Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

...aneb co se jinam nevešlo.

Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

nic (nechodím ven)
5
5%
šátek, roušku, FFP1
36
37%
FFP2, R-shield
19
20%
FFP2 a brýle
4
4%
FFP3
8
8%
FFP3 a ochranné brýle
11
11%
gasmasku
10
10%
gasmasku a atombordel
1
1%
něco jiného
3
3%
 
Celkem hlasů: 97
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Nuwara »

Nekoukal jsi do zrcadla? :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Polie

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Polie »

Ahoj,
k mání 5ks NOVÁ/NEPOUŽITÁ plynová maska Fernez - (Francie). Podobnost typu jako CM-6 a nebo MSA Auer 3S.
Cena 750,-Kč/ks + pošta/zásilkovna/osobně.
Filtry mám také, ale to co tady čtu, tak to by byl na mou nabídku asi velký Hate, když se vyrábí div ne doma na 3D tiskárnách a lepí silikone... TO byl Joke - sorry, ale klidnbě se ptejte.

- SZ nepůjde, protože dostanu BAN, asi mám dát do retardní další založeného téma na burze, kde to nikdo zde zaintersovaný číst nebude - no hold mi to přijde s BANy jako za dob CS, když byl někdo ADMIN :rock :head

Více info na mail: Priblbly_kseftar_ktery_bude_navzdy_zabanovan@atlas.cz

MOŽNOST ZASLAT POŠTOU / ZÁSILKOVNOU / A NEBO OSOBNĚ V BLBOVĚ

Ban. Pokud nechápeš, že kšeftaře tady netrpím, tak si poposedni ty natvrdlo! Fab
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

A já bych tu fernezku i bral :-(
Ale asi bude někde problém, když nedokáže dát seriózní inzerát a třeba do podpisu si napsat, že prodá masku. Za ty peníze to přece musí mít dávno prodané. Že by podvodníček?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

Fabulous píše: 10.04.2020 19:03 Dnes jsem viděl v Makro Čestlice maníka v CM-6. Nebyl to někdo odtud?
Nepleteš se s tím Makrem? Já dnes v Čestlicích byl, ale v Albertu, tedy přes ulici.
Jestli byl ještě další rozpadlík s CM-6 v Makru, tak je škoda, že jsme se minuli...mohlo to být super společné foto :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Fabulous »

Nuwara píše: 10.04.2020 19:26 Nekoukal jsi do zrcadla? :-)
Ne, já nosím respirátor RespiMask.

A bylo to v Makru. Pán měl černý kilt, což moji ženušku zprvu zmátlo a tvrdila, že jde o hnusnou ženskou, která si maskuje ksicht. :)
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od ecart »

Tak to jsem nebyl já :( Já měl bílou mikinu a rifle.

Fakt škoda, že neproběhla ta společná fotka se "skotským" kolegou . Já to říkám pořád: na tyhle nákupní operace bysme se měli svolávat, ať je to větší sranda!
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od mc.ready »

Já v PENNY :lol:
Přílohy
IMG-20200319-WA0027.jpeg
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od mc.ready »

Jede chlapik co sel kolem rikal zene, "vidíš meli by sme si taky koupit neco takovyho"
Dalsi zena, na "pul" huby prohlasila, ze na Nove rikali,ze to je k nicemu, ty masky.
Přílohy
KHA82987b_profimedia_0513201791.jpg
KHA82987b_profimedia_0513201791.jpg (25.82 KiB) Zobrazeno 5840 x
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od cipis »

Ready, co ty vousy?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Serža »

pokud tam má tubu indulony...

btw já teda ven bez roušky, mám jí v pohotovosti a když jsem někomu nablízku v režimu "pomalé míjení" tak si jí nasadím
MHD nepoužívám
nákupy = rouška + rukavice (který pak jdou do koše...mám jich dost asi tak na rok)
běhání a outdoor aktivity = bez roušky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od mc.ready »

Ono slo vlastne o recesi a sazku o krabicku devítek, ze si to vezmu a jako dukaz sem musel udelat par fotek :D
Ohledne vousu, tesnilo to bez problemu, tedy pri zkoušce s ucpanim pomoci dlane :chuckle
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od proforma »

floky píše: 10.04.2020 14:42 Rovnako to bude aj pri koronavíruse...čím menšia expozícia a čím menej jednotiek vírusu sa podarí na človeka "preliezť" tým lepšie...
Určite človek na koronavírus neochorie v momente, ked sa na neho dostane jedna zatúlaná korona...ktorá mu padne z toho jediného vlasu, ktorý pod kapucnu atombordelu neskryl...
Chapu, kam tim miris a co jsi tim chtel rict. Jen si dovolim upozornit na mylnou informaci, ze clovek neochori z 1 korony. Ochori.

Nejaky biolog to asi pred tydnem vysvetloval na rozdilu mezi salmonelou a k-virem. U salmonely musi byt nejake minimalni kriticke mnozstvi bakterii, aby se v tele rozvinula salmoneloza; kdyz jich je min, nestane se nic, telo si s tim poradi. Tam by tedy Tvuj predpoklad, ze z 1 bakterie se nenakazis, platil.

U k-viru je to ale jine. Protoze je to pro telo fungl nova infekce, trva imunite asi 10 dni, nez na ten virus neco vymysli a zacne produkovat protilatky. Takze u k-viru je naopak mnozstvi viru, ktere se dostanou do organismu, naprosto zasadni. Z 1 viru se za 10 dni stane samozrejme daleko mene "materialu" nez z nejakych stovek tisic, ktere muzes vdechnout, kdyz Ti nekdo zakasle do obliceje. Ty stovky tisic za 10 dni zvladnou vyprodukovat tolik, kopii, ze Te to muze slozit na ulici. Kdezto 1 korona se namnozi jen tolik, ze kdyz imunita pak s odstupem zacne pracovat, nejspise ji s uspechem zvladne.

Cili ano, vytvaret si doma dekontaminacni mistnost a podstupovat dekontaminaci jako po praci v ebolovy marnici je asi extrem, ale tvrdit, ze "rousky neni treba nosit tam a tam a tam..." (soucasne stanovisko vlady) zase miri ke druhemu extremu. Rozumne se snazit zamezit nakazeni (at uz vdechnutim, nebo dotykem) je optimalni reseni, ovsem jen do te miry, aby to nespadlo do nejake obsese :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tonda »

Krásně napsáno proformo.
IMHO dekontaminační místnost kvůli návratu z hypermarketu je overkill jako prase, není to radioaktivita a ten vir se snadno hubí lihem. Já to dělám tak, že než sundám celomasku, důkladne si rozprašovačem nastříkám celou hlavu roztokem lihu 70% a nechám zaschnout. Mezitím si sundám bundu, ošetřím boty, atd. Pak sundám masku, pověsím pro další použití a svléknu zbytek.
Oblečení dám normálně na hromádku kterou mám na sluníčku a beru ho jako že je pracovní. Chodím teď všude v maskáčích a mikině. Občas to vyperu a když se oblékám, tak nedýchám.

Podle mého názoru je mnohem důležitější kvalitní ochrana dýchacích cest, než nějaký fetiš ve formě dekontaminace oblečení.

Co dělám vždy a důkladně - jakmile vstoupím na pozemek, důkladně si rozprašovačem s lihem ošetřím podrážky a boty. IMHO na zemi je toho svinstva nejvíce, protože to klesá a všichni v tom šlapeme.


EDIT : co mi hlava nebere a z čeho je mi do pláče, když vidím ty ****** v nemocnicích, kteří na sobě mají dva tyveky a troje rukavice, svlékají to ze sebe jak kosmonauti a na hubě mají roušku. Ti extra vybavení roušku a štít. IMHO totální plýtvání penězi a materiálem.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Nuwara »

Tondo, máš nějaký odkaz na ty ohvězdičkované?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od DanBlack »

Dneska upgradováno...
Dorazily mi 3M polomasky z Alzy a zadařilo se koupit celou krabici fitrů 6035, takže jsem vyměnil a R-Shield putoval do kapsy jako rezerva.
Čekal jsem, že mi bude podfukovat u brady (nosím bradku, přesně takhle... :ugeek: ), ale sedí a těsní dobře.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Equestrian »

ecart píše: 08.04.2020 13:52 měli jen v Globusu, kde je vždycky miliarda lidí. Takže tam jsem si vzal gasmasku a od té doby už v ní nakupuju i rohlíky a tankuju naftu.

Možná by bylo vtipné dát si na příštím nákupu spicha: já v CM6, ty v OM90 někdo další v M10 .... myslím, že lidi by fakt čuměli :mrgreen:
Souhlas, taky když jedu na nákupy, tak rovnou vyřídím vše okolo, když už mám OM-90 na sobě (benzina, řeznictví, popř. místní pošta) kousek od nás je menší řeznictví, kde prodává jedna ženská, normálně by stačil R-shield, nebo nějaký FFP2 respirátor třebas, ale je sranda, když tam člověk "naběhne" v OM-90, nebo na poštu kde sedí jedna pošťačka :lol: :chuckle

BTW. zrealizovat nějaký "sraz" v gasmaskách a skočit na nákup ve víc lidech by byla docela sranda, když jdu v jednom, tak to bere okolí v poho, ale ve skupice by to dostalo uplně jiný grády :chuckle :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od Tomáš »

Když jdeme na procházku, směrem les, bereme s dětmi roušky, ono nemá smysl mít na sobě OM90, když prcek na puse neudrží nic :D Takže tam jen korigujeme kde se pohybuje.
Jinak já když jedu nakupovat, naposledny v zahradnictví, tak stále beru brýle, polomasku 3M a něco na hlavu + rukavice.

OT:
ten sraz a hromadný nákup v OM90 to by byla fakt prdel :D Navrhuji přidat ještě atombordel :D
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Zajímalo by mě, jaké k polomasce nebo respirátoru nosíte ochranné brýle. Zda uzavřené nebo jen nějaké lehké ochranné alá sluneční brýle.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od DeadMan »

Nosím dioptrické.....
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jakou ochranu aktuálně (nejčastěji) používáte venku?

Příspěvek od DanBlack »

Asi tak. :ugeek:
S ohledem na obrýlenost si (zatím) vystačím s dipotrickými brýlemi. Kdyby se objevily potíže vyměním je za polouzavřené dioptrické pracovní.

IMHO optimální jsou klasické ochranné tohodle typu:
Obrázek
"3M safety glasses" - levné (cca 200Kč), dobře kryjí po stranách, odolné, nenápadné a dělají se i tónované.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět