Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Montezuma »

Aha, zde je zdůvodnění. Nic vážného. Takže pokračuje čas k nakupování...

"V pátek byly v USA zveřejněny statistiky trhu práce za červenec, které naznačily výrazný posun ve vývoji ekonomiky. Americká ekonomika za červenec vytvořila 943 tis. pracovních míst (oček. 870 tis.), a navíc výsledky za předchozí 2 měsíce byly výrazně revidovány nahoru (kumulativně o 119 tis.). Z původního propadu zaměstnanosti v březnu a dubnu 2020 se podařilo odmazat již plné 3/4. V červenci bylo nabírání nových zaměstnanců relativně plošné přes řadu oborů (služby, průmysl, stavebnictví), a to včetně vládního sektoru. Pozitivním překvapením byl v červenci další pokles míry nezaměstnanosti na nové post-pandemické minimum 5,4 % (5,9 % v červnu). Vedle toho došlo k dalšímu zrychlení růstu mezd (4,0 % r/r vs. 3,7 % v červnu).

Celkově data z trhu práce zvyšují tlak na Fed, aby již v letošním roce přistoupil k obratu v měnové politice, tj. začal tlumit měsíční nákupy QE. Výnos 10letého dluhopisu se zvýšil o 5 bodů na 2týdenní maximum 1,29 %. Dolar k euru posílil o 0,6 % na 1,176 USD/EUR. Cena zlata propadla na 4měsíční minimum 1765 USD (-45 USD d/d)."

https://www.kurzy.cz/zpravy/604875-pate ... ekonomiky/
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Montezuma »

"Rostoucí počet představitelů Fedu hovoří o možnosti omezení masivního programu nákupu dluhopisů, což podkopává jednu z klíčových podpor pro zlato. Poslední komentáře přišly od prezidenta atlantského Fedu Raphaela Bostica, který řekl, že by se centrální banka měla po jednom nebo dvou měsících silného nárůstu počtu pracovních míst postupně začít utahovat."
https://zlato.kurzy.cz/zpravy/605136-vy ... ahem-kovu/
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak cina vcera oznamila ze drzi 14,000 tun zlata. Zatim vsude koluje ze jen 2,000 tun. Cekalo se ze cina lze, ale ze priznaji barvu az co se rozbiha BASEL III.....
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Ještě zdroj :

http://socioecohistory.x10host.com/2021 ... 20-report/

No a i jiní, kteří zlato jinak neřeší, přikupují :

https://www.bloomberg.com/news/articles ... nt-in-gold

Samozřejmě cena na grafu bude klesat, nebo stagnovat - aby "weak hands" ještě nějakou uncičku pustily, ale každý ať si dá souvislosti dokupy a rozhodne se sám...
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od sigurd »

Ak sa ukáže,že očkovanie je schopné významne obmedziť koronakrízu,tak cena zlata pôjde prudko dolu...
Zdroj:sigurd-waste gold family rafinery ;)
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak ať to či ono způsobí úbytek obyvatel planety, tak komodity možná zlevní, ale to i nemovitosti 8-)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Obrázek za tisíc slov - jak jsem psal dříve, ceny stříbra jsou drženy "uměle" dole, aby dolar zářil. Na obrázku máte na horní straně - papírová cena stříbra, dole invertovaný graf dolarového indexu. Data za posledního půl roku. Docela hezky to ladí, ne? 8)

Obrázek
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Promiň, ale co z toho plyne? To že jsou PM "spojeny" s měnou myslím není nic překvapujícího. Podobný obrázek by byl asi i dolar idx vs. zlato. Z toho grafu se vůbec nedá nic vyčíst, co bude. Můžeš spekulovat, že hodnota dolar indexu půjde dolu, a pak by šlo nahoru stříbro... Ale ono to, že dolar půjde dolu vůbec není nic jistého. Zvlášť když dolar index je jen dolar vs. koš měn (ve kterém není Čína). Možná dolar půjde dolu, ale to může jít klidně i euro a o něco rychleji, tak klidně pak ten dolar index půjde nahoru, a pokud je úvodní premisa správná, tak by šla ve výsledku cena stříbra dolu.

Nebo jsem něco přehlédl?


Mimochodem, doporučuji přečíst moc hodnotný článek co předcházelo uzavření zlatého okna. A že už v roce 1970 měly možná Státy už jen minimální zásoby zlata.
https://www.zerohedge.com/markets/briti ... old-window

Sice jsem některé aspekty znal už dříve, ale i tak je tam plno nových věcí. A hlavně je článek výborně ozdrojovaný.
No teď má NY FED zase nové zlato za 1.3bil co si k nim na věky věků uložila centr. banka Afgánistánu, tak pokladnička je zase plnější. ;-) Američani to už nikdy nevrátí, jsem si jist. Stejně tak jako Angláni nedají nic Venezuele, ikdyž ta chtěla za zlato nakoupit jídlo. Buď v těch zemích budou nedemokratické režimy, kterým se nic nedá, a nebo tam budou demokratické, čti loajální k Západu, a ti nebudou chtít zlato tahat zpět do původních zemí. Zase, jako už nesčetněkrát platí, co nemáš u sebe, jako bys neměl.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Jasan, ale je zajímavé jak moc přesně to koreluje, nehledě na nabídku/poptávku kovu, nevěřím že v nemanipulovaném trhu by se to sešlo takhle přesně.

Ale mám něco jiného - asi jste si povšimli posledních událostí.

Dám je chronologicky :

1 BASEL III
2 Čína přiznala brutální zlaté rezervy
3 IMF na 23.8 vyhlašuje že přesune 650 mld USD v SDRs na členské státy

Takže se nám defacto zrodila centrální banka, všech centrálních bank - 1. krok k úspěšnému velkému resetu, celosvětové digitální měně (eSDR) a totální kontrole toku peněz - není to jen o ztrátě anonymity a sociálním kreditu. Tím že vypadne prvek zisk/ztráta, tržní soutěž atd. budeme mít totálně totalitní, centrálně řízený systém měny. A možnosti jsou rozsáhlé. Nejen že kdo bude "hodný" bude oceněn, ale i řízením toho kdo si co (ne)koupí se dá směrovat celosvětová poptávka centrálně. Šílené.

Více rozebráno je to tady :
https://www.bitchute.com/video/8Do5U24RvN69/

A co to znamená pro kovy? A krypta? Asi budou haram. Ale k tomu aby se otevřelo ono klauso-schwabovo "window of opportunity" bude potřeba nejprve hyperinflace a to nejlépe za stavu zavření světové ekonomiky (lockdowny). Jen v tomto okénku před nástupem eSDR bude asi možno vydělat. Pak děj se vůle satanova.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gadžo »

Ako to vidite, oplati sa kupit nejake kovy pred nastupujucou infláciou? Cenu su este celkom dobre, no myslim, ze do konca roka este stupnu, a nie malo, tipujem zlato 2000 dolačov/unca.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Montezuma »

Jo, nebál bych se toho. Teď to poslední měsíc sice lehce klesalo, ale to souviselo hlavně s posilujícím dolarem a s poklesem ostatních obchodovaných komodit.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Já bych tak jednoznačně odpověď neviděl. Dnes zlato -20USD... Ono zlato klesá už poměrně dlouhou dobu. Dá se říct, že klesá posledních 12 měsíců. Předpověď toho, jak to bude s cenou zlata je hodně ošemetná. Trh je hodně manipulovaný, a žádnou dramatickou změnu nevidím. Za poslední půl roku tu bylo plno příspěvků od mnoha rozpadlíků, jak to či ono posune cenu jinam (myšleno nahoru), ale vždy to skončilo jen spíš u zbožných přání odesílatele (Nic ve zlém Guntrole ;-) - jednoho dne opravdu ekonomický kolaps pravděpodobně nastane nebo BASEL opravdu něco změní, a pak zlato bude výhra, potíž je, že nikdo neví, kdy to bude).

Jistá je jen rostoucí inflace, a nic nenasvědčuje tomu, že by se růst inflace nějak měnil. Pro někoho může být i podivné, že zlato vůbec nereflektuje rostoucí inflaci. Co není však může být. :-) Osobně bych do PM nedával více než 10% prostředků. Taky PM nejsou určené k zisku, ale k udržení hodnoty, což zrovna posledních pár měsíců neplatí, ale dlouhodobě (řádově roky) to tak může být. Myslím, že co se týká investice, šel bych po něčem co bude ziskové
- např. energetický trh, zvláště pak výroba ne fujky, fujky energie. Tím, že energie je nedostatek, ja dost možné, že produkcenti vydrbou více, neb si i o více mohou říct.

Naposled jsem nakupoval fyzické PM v loni v únoru, tak jsem celkově v možná v plusu (nebo možná i na nule), ale pokud započtu inflaci, tak jsem v mínusu. Ale zase mám pocit, že mám nějakou zálohu na horší časy, na kterou namám v úmyslu vůbec sahat.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gadžo »

Myslis nakupovat akcie elektrarni a plynarov?
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Tak přijde mi to smysluplnější. Tedy za předpokladu že nečekám zhroucení měn do půl roku. Ale akcie mají svá rizika, tak konzervativně bych to rozdělil do více oblastí. Záleží co je cílem, jestli to má být zhodnocení nebo ochrana před inflací
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Wdog »

U nás prakticky akcie elektráren a plynařů neexistují, jen ČEZ, a to je kapitola sama pro sebe. Zahraničí je rizikové. Energetika je hodně regulované odvětví, které nyní prochází velkými změnami, taženými jednak těmi regulacemi, a dále globálními vlivy. To může být jednak mega příležitost, ale také mega hrozba, např. s odstupem několika let. Firmy to může nakopnout, ale i zlikvidovat. Stačí vzpomenout na "solární barony" u nás. Z původního mega kšeftu se stává mega propadák, stačí aby 100 lidí v našem parlamentu zvedlo ruku.
Ale obecně je to pravda, energie jsou potřeba, soukromě i průmyslově, a jejich nabídka se bude díky sociálnímu inženýrství zmenšovat. Myslím, že třeba Křetínský to dělá dobře, vidí dopředu a je to liška mazaná.
dr78 píše: 29.09.2021 18:41 ...
Naposled jsem nakupoval fyzické PM v loni v únoru, tak jsem celkově v možná v plusu (nebo možná i na nule), ale pokud započtu inflaci, tak jsem v mínusu. Ale zase mám pocit, že mám nějakou zálohu na horší časy, na kterou namám v úmyslu vůbec sahat.
Inflace se ve zlatu zatím tak moc neprojevila, protože ostatní aktiva a jejich trhy zatím fungují. Takže si každý raději koupí cenný papír, nebo byt, protože nese okamžitý výnos, a je to všeobecně oblíbená věc. Investice do zlata jsou přece jenom poněkud menšinová záležitost.

Já už jsem si mnohokrát říkal, že si teď koupím nějakou tu cihličku, ale vždycky mi z toho nakonec vyšla zbraň. .. ale zase mám pocit, že mám nějako zálohu na horší časy, na kterou doufám nebudu muset sahat ... :)
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gadžo »

Čo si myslite, že spraví s cenou Bitcoinu rastuca cena a nedostatok elekriny? Vela ťažiarov zrejme ukončí činnosť. Len neviem či kvoli tomu pojde cena bitcoinu dole alebo hore :roll:
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Zapadlo »

včerejší nález
min (1).jpg
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Montezuma »

Jen krátká informace, poslední tři neděle jde zlato nahoru, přetrvávají obavy, že inflace bude větší a delší, než tvrdí centrální banky. Zlato je na 1860 USD za unci a hodně vystřelilo nahoru po informaci o tom, jaká je inflace v USA.

V tuto chvíli se podle mě už nevyplatí kupovat, zlato začíná být drahé i u nás. Kupovat se dalo letos v dubnu, červnu a na začátku září.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od MarS »

Tak jestli je drahý nebo ne, to nikdo neví. Za mě, kdybych zlato neměl, tak normálně nakupuju. Jinak celkem jasná reakce na to, že inflace zrychluje a přestává se věřit na transitory.

@Zapadlo: moc hezký. Škoda ,že tu neni nějakej numismatik, aby to okomentoval.
gadžo
Příspěvky: 152
Registrován: 05.02.2021 15:48
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gadžo »

Ja to vidim ako Montezuna. S koncom zimy, na jar ratam s poklesom cien enegii, co spomali aj inflaciu a zlato pojde dole. Dovtedy by som nenakupoval.
Odpovědět