Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

V době klidu FFP2 bez ventilku, tedy fukční v obou směrech, stával cca +-20 Kč.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od proforma »

cortes píše: 13.03.2020 7:24 Stačí to prát ve vodě-prášek?
Děkuju :)
Uz pred hodne strankami jsem sem davala vyjadreni vyrobce (asi prvni zde), ze prat v ruce OK. Dotaz ale byl, jak zabranit, aby se pri namoceni pripadne viry nedostaly z vnejsi strany na tu vnitrni s filtrem a po uschnuti a nasazeni aby to pak clovek nemel primo na puse. Odpoved byla, ze doporucuji prani v pracce (30 C, jemny program, bez zdimani), kde je zaruceno dostatecne promachnuti velkym mnozstvim vody. Ja jsem ho tak uz prala, je to na budku pouzivat 30 l vody na tak malej kousek, ale zda se mi to logictejsi metoda "desinfekce" nez zkouseni ruzne chemie bez znalosti toho, co to udela s nanovrstvou.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

proforma
Děkuju, příště budu lépe hledat. :yes
Jsem opravdu rád, že rozpad existuje a jsou tady lidi co dokáží poradit. :yes
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cipis »

Doufám, že u toho respilonu udělají co nejdříve testy na ozón, myslím, že už byli pár lidmi nakopnutí, ale otázka je, jakou to má prioritu či jestli se do toho vůbec pustí.
Jak moc to eventuálně prosvítí UV-C ?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

Jako jakékoli jiné světlo
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Quido »

Našel jsem Filtr kombinovaný CleanAir 500166 A2B2E2K2Hg-P3 závit 40x1/7 a k němu i komatibilní CM-6 celoobličejová závit 40x1,7.

Jako rozpadlík amatér prosím o radu: Je k tomu potřeba ještě něco, nebo do dle návodu masku vydezinfikuju, zaklapnu filtr a hurá za týden-dva, kdyby bylo nejhůř, s patřičnou obezřetností v případě nutnosti hurá ven?
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od mahroch »

zalezi, kdes ji nasel. ..jestli na ulici, tak bych ji dezinfikoval :lol: Jestli ve svych zasobach z dob, kdy bylo Wuhan jen nezname exoticke mesto kdesi daleko, tak bych se dezinfekci netrapil.

ja bych rekl, ze k tomu je jeste potreba vedet co s ni az ze z toho hura ven vratis ... jak se nezapatlat od toho co na ni ulpelo, kdyz ji das dolu. a nejen na ni, ale taky na satech, rukavicich, botach, aute, klicich, ... ale to jsme uz v jinem vlakne, ze jo ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od jbem »

Na jednom eshopu mají v nabídce MOF-4 filtry od ČSLA a píšou, že má závit 40x1,7. Má to správně být 40x1/7", nebo je to celé omyl a tyhle filtry se pro ČSLA dělaly jen 40x4?
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tonda »

Dotaz k celomaskám -

taky vás po hodině tak bolí hlava? Hlavně čelo. Mám OM90 a po hodině bolí, po dvou se to skoro nedá vydržet.
Jak moc utahujete gumičky? Laboruju s tím pořád, hodně, málo, ale je to stejné. Za hodinu silná tupá bolest kolem spánků a na čele.

Přijde mi, že to dělá ten prostřední popruh na čele. Ale když ho povolím, maska se sveze mírně dolů.

Neumím si představit, vydržet v tom třeba celý den. Zkoušel jsem i jinou velikost, stejné.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Bill Masen »

Aukráci,
vzhledem k aktuální situaci důrazně doporučujeme všem našim prodejcům, aby dodržovali nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 4. 3. 2020, které uvádí za jakých podmínek a komu je možné nabízet respirátory s filtrační třídou FFP3. Porušováním tohoto nařízení se prodejce vystavuje riziku pokuty ze strany státních orgánů až do výše 3 000 000 Kč.
Dále v návaznosti na nařízení Ministerstva financí ČR rovněž žádáme o případnou úpravu nabízených položek (které je prodejce oprávněn dle výše uvedeného nařízení MZ nabízet), aby byly nabízeny maximálně za zmiňovaných 423 Kč (vč. DPH), a to pouze jako Kup teď nabídky. Respirátory s filtrační třídou FFP3 není až do odvolání povoleno vystavovat jako aukce. Nebude-li nařízení Ministerstva financí prodejcem respektováno, vystavuje se riziku pokuty ze strany státních orgánů až do výše 10 000 000 Kč.
Zároveň žádáme všechny prodejce nabízející respirátory s jakoukoliv filtrační třídou, roušky nebo obdobné zdravotnické pomůcky, aby vzali v úvahu současnou situaci a zvážili podmínky, za kterých je na Aukru nabízí. Prosíme o zachování rozumných cen, nechceme omezovat přístup k tomuto materiálu, ale nechceme ani podporovat obchod se strachem a v rozporu s dobrými mravy.
S oprávněnými orgány státní správy plně spolupracujeme. Pokud jsme požádáni o součinnost ohledně prověření nabídek a obchodů, bez prodlení tak činíme - a toto už se prakticky i děje.
Vzhledem k aktuální situaci si rovněž vyhrazujeme právo na možnost smazání všech nabídek, na které budeme upozorněni nebo je sami vyhodnotíme jako nesplňující uvedená pravidla, a to i bez informování prodejce.

Děkujeme za respektování výše uvedeného i Vaši spolupráci.

Váš tým Aukro
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

Z dlouhé chvíle šiju roušky, když tak trčím doma. Ve špitále se budou hodit.
rouska1.jpg
rouska2.jpg
rouska3.jpg
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od surikata »

Co máš za materiál? Mi byla zabavena vložka do záklaďáckého spacáku. Je to hutný materiál. Mám respiratory ale asi se sejdou i roušky.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

Zpracovávám popelínové bavlněné povlečení. 40 let to leží nový ve skříni a práší se na to. Neužilo se to, bo se to musí žehlit. Látka je to pěkná hustá. Inu bolševická kvalita.
Největší vojeb je se šňůrkama. Zakladač šikmých proužků nemám, tak růčo. Takovej krejčí samouk :lol:
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od vrabi »

jbem píše: 16.03.2020 15:28 Na jednom eshopu mají v nabídce MOF-4 filtry od ČSLA a píšou, že má závit 40x1,7. Má to správně být 40x1/7", nebo je to celé omyl a tyhle filtry se pro ČSLA dělaly jen 40x4?
Ona spousta e-shopů neví co prodává, v dobách čsla sice existovali i masky 40x1/7", ale prakticky se nepoužívali.
Co jsem zatím viděl, tak ty zelený plechový mofy měli vždy 40x4, samozřejmě nevylučuji i nějakou pokusnou sérii, ale sázím na chybu shopu.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tonda »

Zelené mof filtry 40x4 z ČSLA
Máte někdo info jestli je to spolehlivě použitelné na viry? Nebo v té době neuměli vyrobit tak tenká nano vlákna? Nakoupil jsem jich několik ale mám dost velké obavy je používat na něco jiného než slzný plyn nebo proti prachu.
Vates
Příspěvky: 15
Registrován: 26.02.2020 17:26
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Vates »

Tonda píše: 16.03.2020 18:01 Dotaz k celomaskám -

taky vás po hodině tak bolí hlava? Hlavně čelo. Mám OM90 a po hodině bolí, po dvou se to skoro nedá vydržet.
Jak moc utahujete gumičky? Laboruju s tím pořád, hodně, málo, ale je to stejné. Za hodinu silná tupá bolest kolem spánků a na čele.

Přijde mi, že to dělá ten prostřední popruh na čele. Ale když ho povolím, maska se sveze mírně dolů.

Neumím si představit, vydržet v tom třeba celý den. Zkoušel jsem i jinou velikost, stejné.
Potvrzuji. U M10 je to docela nepříjemné, hlavně díky horním dvěma popruhům (myslím) které nepříjemné tlačí do čela a nedají se nijak nastavit. Má někdo nějaký užitečný tip jak tomu předejít? Díky!
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od pepaf »

Generál Procházka: Vojáky na hranicích ochrání masky

Na české hranice vyrazila tisícovka vojáků, kteří budou společně s policií hlídat, aby do uzavřeného Česka nevnikl další přenašeč koronaviru. Generál Petr Procházka, který má nasazení vojáků na starosti, Právu řekl, že vojáci se budou bránit nákaze standardními vojenskými maskami.

Jak jsou vojáci chráněni proti koronaviru?
Nepoužíváme respirátory ani roušky. Vojáci jsou standardně vybaveni maskami OM-90 a pláštěnkami JP-90. Masky jsou určené proti otravným a biologickým látkám a ve svých schopnostech převyšují schopnosti respirátorů, protože filtry jsou i proti virům podstatně účinnější než respirátory.

Kdy masky použijí?
Pokud budou ve vozidle, tak je samozřejmě používat nebudou. Ale pokud se dostanou do kontaktu s obyvatelstvem nebo do problémů a bude potřebovat něco řešit, tak si nasadí masku. Nemusí to být v každém případě, záleží na vzdálenosti.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Pez »

Dnes jsem mluvil s paní z Respilonu. Objednáno 10.3 a zítra budou odesílat, tak buďte trpěliví. :yes
Poděkoval jsem ji a pochválil za super práci a že jsou moc šikovní. Tak byla ráda.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DanBlack »

Mě se dneska povedlo objednat dva kousky. :yes
Tak budu čekat v příštím týdnu... :clap
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Vladimir »

Kedy to bežne nabehne v eshope? Myslím v ktorú dennú hodinu ste to objednávali, zajtra by som to skúsil vystriehnuť.
Vladimír
Odpovědět