Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

...aneb co se jinam nevešlo.

Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

nic (nechodím ven)
5
5%
šátek, roušku, FFP1
36
37%
FFP2, R-shield
19
20%
FFP2 a brýle
4
4%
FFP3
8
8%
FFP3 a ochranné brýle
11
11%
gasmasku
10
10%
gasmasku a atombordel
1
1%
něco jiného
3
3%
 
Celkem hlasů: 97
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

Equestrian,

je pravda, že chodit v gasmasce, byť moderní, je trochu bizárek, ale vše ostatní je kompromis. První týden jsem chodil jen v FFP2 a chirurgické roušce, ale pak jsem potřeboval nakoupit železářské zboží a otevřeno s tímto sortimentem měli jen v Globusu, kde je vždycky miliarda lidí. Takže tam jsem si vzal gasmasku a od té doby už v ní nakupuju i rohlíky a tankuju naftu.

Možná by bylo vtipné dát si na příštím nákupu spicha: já v CM6, ty v OM90 někdo další v M10 .... myslím, že lidi by fakt čuměli :mrgreen:
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

ecart : zcela souhlasím a naprosto nerozumím tomu, na co lidi s gasmaskami, nebo FFP3 čekají. Virus není sluníčko, abych volil faktor ochrany podle toho, jak moc dnes svítí a jak dlouho budu vystaven působení.

S nakaženým se buď potkáš, nebo nepotkáš. Virem se buď nakazíš, nebo nenakazíš. Nic mezi tím není. I když půjdeš do trafiky, kde je jeden člověk a ten člověk je pozitivní, tak na co ti bude účinná ochrana doma na stole?

A se zvykem na gasmasku je to přesně jak píšeš, jen to vyzkoušet a nebát se. Dnes jsem vyrazil na vesnici do sběrného dvora, kde nejsou lidi jenom v roušce (nechtělo se mi domů pro masku) a upřímně, raději gasmasku, než roušku. Mnohem pohodlnější a bezpečnější...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od bivoj »

Když jdu nakoupit do supermarketu, volím CM-6 + nitrilové rukavice. Jinak dle okolností R-Shield/FFP3 respirátor.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od sigurd »

Ja kategória 65+,s bradou ;) to mám,napriek zásobám respirátorov FFP3(s už prekrytými výdychovými ventilmi) a celomasiek,jednoduché-2x týždenne chodím na rýchlonákup v čase pre seniorov len v rúšku vlastnej konštrukcie a s liehovou gélovou dezinfekciou(Dettol) vo vrecku.Rúško(kvôli brade)od koreňa nosa po krk,vonkajšia vrstva valcované filtračné molino,vnútorná vrstva valcovaný batist(oboje bavlna),vnútorná vložka z priestorovo pletenej filtračnej textílie(PP) s nanesenou vrstvou poctivého koloidného striebra(žiadne internetové homeopatikum).Nosná výstuha z žíhaného nerezového plechu v zmršťovacej bužírke.
Naposledy upravil(a) sigurd dne 08.04.2020 18:29, celkem upraveno 1 x.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Rafael »

Nemusíme nikam mezi lidi, jsme zalezlí na Samotě u lesa jak jezevci, tak nepoužíváme nic.
(Díky mírné zimě už hodně dlouho. Skoro rok).
A po pravdě napsáno nemáme ani žádné zásoby ochranných pomůcek.
Pokud neberu v úvahu věci z ZVS - atombordel + masku, ale to mám už dlouho. Teda pokud to nerozhryzly myši...
Po pravdě napsáno, mám díky šikaně z vojny k takovým věcem těžko překonatelný odpor...
*
Tak jen doma ušité roušky pro velmi občasné návštěvy vzdálených vesnických krámků. A musím se přiznat, že i v té roušce ten krátký čas mi je nepříjemný. Nezávidím a i obdivuji lidi kteří v tom musí trávit celou pracovní dobu...
*
Po návratu z civilizace jen mýdlo.́ Lihu na dezinfekci je sice dost, ale nemyslím, že je ještě teď potřeba.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Germanik1 »

Resp ffp2, většinou 2 rukavice, takticke brýle. Rukavice spodní na jedno použití po manipulaci s čímkoliv likvidují v obchodě. Točím 3 bavlněné mikiny s kapucí , peru dokola.
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od PeFi »

Tonda píše: 07.04.2020 21:30 To někoho napadne sahat si venku na hubu? Navíc, stejně si pak v těch rukavicích sahají na roušku, na svoje osobní věci, atd...
Chápal bych, kdyby to byla ebola, nebo AIDS a přenášelo se to kontaktem, ale co jsem četl, tak pokud se ten vir nedostane do dýchacích cest, tak nákaza nehrozí. Proto jsou IMHO rukavice zbytečnost, jenom se v tom potí ruce a mokvají případné rány a odřeniny, což je cesta pro nákazu.

(taky jsem rukavice nosil... ale přestal jsem právě kvůli tomu pocení a zjištění, že mi to spíš bere, než dává)
Zkus si pár hodin nešáhnout na obličej. V rukavicích si na něj nehrábnu, bez rukavic stačí, abych se nad něčím víc zamyslel a už si šmatlám rukou po obličeji. Stejně tak projít skrz 15 dveří, něco u toho nést v ruce a nesplést si která ruka je špinavá a která čistá, se mi snad ještě nepovedlo.
Mít na ruce rukavice dvě hodiny v kuse je v pohodě, zejména pokud si tím ušetřím několik průběžných desinfekcí rukou, tak to ruce ocení.

Co se týče toho, že buď se nakazím nebo nenakazím, tak takhle černobílé to opravdu není:
- pokud se tělo setká s malým množstvím viru, tak je větší šance, že se imunitní systém ubrání.
- Dokonalou, tedy 100% ochranu člověk nemá, pokud nemá celomasku a k tomu dokonale zvládnuté odmořovací postupy. V černobílém vidění světa by to znamenalo, že jakákoliv ochrana, která není dokonalá, nemá smysl. Volit míru ochrany podle prostředí, ve kterém se pohybuji mi dává smysl, zejména pokud mám respirátorů a filtrům k polomaskám pouze omezené množství.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

štaflík_new píše: 08.04.2020 19:39 ...
Aby teď ti, co chodí jak kosmonauti nebyli za rok, dva zklamaní, až třeba přijde něco výživnějšího, zdravotnictví bude v řiti a jejich zásoby vyplacáné na takové lehké rozcvičení se Matky Přírody před pořádným morem.
To je zajímavá úvaha. Naštěstí maska vydrží věčně a jeden filtr P3R prý v neprašném prostředí vydrží 30 dní. CBRN, který je na jedno použití, zatím snad potřeba není. Takže vzhledem k tomu, že P3R mám plnou krabici, bych měl vydržet asi tak rok.

No a mezitím, pokud se ta situace nebude zlepšovat, můžu průběžně dokupovat :)
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

Umírat na tenhle moribundus, je prý opravdu strašný zážitek. Něco, jako waterboarding?

Tak jestli můžu udělat něco proto, abych se nákaze vyhnul, tak nemá smysl hrát si na hrdinu.Kdybych onemocněl a nakazil tím svinstvem rodiče/prarodiče/potomky, tak bych si to vyčítal každý den po zbytek života.

Tak asi tak :?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Hohepa »

proč by měla gasmaska odejít nošením (jak jsem psal a jak i ecart říkal), ale teď mě zpětně napadá, že je to přecijeno věc dělaná na to, aby na pár hodin co nejlevněji (erár) ochránila brance v poli ve válce.
No za 1. světový to nebylo pár hodin, ale hodně měsíců + přičti k tomu setrvačnost myšlení .
Navíc jak moc ji vlastně můžeš ošidit, aby alespoň hodinu měla v poli 100% spolehlivost ?
A o kolik bude levnější na ušetřené gumě ?

P.S.:
štaflík_new píše: 08.04.2020 19:51 4.) Oholil jsem se všude, aby mi seděla bederní rouška.
...že tě to baví , furt rejpat.
Seš jak Ateista, co se zaregistruje na fóru katolické církve, jen aby mohl ty bláhově věřící škodolibě popichovat.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Rafael »

Ještě bych se chtěl zmínit, že u nás na malé vesnici byli provozovatelé obchůdků o krok napřed.
Napřed před státem a jeho nařízeními:

-vstupujte jednotlivě
-udržujte rozestupy
-nechoďte tady bez zakrytého obličeje
-všichni měli pečivo nasáčkované
-apod.
A ve větších obchůdcích byly hned u vchodu jednorázové rukavice a bez nich nikdo dovnitř nesměl. Včetně zákazu vstupu ve vlastních.
*
Stát k tomu nepotřebovali a nějakou EU, WHO a podobné molochy už vůbec ne.
A byli ti obchodníci schopni sehnat i v té době i dezinfekce, líh, sušené droždí apod.
(Anebo nechat otevřené železářství kombinované s drogerkou, domácími potřebami apod. kde se dalo koupit skoro vše. Od šroubků, hřebíků, vápna písku, cementu až po vařechu, kýble nebo nějakého hrnce...).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od hrd »

Myslím, že teď to může být i příležitost masku a její používání vyzkoušet. Pokud odejde, je dobré vědět a pořád se ještě dá dokoupit, není po nich takový hlad jako po respirátorech.

Jinak zajímalo by mě, co je to "něco jiného", co už někdo zaškrtnul, případně nám sem dejte vědět do textu.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cipis »

Dobře, ale ty 3M polomasky/celomasky jsou dělané do průmyslu (i na svařování, proto to svítím uv-c čelně jako první desinfekci), a že to má výměnné filtry, které vydrží 30 směn, tak už jen to značí, že ta maska vydrží podstatně více denodenních používání. Jasný, napsané to tam samozřejmě není. Ale v návodu píšou desinfekci i v myčce ...
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cipis »

Ještěže nepadáme cestou do penošu do nějakých výkopů, abychom vyzkoušeli, jak je ta polo/celomaska odolná tímto směrem :)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od hrd »

štaflík_new píše: 08.04.2020 22:14 Tak aspoň, že na GUZU masky jsou ventilky ke koupi..Dokonce i v největší nákupní krizi mi z Klimafilu přišly.
Klimafil tam teď má "nelze objednat" a jinde jsem je nenašel.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

Proto mám doma dvě masky na osobu a podle situace (virové a finanční) budu dovybavovat. Začínal jsem s filtry uloženkami, už mám na cestě krabici nových P3R, protože v této situaci už těch peněz nelituju. (ušetřím teď třeba dost za benzín :lol: )
V černobílém vidění světa by to znamenalo, že jakákoliv ochrana, která není dokonalá, nemá smysl. Volit míru ochrany podle prostředí, ve kterém se pohybuji mi dává smysl, zejména pokud mám respirátorů a filtrům k polomaskám pouze omezené množství.
Vidím to jinak. Jakákoliv ochrana má smysl. A pokud možno co nejlepší. Co nemá smysl, je ochranou šetřit, když je stále dostupná. Zatím nejsme v situaci, kdy bychom se neměli možnost účinně chránit.

Četl jsem tady pouze argumenty typu :
- nebudu přece vypadat jako magor
- nebo nebudu chodit v gasmasce mezi doktory, kteří mají jenom roušku...

Já tvrdím, že i ten doktor má dnes možnost objednat si jetou FERNEZku, nebo novou CM-6 a k tomu krabici P3R, která by mu vydržela do konce roku. Takže pokud si vybral cestu pomalého umírání na udušení, je to jen a pouze jeho volba a trapně bych se před ním v celomasce opravdu necítil. Trapně by jako zcela nevybavenému profíkovi mělo být jemu.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od hrd »

Použitá CM4 125 Kč + poštovné.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cipis »

CM-6 se už koupit nedá a v nejbližším čtvrtletí ani dát nebude. GUZU jede na 200% a jede pro vládu.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

Je pravda, že některý vojenský věci byly opravdu hrozné kvality a tak trochu na jedno použití. Namátkou si vzpomínám třeba na vojenské pantofle, nebo otvíráček na konzervy. Obojí byl neskutečnej šunt, kterej mi na vojně vydržel jen pár týdnů.

Nicméně, některé věci nemá smysl při výrobě šidit, protože lidská práce a opotřebení strojů je kolikrát dražší, než samotný vstupní materiál. Takže například maska OM90 či CM6 by šla ošidit maximálně tak, že místo brombutylu se vyrobí z odpadu, který bude černit obličej a na slunci se začne loupat a ve vodě natáhne vlhkost. Ano, tím se ušetří 5 Kč na jedné masce, ale po prvním vojenském cvičení se jich výrobci vrátí zpět celý kamion a k tomu ještě dorazí i výpověď smlouvy.

Čínan z Alibaby by to možná risknul a pak přejmenoval krám, ale normální CZ/EU firma má zájem o dlouhodobé armádní dodávky, takže raději si zvedne marži o 10 Kč, než by o 5 Kč snižovala náklady. Vojenské věci jsou často neergonomické, hnusné, smradlavé. Ale pokud to není zrovna případ Kalouskových padáků, tak fungují, vydrží a mají jednoduchý design.

To samé ty polomasky od 3M - ty dostávají každý den takový záhul od brusičů a lakýrníků, že absolutně nehrozí, aby se za měsíc rozpadly. Výrobní firmy si umí spočítat i to, že vrtáky nebo řezné kotouče od různých výrobců zvládnou různý počet úkonů a podle toho si potom dělají TCO, jestli se jim vyplatí brát levnější nebo dražší typy tohodle spotřebního materiálu.
štaflík_new píše: 08.04.2020 21:16 Tady umřeš v klidu, v umělém spánku. Udusíš se, ale nevíš o tom.
Obávám se, Štaflík_new, že máš trochu naivní představu. V některých zemích už nemají ani dost postelí, dejcháků a léků. Natož, aby tam každého mohli udržovat v narkóze, nebo nadopovat morfinem. Jak se tvoje šance začne limitně blížit nule, jdeš do kouta a tvůj doktor přechází na dalšího pacoše.

Ano, rakovina je hnus, ale aspoň ti dá pár měsíců na to, abys to sám důstojně ukončil. Když chytneš tohle a jsi zrovna riziková skupina, tak v pondělí jsi v pohodě a ve středu vyřízená troska.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

cipis píše: 08.04.2020 22:51 CM-6 se už koupit nedá a v nejbližším čtvrtletí ani dát nebude. GUZU jede na 200% a jede pro vládu.
Tak to jsme někteří měli docela štěstí, že se ještě povedlo nakoupit.
Jen tak nějak nechápu, proč "vláda" nakupuje plynové masky, když nám občanům přece stačí plátěná rouška a doktorům obyčejnej FFP3 :?
Odpovědět