Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dracekvo »

Zajímavou "investicí" je teď hypotéka, pokud máte stabilní příjem.
Úroky jsou pod inflací. Takže na tom zadlužení vlastně vyděláte :)
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od vratnikp »

jo, doma jsme se rozhodli vyprdnout se na mimořádnou splátku, naopak jsme si ještě vzali úvěr (půjčeno kilečko, za dva roky přeplatím 5 tis...) a koupili jsme auto, dokavaď se ještě dělaj téměř poctivý auta bez špiclovacích hovadin. Před pěti lety bych si nafackoval, teď vnímám dluh jako diferenciaci investičního portfolia...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
torden
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2020 17:53
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od torden »

Geniálne to vymysleli v Uzbekistane, 5 10 20 a 50 gramové zlaté tehličky s QR kódom na okamžité overenie. Veľkosť kreditnej karty, ideálne do PA doby. https://thegoldobserver.substack.com/p/ ... introduces https://www.youtube.com/watch?v=gMAjMzFnLAg
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od gravedigger »

čtečku qr kódů mám ve svém evakuačním zavazadle :-)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak snad do 28.-29.12 růst - doufám že bude alespoň 50k kontraktů na fyzické dodání stríbra u COMEXU (z těch 250k co si banky pinkají mezi sebou) ať se prohne. Nebaví mě růst dolar/denně. Už to chce přidat 8-)
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Tak zda se, ze se nic nedeje. Zadny zasadni zmeny na trhu nejsou. Banky to pokryly. Tak uvidime pristi rok, co udela deflace ci inflace s cenou kovu.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Jo - taky mě to překvapilo, nejen že nebyl nárust, ale ani výkyv. A nikde o tom žádné info, navíc podezřelá cenová "stabilita" ani se už moc neshazuje. Což je u kovů novinka. Možná se chystá překvapení 8-)
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Maric »

Spekulanti se nejspíše přeorientovali na Bitcoin.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od CombatMedic »

Ono to stříbro jde pomalu nahoru. Začal jsem více diverzifikovat, takže zlato a stříbro má teˇstopku. Koupil jsem i krypto - přes Revolut. Já zaspekuloval ne na BTC, ale na ETH. Jsou to asi 2 dny a mám +25% :D
Skilled And Resolute
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Guntroll: Tak ses seknul o pár dní... Dnes zlato o ~50USD/oz nahoře a stříbro +4%... NY COMEX to sice ve 4 odpoledne poslal dolů, ale už to zase jede nahoru... Pomalu se ceny přibližují srpnovému maximu. Na blockchain to teda nemá, ale já mám stejně raději to fyzické, co funguje i když nejde elektrika. ;)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Takže si trošku zaspekuluju :

Kovy mají každopádně čím dál víc smysl, protože

A) V USA to dopadne špatně a pan B bude prezident, NWO najede velký reset a současnou FIAT měnu nahradí cosi jiného, čistě elektronického - zakážou leccos vlastnit, včetně kovů, ale barterová kupní síla bude obrovská (viz. Venezuela)

B) Povede se vojenské mezivládí, od dubna bude pan T a ten bude směřovat k znovunastolení zlatého standardu (Judy Shelton) no a to pro kovy bude také dobrá zpráva. Asi opět bude zakázáno vlastnit, ale opět barter :mrgreen:
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Update - dne 27.6.2021 má vejít v platnost Basel III který (ve zkratce) mimo jiné stanovuje i parametry obchodování, no a nově má být RSF (Required Stable Funding) na 85%. Takže například burzy kovů (COMEX, LBMA) které mají poměr tak 0,3-1% (fyzické vs. papír) budou mít asi velké problémy. No a co se stane když 99% "kovů" (virtuálních) "zmizí" z burzy? Cena asi malinko (fest, konečně) poroste.

Vím že takových přání a predikcí už bylo za poslední léta tuny, ale BASEL III není žádný hoax. A pokud tam nebude nějaká výjimka pro burzy kovů, může se jednat o zajímavé okénko příležitosti. :)
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Odkud je zdroj? Viděl jsem několik článků na toto téma, už od loňského roku, v březnu, květnu, září, s tím, že BASEL III bude a bude mít vliv na cenu. Ale pokaždé je v článku jiné datum, a vliv žádný nevidím. Taky co jsem viděl dokumenty, tak BASEL III hovoří pouze o národních bankách, ne však o burzách. Jsi si jistý, že se to týká i té burzy a celého trhu? To je důvod mé prvé otázky, kde je zdroj informace a jak moc je důvěryhodný?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Děkuji za odkaz, ale přijde mi to podivné. BASEL III by se měl týkat pouze bank dle https://en.wikipedia.org/wiki/Basel_III. Měl by to být soubor opatření a mezinárodních regulací pro banky schválených na Basel Committee on Banking Supervision (BCBS) na základě reakce na finanční krizi z 2007-2008.
Píšou, že implementace už byla několikrát posunuta, např. na březen 2019, a nyní je datum 1. ledna 2022.

Také už existuje BASEL IV (https://en.wikipedia.org/wiki/Basel_IV), který měl taktéž startoval od 1.1.2022, ale byl odložen vzhlem ke COVID-19 pandemii na leden 2023.

Ani v jednom z oficiálních článků jsem nanašel, že by se BASEL měl týkat něčeho jiného než bank. Také jsem nenašel žádnou oficiální informaci, že by jeho implementace měla být 6/2021. Podle mne jde opravdu jen o stabilitu bank, a zlata se to může týkat, ale jen z pohledu toho co mají centrální banky uloženo. Tedy, aby opravdu zlato, které maji deponováno, bylo z minimálně 85% fyzicky dohledatelného, a tedy aby banky jen neměly papírky, že virtuální zlato někde je. Pokud by se mělo něco dít, tak už by se cena PM nějak měnila. V této hře jsou mnohem větší dravci, než jsme tady, mají i lepší info, takže cena by už dávno reagovala. Taky mi přijde, když se objeví nějaká "zaručená" zpráva, tak v realitě se vývoj ceny zachová naprosto obráceně. Myslím si, že takové balónky vypouští zaintersované firmy, které vydělávají na změnách nabídky/poptávky.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Tak já to chápu tak že i teď se zlatem (deriváty) obchodují mezi sebou hlavně banky a jestli jsi si všiml v poslední době výpadů LBMA proti konkurenčním burzám v asii (dubai, indie), tak je jistá nervozita z nich patrná.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od dr78 »

Ad nervozita, to nevím. Já jen, že máme, resp. já mám, rozhodně méně informací, než mají velcí hráči. A jsem si téměř jistý, že ti kdyby věděli/či spekulovali, že cena zlata půjde nahoru, tak už by nakupovali co to jde. Tím, že na trhu se +- nic neděje usuzuji, že se nic zvláštního s cenou nestane. No a o realitě si můžeme popovídat na začátku července. ;)
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Jasan, samozřejmě že se kolikrát chytám kdejakého "hopia" které vyhovuje mému vidění světa. Na druhou stranu, tuhle variantu beru jako ne nemožnou. Taky máme teprv leden, do června času dost. Ono na trhu jim stačí den, dva aby si nakoupili, proč by to kontinuálně zvedali tak brzo, ještě by se jim do toho motali obyčejní investoři 8-)
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od Ludo »

Přílohy
Screenshot_20210131_112234.png
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od guntroll »

Jojo hoši z WSB se do toho opřeli a když jim zakázali akcie SLV. PSLV a EXN jdou do fyzických - kupujte, nebudou :mrgreen: Jinak Gamestop byl shortován "jen" 140% všech akcií. No na stříbře je to cca 25000% vzhledem k disponibilnímu množství. Nevím jestli se jim to povede, ale hezky se odkopal systém - když prodělá člověk z ulice, to je život. Když miliardář, politici a regulátoři se můžou pominout 8-)
Odpovědět