Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bunkr!

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bunkr!

Příspěvek od B89 »

Na webu Českého rozhlasu http://www.rozhlas.cz/historie/bunkry/ běží projekt ve kterém se snaží najít a zmapovat různé bunkry a podobné objekty. Jak sem se na stránkách dočetl,tak armáda o některých objektech pořádně neví kde se nachází.
na webu se dá najít, jak takový bunkr hledat (viz. webová aplikace). Myslím že pro většinu lidí z fóra by takový bunkr našel "využití" :) občas se dá od armády sehnat takový pozemek a na něm je např. typu UŽ-6...
mět prachy už bych jeden měl :cry:

nějaké další odkazy:

nepotřebný majetek z armády: http://www.onnm.army.cz/

http://www.fortifikace.net/povalecne_ze ... kryty.html

http://www.fortifikace.net/povalecne_trhs.html

tak až budete chodit po houbách možete se dívat i po bunkrech :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od MRAK »

Kolem mé chaty je bunkrů přehršle. Ale ty ŘOPíky nejsou moc k praktickému využití.
Takhle pevnost, nebo alespoň dělostřelecký srub, to by byla jiná písnička :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od MRAK »

Tady máte moravani řopík ke koupi

http://www.onnm.army.cz/url/detail_nemovity.php?id=291

A dalších hafo následuje
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od B89 »

no právě takové sou podle mě kničemu - jdou vidět na povrchu a když to někdo uvidí uzamčené tak se tam chce dostat a vyrabovat (z vyprávění jednoho klubu :-x ) to takové UŽtko to je jiná, ty jsou komplet podzemí a trčí z nich jen např. 2 trubky, někdy ani ty ne...a nikdo skoro o nich neví :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od MRAK »

nějaké užtko vkolem mostu?

:-)

beru
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od alibaba »

Nesmite zapominat ze zelezna opona byla postavena pouze zadrzet neozbrojene lidi a pohadky o nejakych krytech at si lidi vypravi ,kryty jsou tam kde bylo nejake vojenske zakazane uzemi, kde treba byli Rusove ci to byly kryty z 2 svetove valky co nemeli se zeleznou oponou nic spolecneho a stavba krytu hlavne po roku 1968 zacala pro ty velka komunisticka zvirata a nebyla urcena pro normalni lidi ......a jak brachovi stale rikam uz vice nez 20 let .....budete trpet na nevystrileni komunistu cela strana a nazev mela byt zakazana ,jako nascisti v Nemecku a ti hlavni zradci pochytani a popraveni za vlastizradu a ty mensi zvirata mela dnes pomalu chcipat ve veznicich......bohuzel se tomu tak nestalo a dnes trpite na komunismus.....
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od floky »

alibaba: trepeš v 90% hluposti....kryty sú na každom sidlisku, v každej škole...vo fabrikách...dokonca na dedinách. Takže tie to tvoje čierno-biele videnie sveta sa zrejme stratilo v čiernej farbe...
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od alibaba »

Nejprve si musime upresnit co to je definice soucasneho vojenskeho krutu je i kdyz zadny asi nebude odolavat primemu zasahu bomby ,jinak krytem muze byt kazdy sklep v chalupe a vzpominan si, jak na skole nam rikaly jake maji kryty a dalsi zvasty a ty kryty povazovaly asi katakomby co byly unikove stoly za zamku a sklepy co slechta pouzivala jako ukryt na vino a katakomby tam byly od 15 stoleti a v tomto pripade u vas kazdy kanal muze byt kryt ,vsak Kadafiho vytahli z kanalizace i kdyz mel dobre kryty ......jo v cesku je plno krytu a nektere byly vykopany v 15 stoleti a drive .....Z kazdeho hradu vedlo nekolik tunelu pro utek slechty ,nektere byly az 3 km dlouhe a naposled jak jsem byl v Moravskem krasu tam je tolik der a ta vede do sirokeho podzemi az rezim byl z toho nervozni a na kazdou diru dali mrize ......
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od Terminated Account »

Teď už plácáš na 95%

V 80 letech jsem ve škole pravidelně pochodoval s plynovou maskou do protiatomových krytů. Krytů je po celé zemi mraky a je samozřejmé, že by se do nich nevlezla celá populace. Jakákoliv vojenská doktrína (obraná nebo útočná) má své priority. Do krytů se pořádaly exkurze a každý věděl kde ve svém okolí má jaký kryt.

V Moravském Krasu žiju. Jeskyně nebyly nikdy zabezpečené proto, že by se režim bál, že tam někdo uteče, nebo si udělá bunkr. To je absolutní blbost. Některé jeskyně, jako například nedávno otevřený Výpustek sloužili armádě jako kryt + další využití. Armáda je začala využívat po druhé válce a navázala na nacisty, kterým se povedlo částečně ve Výpustku rozjet výrobu pro letecký průmysl. V Býčí skále na tom pracovali, ale nestihli to zrealizovat.

Jeskyně jsou zabezpečené proto, že do nich leze kdejaký jouda - ztratí se/zahyne a jeskyňářská záchranka a další složky záchranného systému mají pak zbytečnou práci a náklady. Děje se to pořád i když jsou jeskyně zabezpečené. Dostat se do nich je přitom snadné. Stačí kontaktovat kteroukoliv jeskyňářskou skupinu a každý člen vás tam za flašku rumu rád provede. Jeskyně jsou extrémně nebezpečné. Neustále se pracuje na nových objevech - převážně plavením. Systémy syfonů jsou regulovány systémy přehrad. Kde je v jednom okamžiku sucho, může být ve druhém okamžiku po strop vody. Bez těchto informací je to jak vlézt tygrovi do klece.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od alibaba »

Kleptokracie se nestara o cleny statu vice nez se staral komunismus a ty mrize v krasu byl asi muj sen co ? Ty mrize co byly na vsech dirach v jiznich cechach asi se mi to roky tez zdalo so ? Jsme nadseni jak ta kleptokracie se o nas stara co ? :lol: :lol: Filosofie zni ja statu nic nedluzim a tak je tady pro mne a ne ja pro nej a tak odprejsknete jako ja jsem mel hadku v bance Bank of America, kdyz mi ukradli identitu a ja o tom 5 let nevedel a ti pitomci mi ani na obrazovce pocitace nechteli ukazat dluhy co so nekdo nadelal od Virginie az po Floridu a tak jsem jim rikal az opustim tuto kancelar at maji sek napsany a ja s nima koncim co si mysli ,ze ja nejsem pro ne ,ale oni slouzi mne ....

Alibabo ctes vubec to co ti odpovidaji ostatni? MacGyver ti jasne napsal proc jsou vchody do podzemi zamrizovane, pokud to nechapes tak je to proto aby tam nelezl kdejaky nouma hrajici si na speleologa, to by se pak delala jedna zachranna akce za druhou... To vazne nechapes ze to nema nic spolecneho s Komunistama? Nezlob se ale priste budu takovy zmaty rovnou mazat. Admin.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Utajená obrana železné opony - Možná máte na pozemku bun

Příspěvek od floky »

Takže tažký, liatinový poklop na každom kanále je z dôvodu toho, aby sa v pripade nejakého problému ludia nemohli skryť? či ako si to myslel?
Odpovědět