Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Toto téma je zaměřené na skutečně odolné hodinky, vhodné do těžkých časů. Doufám, že zde nebudou odkazy na hodinky typu Patek-Phillipe ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od sigmark »

přimlouval bych se i za cenově rozumné.
podařilo se mi pořídit tyhle krasavice za 350 korun, a to má člověk radost hnedky trojnásobnou.
a plně funkční
a plně funkční
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

jéé ty mám přesně doma :shock:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Doporučuji po velice kladné zkušenosti hodinky Casio řada G-SHOCK (odstříleno spousta jak z kosy tak z pumpy i magnumy a hodinky pořád jedou jen to chce do PA zásobu baterek - mám je asi 3 roky a ještě jsem nemusel měnit) :yes

Pokud by měl někdo tip na podobně odolné hodinky, ale mechaniky za srovnatelnou cenu (dejme tomu od 1000 do 4000 kč) tak by mě to zajímalo (to je ale asi nereálné).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Maximus »

Mám Citizen Eco Drive BL5251-03L a před pár lety jsem je vydražil i s poštovným za +- 3 tisíce na eBay, což mi za nové hodinky se safírovým sklíčkem, titanovým tělem a solárním napájením baterie s životností minimálně 15 let příjde jako docela dobrá koupě ;).
bl5250-02l-feature.jpg
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Etranger »

Prim Sport 2 též vlastním,pečlivě opatrovanou uloženku jenž nikdy nebyla na ruce.
Ideál pro Rozpadlíka jsou dle mého Casia 5600-dobře známé,hranaté digy vyráběné cca již 30 let.Oproti ostatním hodinkám z řady G Shock nejsou nesmyslně velké takže nepřekážejí a stejně vydrží víc než ruka.Nenápadné,nelesknou se,neupoutávají pozornost,mají potřebné funkce a vysokou odolnost,Jedny mám už 20 let a pořád jdou,nedávno jsem pořídil nové již s LED osvitem.K dostání je i verze s reversním displayem(ideál pro noční akce,přísvit vám nerozhodí oči).Zajímavý je též Traser(zde v burze prodává Fabík)
Z automatů Marathony,nejlépe GSAR-má safírové sklo,tritiovou luminiscenci a celkem odolné uložení strojku.U automatů je důležitá možnost natažení korunkou což např.Seika nemají takže je musíte nějakou chvíli nosit i když se vám to nehodí(např.těžká fyzická práce).
Kdo nechce příliš investovat stačí výše postované primky,na Aukru jich je dost.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od štaflík »

Mě přijde rozumná kombinace.
Casio G - ošjklivé, ale vydrží, ale chtějí baterky
Traser/Luminox - extrémně bombenfest, funkční, ale chtějí baterky a za dvacet let svítit nebudou skoro vůbec.
aut. potápky od Seika(5) - Monster, Tsunami apod. robustní, nepotřebují baterku, budou svítit málo, ale furt. Většinou lesklé.
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Etranger »

Monstery jsou dobré,svítí jak hrom(Seika obecně mají skvělou lumuniscenci).Škoda že nemají hacking a možnost ručního nátahu.Seiko je navíc jedna z mála značek produkující sortiment v normální běžně nositelné velikosti.
Při rozhodování Traser vs.Luminox bych volil první značku,na Luminoxy je podezřele moc stížností a reklamací.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od goral »

V minule sekci to bylo, ale v hroamde komerce zapadlo, tak pro pripomenuti.
Dle meho nejlip shrnujici uvodni clanek o hodinkach a to i vcetne Rozpadu. Navic mi neco rika, ze pred chvili postujici kolega v tom ma tak trosku prsty a timto ho chvalim :yes

Kód: Vybrat vše

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011061906
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lachtan »

Hodinek jsem měl hodně (a mám),ale nedám dopustit na svá Monstra - dle mého ideální :yes
P1191639a.jpg
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od goral »

Nebojis se o ne na tom remenu?
Co mam zkusenost, tak cokoliv co neni NATO strap se v poli rozbije a hodinky se ztrati...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

Gorale: To taky nejsou hoďky na pole :lol:

Ale teď vážně .... odešli ti i kovové tahy na hodinkách? NATO strap se nehodí ke všemu .... kovový tah mi přijde univerzálnější a u značkových hodinek poměrně dost kvalitní ....
A co jsem viděl různé fotky vojáků v akci, sem tam se vyskytovali právě hodinky na tahu ..... tak mě to překvapuje ....
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od goral »

No tak kdyz na nich ma reminek z padakovky, cekal jsem ze je nosi ven...

Kovovy tah vydrzi samozrejme hodne, co nevydrzi jsou osicky. Kdyz ustreli osicka u NATO strapu, nic se nedeje, hodinky porad mas, kdyz ustreli u jinych pasku...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od sigmark »

proto jsem nato začal používat. přišel jsem takhle o hodinky co jsem dostal k patnáctinám...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

jasný kluci ... NATO strap je nesmrtelnej ... jen jsem měl za to, že kovovej tah (myšleno u kvalitních hodinek) by taky mohl držet .... to s těma utrženejma stěžejkama mě nenapadlo ....
inu, učenej z nebe nespadl ;)
I řetěz (pásek na hodinky) je silnej , jak je silnej jeho nejslabší článek (stěžejky) ... kapim
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od sigmark »

před NATOem jsem to řešil tak že jsem ty packy provrtal, a místo osiček tam strčil ocelovej drát. sice je to prasárna, ale bylo to nesmrtelný řešení
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od MRAK »

tyvole :lol:

mám tě rád, ale nepřibližuj se k mejm rolexkám na míň než deset metrů !!!!

:mrgreen:
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Lachtan »

goral píše:Nebojis se o ne na tom remenu?
Co mam zkusenost, tak cokoliv co neni NATO strap se v poli rozbije a hodinky se ztrati...
Odešel mi původní gumový řemen, nějak jsem neměl náladu shánět nový, tak jsem vzal 4m paracordu (kus mi zůstal, ale i tak je to sympatické balení 3,5m špagátu - nikdy nevíš kdy se bude hodit) a jednu sponu a smotal tohle 8-)

O hodinky se nebojím, neb je to protažené úplně stejně jako NATO strap - i když se zlomí jedna stěžejka, tak budou viset na druhé ;)

Add pole - už toho se mnou zažili docela dost a jak už jsem psal - nedám na ně dopustit ;)
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Etranger »

Konkrétně Seiko(a další solidní značky mj.Certina)používají zesílené osičky s násobnou odolností proti standardu.Úplně nejlepší jsou osičky napevno integrované do pouzdra jimiž se naťák provlékne.Pak přijdete dřív o ruku než o hodinky ;)
Z běžně dostupných hodinek to má např.Traser 5900.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Etranger píše:Pak přijdete dřív o ruku než o hodinky ;)
To je přesně důvod proč by jsem to zase tak bytelně nedělal. Raději přijít o hodinky než o ruku.
Přílkad z praxe.
Jednou mě v truhlárně chytla tříska(odštěpek) za řemínek a prkno jelo do širokopásové brusky. Takový děs jsem ještě nezažil, naštěstí jsem to ještě stihl přervat a hlavně šlo to přervat :!:
Odpovědět