Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Už jsem to psal výše - v nouzi lze masku OM90 nasadit i přes klasické brýle s tenkými nožičkami. Těsnost je uspokojivá a fajnšmekr si na nožky může nalepit na vytěsnění kousek žvejkačky (nebo adekvátního tmelu).

Je to samozřejmě z nouze ctnost, ale pro silné dioptriky jedna z mála možností.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DanBlack »

@ Palm...
Mě se povedlo ty 6035 koupit celou krabici za 100Kč/pár :wasntme
Lituju, že jsem jich nevzal víc. :sad

@ kolarski...
Mrkni na starší příspěvky - dával jsem foto jak vypadají brýle do masky. (tady konkrétně MSA/Auer)
Takhle to vypadá nasazené:
SAVE_20200322_135346.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Starken »

2: Kolarski - dík za odhalení historie. Že dioptrické vložky k OM-90 teoreticky existují (a zacvakávají se do těch třech dvojic dírek mezi-nad sklama viz na pidiobrázku-rozkresu zde http://gasmasky.blogspot.com/2014/02/oc ... om-90.html) jsem věděl, dokonce jsem i někde zaznamenal, že nejsou k sehnání snad ani v armádě. Jen jsem si myslel, že armádní nákupčí žijí v krásném snu, kde do armády míří jen ti nej bez vady a krásy.... I když si myslím, že to větší máslo na hlavě má GUZU, nabízet masky bez tohoto dostupného příslušenství je chucpe.

Jinak náhrada možná bude (časem...), dopisoval jsem si s www.zhn.cz (u masek píšou brýlová vložka (350 Kč) – dočasně nedostupná) a odpověď byla, že se snaží sami něco vyvzorovat. Přímo jsem se ptal jestli neuvažuje o 3D tisku, tak spíš ne kvůli mechanické odololnosti.

Teoreticky u OM-90 by to šlo udělat, přes nějaké starší obroučky (odcvaknout nožičky a nebo i předělat z výše uvádených přídavných protislunečných) a nějakého staršího optika (mladší už to neumí a jen posílají dál), který by ty drátky připájel.
Jen by pro zkrácení vzorování a pomenšení pokusů a omylů, stála za to nějaká detailnější fotka (hlavně těch drátků) - nemá nějaký člen fóra tu jednu z pár tisíc přece jen nafasovanou?

Jinak byla tady sháňka po náhradních ventilcích k OM-90 (a taky k CM-6) tak na výše zmíněném, se dají sehnat (tč. asi jen objednat - budou snad na konci dubna). Jen to chce při objednávce pro jistotu napsat i rozměry: výdechový ventil (hříbek) jsem dostal správný, ale nádechový ventil jiný (místo průměru 24/2,75 a tlouštky 0,3mm (OM-90 r.v. 2001), jsem dostal 27,25/3,5/0,5mm asi něco z CM-6), ono to z GUZU prý přišlo jen označené šestičíselným kódem (ještě se dá sehnat ta krytka vydechovací komory a zátka nadechovací komory, cena jednotná 35Kč/ks)

A ješte jeden postřeh: co takhle sleduji stránky s nabídkou filtrů (P3, MOF-6, OF-02 CBRN), tak mi příjde, že je mají nejlevnější.

Berte to jen jako moji zkušenost s tímhle obchodem, bohužel krabici filtrů za to fakt nedostanu... :-)
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Palm »

Ty kráso .... 100,-- kc za par filtrů 3M 6035 ... no to je lábuš, tleskám :yes
kolarski
Příspěvky: 5
Registrován: 10.01.2015 21:40
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od kolarski »

Ještě k těm brýlovým vložkám na OM90. Tehdy se to řešilo ještě když byla povinná vojenská služba. Měli ty vložky dostávat přednostně k jednomu chemickému útvaru. Nebylo to určené pro celou armádu. Spolupráce se zdravotní službou gen.štábu při vývoji byla skvělá. S MNO to už bylo trochu slabší a hlavně zdlouhavější. Jinak je to přesně to provedení jako u příspěvek výše ukazuje na obrázku Starken. Skusim u nás ve firmě zjistit jestli k tomu neexistuje ještě nějaká dokumentace a jestli by nebyla šance nějak výrobu obnovit. Vypadá to že teď by o to mohl být zájem s tím jak se masky OM90 nakupujou. Sám sem OM90 taky před časem taky pořídil.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Pěkně tomu Respilonu dávají: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/respil ... pravy_krut

Otázka zní, co vzít místo těch VirusKiller nano roušek? Chtěl jsem to na pozdější období, kdy už bude virus na ústupu a nebude to potřeba tolik hrotit. Taky bude čím dál víc teplo a černej R-shield asi nic moc.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Palm »

Snad se neco objevi co bude civilnejsi, nebo to Respilon napravi, zatim jsem misto toho objednal 10 ffp3 respiratoru, uvidim co prijde - jeden za 120, tak na stridacku pro dva lidi .... a jinak mame ffp2, na prochazku ven s omezenim kontaktu s cizimi

Tady je ten kryt na ty kulaté filtry k polomasce - nikde jsem to nevidel prodavat a prijde mi skvelej, chrani to tu mekou cast a dobre to i vypada
Přílohy
Screenshot_20200420-115719_WhatsApp.jpg
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od devlop »

tak jestli je vše v článku uvedené pravda, tak Roman Zima s manželkou jsou teda celkem hajzlíci - sliby, neexistující smlouvy o testování, neexistující certifikace z VUT, změny ve výsledcích testů, neexistující výrobní linka v Brně atd.

a tohle je myslím všeříkající:
"Štěpánek nehovoří o slibovaných maskách, které údajně viry hubí, ale vrací se k testům z roku 2014 a 2015, kdy firma Respilon ještě vůbec neexistovala. V té době Roman Zima podnikal prostřednictvím britské společnosti Redspeare&Co se sídlem v Londýně, která byla provázaná na Seychely a před třemi lety zanikla"
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Palm »

To nevypada vesele :head
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DanBlack »

O Nanospace (mateřské/sesterské firmě Respilonu) jsem psal tady na foru v září 2016...
viewtopic.php?f=19&t=1992&p=140303&hili ... ce#p140303

A pak o pár příspěvků níž píšu:
Našel jsem jenom info z VUT Brno - ukončené projekty:
HS13557080
Měření průchodu částic přes respirátor ReSpimask
zahájení: 30.10.2014, ukončení: 17.6.2015
poskytovatel: Neveřejný sektor
příjemce: Sekce termomechaniky a techniky prostředí
hlavní řešitel: prof. Ing. Miroslav Jícha, CSc.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DanBlack »

Začíná to být podivné - dokud jeli v malém nikomu nevadili, ale teď najednou vyplave všechna špína? :x
(Netvrdím že nemají máslo na hlavě, ale... )
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Quido »

DanBlack: po dvou letech nadávání na zaměstnavatele od logistiky přes šéfa až po managment firmy vypadlo z osoby v mým okolí , že dělá v Brně pro Respilon. Shrnula to tak, že až skončí omezení pohybu, dává výpověď, jak to už udělala za tu dobu (rok / dva?) asi půlka firmy. + Nějaký stesky o problémech s certifikací. Jako šťastnej a zatím živej vlastník M-10 s expirovanýma P3 filtrama jsem tomu nějak nevěnoval pozornost.

Nuž, poněkud kusé informace. Ode dneška má opět zákaz home office a šup zpátky řešit objednávky a reklamace. Dostali jsme se k tomu náhodou, že jsem se na virtuálním pátečním pivku zmínil, že chci od svýho týmu developerů, aby pro soukromou potřebu napsali na Respilon jednoduchej skript.jar, který po vyplnění detailů objednávky za vás vloží předmět do košíku, zaklikne, že není robot, a dát to k volnýmu a uvážlivýmu využití k dispozici sem pro rozpadlíky, protože se tu dřív psalo, že kdo to nestihne pod 5sec, má s objednávkou smůlu.

Tohle jsem zavrhnul potom, co mi bylo vysvětleno, kolik nepovedených objednávek denně řeší a jakej bude ještě malér s vracením peněz za předobjednávky.

Napadá vás někoho něco, co by stálo za to se zeptat, až budu mít příležitost? Nějaký čísla, materiály apod? Protože jak se tam danej člověk cítí není asi úplně relevantní téma do tohodle vlákna.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Asi hlavně co R-shield, jestli aspoň na to se dá spolehnout, anebo už 5 let prodávají fešnej hadřík a ještě se na to nepřišlo...
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1482
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DanBlack »

V tom případě škoda, že to vyplavalo až teď... :x
Taky by mě zajímalo, jestli to je jenom drahej hadr nebo se mu dá věřit, mám v rodině R-Shieldů víc kusů a nerad bych byl za blba. :sad
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Woody Crafty »

Fabulous píše: 18.04.2020 18:07 Už jsem to psal výše - v nouzi lze masku OM90 nasadit i přes klasické brýle s tenkými nožičkami.
Jako že lennonky? Nebo i trochu tlustší nožičky? Někdy se dělají pseudolenonky z titanového drátu, relativně nezničitelné, až na sklo se silonem v drážce.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Mám normální kovové nožky s plastovým potahem a jak se mi zamáčknou do kůže, tak to docela těsní.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1589
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Grunt »

DanBlack píše: 20.04.2020 13:35 Začíná to být podivné - dokud jeli v malém nikomu nevadili, ale teď najednou vyplave všechna špína? :x
Já nechápu hlavně proč to řeší soukromý sektor. Nedrží náhodou ČR v oblasti spřádání nanovláken nějaké ty patenty? Pokud vím, tohle nevzešlo z rukou soukromého sektoru, ne?
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Palm »

Tak ted prisla vratka za predobjednavku u Respilonu:

GoPay
We are refunding your payment
The payment ID .......... of 2 000,00 CZK from shop.respilon.com/ will be returned to your account within 3 working days using your original payment method.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od tajfun »

resil jste nekdo napojeni masky CM-6M na hydrovak, idealne od sourcu? lahvicka dobra, ale nevejdou se do ni ani dve pivka ;) a radsi bych mel zasobu tekutin na zadech, kterou bych napojit v bezpecnem prostoru nez nekde v kontaminovanych podminkach lahvicku.

na netu jsem dohledal nejaky adapter na vojensky camelbak a pak nejaky cbrn system od sourcu, ale tezko rict, jestli to pasuje i na tuto masku ?
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Permonik »

Přikoupil jsem masku CM-6M, protože guzu měli na stránkách uvedeno, že silikonové verze budou až v druhé polovině roku. Pár dní zpět se jim tam ale objevily skladem i ty, což mě nepotěšilo, ale tak do zásob jsem objednal i jednu CM-6SM. Ta dnes dorazila, tak jsem to vybalil, abych je porovnal, ale nevidím v nich na pohled ani na omak jakýkoliv rozdíl, ani obvodové těsnění, ani vnitřní polomaska. Tak než jim napíšu, že mi poslali blbou, tak by mě zajímalo, jestli třeba nejsem příliš slepý, že nekoukám na správná místa.

Jak se dá poznat silikonová verze masky od klasické?
Odpovědět