Plašič koček, případně dalších zvířat

...aneb co se jinam nevešlo.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Rafael »

Už skoro historické okénko.
Na chalupu jsem dojížděl obden . Tzv. hutnický kolotoč, rozpis směn.
(2 dny ranní, dvě odpolední, dvě noční a dvě volna).


A měl jsem tam tehdy usídlenou kočku Miš a jejich pět koťat. Na bus cca 1,5km. A chodila ta smečka se mnou dolu do vesnice na zastávku.
Za mnou Miš a za ní její potomstvo. Ocasy nahoru a po odjezdu autobusu se otočily a odkráčely zpátky domů.
Hezké to bylo. Třeba hlášky z té zastávky:
"Už je tu zas ten s těmi kočkami".
*
Jak jsem pak zas přijel, na zastávce mě nečekaly, nechodily mi naproti. Jen asi pak cca 100-200m od chalupy v kteroukoliv dobu přiběhly.
*
Na rozdíl od pak Minipsa Stepního, který byl někdy "uskladněn" u příbuzných poblíž té zastávky.
(Koťata jsem pak na jednom chatu rozdal, nechal jsem si jen jedno, ale i to svou máti časem vyštvalo a ta se odstěhovala do kravína místního ZD. A tu Niku následně potkal stejný osud. Ale v tuhé zimě občas se přišly domu podívat. Ale jen podívat. V tom kravině se asi měly líp. První frakce mléka z dojení se asi dávají bokem a tak se tam měly líp. Ostatně, já jsem to nezkoumal, znal jsem to jen z doslechu, že v tom kravině bylo snad víc koček než krav. A myslím si, že tam moc dobře věděli, že jsou lepší kočky než potkani apod.).
Ten Maxik si to v hlavě časem nějak srovnal, pochopil ty mé směny a dojíždění a čekal a věděl kdy přijedu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od skagerak »

Chlapiš píše: 01.11.2021 14:21 Kanci ?? S E0 ktera ma dostatecny zastavujici ucinek na takove tvrde zvire ? Neverim.
Věř.... (ma to rychlostni limit takze hmotnost dohani)

Ale tady jsme OT, na kuny a spol by po technicke strance stacily slabsi normalni vetrovky a pod. (Cipisovi strelne zbrane cizi nebudou ale chce resit jinak)
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Plašič koček, případně dalších zvířat

Příspěvek od Andy Glock »

Chlapiš píše: 01.11.2021 14:21 Kanci ?? S E0 ktera ma dostatecny zastavujici ucinek na takove tvrde zvire ? Neverim. Rekni znacku nebo dej link.
Zadej si na Youtubu airgun hunting, a zříš, že tam Amíci loví vzduchovkama nejen kance, ale i bůvoly.
Pochopitelně to není naše Slávie, ale jiná vzduchovková liga :D .
Odpovědět