Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od oldschool »

Když už se tu řešil nákup ze zahraničí, objednával někdo kovy ze stránek goldsilver.be ?
Objednal jsem, přišlo potvrzení o zplacení tak teď uvidíme.
Jedna položka byla v předprodeji, tak bude odesláno za pár týdnů.
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od richard.r »

Dneska zajímavý cenový pokles XAG/XAU.
https://www.tradingview.com/symbols/XAGUSD/

Čímpak to bude? Hysterie před druhou vlnou uzavírání? Co navrhujete?
V Čechistánu zatím cenově drahým kovům inverzní tragikomedie...
https://www.tradingview.com/symbols/EURCZK/
oldschool píše: 16.09.2020 13:32 Když už se tu řešil nákup ze zahraničí, objednával někdo kovy ze stránek goldsilver.be ?
Několik z nás tu objednávalo přes celticgold.eu. A zatím spokojenost.

Co se dívám, goldsilver.be nabízí nejlevnější 1oz minci o cca půl eura níže než celticgold, a větší výběr netuctových mincí; na druhou stranu, chtějí tučnější poštovné (nějakých 35eur v základu, oproti 12/24). Asi záleží na co to chceš, v jaký kvantitě.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Cena v čechistánu jde trošku jinak, protože se k tomu propadla koruna vůči EUR/USD. Propadu jsem hned využil a nakoupil, mohlo to jít dolů více. ;)
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Woody Crafty »

Máte někdo ponětí jak je to s nákupem investičních kovů v Rakousku?
Jaké jsou tam podmínky, zákazy, příkazy, jestli je lze kupovat v hotovosti, jestli je potřeba nějaké doklady atd?
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Count »

Navzdory trhům se ceny zlatých slitků stále drží. To co ale pěkně klesá, je stříbro. Během týdne z 1.000Kč na 800Kč
za filharmonika v tuto chvíli. Poslední várku jsem kupoval na 450Kč, takže ještě chvíli posečkám. Přelom ale vidím buď ve volbách USA, nebo ve chvíli, kdy přestane umělé navyšování hodnoty USD. První má jasný termín. To druhé odhadnout nedokážu, ale mám se na pozoru. :-)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Přelom bude jistě listopad/prosinec - protože COMEX přesunul datum fyzického dodání stříbra ze září až na prosinec, proto taky vidíme spoustu "naked shorts" (čti papírového stříbra) které tlačí cenu dolů, aby měli čas sehnat fyzický kov a dodat v prosinci. Když nedodají (alespoň větší část), tak budou mít sakra problém a cena stříbra nekontrolovaně vyletí. Totiž snižování ceny "papírovým stříbrem" má dva efekty :

1) O něco to sníží cenu reálného kovu (zatím) a tak můžou levněji přikoupit
2) "weak hands" začnou prodávat fyzický kov v panice že mají něco bezcenného čehož cena půjde k nule (rozhodně nepravda) a oni tak můžou sehnat alespoň nějaké stříbro navíc (všechno ho neseženou, dokonce navýšili počet rafinerií co jim může dodávat o 300%).

Jen pro porovnání, burza drahých kovů v Shanghai má 24h na dodání kontraktu, COMEX (USA) nyní půl roku, takže asi není třeba zdůrazňovat kde jsou. :moon

Vy co máte volné kredity to berte jako možnost přikoupit levněji, ale rozhodně nepanikařit - vraťte se k tomuhle příspěvku např. v lednu 2021 a klidně mě nešetřete, pokud se pletu 8-)

https://www.silverdoctors.com/silver/si ... dear-life/
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gravedigger »

10.2.2018 jsem kupoval 1oz philharmoniker stříbrný za 442,-Kč.

Teď je kusovka kolem 780,-Kč u nás.

Fakt je podle vás vhodná doba k nákupu? Není lepší kupovat střelivo, konzervy, nemovitosti?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Samozřejmě záleží na každém soudruhovi, konzervy i náboje mají též důležitost. Já jen, že pro ty co nemají nic, to má smysl. V porovnání s nábojema a konzervama má stříbro až tu poslední prioritu, uznávám. Ale když někdo již má výše zmíněné a má na to přikoupit, tak to má smysl, ty ceny co vidíme ještě rozhodně nejsou finále a zanedlouho budeme vzpomínat na unci za litr. Samozřejmě taky mám nějaké za 400 to je bez debat lepší, ale stroj času nemáme. Jak dlouho to potrvá? Nemyslím že déle než do konce roku. Tenhle měsíc to ještě bude krvácet, ale pak by se to mělo zvedat pomalu, kolem prosince rychleji. JPM slíbil že už bude hodný a nebude manipulovat (slíbil to ministerstvu spravedlnosti USA), ale minimálně do konce měsíce to ještě pofrčí dolů.

https://www.youtube.com/watch?v=QHRfUmy ... oadtoRoota
mar00
Příspěvky: 27
Registrován: 31.03.2020 12:51

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od mar00 »

JPMorgan zaplatí rekordní pokutu 1 mld. dolarů za spoofing

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/450 ... ofing.html
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

No to je rekordní tak pro nás dva, ne pro JPM :mrgreen:
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od sigurd »

Ja nechápem tú neustálu diskusiu o nákupe zlata v tejto(už krízovej) dobe-podľa mňa je najvyšší čas na predaj(fyzicky vlastneného) zlata a po skončení krízy(za 2-3 roky) znovu nakúpiť.Ja som v roku 2012 predal časť technického zlata,a o dva roky som za získane peniaze kúpil investičné tehličky(combi bar) v tej istej gramáži(+ niečo viac :) ).Teraz už mám tiež predané technické zlato po 52 euro/gram a po skončení krízy znovu nakúpim prevedenie combi bar.Zlato v definovanom investičnom prevedení už zostane v rodine,a dúfam,že ho nikto nikdy nebude musieť použiť.
Striebro považujem za technický kov,pre uchovanie hodnoty na krízove časy má nevhodný pomer váha/cena, koroduje,problém s laickym overením pravosti...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

Já ti nevim, po tom co zlato překonalo 1800, což byla hranice, na který to kleklo při horečce 2012, bych skoro vsázel, že to půjde pořád nahoru. Přijde mi to jako jasnej signál, že to chce objevovat nový maxima. Nedivil bych se, kdyby jsme byli teprve na začátku růstu. To je technickej pohled, fundamenty jsou jasně pro růst, FED vyhrožuje, že nulový sazby bude držet do roku 2023!
Přílohy
gold.png
žlutý tečky jsou jednotlivý členové FEDU a jak si myslí, že budou vypadat sazby.
žlutý tečky jsou jednotlivý členové FEDU a jak si myslí, že budou vypadat sazby.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak že jsou fundamenty pro růst o tom žádná a to platí už několik let. A současná cena by bez cheatování papírovými (neexistujícími) kovy byla řádově jinde. Už jen selským rozumem - pokud se trh papírově nafoukne několikasetkrát virtuálním množstvím komodity - jaká je asi opravdová vzácnost/cena této komodity? Jak je možné že se za den zobchoduje třeba celá roční produkce světa? Ale i tak si drží vcelku pěknou cenu. Až se tenhle způsob obchodování, "smoke and mirrors" rozpadne, bude cena úplně jinde - a to je oč tu jde 8-)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Jenom takový tip - od 13.10 má US Mint (americká mincovna) zdražovat většinu svých produktů o 25% (nezávisle na aktuální ceně stříbra), takže pokud se přidají další mincovny.... 8-)
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Zrovna jsem viděl video na youtube, ale mluvili tam jen o American Eagle a to jen Uncirculated. Odkud máš info?
Skilled And Resolute
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Odtud, máš pravdu - týká se to "uncirculated" semi-numismatických, ale uvidíme jaká bude realita a co je za tím, je to podivné.

https://www.silverdoctors.com/headlines ... five-days/

Čistě tržně - proč oznamovat zdražování dopředu? A to nedávno (po pádu) stříbro posílilo skoro o 6%, něco se vaří - možná odtržení papírové a reálné ceny, asi mincovny nebaví prodávat blízko manipulované ceny...
taxi1
Příspěvky: 14
Registrován: 25.05.2020 20:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od taxi1 »

Zdravím. Dotaz pro znalce, co ze stříbra se teď vyplatí koupit. Mince, nebo slitek? Děkuji za rady.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Já jsem pro mince (ten nejlepší poměr cena/unce co seženeš) protože máš bonus navíc v případě že se zakáže obchodovat s kovy - protože má vyraženou nominální hodnotu a "de jure" jde o měnu a ne o investici.
taxi1
Příspěvky: 14
Registrován: 25.05.2020 20:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od taxi1 »

A můžeš doporučit jakou? Vím, že jich je mraky.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak je jich vic, ale osobne mam nasledujici zebricek :

1. American Silver Eagle
2. Canadian Maple Leaf
3. Wiener Philharmoniker
4. Britannia

Z nich vzit co je aktualne nejlevnejsi.

No a pak semi-numismaticke :

Cokoli co je 1 uncova od Perth mint lunarniho roku. 2019 prasatko, 2020 mys atd. Ale ty uz jsou drazsi.
Odpovědět