Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

...aneb co se jinam nevešlo.

Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

nic (nechodím ven)
5
5%
šátek, roušku, FFP1
36
37%
FFP2, R-shield
19
20%
FFP2 a brýle
4
4%
FFP3
8
8%
FFP3 a ochranné brýle
11
11%
gasmasku
10
10%
gasmasku a atombordel
1
1%
něco jiného
3
3%
 
Celkem hlasů: 97
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

cipis píše: 08.04.2020 22:51 CM-6 se už koupit nedá a v nejbližším čtvrtletí ani dát nebude. GUZU jede na 200% a jede pro vládu.
Před týdnem ještě byly... Ale stále je dost jiných
např. https://www.stimax.cz/3603-1-Celooblice ... 36-3).html
Kdo chce, ten si masku najde a koupí. I novou.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cipis »

"Vláda" jsem použil, protože to objednali a dojednali oni. Naivně si myslím, že to má pro ty v první linii, plus doplnění rezerv.
Já si jednu stihl koupit, jak tu psal Fab.

Jj, jasně, že jsou i jiné, bavili jsme se konkrétně o té CM-6.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od proforma »

hrd píše: 08.04.2020 21:53 Jinak zajímalo by mě, co je to "něco jiného", co už někdo zaškrtnul, případně nám sem dejte vědět do textu.
Polomaska a strelecky bryle s diptrem (protoze pod ochranne se mi klasicke dioptricke uplne nevejdou, nechci si je znicit).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Trace »

F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od MartinSk »

Na Stimaxu jsem teď kupoval několik filtrů - Filtr částicový - P3 R. Dodání za týden - přišly dnes přesně dle domluvy. A vnukům jsem ještě koupil strouhátka - hasicí přístroj... Chtějí nyní platbu předem, i když na e-shopu je i možnost dobírky.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Permonik
Příspěvky: 497
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Permonik »

cipis píše: 08.04.2020 22:51 CM-6 se už koupit nedá a v nejbližším čtvrtletí ani dát nebude. GUZU jede na 200% a jede pro vládu.
Právě teď na jejich eshopu mají skladem >10 ks
http://gumarny-shop.cz/product/detail?p ... 263D303133

Já mám do zásoby objednádu CM-6M, s tím, že mají pořadník a tak až bude, tak bude. Nespěchám na to, mám i jinou.

EDIT: zajímavé, právě teď mi přišel email, že zásilku odeslali. Takže od objednání při "není skladem" po odeslání 6 dní
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Fabulous »

2500 Kč je velmi dobrá cena.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

Tonda píše: 07.04.2020 21:30 ..........Proto jsou IMHO rukavice zbytečnost, jenom se v tom potí ruce a mokvají případné rány a odřeniny, což je cesta pro nákazu.
(taky jsem rukavice nosil... ale přestal jsem právě kvůli tomu pocení a zjištění, že mi to spíš bere, než dává)
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clan ... u-40319920

Nechi říkat já to říkal, ale... :lol:
Pokud máte zdravé ruce bez šrámů, kupte si raději indulonu a pravidelně ošetřujte.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cortes »

R-shield máme pro dva 7 kusů :lol: tento měsíc přijdou ještě VK - Virus Killer :yes
Celomaska a respirátory se taky najdou.
Ale nemůžu pořádně dýchat v ničem, hlavně na dvanáctkách v práci. :head
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Zatím nosím mezi lidi FFP3 respirátor a ochranné brýle. Mám objednaný R-Shield. Ten bude praktický asi hlavně v létě. Věřím, že se přes něj bude lépe dýchat než přes respirátor. Kdyby se situace zhoršovala, mám připravenou polomasku a krabici filtrů ;) Rodičům jsem kromě výše uvedeného pořídila i Respimask VK od Respilonu.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od MartinSk »

Mně se lépe dýchá s respirátorem a to přes něj nosím ještě šátek BW - dost hustě tkaný než ten R-Shield - ten nosím hlavně venku. Navíc, jak teď stoupají teploty, tak z R-Shieldu mám opocený krk, tak už to vidím na respirátor i ven...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Palm »

Používám na nákup a mezi lidi, kde je to více exponované - např. obchodní centrum, zásilkovna, PPL aj. dopravci objednaného zboží - polomasku 3M 7500 a P3 filtry, společně s tmavými brýlemi, vypadá to dobře, dýchá se také dobře, jen když je teplo, tak přeci jen guma na tváři studená není :) - ale jinak bez problémů, dobrý pocit ochrany, vnímaná je tato polomaska také velmi dobře. Pokud jsme šli na procházku tam, kde neočekávám lidi, max jen minimální míjení se s protichodci - tak FFP2 s tím, že s nikým mimo blízkých nebudu v kontaktru.

Na Respilionu mám objednané ty nové roušky co mají mít výdrž 24 hodin a zabíjí viry - ty se mohou hodit ve chvíli, kdy bude polomaska vnímána již jako přehnaná, ale zatím stále nevíme do čeho jdeme a je dost času na to, nechat se promořit, pokud ano, tak jen velmi malou dávkou, kterou si možná z cesty ven na oblečení, botách aj. předmětech přineseme, protože nemáme opravdu kvalitní dekontaminaci - i když občas použiji germicidní zářivku, uvědomuji si, že v řadě věcí jde o ne zcela dostatečnou dekontaminaci, na druhou stranu, pokud půjde jen o malé setkání s tím hnusem- možná to není úplně od věci, myslím si, že jde hlavně o to, nenakoupit plnou dávku, případně nenakoupit plnou dávku opakovaně.

Kdyby šlo do tuhého - mám možnost celomasky CM-6 s příslušnými filtry, dala se sehnat minulý týden za relativně dobrou cenu okolo 2500 nová, filtry do ní okolo 280 za barel. Myslím, že se CM-6 tka dá sehnat i nyní. Jako rezerva co kdyby, nebo co kdyby příště .... se asi neztratí :devil
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Woody Crafty »

šátek na krku který lze snadno natáhnout přes nos když míjím lidi nebo v MHD, dá se v tom dýchat na rozdíl od respirátoru a proti kapénkám to jakžtakž ochrání.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od TomSmith »

MartinSk píše: 09.04.2020 15:41 Mně se lépe dýchá s respirátorem a to přes něj nosím ještě šátek BW - dost hustě tkaný než ten R-Shield
Mám stejnou zkušenost. R-Shield se mi lepí na ksicht, nemá to formu/tvar jako respirátor.
Pokud je na výběr tak raději respirátor. Jediné plus R-Shieldu je vizuál ;)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od bacil »

Největší blbost je "natahuji když míjím lidi". Kurňa zacházejte s tím jako s kontaminovaným materiálem

Nasadím doma čepici, brejle, něco na hubu tak aby to na sebe dolíhalo, už na to nesahám a sundávám to
- čepici, bundu, kalhoty hodím do auta a zaplynuji
- na ruce a hubu dezinfekční sprej
- doma rovnou do koupelny, pustím vodu, hodím to co mám na hubě do umyvadla
- umyju ruce, pusu, brejle
- vyperu hadr, vyhodím filtr
- boty ošetří UVC

- do krku jox
- horký čaj s céčkem
- a něco sladkýho

Dobrej šok byl v obchodě, pokladní chytl katar suchého kašle - naštěstí daleko přede mnou. Jelikož v autě vozím naklonovanej barák v malým, tak to nebyl problém.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Woody Crafty »

bacil píše: 10.04.2020 6:04 Největší blbost je "natahuji když míjím lidi". Kurňa zacházejte s tím jako s kontaminovaným materiálem
Je naprosto k smíchu, jak si lidi vyvařují roušky, a přitom se jim "kontaminované" oblečení z venku plné "infekčního prachu" válí po bytě a "kontaminované" potraviny berou holýma rukama z lednice a olizujísi prsty. To by všechno hned u dveří muselo jít do pračky na 90. A stejně by se člověk kontaminoval při svlékání.


Tohle už pak ale je na zcela jinou otázku a odpověď by byla zcela jiná, kdybych věřil v to že tu nějaká smrtelná koronavirová epidemie opravdu je.

To by pomohla jen celoobličejová plynová maska s p3, opch atombordel, a z předsíně zařídit dekontaminační komoru, kde by každý po příchodu z venku povinně pobyl 20 minut v záři 10ti uv-c zářivek poté co by ho předtím jiný člen rodiny taky v atombordelu venku posprchoval desinfekcí.
A stejně by to bylo prd platné, protože by musel být hermeticky uzavřený barák s barelovým p3 filtrem na vstupu do ventilace. A řekněte na rovinu: Kdo z nás to má, pánové? (© J.Paroubek :-))
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od bacil »

Jox do krku má smysl, protože kudy vleze virus do plic a kde je jeho prvotní líheň? Ano, v hrtanu. Co virus nemá rád? Jod samozřejmě. Co tělo k boji potřebuje krom vitamínů? Jod, samozřejmě. Takže proto Jox.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od colek »

Štaflíku- :hand
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od floky »

Pri otrave chemikáliou, jedom, plynom vždy platí, že musí byť určitá minimálna koncentrácia...

Rovnako to bude aj pri koronavíruse...čím menšia expozícia a čím menej jednotiek vírusu sa podarí na človeka "preliezť" tým lepšie...
Určite človek na koronavírus neochorie v momente, ked sa na neho dostane jedna zatúlaná korona...ktorá mu padne z toho jediného vlasu, ktorý pod kapucnu atombordelu neskryl...

Kolko ich musí byť...to asi záleží od imunity...niektorý neochorejú ani ked sú s nakazeným v jednej domácnosti..iný možno ochorie len pri "letmom" kontakte...

Vzhladom na to, že na rozdiel od žaby nedýchame pokožkou, tak prioritu majú dýchacie cesty...konec koncou, vysavač tiež nie je pri vysávaní celý od prachu, ale len jeho filter...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Fabulous »

Dnes jsem viděl v Makro Čestlice maníka v CM-6. Nebyl to někdo odtud?
Odpovědět