Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Servis Seika u nás strašně zdražil. Asi pět let zpět jsem v autorizáku dal Monstera přetěsnit a tlakově otestovat, asi za litr. Nové zastoupení mi na totéž (skvělý kamarád rozpadlík je ze mě mámí) poslalo nabídku za 5000,- :shock:
Ale ano, na rozdíl od Orientu je u nás servis Seika 100%. Jen ta cena.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Ne, ty opravdu nepíšeš jen k hodinkám, projdi si to zpětně.

Jestli Tissot je podle něj top, jsem se ho ptal, byla to otázka (protože to tak prezentoval), nebo tam nevidíš ten otazník?

Naopak, ty zde neustále vyvoláváš flame, je to tvoje živná půda.

Google teoretik jsi ty, to patřilo tobě (sleduji tě už delší dobu a je to víc než patrné).

Oháním se tu zkušenostmi lidí z chronomagu, nebo znáš lepší české fórum, kde se dá dočíst, jaké kdo má zkušenosti s konkrétním typem hodinek, co kdo řeší, co se kazí atd.?

Ty tady budeš prudit, i kdyby jsi dostal 100x trvalý ban, co Štaflíku ;)
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 02.10.2021 21:00, celkem upraveno 1 x.
You cannot kill me as I am already dead!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

Dobrý no, přetěsnění za 5k :lol: to byl Koscom?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

DeadMan: Seika mají kalibr 7N26 (moje) nová pak 4R26 s hackingem. Orienty už nemám. U nás skoro neservisovatelné a nahradil jsem je těmi Trasery (jednoznačně zásadně lepší hodinky).


O tom,že moje švýcary mají japonský strojek píši přesně tam, co Liqid píše, že Tissoty jsou top :D Hledejte.

A ne,nebyla to otázka,jak teď zbaběle uhýbáte,protože jste na to konto odsoudil Liqida,jako že tomu nerozumí, ačkoliv evidentně má daleko větší REÁLNÉ znalosti,než vy.
Čtení chronomagu (nic proti, mám tam dost článků) je jaksi ušlechtilělejší, než čtení Googlu a než vlastnictví a dlouholeté zkušenosti s diskutovanými hodinkami?

DeadMan: "Jsi hlupák, protože píšeš info z Googlu (aha,tak ne, ty ty věci máš) a já jsem frajer, protože ty věci sice nemám, ale vygooglil jsem si chronomag " :D
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Liqid: ano. Ale já přeci žádná Seika ani Svycary nemám, všechno je jen z Googlu. Zeptejte se DeadMana, ten ví vic :D

Detaily zde, je to z 27.1. t.r.:
" Dobrý den,

Čištění stroje vč. kompletního přetěsnění by vycházelo na 5000,-.

Výměna skla + 950,- (v případě že by se sklo měnilo bez čištění stroje, byla by cena 1600,-)

Výměna lunety + 1600,- Tady bychom vás poprosili o přesné modelové číslo hodinek. U prvních Seiko monster by sice měla být všude stejná, ale chtěli bychom se raději ujistit.

Doba opravy by byla cca 2 měsíce vzhledem k nutnosti objednání náhr. dílů a vytíženosti servisu. Bohužel bychom to nestíhali dřív.

V případě zájmu můžete hodinky zaslat na naši adresu s průvodním dopisem nebo kopií naší mailové komunikace.



S pozdravem Pavel Kuchař

KOSCOM HODINKY SERVIS"


EDIT: jinak byl přístup Coscom velmi profesionální, vstřícný a fundovaný.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Z této tvojí věty vyplývá, že máš doma oba strojky a pak postnes fotku, kde jsou Traser

"No, já kompromisně vidím tak 1.95x zlepšení (abych nestranil Liqid) ale to je jenom tím, že mám oboje kalibry doma,"

Proč bych měl zbaběle uhýbat? Nevidím zde jediný důvod. Když někdo v první reakci napíše, že něco je šrot a pak obecně doporučí značky hodinek, které nijak výrazně neexcelují, tak se ho zcela vážně zeptám, jestli se domnívá, zda je to top. Z jeho prvního příspěvků k tomuto tématu bylo spíše patrné to, jaký je to borec, než jaké má zkušenosti.

Co se čerpání informací týče, tak je rozdíl v tom, kdy se někdo o něco zajímá delší dobu a kdy ty si začneš hledat fakta v okamžiku, kdy tě někdo konfrontuje a pak se tváříš, jako někdo, kdo to má zmáknuté viz. třeba motory M52 od BMW před cca rokem atd.

To, co ty skutečně máš je diskutabilní, to zaprvé a za druhé, vzhledem k tvé rétorice a projevu je pro mne přirozené věřit více faktum z fóra zaměřeného primárně na danou problematiku (ano nejsi pro mne důvěryhodná osoba, jak jsem psal, sleduji tě delší dobu, respektive od doby, kdy Štaflík 2 dostal ban a záhy jsi se tu objevil ty).
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Jinak abych se vrátil k hodinkám, tak nerozumím jedné věci. Proč by měl být problém se servisem Orient, když patří pod Seiko a do Evropy se dováží spousta jejich hodinek?

Jinak když je někdo šikovný (samozřejmě je nutné, aby hodinář měl k dispozici potřebné díly) ;)

https://m.youtube.com/c/RedDeadRestoration/videos
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Debata byla o Seikach a Svýcarech. Dal jsem důkaz,že Seika mam, což jsem psal ve svém prvním příspěvku,kde jsem o Seikach psal a vy jsteb reagoval,že je nemám,resp. že info mám z Googlu. Normální člověk by se po důkazu, že je mám (a jak, jako znalec, jistě poznáte, mám je dost dlouho) omluvil. U vás to samozřejmě nečekám.
Fotku Orientu nemám, už je to deset let, asi, co jsem je střelil a netušil jsem, že jednou budu muset dokazovat, že jsem je měl. Měl jsem i Tissoty, pravda ne automaty, ale kombi analog-digital. O úrovni zpracování to představu dá.

Nikdy jsem nečetl nějaký váš starý článek o hodinkách. Ale moje články o hodinkách např. na dfensu jsou z dob, kdy jste ani nebyl na rozpadu. A na chronomagu už jsem nějaký pátek, mírně řečeno.

Stará BMW jsem měl jako ucho rád (a svým způsobem mám rád furt) a jedno si v telecích letech chvilku šlechtil. Myslím,že ve 23 letech je to tolerovatelné. Dnes si myslím, že už BMW dává smysl jen velmi diskutabilně.

Takže jsme probrali moje strašné vlastnosti, moji hříšnou minulost... máte ještě něco dalšího k hodinkám (viz vám zjevně utajený bod 4 pravidel)? Klidně mi pište SZ, myslím,že vaše bystroduché teorie o tom jak nemám Seika, nebo o BMW mají ve vláknu o hodinkách diskutabilní přínos pro ostatní uživatelé, které (jak trapné) zajímají třeba ty hodinky.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

Ony jsou to jednoduché hodinky, ta práce problém není, problém jsou právě ty díly, které jen tak neprodávají. Nevím jak teď, ale pár let zpátky se vše řešilo zasíláním do zahraničí a cena opravy byla vyšší než cena hodinek.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

Orienty: když jsem je měl, prakticky nebyly díly dostupné v rozumném čase. Jaká je situace dnes nevím, ale vzhledem k mnohem vyšším cenám za servis Seika a horší dostupnosti jejich dílů (viz citovaný dopis KOSCOM) nečekám zlepšení u Orientu.
EDIT: asi jak píše Liqid :yes
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

No, na strojek mám záruku 5 let a co bude pak, se teprve uvidí, je to dlouhá doba. Třeba už žádný servis nebude třeba :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

To je pravděpodobné. Ony ty Orienty při slušném chování vydrží dost. Nebál bych se jich. Jen z nich nedělat,co nejsou.
Já třeba ty Seika neměl reálný důvod dát do servisu. Jednou to bylo ze zvědavosti, jak dávaly saunu. V Malešicích přetěsnili a otestovali za hubičku,nicméně podle hodináře to bylo zbytečné. Byly naprosto ve formě. Podruhé mě inspiroval kamarád,který je ode mě chtěl koupit (a já bych si vzal Great White Shark), a já je chtěl předat v top stavu, abych se nestyděl. Dopis z Koscomu tomu rozbil ekonomický rámec.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Takže po prvním týdnu nošení 24/7 (od koupě jsem je nesundal z ruky a to ani v noci :mrgreen: ) to vychází z fabriky na cca +1 minutu za týden (na sekundy jsem to neměřil, neřeším), ale jelikož na jednání chodím tak o 15 minut dříve, na letišti jsem vždy dvě hodiny před odletem a sockou nejezdím, tak to neřeším :lol: Uvidíme, jak to bude vypadat za pár týdnů, až se strojek zaběhne a sedne si ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Pro každou příležitost :mrgreen:

- ocel
- kůže
- silikon
Přílohy
IMG_20211127_090809_compress70.jpg
IMG_20211127_092021_compress37.jpg
IMG_20211127_092323_compress4.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Hodinek není nikdy dost :mrgreen:

Mechanické hodinky mě začaly bavit natolik, že jsem si pořídil jedny přímo k obleku. Nenosím ho teď často, tak jsem nechtěl investovat zbytečně moc (na to, že si je vezmu tak jednou - dvakrát za měsíc jsou OK).

Ale ačkoli se jedná o hodinky hodící se k formálnímu oděvu, tak jsou nárazu vzdorné a vodotěsné do 10ATM. Čili tajný agent jak vyšitý :lol:

Jo a další jsou na cestě ze zahraničí ;)
Přílohy
IMG_20220118_081002_compress91.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Mno, jako hodinky pro rozpad si představuji teda něco jiného, viz moje momentální rozpadový portfolio:
20220120_213215.jpg
A když už teda mechaniky, tak spíše něco takovéhoto:
20220120_214837.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Taky mám Géčka, ale nejsem úplně toho názoru, že elektronika je vhodná volba pro rozpad.

Jinak "průšvih" může nastat kdykoli, třeba i v době, kdy musím být oblečen velice formálně. A to si ty digitálky neumím na sobě představit. Proto jsem volil sice společenské, ale takové, co alespoň něco snesou.

A ty, co jsou teď na cestě, tak to budou echt rozpadlické chasy :chuckle
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

DeadMan píše: 20.01.2022 22:02 ...nejsem úplně toho názoru, že elektronika je vhodná volba pro rozpad...
Pokud nenastane nějaký brutální EMP, který by je usmažil, tak bych si v dlouhodobé výdrži v PA době jednoznačně vsadil na jakýkoliv G-Shocky oproti mechanikám.

Jinak digitálky k formálnímu outfitu si představuju nějak takto (obrázek z netu, tyhle ještě nemám...):
casio-g-shock-original-gmw-b5000d-1er-full-metal-special-edition-35th-anniversary_160607_180260.jpg
casio-g-shock-original-gmw-b5000d-1er-full-metal-special-edition-35th-anniversary_160607_180260.jpg (40.09 KiB) Zobrazeno 4374 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

A čo si Kefalín predstavujeťe pod takým pojmom dlhodobý?

Vydrží ti baterka 10 let? Mě odhadem tak 3 možná 4 roky.

Ty mechaniky pojedou i 10 let v kuse ;)

Ale abych se přiznal, tak mám nějaké knoflíkovky v zásobě :)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

No to asi ne, to je jak pěst na oko :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Odpovědět