Hodinky pro Rozpadlíky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od RobertK »

Nemá nebo neslyšel jste někdo o téhle hodinkách
http://objevit.cz/neznicitelne-vojenske ... el-t235917
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

Neslyšel a ten článek na mě působí jako komerční plk.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fabulous »

Čínský crap.
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bak-ly »

Podezřele už vypadá jen to, jak se snaží vypadat jako Fenixy
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Fantozzi »

Přečíst článek a mě odradit od koupit super inteligentni hodinky. Na aliexpressu jsou za 18 éček.

Navíc problém všech těchto Smartwatch, je krátká výdrž baterie. Pro rozpadliky zbytečný krám.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Matěj »

Měl jsem možnost kouknout na hodinky vojáka 21. století z ruského systému RATNIK. Stálo to za to, robustní jako cibule o 2 století starší, "točítko" k nastavení času asi pro zmatení nepřítele na opačné straně. Těžké jako by byly ukovány z ocele vyřazených tanků (subjektivně hodnoceno, neváženo). Nicméně asi odolné. Nosit bych to ale ne chtěl, není to žádná designovka, ale jaou hlavně levný, to je asi jediné plus. Fakt bych ale o nich klidně řekl, že to jsou odolné vojenské hodinky. :D
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od JOBU »

O týchto hodinkách som písal zopár strán dozadu,plus fotka.Točítko na opačnej strane je z jednoduchého dôvodu-aby sa ti nezachycovalo o rukáv košele.Ťažké niesú ani náhodou,to si asi ešte nemal v ruke ťažké hodinky.Za tie dva roky čo ich dennodenne nosím,napíšem zopár poznatkov:
1x som mal závadu-prestav fungovať samonáťah,oprava u známeho hodinára za "pivo",po páde hodiniek z výšky asi 1,5m sa uvolnilo závažie na tej plávajucej kotve,čo celý systém naťahuje,bolo nejak slabo upevnené (nalisované,či zapájkované,neviem,len mi to ukazoval)
pomocné očko na zachytenie prečnievajúceho remienka sa rozlepilo,samotný kožený remienok drží bez problémov
mierne sa ošúchala povrchovka na tele a na lunete- ale za to možno môže aj môj agresívny pot,neviem
svetielkujúce prvky bez problém svetielkujú,zatiaľ nevypadol ani jeden,farba a intenzita svetielkovania viditeľne nezmenená
antimagnetickú ochranu som tak nejak nemal možnosť vyskúšať,na slabé magnety hodinka nereaguje
hodinky od posledného pohybu zastavia po cca jedenástich hodinách ,vyskúšané viackrát
presnosť-za tri dni "nabehnú" približne minútu naviac,takže pohoda,išlo by to ešte došteľovať,ale nejak na to nemám čas
vodeodolnosť-bez absolutneho problému,akurát točítko musí byť zaskrutkované,potápať som sa s nimi neskúšal,plávanie a bežné umývanie bez problému,žiadne orosovanie,nič
možno by som im vytkol to vypuklé sklíčko,preferoval by som rovné,podarilo sa mi ho mierne škrábnuť asi na 1 cm
rýchloupinák na remienku,drží,len si treba naň navyknúť
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Bill Masen »

Dvacet sekund za den mi přijde docela dost.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Dvacet sekund LOL
Mě udělají hodinky odchylku asi 2 minuty za rok.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od JOBU »

Ako som písal,bolo by treba to došteľovať,ale vôbec ma táto hodnota neirituje. Hdm - 2 minúty omeškanie za rok je síce pekná hodnota,ale aj tak je to naprd,praktické využitie 0. A isto to niesu hodinky za 60€,ktoré keď sa pokazia,vyhodím a kúpou nových nezruinujem rodinný rozpočet :D U týchto mám aspoň istotu,že mi ich prípadné emp nedodrbe a nemusím riešiť baterky. A ešte jedna výhoda,ak ma raz niekde nájdu za humnami v lese hore pupkom,zistia podľa nich presne dátum a čas,kedy ma kleplo. :lol:
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Hdm »

Jsou to Casio Collection AQ-S800WD-1EVEF a máš pravdu nejsou za 60€, kdyby jsem to přepočítal podle kurzu tak budou tak za 66€. Nemyslím si, že by jsem tím nějak ruinoval rodinný rozpočet. A ano pokud by se pokazily tak je vyhodím a koupím znova. Baterie též neřeším. :mrgreen:
Prakticky to využívám tak, že je jednou za půl roku přešteluju při změně času a dál se nemusím starat. Nerad chodím pozdě.
Ale pokud ti nevadí taková odchylka tak tu není problém. :hand
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bivoj »

JOBU píše:...2 minúty omeškanie za rok je síce pekná hodnota,ale aj tak je to naprd,praktické využitie 0...
Řekl bych právě naopak. Mám hodinek několik, mechanických (automaty), quartz i digi. A praktické využití je, že pokud chci přesně vědět, kolik je hodin, tak se kdykoliv podívám na ty digi, které mají odchylku cca do 10sec/půlrok nebo na ty quartz, které mají cca 30sec/půlrok. Baterie neřeším, jsou to všechno soláry.

Pokud chci stylovku, vezmu si automaty - ale spíš jako designový doplněk k oblečení či situaci. Na druhou stranu, i ty moje automaty udělají max +-5 sec/24hod, takže na tu dobu, kdy je nosím (třebas přes víkend) se na ně můžu +- i spolehnout.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Ja mam novou generaci Garminu a nejvetsi spokojenost. Vydrz baterie mi prijde super proti konkurenci s podobnyma parametrama jako treba Suunto. Nektere rezimy nevyuziju ale nektere mi prijdou fajn, jsem aktivni clovek potapim se, beham, ma to mapy, meri to kde co atd. tak je z casti vyuziju. Mam sebou Solar Charger OUTXE 24 000 mAh (power banka se solarem) takze je mohu kdykoliv nabit a nemusim resit opozdeni casu a jeho zjistovani a stelovani. Jinak se obejdu i bez hodinek (mohu kouknout na telefon) kde mi ten presny cas jde u obou presne a v soucasne dobe presny cas potrebuji. Hodinky je jedna z veci ktere nepovazuji za neco extra dulezite v postapo, i kdyz mam moznost to nabijet pres ten solar charger. V PA dobe hodinky tolik potrebovat nebudu, starosti budou uplne jine nez nahanet kazdou blbou vterinu. Kazde hodinky maji sve + a -. Navic v novem dome mame uz obrovskou power banku na zasobeni domu a za par mesicu bude nejspis i nova solarni strecha takze s energii problemy nemam. Navic stejne v PA dobe kdyby clovek nekam sel tak ma ten solar charger a pri nekterych udalostech bude mit sebou vice elektroniky jako vysilacky, hodinky, termo atd. tak nekde to nabijet preci musi tak zasoby baterek a neco na cem je muze dobijet. Takze v dnesni dobe rozhodne neresim energii v hodinkach kdyz to mohu po ceste dobijet a nic velkeho se nedeje co by me odrizlo na tak dlouhou dobu ze se driv neco z toho rozbije opotrebovanim. Takze na nesmyslne hlasky co se rikavaly a dodnes este rikavaji na netu ze jen jeden typ hodinek je ten spravny (a nemusi jit jen o hodinky mele se to o kdecem) neverim. Hodne lidi ma dodnes v hlave zakorenene este stare pohadky ze jak budou s elektrickyma vecma hned v p*dely jak to zncii vsechno EMP a spoustu dalsich pohadek. Ono vzdy zalezi na vice faktorech, jednoduse se neda rici zda dane veci prezijou/jak dlouho budou fungovat. Presne jak pise Bivoj kdo chce stylovku veme si pekne automaty, kdo chce sportovat a znat informace tak si veme sporttestery. Nejlepsi a nerozbitne veci neexistuji takze je to uplne o nicem rikat co je nejlepsi, kdyz dotycny bude exot tak znici i ty velmi odolne veci nebo ho potka smula a ma po nich. Takze rici jake hodinky si vzit nelze, kazdemu bude vyhovovat neco jine.
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 17.12.2018 18:55, celkem upraveno 1 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od JOBU »

Tak s tými exotmi máš úplnú pravdu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Serža »

Alstratt píše:Ja mam novou generaci Garminu a nejvetsi spokojenost. Vydrz baterie mi prijde super proti konkurenci s podobnyma parametrama jako treba Suunto.
mám suunto t6 (už asi tak 20 let staré) a na jednu CR2032 dají cca 1/2 roku (při cca 20 a více hodinách ANT+ záznamu z bike podu, foot podu a tepáku za měsíc)
kterej ten Garmin to umí?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Alstratt »

Tak pochopitelne pisu ze s podobnyma parametrama proto pisu nove generace tim je chapano Fenix Descent Mk1, Fenix 5 apod. Uz jen tim ze pisu ze to ma mapy, mereni potapeni atd. tak to maji az tyhle nove generace. Ale Suunto jsou taky pekne, tak drzim palce at vydrzi co nejdele. Suunto je tez jedna z par mych oblibenych znacek. Oproti predchozi generaci je nova generace Garminu prijemny skok vpred zas o neco malo. Obzvlast kdyz to mohu nosit na naramku udelanem podle leathermanu jen ma jine bity a z jineho materialu. Ono je pochopitelne ze novejsi vykonnejsi hodinky co meri presneji maji vice blbustek v sobe tak vydrzi mene kdyz to ma taky uz barevny a velky display atd. To mas podobne jako s telefonama taky se nahani vic vykonu, vetsi display ruzne veci do nich atd. Navic u starych hodinek je hodne znamy ze nemeri vubec presne ale uplne nesmyslne a delaji to Garminy i Suunta a jine znacky dodnes i kdyz dnes uz meri docela presne ale stale nektere mereni nejsou zas tolik presne. :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od štaflík »

Hdm píše:Dvacet sekund LOL
Mě udělají hodinky odchylku asi 2 minuty za rok.
Ehm, zkuste srovnávat srovnatelné. 20 sekund/denně je u levných automatů solidní. 4x dražší Seika se plácají mezi 5-10 sekundami. Spíš těch 10. Prostě mechanické automaty ani za 50k nedosáhnou ani vzdáleně přesnosti digitálek za 500,- O tom to není.
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od Émile Durkheim »

Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od štaflík »

Možná bych založil jiné vlákno pro různé smart wearables.
Protože většinu času se tu řeší "hodinky", co se k tématu webu a vlákna naprosto nehodí. Sesíťované dotykové potvůrky, co za pár dní/týdnů bez baterky chcípnou.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Hodinky pro Rozpadlíky

Příspěvek od bacil »

Sranda je jak počítají výdrž. Podobně je zvykem u hodinek uvádět vodotěsnost, 30m znamená že se můžeš zpotit.
Takže jen 12 hodin. To už je srovnatelné s konkurencí.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět