Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od FarmářJan »

do některých masek nebo ochranných brýlí by šlo zevnitř dát udělátko toto do potápěčských masek. Poskládáte si dioptrie na každé oko jak potřebujete a buď secvaknete dohromady a přisajete na sklo, nebo samostatně přidělat.
A za 119,- kaček za půl brejle je to super.
https://www.decathlon.cz/korekcni-sklo- ... 01761.html
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od pracintl »

Jinak v potápěčských maskách se používají také adhezní silikonové čočky.
Výhody: levné, možno volit optickou mohutnost (dioptrie)

Nevýhody: omezená životnost, jen pro některé vady

Poloměsíčité čočky se adhezí lepí do dolní části masky a fungují nejčastěji k vidění na blízko ("bifokál"). Prakticky se užívají pro staré oči (presbyopie) a vidění nablízko. Pár čoček s korekcí stojí kolem 700 Kč (např. OPTX 20/20). Lze je opakovaně vyjímat a měnit, volit korekci podle potřeby. Vydrží asi jednu sezónu, než se poškrábou.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Vyktor
Příspěvky: 8
Registrován: 22.04.2020 11:55

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Vyktor »

@Permonik
Mám objednanou masku CM-6SM, tak se podívám, jestli se silikonový vnitřek nějak výrazně odlišuje od "běžného". Neporovnám s běžnou CM-6 (tu nemám), ale s OM90, kde je podle mého běžná guma, resp. materiál zbytku masky.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od hulvath »

Propastny rozdil to neni, kdo se nedostane k silikonu, prezije to i s normalnim provedenim. Silikonove temer nejsou k sehnani...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Na e-shopu www.guzu.cz mají skladem nyní všechny typy CM6. Na druhou stranu tam píší, že dodávka až v druhém pololetí. Tak nevím...
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Permonik »

Silikonové k sehnání jsou. Objednal jsem a dorazilo v podstatě "hned". Jen tedy pokud to není chyba a skutečně poslali silikonovou, tak ten rozdíl tam je nula prd. Silikonová má být jen ta vnitřní polomaska, že možná bude reagovat lépe na pot patrně. Nicméně, když dá přede mě někdo tu masku, tak nepoznám moc rozdíl. Co jsem po dlouhé době vypozoroval, tak jediný rozdíl na omak byl, že když po gumě drhnu prstem, tak je tam vyšší tření a lehce změní odstín (mírná šmouha). Po tom silikonu to trochu víc klouže a nezanechává tu lehkou šmouhu. Pokud to tedy je opravdu silikon a ne jen čerstvější guma nebo tak (že poslali špatnou masku). Fakt mě překvapilo, jak hrozně malý rozdíl tam je, co se musí hledat téměř lupou.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od tajfun »

To Fabulous.

to že píší že až v druhé polovině roku, tak to tam mají z počátku krize, nicméně už mají nějaké silikonové masky skladem, volal jsem tam a mluvil od nich s jednou paní...včera mi pak dokonce i došla (viz foto :lol: ), samozřejmě nevím jestli je to silikon nebo je to obyčejná, předtím sem koupil i normální, když jiná nebyla, ale tu jsem nechal zabalenou.Obrázek
Přílohy
IMG_2465.jpeg
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od hrd »

Triko je k tomu?
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od tajfun »

to je v Guzu ještě nenapadlo, takž triko zvlášť ;)
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od hulvath »

x
Naposledy upravil(a) hulvath dne 22.04.2020 23:43, celkem upraveno 1 x.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od hulvath »

tajfun píše: 22.04.2020 18:13 předtím sem koupil i normální, když jiná nebyla, ale tu jsem nechal zabalenou.Obrázek
Tak bud tak hodny a rozbal ji a srovnej to pro nas, ten silikon s gumou.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Woody Crafty »

kolarski píše: 18.04.2020 18:01 V 90 letech jsme pro masku OM90 ve spolupráci s armádou měli vyvinuté brýlové vložky do této masky (firma Okula Nýrsko) ale vyrobilo se jich tehdy jen malé množství v řádu tisíců. Byla to v podstatě frézovaná plastová obruba (samozřejmě bez bočních stranic) kde uprostřed byla taková sklopná kovová vidlička za kterou se to uvnitř masky do ní v podstatě zapíchlo do připravených otvorů (pokud si na to dobře vzpomínám, už je to fakt dávno). Ale výroba i všechny výrobní přípravky už sou dávno pryč.
Jediná šance asi je, že by se té vyroby chytlo samotné Guzu. A dělali by to jak pro OM-90 tak i pro řadu CM. To by pro ně byla velká konkurenční výhoda. Zvlášť kdyby na ty obruby šly udělat klasické plastové čočky v běžné optice.

Vložím sem pro jistotu ten obrázek OM-90 kde je i ta brýlová vložka vyobrazená (vpravo nahoře):
Obrázek
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od JOBU »

alibaba píše: 09.02.2012 4:07 Nemyslete si ,ze vas nekdo napadne plynem jako ze vystreli nepritel nejake Rakety na vas a budete muset se schanet po ochranne masce ,hrozi vam nebezpeci pouze od vasi vlady a policie ti pouzivaji plynu co ze zakazan podle Zenevske dohody pouzivat proti nepratelske armade co se jasne nedodrzuje a tak jedine vam hrozi policejni nebezpeci a ze pouzivaji nejakeho slzaku tak o tom si nechte zdat jsou to nebezpecne plyny vsak se podivejte na youTube ......Policie se vzdy brani rozhanenim davu ve skutecnosti je to paralyzovani davu ........
O akom plyne to akože píšeš?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DeadMan »

Tak od něj se už odpovědi nedočkáš R. I. P.
You cannot kill me as I am already dead!
Vyktor
Příspěvky: 8
Registrován: 22.04.2020 11:55

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Vyktor »

K té debatě o silikonu v maskách CM-6S: Včera mi přišla CM-6SM, prohlédl jsem a porovnal s OM90. Polomaska u CM-6SM je matná, jakoby sametová, evidentně to je jiný materiál. Polomaska v OM90 je spíš lesklá a v té by to měl být stejný materiál jako má lícnice (brombutylkaučuk). Já jsem tedy přesvědčen, že jsem dostal skutečně silikon.
Kromě toho, po nasazení CM-6SM je cítit jiný odér, není to takový ten gumový smrad.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od honzaH »

Podle twitteru ode dneska/zitra se zacnou prodavat nanosatky od Nanospace/SPUR:
https://www.nanospace.cz/antivirovy-satek-nanospace/

Mate nekdo zkusenost? Je to nahrada za Respilon satek?
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Palm »

Podle toho co pisou je to jak kopie se vsim vsady - akorat ta cena, sem si rikal treba bude za pulku nez Respilon - tuhle
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od tajfun »

hulvath píše: 22.04.2020 23:42 Tak bud tak hodny a rozbal ji a srovnej to pro nas, ten silikon s gumou.
klidne ti muzu nafotit tu silikonovou, ale tu druhou rozbalovat nechci, nevim, jestli ji nevratim, nebo spis ulozim na horsi casy a v obalu vydrzí víc.

Jinak dnes jsem videl na shopu guzu naskladnene NBC 3/SL filtry v pár kouskách za 630
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od vrabi »

Zkoušel jsem filtrační materiál z www.rouskylidem.cz a vypadá docela v pohodě, v jedné vrstvě je dýchací odpor zanedbatelný (81% záchyt virů) a ve dvou vrstvách ve filtru polomasky také v pohodě (záchyt téměř 100%). Ve dvou vrstvách a roušce začíná přisávat netěsnostmi po obvodě. Takže jako předfiltr v jedné vrstvě pro prodloužení životnosti filtru masky a nebo jako hlavní filtr ve dvou vrstvách funkční. Síla a vzhled je jako silnější papírová utěrka, mechanické vlastnosti dobré, netrhá se. Jedná se asi o nejlevnější použitelné řešení. Hlavně aspoň člověk ví co používá a je k dispozici protokol o zdravotní nezávadnosti a filtračních schopnostech. Hledal jsem i jinde a kromě pytlíků do vysavače a průmyslových filtrů nic rozumného sehnat nejde. Když už někdo něco nabízí, tak buď rozřezává tohle a dává si k tomu nehoráznou marži a nebo prodává cosi s podezřelým protokolem, případně zcela bez atestu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od bacil »

Pokud 1 vrstva má 81%, tak

2...98,8%
3.. 99,8%
4.. 99,98%
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět