Mrtvoly, co s nimi?

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Kapo »

Moja oblúbená prupovídka: "...neser, bo mám bager a alibi..."

A inakt fackt nechápem, ako môže niekto žiť bez bagra... 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Alstratt »

Divne vlakno ale budiz. Davat to sezrat prasatum mi neprijde moc dobry napad. Navic prasata vam nesezerou vice tel v kratkem casu. Kdo by chtel tim zivit prasata tak na tom to zalozene byt nedoporucuji a mnoho stesti jestli ty prasata sezerou neco co nechcete kdyz jim predhodite jentak nezname mrtve telo a zacne neco nehezkeho. Zalezi na mnoho faktorech jako kde se nachazite, umoznuje to situace zrovna? atd. Z toho co tu bylo napsano je vetsinou lepsi je normalne zakopat jak pise K4cer. Nebo jednoduse pokud muzete tak lokalitu opustit. Samozrejme ma to i sve negativa vetsi spotreba jidla, vody ... , muzete si dovolit tam kopat zrovna v ten cas zakopy? atd. Mrtve tela nezakopavejte pobliz vody apod. Pouzivejte ochrane prostredky. Vzdy zalezi na mnoho faktorech co je nejlepsi pro dane situace. Poradit co je nejlepsi nejde vzdy zalezi na danych situaci, tech faktoru je v tom vic samozrejme. Dodam kdyz najdete mrtvolu i kdyz vypada ze ma neco dobreho na veste apod a lezi na zemi nedoporucuji s mrtvolou ani hybat pokud mate moznost.

Sincerely,
Alstratt :beer
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Bill Masen »

Alstratt píše:...Mrtve tela nezakopavejte pobliz vody apod...
Jasně, tohle reguluje zákon č. 166/1999 Sb. řešej to i maminky na emimino
https://www.emimino.cz/diskuse/mrtve-zv ... em-280207/
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Patrol »

Před pár lety, mi takhle v létě zdechla jedna ovce ve stínu pod stromem a já si toho všiml až podle zápachu. Ležela na jílovité půdě, ale protože už dlouho nepršelo, bylo to jako by ležela na betonu. Jen kolem ní byl už mokvavej flek. První nápad, že jí popovezu na kolečku někam, kde se dá zakopat pohořel. Vzal jsem si starý montérky, rukavice, roušku, máznul jsem si tygří mast kolem nosu a šel jsem na to. Jakmile jsem jí vzal za nohy a chtěl jí zvednout na kolečko, svlékla se při tom pohybu částečně z kuže a navíc si popustila nějaké plyny z nafouklého břicha. Málem jsem si nablil do roušky. :puke
Přistavil jsem tedy traktůrek s plošinkou, natáhnul ovci starým lanem, posbíral lopatou zbylé části kůže s červama a nahrabal i tu rozmokvalou zem a odvezl jí zakopat na lepší místo. Bylo to strašný, vydržím dost, ale z tohohle smradu mi bylo zle, i když jsem se snažil bejt statečnej. Celej manipulační prostor jsem pak posypal nehašeným vápnem, kvůli dezinfekci. Zbylé vápno z pytle na ovci, a zahrabal jí. Svoje starý montérky i rukavice jsem spálil,lopatu odmočil a dezinfikoval, plošinku traktoru opláchl a povápnil.
Jedna blbá ovce. Tak si zkus představit ten hnus, když by jsi musel uklízet lidské tělo v podobném stavu, těžší než ovce, ještě třeba rozstřílené, a za hranicí bezpečné zóny. To je snad lepší je nezabíjet, jen postřelit, ať si chcípnou jinde.
Každopádně když už se na něco takovýho chceš připravit, tak si kup dost nehašenýho vápna, rukavic, montérek....
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Serža »

na Balkáně jsem v podobných nepříjemných situacích používal vietnamskou mast pod nos/na horní ret (nic jinýho dostatečně účinnýho jsem neměl) - důležitý je přebít ten smrad, zbytek se dá zvládnout
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od sauerkraut »

Kapo: a mas do PA dost hydraulickeho oleje, nahradni hadice, rozvadec, zubove cerpadlo a podobne dily?

Otazka ohledne mrtvol je podle me dost blbe polozena, protoze silne zavisi na hypotetickem scenari apokalypsy.

Pokud je v okoli pandemie nejakeho "moru", tak asi nechcete sahat na zadne mrtvoly. Z dalky polit benzinem/naftou a zapalit bez ohledu na cenu paliva. Posypat vapnem. Zahrnout zeminou, nejlepe bagrem a v rousce, nebo s dychacim pristrojem.

Pokud to jsou zombie klasickeho typu (nemysli a jenom jdou po vsem zivem), tak asi zahrabat, nebo nekam odvezt. Staci, jak smrdi shnila dyne, natoz pak mrtvola. Pokud se tedy vi, ze to od zneskodnene zombie nechytite taky, v tom pripade se vracime k prvni variante.

Pokud je uvazovany PA scenar neco ve smyslu, ze vsem jebne a zacnou se navzajem zabijet, tak by treba dostatek mrtvol mohl odradit dalsi utocniky.

Pokud dojde k apokalypse, kterou povazuji za realnou ja (Nemecko 20. leta 20. stoleti, Argentina 2001, Severni Korea - od valky do ted a podobne), tak hromadici se mrtvoly asi vyvolaji nejakou reakci statnich ozbrojenych slozek. Jenomze tu vyvolaji i mizici lide, ze? To je situace, kdy je potreba se tvarit, ze clovek ma holou prdel, jako vsichni ostatni. Nebo vcas utect. A ne si zit jako pan a pak strilet kazdeho, kdo by se chtel zucastnit. Vystrelky s bagrem a zaoravaci vojenskou technikou nenapadnosti nepridaji.

A pokud se vam stane to, co jednomu vysokemu Sovetskemu dustojnikovi - ze ho prisli zatknout, ale on se jim na sve dace ubranil tusim se dvema tanky - tak to bud ustojite a nebo byste meli velice rychle utikat do zahranici. Takze problem s mrtvolami je podruzny.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od MPSMacek »

Tak mrtvolky se dávají do kompostu, jako výborný startér...(stačí třeba myš..) tělo je hodně dusíku, takže jen dodat dost uhlíku a příroda to vcelku rychle zkompostuje, pokud tedy nemrzne... Mám zkušenost, že stačí vrstva slámy, sena, štěpky... a je po smradu...
P.S. Teď mě napadá, tohle téma stačí poslat na FB s lokalitou, kde má člověk komposty a třeba by to PČR pěkně překopala :lol:
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Mrtvoly, co snima?

Příspěvek od Kapo »

Sedí bača Jano na kopci a pozoruje krásnu Slovensku krajinu. Prichádzajú dvaja imigranti a ten jeden sa pýta: „Máš z nás strach?“…


Bača: „Pozri na ten cintorín, vpravo tam sú nemeckí vojaci a hore vľavo je pamätník na sovietskych vojakov. Na Turkov sa už nepamätám, ale aj tí sú tu niekde pochovaný.
A koľko vás je??“

Imigrant: „Nás je asi jedna miliarda!“

Bača: „ No do rici, kde vás tu všetkých pochováme!?“
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Zorge »

Snad to nebude moc ot.
Co s mrtvými se nemusí řešit jen z pohledu "že byli zlí". Oni budou umírat i " hodní" v komunitě. A čím větší komunita, tím pravděpodobně větší frekvence úmrtí. A určitě bych nechtěl, aby mí blízcí leželi někde na hnoji. A určitě bych byl rad, za aspoň nějakou pietu v rámci možností. Takže se nabízí hřbitov, v nějaké bezpečné vzdálenosti od osady, který ale asi nebude vhodný pro oběti nebezpečných nemocí. Takže asi spálit. Benzín a podobně beru jako strategickou surovinu na toto nevhodné. A co zbyde z těla po spálení na dřevěné hranici nevím.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Serža »

...na golfovém hřišti
(c) Forstchen
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od viktor »

je to sice hodne morbidni ale ale asi to tady mam byt.
jestli vas to fakt zajima tak nekde mam predpis CO nakladani s nebožtíky v pripade pouziti ZHN a to vcetne ,množství spotřebovaného paliva, technologických postupu a množství tvrdého alkoholu vydavaneho tem co to delaj..
spalit je jednodussi nez pohrbit. nechat to svému osudu nelze.
Pustit to po vode ? Znecitit jeden z nejdulezitejsich zdroju ? Pokud se teoreticky bavime o nejake PA době tyk si myslim ze budou platit "jiste" zákony i když nebudu třeba psane. A vezeni nebudou. Takze trest bude jen jeden. ale provedeni ruzne.
z jiste zajimave knihy, nekteri asi poznaj .. tresty jsme měli tri.. smrt zastrelenim, uplalenim a obesenim...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Zorge »

Pokud nebude admin proti, byl bych pro to sem dát. Jak říkáš, je to morbidní, ale asi to zde má své místo.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Rafael »

Před cca 13 roky nám zemřel psík. Chvíli po tom jak jsem odešel na odpolední směnu mi to volala žena.
*
A jak jsem v noci přišel, tak už byl zabalený v předsíni do čistého bílého prostěradla, byl na něm věneček a připraven k pohřbu.
Vykopal a vyryl jsem mu pak hrobeček pod stromem na zahradě kde nejraději lehával a zapálili jsme mu tam nad ním svíčku a velkou lihovou lampu která hořela hodně dlouho.
(Velký, přerostlý dobrmánek, 55kg).
*
Tím chci říct, co už se tu objevilo, něco o spalování pomocí benzínu a tak v případě nejbližších je fact hnusné
A nějaké kecy o hygině neberu!!!
*
Osobně bych taky byl rád pochován na svém oblíbeném místě, pod svým stromem a ne spálen v nějaké kafilérce.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Serža »

to jde aplikovat u jednotlivce někde na venkově, ne u statisíců ve městě
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od viktor »

ok zkusim to najit.

rafaeli vis to by se asi nelíbilo nikomu, nicmene jde jen o místo a cas. když budes mit kliku tak budes ci budeme lezet nekde na prima miste a bude cas na vse okolo, proste takovy normalni pohreb... v opacnem pripade prijede bud bagr nebo nejake ruce silne opilého člověka ( když bude mit dotycny stesti ) a skoncis bud na hromadne hranici a nebo zasypan s mnoha dalsima vápnem ve spolecnem hrobe.
obavam se ze tvůj ci nas názor jak by chtěl clovek zkoncit je jista forma prani ale ne plne dokazem konecnou verzi konce moc ovlivnit.
Myslet si to samozrejme muzes ale obavam se ze to jen a jen prani. Na to tady mame dějiny :-) a az moc prikladu jak se to muze zvrtnout.
viktor
ps . osobne bych také a asi nikdo nepral smym blizkym a sobe hromadny hrob ci hranici ale na druhou stranu si musim uvědomit tu moznost a docela reálnou ze tomu tak bude a nic s tim nenadelam.
Co se tyka hygieny tak je zivotne dulezita a nikdo se te v takových situacích na nic ptat nebude...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od štaflík »

O i ten rozklad v půdě dočista dočista může trvat. Když jsem dělal zkoušky z hygieny, tak tam jsme měli i normy pohřebnictví a tlecí doba (terminus technikus) u hřbitovů je až 17 let podle půdy. Podotýkám, že nejde o nějakou emprickou dobu, ale o dobu dle (tehdejší?) normy. Prostě podle norem je to tak, že za 17 let je jistota i v nepříznivých podmínkách, že je "dílo dokonáno".
Na druhou stranu kdo znáte případ tří zavražděných "trampů" z Mezní Louky, tak ti byli zabiti (eh pardon, svázáni, dekapitováni a zahrabáni bleskem za bezbouřkového počasí, abych se držel oficiální vere a nešířil fake news) v červnu a v září už z nich byly čisté kostry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od vrbodol »

No tak on je asi rozdíl jestli si tleješ pěkně v dřevěný rakvi metr pod zemí a nebo jestli tě na volno sežere postupně něco od hmyzu až po dravou zvěř.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Matěj »

O přání na pěkný pohreb vyprávejte záhrabaným tisícům v parcích po celém Petěmburgu. Tehdy byli asi vůbec rádi,že je můžou zahrabat...
Také bych si přál hezký pohřeb, ale ve finále se obávám,že v té chvíli už mi to bude úplně jedno. A s kremací stejně počítám (nebudu riskovat to, že po nějaké době mi skončí pronájem hrobu a soupnou ke mě nějakého cizího nebožtíka :) )...
Zorge
Příspěvky: 165
Registrován: 29.09.2013 15:30
Pohlaví: muž
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od Zorge »

Seržo, můžeš to trošku upřesnit? Myslíš to tak, že nakládání s mrtvými na venkově bude snazší než v XYZ tisícovém městě, nebo tak, že já na venkově musím pohřbít souseda,co mi chodil na třešně a ty ve městě pohřbít celou ulici, kterou zabilo jedno co, aby jsi měl cisto okolo bunkru? Bráno teoreticky.

Bráno historicky, třeba po bitvě u Borodina zůstalo ležet cca 80 000 mrtvých. To všechny šli do hromadných hrobů o rozměrech menší Macochy?
Nebo jak se řešili mrtvý ve středověku, během moru?

Jinak mě překvapil ten údaj "až 17 let". Jsem si tak nějak myslel, že se příroda o těla postará v řádech měsíců.

A za mě, taky chci spálit. Spolubydlící v hrobě by mi asi nevadil, ale prostě tu nechci strašit :rock .
Ale před zapálením ideálně ránu jistoty do hlavy. Už je to pár let, co na mě při sváření chytly monterky a dodnes občas mám noční můry že se vzbudim v rakvi v peci.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Mrtvoly, co s nimi?

Příspěvek od štaflík »

Zorge, myslím, že je v tom zahrnut i nějaký emocionální odstup.
Jinak tuší, že podle aktuálních zákonů je minimální tlecí doba, bez ohledu na půdu, 10 let. Těch 17 let nám buď říkali, jako moný extrém v nepříznivých půdních podmínkách, nebo se to změnilo. Už si to nepamatuji.
Po bitvě u Chlumce 1813 sbírali většinu mrtvých Rusů a Francouzů také až po letech.
Nejprve je zaházeli jen trochu hlínou (bylo léto) a pořádně je pohřbili až po 20 letech.
Odpovědět