Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od mart0 »

Před 13 lety jsem si koupil Casio EFA-110 (Casio Module No. 2747). První dva roky nošeny denně, od té doby jako hodinky při manuální práci, čundrech apod. Požadavek byl ručičky, podsvícení, budík, WR100, kovový pásek, pokud se nepletu tak tehdy alespoň minerální sklo a samozřejmě nízká cena. Pořád jdou non-stop s původní baterií.
Casio 2747 efa-110.jpg
Casio 2747 efa-110.jpg (28.43 KiB) Zobrazeno 3428 x
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Venet »

Mal som podobné Casio (už si nepamätám typ) s gumovým remienkom, dobré boli ale... Veľmi mi tam vadilo že chýba korunka na presun ručičiek. S tým gombíčkom to dlho trvalo a keď sa menil čas, tak pretáčať 12 hodín bol fakt "opruz".
Druhá vec, po cca 10 rokoch (ak si dobre pamätám tak po druhej batérii) chcípli a už ich neprebral ani defibrilátor. Teda, zaniesol som ich Pánovi hodinárovi - a odpoveď - bez možnosti oživenia.
Teraz nosím do práce už dobrých 6 rokov digitál. z lídlu za 5eur, cca raz za dva roky vymením batériu a už som raz menil remienok.
Na lepšie nosenie mám ruské automaty - komandirskie, alebo staré Delbany, alebo nostalgické naťahovacie Primky.
Cogito, ergo armatum sum.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od mart0 »

Posouvání ručiček o 11 hodin držením tlačítka sice minutu trvá, ale děláš to jednou ročně na podzim (na jaře je to jen o hodinu). Takže to nevnímám jako významný problém.
Nejsou to ani nejhezčí hodinky na světě, ani nejodolnější. Sem jsem to dal kvůli tomu, že baterka drží už 13 let. Casio na nich píše baterie na 10 let, takže se tomu dá věřit.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Patrol »

Mně zase hodně zaujaly hodinky Garmin Instinkt Solar Tactical. Má je kamarád a je s nimi náramně spokojen.Mám dost úzké zápěstí, přesto nevypadají na ruce nepatřičně. Byla by to taková hračka, ale praktická. No, dám si je asi na seznam pro Ježíška. :-D
2021-07-13 15_21_00-GARMIN GPS-Sportuhr Instinct® Solar Tactical blau.png
2021-07-13 15_21_00-GARMIN GPS-Sportuhr Instinct® Solar Tactical blau.png (215.64 KiB) Zobrazeno 3285 x
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Ty přesně mám.
Pro mé potřeby jsou naprosto perfektní. Koukal jsem i po Fenixech, ale to už mě přisla trochu přestřelená cena za hodinky.
Co do výdrže tak mohu říci, že mi v praxi vydrží tak 50 dní na "smart" hodinkách. Každá hodina sportu s funkcí GPS ukousne asi jeden den z baterie. Co se týká solaru, tak pokud jsem teď v létě celý den venku tak baterie neklesá, ale nevšiml jsem si ani zvýšení.

Naprosto super, že pořád mají zapnutý display, není třeba opičáren s otáčením zápěstím nebo probouzení tlačítkem.
Nezaznamenal jsem jediný problém s funkčností propojení s aplikací v mobilu.
Za mě mohu jen doporučit.

Mám verzi bez tactical funkcí, ty nepotřebuji, v barvě GRAPHITE (taková šedočerná), velice pěkné.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Mam este Delty SEB od Garminu a co slychavam a i ctu na Instinct Solar tak pry skvele, vypadaji hezky a zajimave funkce maji. Za tu cenu na to kolik stoji jine Garminy tak super. Docela se hezky ovladaji a jsou i lehke. On ten Solar v nich jak v Instinct Solar tak v Delta SEB neni nejak na dobijeni jako takove ale na udrzeni spis jen delsiho fungovani s nima. Garminy Enduro vydrzi este dele nabite, ale to je uz za jinou cenu, sice mensi nez Delty ale vetsi nez Instinct Solar. Asi to bude znit hnidopissky, neni to stiznost, ale na Deltach SEB (ktere jsou cerne) by se mi libilo kdyby byly cele titanove a byly v nejake poustni barve. Poustni barvu maji prave Instinct Solar Tactical a ciste solar maji na vyber i maskacovou, zelenou, sedou .. Jinak Garminy mohu doporucit, prichazi na ne aktualizace a muze si je clovek prizpusobit, stahnout si do nich neco. Maji dobry vyber hodinek pro ruzne aktivity.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Tohle asi nejsou úplně hodinky na hard verzi rozpadu, ale na sport nebo soft verzi jsou poměrně šikovné. Koupil jsem si je kvůli vzhledu a vydrží baterie. Dají se nosit k saku a nevypadají jako pěst na oko. Když k nám přišly na trh, tak se cena pohybovala do cca 6tis. Teď jsou k mání za celkem zajímavou cenu ;)

https://m.alza.cz/huawei-watch-gt-2-bro ... 703622.htm
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Máme v práci jednoho kolegu, co je do hodinek hodně chycený a dokázal mě tak nakazit, že ačkoli jsem o automatech vždy jen uvažoval, tak teď jsem si musel jedny koupit :mrgreen:

Orient Mako 3 (Kamasu) v modré barvě ;)

https://orient-watch.com/Collections/OR ... RA-AA0002L
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Orienty jsou fajn, taky jsem je mela. Ale jako automaty jsou priserne tezky (logicky) a na muj vkus dost nepresny - az 20 s/den, coz za tyden udela 2,5 minuty. Dost blby, kdyz potrebujes stihat vlak apod. Kdybys to neserizoval, za pul roku se to tak samo presteluje na letni cas :rofl
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Jo, toho jsem si vědom, ale s tím jsem do toho taky šel. Zkrátka to není Quartz ;) automaty jsem doposud žádné neměl a prostě jsem je musel nutně mít :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od proforma »

Chapu :-) Kdyby se nejak podarilo vyresit tu nepresnost, ktera je dana samotnym principem automatu, byly by to idealni rozpadlicke hodinky. Bohuzel hodinky, ktery musim prakticky denne serizovat podle jinych, nebo pujdou podle plotu, jsou trochu neprakticky...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

No, denně je asi seřizovat nebudu, myslím, že vždycky v neděli večer to bude bohatě stačit. Jinak mám i mechanické Prim po dědovi a ty je taky nutné čas od času seřídit. Na hard core rozpad mám G-Shock 8-)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Velice pěkná série o hodinkách od ČT :yes

https://www.ceskatelevize.cz/porady/121 ... eiko/dily/

Automatický strojek je něco jako živý organismus a to je na něm právě to úžasné :)

Jinak přesnost se dá poladit na jednotky sekund, ta odchylka v měření je pak více méně zanedbatelná ;)

https://forum.chronomag.cz/topic/134890 ... nt-2447228

https://forum.chronomag.cz/topic/106063 ... nt-1907944
You cannot kill me as I am already dead!
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od mart0 »

proforma píše: 01.10.2021 12:36 Chapu :-) Kdyby se nejak podarilo vyresit tu nepresnost, ktera je dana samotnym principem automatu, byly by to idealni rozpadlicke hodinky. Bohuzel hodinky, ktery musim prakticky denne serizovat podle jinych, nebo pujdou podle plotu, jsou trochu neprakticky...
Automaty nejsou ideální rozpadlické hodinky i kvůli nižší mechanické odolnosti proti otřesům. I když běžnou činnost vydrží a na práci s kladivem je lepší hodinky sundat.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Ano, nejsou to G-Shock, takže střílet s nimi z brokovnice magnum slugy nebo odpalovat míčky golfovou holí je blbost, ale "běžné" sporty, kde nedochází k opravdu silným otřesům (tvrdým rázům), v pohodě zvládnou (proto jsou třeba potápěčské atd.). Tyto hodinky prostě měří čas a ke svému chodu nepotřebují nic jiného, než je jednoduše nosit :D Když jsem dělal s bouracím kladivem, tak jsem neměl na ruce ani ty Géčka, to je prostě blbost.....
You cannot kill me as I am already dead!
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 01.10.2021 12:36 Chapu :-) Kdyby se nejak podarilo vyresit tu nepresnost, ktera je dana samotnym principem automatu, byly by to idealni rozpadlicke hodinky. Bohuzel hodinky, ktery musim prakticky denne serizovat podle jinych, nebo pujdou podle plotu, jsou trochu neprakticky...
Si nesmíš kupovat nejlevnější šrot z Asie, když chceš přesný automaty, koukej po hodinkách s certifikací chronometru. Třeba Tissot a Certina.

Jako záloha k solárním digi jsou automaty super kdyby přišla nějaké erupce a zničila všechno elektro...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od DeadMan »

Takže podle tebe je Seiko, Orient nebo Citizen šrot a Tissot nebo Certina jsou jako top? No tak to mi bohatě stačí k tomu, abych tvé názory nebral vůbec vážně :roll:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

proforma píše: 01.10.2021 12:36 Chapu :-) Kdyby se nejak podarilo vyresit tu nepresnost, ktera je dana samotnym principem automatu, byly by to idealni rozpadlicke hodinky. Bohuzel hodinky, ktery musim prakticky denne serizovat podle jinych, nebo pujdou podle plotu, jsou trochu neprakticky...
Tak samozřejmě tohle je vznešené dávno. Viz třeba Seiko Kinetic.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Ulfhednar »

DeadMan píše: 02.10.2021 8:43 Takže podle tebe je Seiko, Orient nebo Citizen šrot a Tissot nebo Certina jsou jako top? No tak to mi bohatě stačí k tomu, abych tvé názory nebral vůbec vážně :roll:
Tissot většinou používá u automatu kalibr ETA 2824. Ten je přesností a odolností skutečně nejméně o patro výš, než většina mainstreamové asijské produkce, třeba kalibr Seiko 7S26. Ten je fajn,ale ta ETA je opravdu podstatně lepší stroj.
Šrotem bych asijské hodinky nenazval, že by Tissot byl top Liquid nikde nepíše (trochu manipulace z vaše stránky,že?), ale v jádru má Liquid pravdu a o hodinkách zjevně ví o dost víc, než vy.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 02.10.2021 9:30, celkem upraveno 1 x.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Liqid »

DeadMan píše: 02.10.2021 8:43 Takže podle tebe je Seiko, Orient nebo Citizen šrot a Tissot nebo Certina jsou jako top? No tak to mi bohatě stačí k tomu, abych tvé názory nebral vůbec vážně :roll:
Koukej na detaily, debata byla, že někomu vadí, že Mako má mizernou přesnost. Původní Mako jsem měl jako první automaty, takže s klidem mohu říct, že ta strojovna je opravdu šrot, stačí si to otevřít. Nemělo to hacking, extra tlačítko na přehození dne, přesnost mizerná, rezerva chodu průměr. Mám i Orien Star, tam už je to lepší, ale taky žádná hitparáda.

Já někde psal, že jsou ty basic značky swatch groupy top? Ne, jen to byla reakce na mizernou přesnost Orientu a jestli se nepletu, tak tyhle značky nabízí jedny z nejlevnějších chronometrů. Top je v hodinkové branži fakt něco úplně jiného, určitě ne tyhle značky z obchoďáku.
Odpovědět