10 m ted nepolezu ani omylem! :-)

Celkove hodnoceni:
- za mne hodne dobre hodinky. V podstate splnuji vsechno, co jsem od nich chtela, jsem zvedava, jak dlouho jim to vydrzi. Pokud dalsich min. 10 let jako Protreky, budu spokojena. Vzhledem k tomu, ze kdyz se vypnou chytre funkce a clovek by je mel jen jako "hloupe" hodinky, tak by solarni nabijeni melo udrzet nepretrzity provoz bez nabijeni, myslim, ze by to mohly byt dobre rozpadlicke hodinky, ktere mimo rozpad udelaji spoustu prace navic.

Kdyby vas zajimalo neco dalsiho, klidne se ptejte.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od gannicus »

Ahoj proformo,

ptát se nebudu, s dovolením doplním některé z tvých poznámek o vlastní zkušenosti (cca 5 let v ekosystému garminu).
proforma píše: 19.12.2022 10:42 - vyber a uprava ciferniku mi daly trochu zabrat - tech ofiko i neofiko vzoru je proste moc.
Dobře jsi udělala. Jakýkoli neofiko ciferník mi vždy žral baterii navíc, stejně tak doplňky nebo aplikace.

- sparovani s platebni kartou i placeni taky v pohode. Trochu nepohodlne je prvotni zadavani kodu, Doporučuji si zvolit kód dle toho, jak komfortně se zadává, nikoli podle běžného "civilního" klíče typu 1234 nebo datum narození :) - například klik, klik, posun, klik, posun, klik - když je tato sekvence zvolená šikovně, zadává se kód poslepu a je to velmi rychlé.

- vodu to dava zatim bez problemu, a to i pomerne hodne teplou. Veskere funkce vcetne senzorovych mereni zachovany, tlacitka cvakaji, jak maji, hodinky reaguji.
Hlavně nepoužívej tlačítka pod vodou - nateče pod ně voda a časem budou hodinky trolit až následně chcípnou.

Chytre funkce:
- tep to meri velmi spolehlive, ve srovnani s Fit2 daleko presneji. Srovnavala jsem to pro kontrolu i s hrudakem - tam, kde se Fit2 rozchazel az o nekolik desitek tepu/min. (vykazoval napr. 160+ oproti 86 na hrudaku), tak tam se Garmin shoduje velice presne, rozdil max. +-4 tepy. Na hodinky dost dobry vykon. Taky je tam jiny cip nez ve 3 roky starem naramku za 700 Kc, ze... Tohle ma Garmin dobre vychytany.
Srovnávat s hruďákem nelze. Jednoduše proto, že hruďák měří aktivitu srdce, kdežto hodinky pouze důsledek této aktivity (pohyb krve, resp krvinek). Navíc jde o matematickou abstrakci, nikoli o měření jako takové. Celkově srovnání s hruďákem vcelku sedí, až na intervalový tréning, kde se projevuje zpoždění u hodinek.

- patra to nacita hodne srandovne. Vystoupana patra odpovidaji skutecnosti, sestoupana jsou kazdy den o par pater vic. Takze vystoupanych napr. 23, sestoupanych 27. Za tech par dni, co Garminy nosim, uz jsem se takhle musela sestoupat do katakomb. :-) Je mozne, ze to nemeri na zaklade nejakeho typyckeho pohybu, ale barometrem
Tak tak, měří na základě barometru, má to svoje limity...

- budik - trochu neintuitivni nastaveni. Opakovani OK. Ale zvuk je pomerne slaby, nevim, zda by mne to vzbudilo, kdyby to mel byt opravdu budik. Zatim jsem neprisla na to, jak ho zesilit nebo zvolit jiny.
Zkus jen vibrace, mě vzbudí spolehlivě a neprudím tím manželku :)

Celkove hodnoceni:
- za mne hodne dobre hodinky. V podstate splnuji vsechno, co jsem od nich chtela, jsem zvedava, jak dlouho jim to vydrzi. Pokud dalsich min. 10 let jako Protreky, budu spokojena. Vzhledem k tomu, ze kdyz se vypnou chytre funkce a clovek by je mel jen jako "hloupe" hodinky, tak by solarni nabijeni melo udrzet nepretrzity provoz bez nabijeni..
S tímto moc nepočítej. V Chorvatsku na pláži si ty hodinky na sebe vydělají, u nás je to hodně horší a zimě naprosto mrtvé. Ale kdyby nebylo zbytí, lze je dát za okno a nabíjet..
Odpovědět