Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
sas
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 9:45

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od sas »

zdravim
muze mi nekdo poradit nejake solary muzou byt i starsi modely cca do 5000kc ale musi mit velikost cca 30 az 40mm pac vazim 70kg tak nechci vypadat s 50mm kusem na ruce jak tydyt :D ,mely by mit radiem rizeny cas a autom. podsviceni.dik
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bak-ly »

Myslím, že to tu ještě nebylo. Celkem zajímavé chytré hodinky bez nutnosti nabíjení. Jedou ze slunce a tepla. V ČR sehnatelné kolem 12 000.
https://www.indiegogo.com/projects/smar ... werwatch-2#/
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Ja na tom nic extra originalniho nevidim. Solarne nabijenych hodinek jsou mraky, jedny mam a maji funkci, ze nevim, co s nima (krome budiku taky kompas, vyskomer, barometr, zaznamenavani prosle trasy...). Nabijeni teplem je asi novinka, ale neumim si moc predstavit situaci, kdy bych to pouzila. Kdybych byla vic nez mesic (tolik vydrzi ty solary) zavrena 24 hodin denne na nejakym temnym miste, nejspis by mi ty hodinky nenechali...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od hrd »

Měl jsem Citizen Eco-Drive nabíjené solárně a po cca 2 letech odešel akumulátor. Hm, 2 roky vydrží i slušná baterie.
Přešel jsem na mechanické.
http://www.watchreport.com/wp-content/u ... a-main.jpg
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/004/70 ... 7e54892a59
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Tak to jsi měl asi smůlu na vadný kus. Aku se u kvalitních solárů mění tak za cca 15 - 20 let. Např. všechny solární Seika co mám mají původní aku (a to mám i starší kousky) a zatím šlapou v pohodě.

Do mechanik bych už nešel, mám sice několikatery, ale prostě to v dnešní době už na přesné měření času moc není (ve srovnání s Quartz/Digi) spíš jako stylovka.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od sigurd »

Moje Citizen Eco-drive šlapu non stop už 16rokov ;)
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od TomSmith »

Moje EcoDrive běží od 2015 :)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od hrd »

Mohl jsem mít špatný kus. Ale nějak mě to znechutilo, navíc teď mám i odolnost proti EMP :-)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od jerry.mysak »

hodinky nenosím, páč mám v kapse mobil a podívat se na něj na hodiny je minimální námaha. Nicméně v číně na aliexpresu se nechaj koupit samonatahovací hodinky za cenu od 300 kč. Jedny jsem pořídil , jen tak pro strýčka příhodu. Netuším jak jsou přesný, ale fungujou a je to lepší než se spoléhat na slunce:-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Maric »

V poslední době mi nedají spát Casio G-SHOCK AWG-M100B Blackout. Na Vybaven.cz mají skvělou recenzi, a cena se navíc propadla na dva-a-něco. Hodinky také spoustu let nenosím, ale zvažuji že začnu kvůli praktické stránce věci (mobil se vybije, a nevíte kolik je). A taky velmi dobře vypadají.
casio-g-shock-g-classic-awg-m100b-1aer_34246_1.jpg
casio-g-shock-g-classic-awg-m100b-1aer_34246_1.jpg (27.18 KiB) Zobrazeno 5301 x
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od M M »

Mam jednu z variant (odlisnost v detailoch). Trapne spolahlive za bezneho pouzivana (sprcha, plavanie), sluzia aj pri dobijani beznym osvetlenim uz 10+ rokov. Akurat je to plast, takze v zavislosti od pouzivania sa obal casom poodiera, sklo vceku drzi. Naramok pred 3 rokmi prdol, odvtedy su na okne (nahradny stoji polovicu toho co hodinky) a prave koli neustalemu noseniu mobilu som dalsie nekupil.

Spatne by som siel do plne digitalneho modelu - rucicky su sice OK, ale dost casto zakryju tie male displeje kde su detaily. Inak nemam co vytknut, mozem doporucit.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ibex »

taktéž mám předešlý typ (s červenou hodinovou ručičkou) - už je mám přes 5 let a max.spokojenost. Vlastně je vůbec nesundavám z ruky - sport, plavání, až hrubá práce v lese nebo na stavbě. Měl jsem jediný problém - praskl mi pásek mezi dírkami a kovová spona mi projížděla. Myslím, že to byla výrobní vada, protože se mi to stalo ca po roce - v rámci reklamace vyměněno a od té doby bez chybičky...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od gasoline »

M M píše:...Naramok pred 3 rokmi prdol, odvtedy su na okne (nahradny stoji polovicu toho co hodinky) a prave koli neustalemu noseniu mobilu som dalsie nekupil...
Na ebay je origo náhradní za cca 600 Kč i s poštou (z Německa).
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od M M »

Vdaka za tip, ale nebudem to riesit - nasiel som si kedysi aj predajnu nahradnych dielov kde to bolo za podobne ceny. Ked uz, tak by som menil aj otlceny "ram" (tiez sa da kupit), a nasledne si clovek hovori ze ci to stoji za to. Vzhladom k tomu ze modely co si nesynchronizuju cas s vysielacom stoja ked ich najdes v zlave ~50EUR ...

Tych ~7 rokov denneho fakt nie setrneho pouzivania za tie peniaze rozhodne nebolo zlych, bud niekde uvidim v akcii ten plne digitalny model, alebo niekedy ked mi zostanu peniaze tak pojdem do rady "G-Steel" s kovovym ramom a naramkom - to uz bude asi na dozivotie.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Matěj »

Měl jsem jiné hodinky se stejným tmavým provedení ciferníku.V obchodě ok, ale při nošení byl sem tam problém přečíst čas, moc tmavé, člověk na to musel chvíli koukat. Čtení času po tmě bylo paradoxně lepší než za světla...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Pez »

hrd píše:Měl jsem Citizen Eco-Drive nabíjené solárně a po cca 2 letech odešel akumulátor. Hm, 2 roky vydrží i slušná baterie.
Přešel jsem na mechanické.
http://www.watchreport.com/wp-content/u ... a-main.jpg
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/004/70 ... 7e54892a59
Mám cca 15 let a bez nejmenších problémů, jen řemínek vyměněn.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

Co bych chtěl, aby uměli moje hodinky. Vycházím z hodinek Suunto Core All Black, které mám teď na ruce.
Především by měli být bez GPS, na obyčejnou baterku. Nabíjecí nechci.
Odolnost taková, jako mají Suunto Core All Black.
Vodotěsnost do 30 metrů s možností mačkat tlačítka i pod vodou.
Tři budíky, nastavitelné po dnech v týdnu.
Datum.
Odpočet se třemi nastavitelnými upozorněními.
Stopky s nastavitelnými upozorněními po určitém čase, třeba každou minutu nebo pět pípnout.
Barometr s upozorněním na náhlou změnu počasí.
Výškoměr.
Teploměr.
Západ a východ slunce s nastavitelným upozorněním předem.
Kompas.
Zámek tlačítek.
Znáte někdo hodinky, které mají tyto funkce?
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

Dalo by se něco vybrat z řady Pro Trek od Casio.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

2 Bill - Obávám se, že takové hodinky, které by přesně splňovaly všechny funkce které chceš, nenajdeš. Alespoň já žádné takové neznám.

Blízko by mohly být Casio G-Shock Rangeman GW-9400-1ER:
https://www.casio-europe.com/euro/produ ... -9400-1er/
Mají většinu z toho tebou požadovaného. Ale pozor, díky vodotěsnosti 200m mají poměrně silný zadní kryt a pípání alarmu je slyšet celkem slabě - hodně lidí si na to stěžuje, že jsou relativně potiché.
GW-9400-1ER.jpg
GW-9400-1ER.jpg (45.91 KiB) Zobrazeno 3254 x
Naposledy upravil(a) bivoj dne 22.10.2020 16:26, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Pro Treky mam a jsou super. Od doby, co jsem je koupila (asi 2 roky) jsem s nimi nemusela nic delat, chodi, neprudi, samy se prerizujou, budi a davaji mi informace, ktere chci. Obzvlast ocenuju pomerne hluboko osazene sklicko - luneta uz je cela omlacena, ale sklicko v poradku. Trochu jsem se o nej bala, kdyz je mineralni, ne safirove (to je asi jedny nedostatek), ale je to vyreseno dobre a sklicko je v poradku i pri narocnem rezimu :-) Za mne doporucuju.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět