Zlaté a stříbrné mince

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Zlaté a stříbrné mince

Příspěvek od alibaba »

alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Je rozumne si pomalu nakupovat zlate a stribrne mince co jasne slouzi jako barter ,nebot jak se meny hrouti tak se necha zlato a stribro prodat za ty papirove penize co prave civilizovana spolecnost ma a z dlouho dobeho hlediska cenne kovy vzdy maji vlastne vetsi cenu papirovych penez u men co trvaji dele treba 40 let ,vlastne zlata mince nikdy neztraci svoji kupni silu.....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od MRAK »

Já průběžně nakupuju zlaté a stříbrné slitky a mince, jako investici.
(před dvěma roky slitek 1unce zlata nákup za 15tis, dnes za 28tis)
( http://www.zlate-cihly.cz/ZZS_Zlata_cih ... k_1_Oz.htm )
Na střelectví jsem se ale setkal s rozumnou námitkou, že ryzí zlato (999,9) je pro rozvratovou situaci moc drahé a skoro zbytečné.
Je pravda, že ryzí zlato asi málokdo ocení - stačilo by asi kvalitní šperkové.

edit: vypadla mi desetinná čárka ...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Prave lidi nevi so jsou to penize a trh si sam urci co je drahe a tak vetsinou mince jsou cistoty 97% ,myslim celosvetove mince a stribrne mince 9,9 % cistoty a tedy to neznamena ze vsichni po rozvratu budou chudaci ti se na rozpad pripravovali najednou budou bohaci a milionari budou drzet v ruce papirky co nic neplati ,
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

No řada majetných není úplně padlá na hlavu a mají uloženo v nemovitostech, měnách, umění, nejen po Evropě, ale třeba i v Asii. Taková diversifikace je fakt asi dobrá strategie.

Mrak> jaké jsou náležitosti s nákupem na prodejnách v hotovosti, každá země to má asi jinak nastavené ne (limit, doklady)? Přes kreditky tomu moc nevěřím, ty data si kopírují jak soukromé firmy tak vlády.. Na dokončenou konfiskaci drahých kovů sice nevěřím, ta snad ani provést úplně nejde, ale nějaké strašení a pokusy vymámit alespoň něco se klidně mohou zopakovat.

Chybka byla nenaskočit do toho vlaku dříve, pamatuji před pár lety to svrbění když bylo zlato pod $500 za unci.. Z dnešní hladiny to dost možná ještě o něco naroste, ale při výraznějším skoku už by zas byla kolem silná inflace, takže by to porovnání cen nebylo úpně zřejmé. Historicky se říká za jednu unci si člověk vždy pořídí komplet ty nejlepší hadry pro jednu osobu, např. římský senátor (dnešní vohoz 50-150kkc)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Kdyz se dostane k moci nejaky ten komunismus a treba fasismus ci jiny totalitni rezim uplna konfiskace zlata nastane obyvatelstvo je tak vystrasene ,ze nechce se zlatem nic mit nebot jej smahem udelaji ilegalni ....
Za priklad stoji ten komunismus co si vzpominam nebyly obchody se zlatem a bylo ilegalni dokonce drzet dolary a vsechny zapadni meny a na svatebni prstynky muceja byt bumazka vydavana komunistickymi byrokraty a ty prstynky mely pouze 14 karatove zlato co je asi polovina zlata ,nebo neco malo a 9 karatove zlato uz rezlo a nektere zeny uz jej nemohly nosit jako nausnice ,nebot je bolely usi jak ten krap reznul a moje matka byla jednou z nich a tak jsme schaneli nausnice co nerezly nakonec byly sehnany nausnice z 18 karatoveho zlata ja tenkrat strasne nedaval .....
No jo ja zacal kupovat zlato a jasne jenom mince, kdyz zlato stalo 260 $ za unci a ja jasne nevedel ,ze pujde tak vysoko ,ja take kupoval stribrne silver eagle kdyz staly 4 $ unce a nezjimal jsem se kolik budou stat v budoucnosti .....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od MRAK »

Kolapsnik jr. píše:Mrak> jaké jsou náležitosti s nákupem na prodejnách v hotovosti, každá země to má asi jinak nastavené ne (limit, doklady)? Přes kreditky tomu moc nevěřím, ty data si kopírují jak soukromé firmy tak vlády.. Na dokončenou konfiskaci drahých kovů sice nevěřím, ta snad ani provést úplně nejde, ale nějaké strašení a pokusy vymámit alespoň něco se klidně mohou zopakovat.

Já nakupuju poměrně pravidelně, ale po menších částkách (do 30tis) přes net, platbou na bobírku, nebo převodem, takže osobně nevím, jak je to na prodejně. Ale známej tam nakupoval osobně, za docela dost peněz a pokud vím, vyklopil papírky a nikoho nic jinýho nezajímalo.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Vynikajici a ja koupil jednu sadu minci od kamose co se mnou makal mel zlate mince v cene asi 4000$ a tak mu povidam ,ze musim do banky pro nejake papirky at chvili pocka. To bylo v dobe kdy zlato stalo asi neco mezi 250- 260 $ US za unci ta sama unce co dnes prijde na 1400 $ US atak se musim smat a chodit kolem jak se mi to rozmnozilo a toje umoznovano tim ze je deflace :lol:
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od jigssaw »

Zajímalo by mě jakou výhodu má stříbro oproti zlatu a které si lépe udržuje hodnotu
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Vyhoda je ciste financni, stribro je zlato pro chudaka, dnes 1 unce stoji 30$ a 1 unce zlata je asi okolo 1400 $ US......
Ted si vememe znehodnoceni stribra ....jasi vzpominam ze jsem nakupoval Morgan dollar za 7 $ US a ten dnes stoji prumerne mince asi 35 $ US a ta sama mince pred rokem 1964 stala 1 $ US a zlato bylo asi 250 a neco za unci asi pred 10lety pred rokem 1964 bylo 35 $ US za unci .....
Jasne zlato je lepsi ale kdo na nej ma penize a kdyz po case nakoupime stribro a je cas--- vymenime jej za zlato :lol: :lol:
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od JimmyJazz »

jsem stejneho nazoru jako MRAK. Ja osobne bych sel do zlatych slitku. Idealni by bylo koupit tak kilo zlata. A rozdelit to v pomeru 80:20 v prospech 1-10 gramovych slitku a pak par vetsich cihlicek.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Zlato slouzi jako barter a musi byt rozeznatelne druhou stranou co to je a i replika takoveho Tolaru s Marii Terezii je rozeznatelna stejne jako 4 dukat s Frantiskem Josefem r 1915 i kdyz je to replika a nekdo muze rici ,ze nikdo to dnes nepozna tak toho bych se neobaval oni se to rychle nauci jinak natahnou brka ...

Ja stale opakuji ten priklad jak jsem nakupoval zlato kdyz stala 1 unce asi 260$US kamos mel ruzne mince na prodani za 4000$USja mu rekl at pocka ,ze musim do banky vytahnout penize a tak jsem koupil zlato a dnes se musim smat kdyz stoji okolo 1400 $ US za unci a pujde daleko vice a az budu prodavat vrazim to do nejakeho pozemku ,nebot ty uz nevyrabeji .
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od MRAK »

alibaba píše:....... a az budu prodavat vrazim to do nejakeho pozemku ,nebot ty uz nevyrabeji .
Pozemek si sebou neodneseš, a v případě kolapsu si za něj mnoho nevyměníš ....

S těma rakouskouherskejma dukátama (zlatníkama, korunama) máš pravdu .... ale dukáty nejsou 999,9 zlato, ale jen 986 (respektive 900)- pravda je, že to asi málokdo pozná

4 zlatník
http://www.zlate-cihly.cz/ZRAK1892_4G.htm
10 korun
http://www.zlate-cihly.cz/ZRAK1912_10Cor.htm
1 dukát
http://www.zlate-cihly.cz/ZRAK1915_Dukat.htm

Rád je kupuju, protože vypadají jako historické originály (pokud jimi nejsou), mají hrubou ražbu, jsou zlaté a vcelku i levné (právě proto, že nejsou 999,9)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Nekupovat zlato v mincich co jsou 9,999 % zlata ty jsou moc mekke ,musime vzdy kupovat mince co maji asi 9.799 -9,899 zlata a zbytek je stribro a jeko Helvetia je med tkz cervene zlato si bile zlato jako je american eagle ......
Pokud musim prodat zlato, tak je jasne prvni nakup jidla a obleceni a nakup pozemku je na poslednim miste a pozemek neni tak bezvyznamny muze tam byt les ,voda ,zver atd.....ona ta krize netrva vecne .....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Tak hlavní rozdíl mezi zlatem a stříbrem je v tom, že investiční zlato (narozdíl od stříbra) je osvobozeno od DPH, tedy u zlata netratíte při následném prodeji jako u stříbra (kdy přijdete o to co jste zaplatili za DPH)...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od alibaba »

Vubec nepocitam s nejakymi danemi, nebot stribro a zlato se prodava jen v dobe katastrovy a rozpadu a nejake dane jdou k certu ...

Zde pred nekolika lety napadlo asi 30 cm snehu a ochromilo to dopravu a elektrika nefungovala a ja z toho mel legraci a obchody jasne byly zavreny a tak jsem se vydal nakupovat a byla otevrena pouze benzinova pumpa a maly obchudek co tam byl, ale elektrika nefungovala a bylo tam dost temno a tak prodavac stal na chodniku a ceny se zokrouhlovaly a dan NC co je asi 8%.... nebot kasa na elektriku nesla a kdo umi pocitat 8% z ceny treba 9,99 $US co se automaticky pocitalo jako 10 $US ,chvili jsem se tam vometal, nebot mne zajimalo jak obchod bude prodavat a jestli si myslite ze platim nejake dane pro kazdeho na trhu co prodam tak to se mylite--- mam penize v hotovosti a tim to zmrzlo nikdo nic nedostane a tak to delaji vsichni a dnes jsou to miliony ....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Tak problém zda jit do zlata nebo stříbra je v tom že zatímco dnes je poměr ceny Au k Ag znám tak nevíme jaký poměr bude v době krize...
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od hanpari »

admin píše:Tak problém zda jit do zlata nebo stříbra je v tom že zatímco dnes je poměr ceny Au k Ag znám tak nevíme jaký poměr bude v době krize...

Možná vás můj názor šokuje, ale na základě historické zkušenosti bych se odvážil tvrdit asi toto:

všechny předměty, které se dnes považují za cenné, ztrácejí v době kolapsu na hodnotě. Když utíkali židé z Německa, všechno (umění, šperky, atd) naprosto devalvovalo.

Ne snad že bych měl něco proti rezervní zásobě zlata, ale spíš bych se zásobil užitečnými drobnostmi, kterými se v takových časech vždy platí:

1/ cigarety
2/ léky jako např. paralen
3/ sunar


Víc mne nenapadá, ale snad jsem vyjádřil, co jsem měl myslel :)
jigssaw
Příspěvky: 164
Registrován: 13.01.2011 20:39

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od jigssaw »

Spíš než pro případ shtf bych to viděl z dlouhodobého hlediska. Protože v shtf by se pravděpodobně papírové peníze byli k ničemu maximálně tak na zátop. Oproti tomu drahé kovy si drží hodnotu tisíce let. Možná ne v shtf situaci ale po ní hodnotu mít budou.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: zlate a stribrne mince

Příspěvek od Karlos »

Tak ja jsem spise myslel kam ulit kapital aby nebyl znehodnocen inflaci... jakmile se zacne rozjizdet inflace cena zlata vyleti jako raketa... papirove penize budou leda tak na otop nebo na vytapetovani bytu - tak jako v 30. letech v Nemecku...

Samozrejme v pripade kolapsu (nikoliv jen krize) kdy bude jasne ze jde o poradny pruser, bude zlato a podobne dnes drahe veci docasne bezcenne, cenu budou mit leky, jidlo, zbrane, boty, alkohol, ciga, PHM a spousta dalsich dnes beznych veci...

V kazdem pripade pokud se nebude jednat o konec civilizace bude jen otazkou casu kdy zase zlato, sperky, umeni apod. ziska zpet svou hodnotu...
Odpovědět