Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od DeadMan »

Trace: filtry jsem nerozbaloval, ale jejich obaly nejeví žádné známky poškození. Při jakých teplotách byly skladovány netuším, ale na první pohled vypadají v pořádku.....
You cannot kill me as I am already dead!
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od surikata »

Je možné koupit látku , která se používá na výrobu ústenek? Myslím jednu z těch moderních nanotechnologii, údajně na trhu jsou. Jen nevím co hledat.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od bacil »

Jmenuje se to netkaná textilie. Je toho spousta druhů, ale každý kdo si je všechny takto otestoval, vyrábí filtry komerčně. NIkdo ti nedá k dispozici firemní tajemství - a v dnešní situaci by "autorská práva" a "firemní tajemství" měly být pojaty poněkud benevolentněji pro blaho lidstva (pozor ale - je to komunisticky nebezpečná myšlenka).

Nanovlákna mají jednu fantastickou vlastnost - kilo materiálu stojí jak litr benzínu, metr čtvereční pár gramů, výroba je extrémně levná a jednoduchá (o několik řádů levnější, než textil). Víte jak pracuje stroj na cukrovou vatu? Ano, to jsou ty slavné nanovlákna.

Číňani říkají, že FFP3 filtrů kolem nás je hromada z běžných věcí, akorát to nikdo neotestoval. Dokonce ani ty podprsenky nevypadají s filtrací špatně - některé - vědět které...

Staré prostěradlo a povlečení, takové to tuhé tlusté, to filtruje dobře v kombinaci s "nanovlákny", které dělají předfiltraci.

Obecně platí - filtr není cedník a je potřeba vzduch vířit, aby se částice někde přichytily - a ony se velmi rády přichytí, není to jako kámen na větev, v nanosvětě fungují zcela jiné síly a všechno se ochotně lepí k sobě - a drží to pak pevně, pevněji než ocel...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od surikata »

Bacile asi máš pravdu on ten atest je asi kámen úrazu. Jen bych zrovna nesázel na tu textilií co mám pod stromky na zahradě. Máš nějaký typ? Bylo mi doporučeno hepa filtry do vysavače. Jen kde koupit kus materiálu, ten samotný sáček je dost drahý na výrobu a pokusy.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

já to šiju z vysavačových pytlů. Nejsem zručný švadlen, taková partyzánština to je. Ale už jsem jich pár ušil a rozdal, sedí i těsní skvěle. Kolem nosu zevnitř zaentluju kus drátu.
material.jpg
vysledek.jpg
Přirovnání výroby nanovláken u cukrové vatě je v pořádku. Ovšem nanotextil na tom pohořel. V Liberci na to kápli. Velmi zjednodušeně- z máčeného válce v polymeru se elektrostaticky vytahuje pás o tlouťce jednoho vlákna už tvořený nanovlákny.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tonda »

Máš to moc hezké. I manželka uznale pokývala hlavou, jaký jsi šikovný švadlen ;-)
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

Dík za uznání, to mám z toho, jak jsem se jako malé robě babičce motal pod šicím strojem a hrabával se v těch šuplíčkách se spoustou pokladů.
Zkusil jsem jednu otevřenou nohavici strčit do hrnce s vodou a pracím gelem a nechal přejít varem. Usušil na kamnech a materiál je netknutý. Klidně se to může vyvařit.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od vrabi »

Mám rozpracovaný návrh na "rozebíratelný filtr", bude se jednat o patronu fitru, do které bude možno vkládat výměnné vložky z filtračního materiálu (pytlík z vysavače).
Tento komplet se našroubuje na běžnou plynovou masku a po použití půjde vložka i patrona dekontaminovat.
Zatím jsem poslal podklady do firmy a po odzkoušení prototypu dám vědět.
Pokus se vše podaří, tak stejně jako u redukcí, poskytnu kontakt na dodavatele a bude je možné objednat.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od vrabi »

Respirateur píše: 22.03.2020 10:26 já to šiju z vysavačových pytlů. Nejsem zručný švadlen, taková partyzánština to je. Ale už jsem jich pár ušil a rozdal, sedí i těsní skvěle. Kolem nosu zevnitř zaentluju kus drátu.

Zde je pěkný návod z pytlíků, kde se vyhnul prošívání, prošitím se dělají dírky, které netěsní.
http://vybijane.sk/covid-19/vybijane-vy ... -covid-19/
Dám to i na vlákno k respirátorům, ať to nezapadne.
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

od vrabi - Tento komplet se našroubuje na běžnou plynovou masku a po použití půjde vložka i patrona dekontaminovat.
dost dobrej nápad. Taky nemám filtrů neomezeně a prefiltrace bude přímo poklad.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od hrd »

Měl v plánu filtr vykuchat a plácnout filtr z vysavače zvenku na pouzdro filtru a oblepit to páskou. Tohle zní mnohem lépe.
zjeblo
Příspěvky: 2
Registrován: 23.03.2020 16:43

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od zjeblo »

Zdravím,
zběžně jsem pročítal tohle vlákno od strany 20 zhruba. Ještě za včasu jsem pořídil OM90 z armatexu i s filtrem a atombordelem. Maska není nová, ale je v docela dobrym stavu. Četl jsem tady, že je potřeba vyměnit ventilky. Na OM90 jsem našel na klimafilu jen záslepku. Masku jsem umyl mýdlovou vodou a nechal vysušit.

Nějaké rady, co s ní, kde koupit ty ventilky nebo jiný věci? Filtr mám jeden nový 40x1/7 P3 + to co dávali k tomu z armatexu.

Díky moc.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Hohepa »

Pokud necháš spodní zátku na filtru a nedokážeš pak v masce natáhnout ani doušíneček vzduchu , tak jsou ventilky v pohodě
a není důvod je měnit :wasntme

pokud úplně netěsní ten za filtrem (nasávací) tak tě to nemusí zas až tak trápit , prostě část vzduchu půjde ven přes filtr a o pár procent rychleji mu bude klesat životnost, ale maska je funkční.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Koukám že na respiloní VirusKiller roušky a FFP2 respík původní nadšení už opadlo - v eshopu po čtvrt hodině stále k dispozici :)
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

Myslíš tyto RESPIMASK® VK - VIRUS KILLER - 10PACK ?
Přemýšlím, jestli neobjednat. Šátky mám dva, ffp3 ještě taky, ale můžou se hodit-)
Až 30 denní dodací lhůta.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Ano, myslím že se budou hodit na takové to "míň vyhrocené" nošení. Ale drahý je to jak prase, to jo, i s tou výdrží 24h na jednu roušku.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cortes »

Tak záleží na použití
200 kč za kus, výdrž 24 hodin, použití +- 2 hodiny denně = 10-12 dní na kus. To je ochrana za třeba za 20 kč na den-))
Počítáno při kombinování s R-shield nebo respirátorů ffp 3
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od zedik »

Jestli tomu dobře rozumim tak ty masky budou filtrovat i po těch 24h akorát nejspíš nebudu aktivní ty oxidy mědi ne?
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od steve_michalik »

Vypadá to, že dorazily z výroby nějaké kanystrové P3 filtry. Stimax mi včera vyexpedoval objednávku. Něco by mohlo být i na Klimafilu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Odpovědět