Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

http://www.youtube.com/watch?v=EYebpRVbVNw

Poslouchejte a neverte u vas zadnym marxistum, ja kupoval stribrny dolar za 3 $ US a posilal jej brachovi a ten samy dolar dnes stoji asi 45 $ papirovych ,to bylo presne po rozpadu a nez ti marxisti stacili obnovit zakony a zakazali pro Cesko uplne vse posilat zlate a stribrne mince a posilat zapadni penize a zakazuji stale vice ,balik musi stat jen 30 euro jinak prijemce plati clo asi 20 % za vse co je pres 30 Euro a dalsi a dalsi omezeni , tkz prani spinavych penez je zakazano a ne dovoleno jako v Izraleu kdyz clovek prinese do banky 50 milionu dolaru a nic se ho neptaji a pak jeste takovy zakon maji v Columbii....Dnes marxisti na vse maji omezeni a je tezsi a tezsi delat bysnis s Ceskem a ty vladnouci totalisti si mysli ze kazdy je jejich otrok .....Misto toho aby rekli prijedte a vemte si sebou penez kolik chcete-- mi vam je vymenime jako mnoho statu na svete ,poslete kolik chcete zlata a stribra a na baliky neni omezeni poslete co chcete ....

Jedine tak se ma mala zeme sanci udrzet a jeste aby si tam kazdy mohl nakoupit bouchacku a nas nezajima ,ze mu ji v Nemecku zkonfiskuji a tak to co ctu na seznamu jak si stezuji musim se smat ,vsak si to sami delaji ,stat si zavadi totalitu a pak si stezuje na vlastni totalitu ....
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od matr »

No já si myslím že až prijde den-d.Tak se zlata nikdo nenažere a že je to jen finta spekulantů.Nedávno jsem sledoval na čt24 rozhovor z nějakým investičním makléřem-mimo jiné padla otázka do čeho by investoval v prípadě vážné krize.Řekl-koupím srub vysoko v horách a konzervy.Podle mne bude mít hodnotu-ropné produkty,konzervované potraviny,semena(pokud vůbec bude možné něco pěstovat :sad )munice+střelné zbraně a hlavně čistá voda.Čím víc tím lépe,páč po čase stejně dojde i ke kontaminování spodních vod(podle podloží max.do 14 dnů)
ps:konzervované potraviny můžou vydržet dlouhou dobu.Sám jsem žral burákové máslo ještě z dob vietnamské války.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Zlato neslouzi jako investice pro obdobi krize ale pro obdobi po krizi !
Pokud clovek bude nucen v dobe krize na zlato sahnout je pravdepodobne ze bude vymenovat zlate dukaty za bochniky chleba... zlato ziska na hodnote zase po krizi...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Maximus »

To matr:
proč by jako měla být kontaminována podzemní voda někde v kopcích? Napadá mě tak leda nukleární válka :?. I v tomto případě by kontaminace hlubokých zvodní trvala klidně i v řádu roků či dokonce staletí, tzn. kontaminace by ve výsledku nebyla vůbec nijak závážná.

Zlato má svoji vysokou hodnotu již po tisícletí, takže nevidím důvod, proč by tomu nemělo být i nadále?

Jediný problém by nastal v případě, že by lidstvo získalo mimořádně efektivní a levný zdroj energie (jaderná fúze, antihmota,...). To by pak bylo možné zlato "syntetizovat". Ale to je zatím sci-fi.

Pokud už mají "šejkové" či nějaké tajné vojenské laboratoře vývoj nové generace energetických zdrojů hotový, tak jen zmínka o funkčním prototypu by současnou krizi jedině eskalovala - i to zlato by ztratilo svoji pevnou hodnotu.

Moc poučná je kniha "našeho klasika" Kulhánka - Stroncium ;).
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

Zlato ešte nikomu skutočné šťastie neprinieslo. Obvykle prináša utrpenie bolesť a smrť...
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Vitalis: ...mas pravdu ale to mluvis o mnozstvi ktere se nikoho z nas zde netyka ;)
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

To Admin, príklad: Oznámim ti, že máš rakovinu sliznivky brušnej. Že je to choroba, ktorá sa veľmi rychle šíri,( viem ,že si sa pred týždňom cítil uplne zdravý) Už to nie je možné operovať. Že tie veľmi silné bolesti ,ktoré u toho máš,sú "normálnym" prejavom ochorenia,ale že sa ich pokúsime tlmiť. Že ti zostáva tak pár dní a možno aj pár týždňov času.(to je možný a plne reálny príklad) A aby si si zariadil všetko čo potrebuješ.... a dám ti ktomu cihlu zlata...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Maximus »

To vitalis: Zdraví je samozřejmě to nejdůležitější, ale tvůj příklad není úplně fér. Kdyby jsi dal na výběr zda zůstat zdravý nebo kg zlata, tak je to ok, ale když jsi zdravý, tak je sakra rozdíl rozdíl, jestli máš či nemáš k dispozici cihlu zlata - teda pokud dotyčný nemá v hlavě piliny a svoje zlato nevymění za luxusní auta, exotické dovolené, opulentní večírky pro kamarády a nerozdá peníze kurvám (v různých podobách :sad).

Mě by osobně 3 - 4 kg zlata udělaly určitě velmi šťastným, tj. měl bych za to pěknou "survival haciendu", další kus pozemků, zafinancované plány C, D, ..., spoustu zásob a vybavení - a to vše bez stresu z dluhů (určitě pěkně velký karcinogen :evil: :evil: :evil: ) a ještě by mi nějaká ta unce zlata zbyla.

Takže místo x násobku pracovního úvazku bych mohl bych více času v klidu a "bezpečí" trávit s rodinou, s přáteli a věnovat se svým mnoha koníčkům - jak jinak lépe chceš definovat takové to malé "osobní" štěstí? :D :D :D.
Samozřejmě pokud jste vy či vaše rodina zdravá, ale to rozhodně neovlivní, zda máte či nemáte doma pár cihliček zlata - spíš naopak, protože pokud rozumně směníte zlato za potřebné věci a budete bez stresu z dluhů a tím pádem je větší pravděpodobnost, že budete mít v případě nějakého opravdu závažného zdravotního problému víc peněz na špičkovou zdravotní péči v zahraničí (nedělejme si iluzi, že zdravotnický standart v ČR/SR je to nejlepší na světě).

Mluvím samozřejmě hypoteticky, protože v reálu jsem na úrovni uncí ;).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Vitalis: ...takze podle tebe bud zdravy a chudy nebo nemocny a bohaty? Dovol abych ti pripomel ze jeste jsou dve kombinace a to nemocny a chudy a jeste ta nejatraktivnejsi zdravy a bohaty (idealne jeste mlady a krasny :mrgreen: )

Myslim ze zdravi za zlato zadny rozumny clovek nevymeni... jinak to vidim jako Maximus.

A kdyby mi nekdo jen tak dal 10kg zlata tak z nej budu mit radost i kdybych se na druhy den dozvedel ze mam rakovinu protoze to bych se dozvedel tak jako tak (neverim ze by ji zpusobilo ono zlato) a alespon bych umiral s vedomim ze rodina je zaopatreba alespon po financni strance...
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

Šťastným ma urobilo napríklad to ako krásne na to reagujete..
Chcel som tým len naznačiť, že si myslím,že to cítim tak,že zlato sa teraz nakupovať neoplatí. Váš názor Vám neberiem. Ale aspoň vás to trochu podráždilo a rozprúdila sa diskusia. A to je dobre.
Taktiež som tým chcel naznačiť,že ako zbraň nezabíja tak samotné zlato nenosí šťastie...
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

citujem: nedělejme si iluzi, že zdravotnický standart v ČR/SR je to nejlepší na světě
Maximus: Buď rád za to čo máš a za tie peniaze to už nikdy lepšie nebude. Vrchol tu už bol. A ideme z kopca...
a dokonca si myslím, že aj za viac peňazí to bude už len horšie..
Naposledy upravil(a) vitalis dne 16.08.2011 12:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

No o tom zda nyni nakupovat ci ne by se dalo polemizovat... pred rokem jsem take nenakoupil proto ze jsem si rikal ze uz to treba vyse nepoleze a kde je cena zlata dnes... tehda nekteri predpovidali ze cena behem dvou let vyleze na 2000 a hle uz tam skoro je... dnes nekteri predpovidaji ze cena behem par let vyleze na 3-5000... pokud maji pravdu tak je nejlepsi cas nakupovat... pokud maji pravdu ;)
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

citujem: Zlato neslouzi jako investice pro obdobi krize ale pro obdobi po krizi !
Admin : Vieš , je to na odlišnom uhle pohladu na vec. A myslím si,ale neviem to dokázať, že toto obyčajná kríza nebude.
Spôsobom asi akože predpokladám,že kríza "nikdy" neskončí ( ani v prípade vojenského konfliktu) To znamená,že v tomto prípade obdobie po kríze nebude. Samozrejme,že po určitej dobe príjde obdobie stabilizácie, ale myslím si že vtedy už zlato hodnotu mať nebude.. ( proste totálna zmena pravidiel sveta)
Myslím, že to s tým zlatom je bublina (všetkých bublín) Zlato nám v reále je na veľmi málo vecí. To užitočnejšie je už striebro.
Naposledy upravil(a) vitalis dne 16.08.2011 12:23, celkem upraveno 3 x.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

Admin: predpokladám, že tvoja rodina teraz nepotrebuje lepšie finančne zabezpečiť,ale teba ako osobu NUTNE POTREBUJÚ
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Vitalis: kazda krize jednou skonci, jen my uz u toho mozna nebudeme, ale ano, pokud predpokladas ze zrovna tato krize bude tak dlouha ze pro nas jiz zadne po krizi nebude, tak samozrejme nakupovat zlato je nesmysl...

Nicmene ja bych to tak cerne nevidel je klidne mozne ze ted prijde na rok, dva, tri nejaka krize jako v roce 2008 a pak prijde zase nejake to docasne oziveni... uz to tu nekdo psal, krize s ozivenimi se budou stridat pricemz kazda dalsi bude horsi a delsi nez ta predchozi...


Tak samozrejme ma rodina (a predevsim ja :mrgreen: ) bude velice stastna pokud jim zustanu v plnem zdravi a sile... jen jsem chtel naznacit ze 10kg zlata k tomu zdravi je jeste lepsi varianta :hand
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od vitalis »

Súhlasím byť zdravý, mladý, krásny a bohatý až naveky vekov :mrgreen:
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od matr »

admin píše:Zlato neslouzi jako investice pro obdobi krize ale pro obdobi po krizi !
Pokud clovek bude nucen v dobe krize na zlato sahnout je pravdepodobne ze bude vymenovat zlate dukaty za bochniky chleba... zlato ziska na hodnote zase po krizi...
Jde o to jestly se se konce krize dožiješ o čemž silně pochybuju.Až přijde celosvětová krize bude to katastrofa ze které se bude lidstvo vzpamatovávat tisíce let a vrátí se do doby středověku.Je úplně jedno zda to bude válka vedená neutronovou zbraní,bakteriologickou zbraní(z největší pravděpodobností jejich kombinací) a nebo se bude jednat o dopad nějakého mimozemského tělesa.Já osobně musím souhlasit s vitalisem.Investoval bych do stříbra ale ne kvůli zisku ale kvůli přežití.Stříbro jak známo zabíjí veškeré doposud známé mikroby a bakterie(možnost použití jako univerzálního antibiotika).Viz:strýček google-koloidní stříbro
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od matr »

Maximus píše:To matr:
proč by jako měla být kontaminována podzemní voda někde v kopcích? Napadá mě tak leda nukleární válka :?. I v tomto případě by kontaminace hlubokých zvodní trvala klidně i v řádu roků či dokonce staletí, tzn. kontaminace by ve výsledku nebyla vůbec nijak závážná.
No nevím jaké kopce máš u nás v ČR na mysli.Ale rád se něčemu přiučím určitě se to bude hodit.Ziju vjižních čechách-převážně v tedy pánevnatá oblast tak jsem svůj příspěvek podle toho napsal.PS:zajímám se o vojenské bunkry a ve většině záložních velitelských stanovištˇ které sem mněl možnost okouknout po celé republice tak nikde nechyběla nádrž na pitnou vodu o obrovkém obsahu zásob.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od Maximus »

To Vitalis:
Mým příspěvkem jsem jen připomněl, že je "lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý". Bohatství není primárně jen zlo, některé studie ukazují, že přiměřená míra bohatství je přínosná pro příjemné prožití života. Je to však hodnota relativní - jinak vnímá bohatství průměrný Křovák a jinak průměrný Čech :).

Svojí poznámkou o zdravotnictví v ČR/SR jsem nechtěl nějak výrazně snižovat kvalitu zde poskytované péče (obdivuhodná kvalita v poměru vynaložených financí a vysoké korupci), ale nebudeme snad ale náš "standart" porovnávat s prestižními klinikami, jako je například Mayo v USA či podobnými. Připomenu jen třeba to, že v ČR jsou moderní léky vždy schvalovány díky byrokracii jako jedny z posledních v Evropě.

Kdo na to má, tak se může v případě zdravotních problémů léčit na opravdu světové úrovni. Stejně tak díky slušným příjmům si člověk může připlatit na kvalitní zubní náhradu či kvalitnější endoprotézu (v blízké budoucnosti zcela reálný fakt), ale může si třeba i dovolit kupovat kvalitní a tím pádem dražší potraviny (samozřejmě méně movití si je musí vypěstovat doma, ale s endoprotézou mají smůlu :evil:).

To matr:
To že by přišla nějaká třetí světová válka ve formě globální apokalypsy pochybuji. Je tu mnohem víc "realističtějších" scénářů, které spíše se budou podobat pomalalejšímu či rychlejšímu "vyhnívání", něž nějakému kataklyzmatu. I taková pandemie se smrtností 20 - 30 % by primárně neznamenala návrat do středověku (maximální smrtnost by byla v přelidněných zemích s bídnou zdravotnickou péčí, moderní medicína by nám minimálně nějaké to % zachránila).

Jediný scénář v příštích desetiletích na III.ww je chuť elit restartovat původní systém, ale výsledky tohoto "experimentu" jsou značně nejisté.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Trochu si musite vzpomenout na historii francouzske revoluce a jak to stale zasahovalo do dnes a dokonce to pokracuje , tak kdy Francie zacala delat pokusy s papirovymi penezi od roku 1700 ,vzdy je nejaka banka vydala a cele to zkrachovalo a pak zase jich vydaly vice a vice to zkrachovalo az nekdy 1720 cele vytvorilo hladomor pak kazdy letel do banky a chtel vymenit papirove penize za zlato co slibovali a oni zavreli banky a nikdo nic nedostal ,potom vlada ukradla zlato chudine ,ze sli dum od domu vojaci a konfiskovali zlato ,bohati se tomu vyhnuli ;dal se vydavaly papirove penize a zvetsovala se bida a nastavaji nepokoje co byly potlaceny vojaky a to bylo jeste 20 let do Francouzke revoluce aristokracie nadale okradala beztrestne lidi a dnes si muzete ty papirove penize najit v museu jak vypadaly a jasne vse je na pocitaci ....Konecne roku 1789 cele to explodovalo a nastalo povstani hladove chudiny a aristokracie prisla o hlavu jenom proto ze to byla aristokracie a 300 000 jich prislo o hlavu a jak rikam kati pracovali po kotniky v krvi a rekneme 1799 nastava diktatura diktatora Napoleona ....ten jasne veril ve zlate mince a trvalo az 1 svetove valky ...jako diktator zavedl odvody na vojnu cehoz jsem byl take obeti nebot napoleonsky odvod trval v Cesku 192 let ,nez jej zrusili ,Nepoleon prinesl do Ceska zvyk koureni jak tam prichazeji vojaci z americkych kolonii,a treba prinesl slova Mameluk co mi rikala babka kdyz jsem neco kecal ,ja se divil kdo vlastne ti mameluci byli !!!
Odpovědět