Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tomáš »

Doufám, že jsem to nikde nepřehlédl.
Ale z čeho udělat efektivní samo-domo respirátor ,pravděpodobně bez ventílku, takže komfort nic moc, ale o to asi už nejde.
Velice laicky mě napadlo to stříhat a vrstvit z netkané textilie co se používá na zahradě.
Je to blbost...:?:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Fabulous »

Je to blbost.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od pepaf »

od Tomáš » 10.03.2020 22:51

Doufám, že jsem to nikde nepřehlédl.

Přehlédl - podívej se na str. 24, příspěvek pro srovnání materiálů od PeFi
..a co navrhuješ je fakt blbost...
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

Jediný, co mě napadá, je koupit HePa filtr do lepšího vysavače, rozkuchat a z toho materiálu to zbastlit. Ovšem nic levnýho to není.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Pez »

Jj rozpadlicke řešení.

Za vysokou účinností HEPA filtru se skrývá speciální konstrukce. Jedná se o shluk náhodně uspořádaných vláken, jejichž šířka a vzájemná vzdálenost nepropustí zdraví škodlivé částice. Filtr dokáže ze vzduchu odstranit až 99,97 % škodlivin a částice o velikosti 0,01 mikrometru.

https://www.nipponcec.cz/index.php?page ... l&id_cl=14
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Respirateur »

Ještě jedna zrůdnost mě napadla. Nekuchat filtr, ale opatřit přírubou a hadicí a šup do masky. Vzhledem k tomu jaký vteřinový objem vzduchu přes něj jde a vydrží rok, tak na dýchání ti musí být ideální. Třebas i vytvořit s lufťákem malou přetlakovou jednotku na zábranu průniku kontaminovaného vzduchu do bytu.vzduch brát z utěsněného okenního rukávu pro mobilní klimajednotku.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od pracintl »

Zkušenost s nošením respirátoru 3M FFP3 9332+

Nosím ho od pondělka minulého týdne na cestu metrem do a z práce. Po příchodu do práce a nebo domů respirátor zvenku přestříknu lihovou desinfekcí a dám vysušit na topení. Hygienici tvrdí, že vysušený virus je neaktivní.

V každém případě včera jsem cítil nějakou divnou pachuť nadechovaného vzduchu - možná to bylo delším použitím - kromě cesty ještě návštěva dvou obchodů. A dnes, 8. den používání, jsem vnímal lupání, jak pracoval výdechový ventilek. Řekl bych, že respirátor končí.
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Tonda »

Máte někdo info, jak se dekontaminují celomasky po styku s virem? Třeba jak to dělají řidiči sanitek ktří vozí rizikové pacienty? Asi nemají každý den fungl novou masku? Včera jsme vyrazili v maskách na nákupy a po návrau jsem zjisil, že nemám úplně jasno jak to, abych neudělal chybu. Hlavně jak

1) sundat abych si to nenatřepal do huby (hlavou dolů, jasně, ale ten vir odpadne jako částice prachu nebo drží na povrchu masky?)
2) jak tu masku umýt, aniž bych musel použít savo, které asi škodí?
3) co vlasy? Není lepší nosit třeba JP-75 a po návratu domů se spláchnout savem a potom vodou ze dvou velkých rozprašovačů?

4) auto - to už považuji za kontaminované. Myslete na to, že jak si do něj sednete v hadrách se kterými jste byli u doktora, máte na 10 dnů z auta MHD.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od PeFi »

Kousek vedle na to máte celé samostatné vlákno:
https://rozpad.cz/viewtopic.php?f=74&t=6787
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Kdyby někdo chtěl Respilon R-shield - dle info na jejich Facebooku naskladňují eshop v 7 a 16 hodin, vyprodáno během 10 minut.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od CombatMedic »

Teď naskladnili. Mám 4 kusy!
Skilled And Resolute
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Cep »

Jo, viděl jsem u jedné položka Available, ale než jsem zvedl jeden kus na 2, tak už to nebylo dostupné :-)
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Permonik »

No se mnou si ten eshop opět vytřel... už po druhé :D Dal jsem do košíku tři kusy, vyplnit adresu, poslední klik na finální potvrzení objednávky... není dost skladem. Zpátky vyhodit z košíku (snížit počet nefunguje a zlobí). Znovu... dva kusy, ok... potvrdit objednávku... není dost skladem. Znovu... jeden kus, proklikat, potvrdit objednávku... není skladem vůbec.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od Grunt »

Tonda píše: 11.03.2020 12:02 Máte někdo info, jak se dekontaminují celomasky po styku s virem? Třeba jak to dělají řidiči sanitek ktří vozí rizikové pacienty? Asi nemají každý den fungl novou masku?
Jednoduchý postup:
  • Chceš-li si být na 90% jistý, umyješ nějakým mýdlem, vysušíš a pak otřeš desinfekčním prostředkem.
  • Chceš-li si být na 99,9% jistý, rovnou to flákneš na noc do kýble s něčím co desinfikuje. Ethanol, peroxid vodíku. Popravdě klidně do benálu, musíš dávat jen bacha na to co rozpouští co. Nebo co s čím reaguje (to se týká především silikonových částí nebo silikonových masek a pak kovů samozřejmě). Vytáhneš a necháš vyprchat. Pro jistotu bych to umyl a utřel a to je vše.
Masky a polomasky jsou na to stavěné. Vojenské především a dekontaminují se úplně stejně i v praxi.

Tonda píše:3) co vlasy? Není lepší nosit třeba JP-75 a po návratu domů se spláchnout savem a potom vodou ze dvou velkých rozprašovačů?
Umýt, dekontaminovat, ideálně ostříhat na krátko. A nebo nosit čepici :D
Tonda píše:4) auto - to už považuji za kontaminované. Myslete na to, že jak si do něj sednete v hadrách se kterými jste byli u doktora, máte na 10 dnů z auta MHD.
Běžný Sanytol nebo cokoliv na desinfekci. Není co řešit. Auto není MHD pokud nejsi řidič Uberu nebo taxi.
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MPSMacek »

Tak auto půjde dobře vyčistit ozonovým generátorem, vzhledem k tomu, že auta opravuju, tak už je na cestě, zakazník předá auto, na půl hoďky to tam šoupnu a pak si teprve půjdu přeparkovat na hever 8-)
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od cipis »

No před tím otři kliky ;-)
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od oldschool »

Cep píše: 11.03.2020 16:30 Jo, viděl jsem u jedné položka Available, ale než jsem zvedl jeden kus na 2, tak už to nebylo dostupné :-)
Celý proces nákupu nesmí přesáhnout 2 minuty, je to fofr.
giotto
Příspěvky: 5
Registrován: 08.09.2016 10:44
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od giotto »

pracintl píše: 11.03.2020 8:03 Zkušenost s nošením respirátoru 3M FFP3 9332+
Já testoval od pondělí. Ten provotní smrad, jako kov, je podle mě z filtru, než se to rozdýchá. Kažadopádně se nosí dobře. Je fajn, že to není "skořepinové" jako Moldexy nebo Refil 1052, který jsou pevný. Po každém nošení jsem to nechal vyschnout u topení. Na filtru je zevnitř vidět jak kondenzuje voda a to jsem to měl pouze při chůzi z auto-vlak-kancelář. Gumička drží, spodní část se v mém případě dobře přilnula na bradu a krk, takže to je těsné. Líbilo se mi, že se to dá složit do kapsy. Upřímně jsem neřešil svrchní desinfekci po nošení a jen opatrně sundaval z obličeje a pak si desinfikoval ruce. Po tom co jsem viděl např. v MHD a vlacích, mi šlo o to aby někdo v mé blízkosti, když prskne, abych to nedýchal přímo.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od steve_michalik »

Jen u toho Respilonu počítejte s přetíženou logistikou. Mě se podařilo objednat 4.3. a teprve dneska ráno mi přišlo avízo o expedici.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od MrPorter »

Tak to je furt stejný jak před týdnem. Škoda, mohli by to posílit. Jo a R-shield vám přijde v balení, který má ke sterilnímu hodně daleko, je to taková hipster eko recyklovaná kartonová krabička, takže počítejte, že hned na začátek je potřeba vyprásknout jedno z těch padesáti vyprání.
Odpovědět