Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Pes

Příspěvek od Kapo »

ČéVéčko do bytu o rozlohe 20M2 nééééé
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

jsem se právě v SZ vyptával, jak to je...taky myslím, že je to spíš pes zahradní/dvorkový
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Pes

Příspěvek od gravedigger »

já bych se na psa, do takovýhle podmínek, vykašlal
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Pes

Příspěvek od sroub »

Protože vypadá jako vlk, a zvládne to stejnou dávku pohybu, to neznamená že nezvládne bejt v malym bytě.
Čévéčko je víc než co jinýho pes orientovanej na svojí smečku. Když ho budeš mít na hektarový zahradě, a krom krmení na něj budeš kašlat, bude to mnohem horší tejrání než pes v garzonce, kterej se od svýho pána nemusí hnout.
U nás se rozloží smečka kolem gauče když si čtu, když si zajdu udělat kafe tak se zvednou, přejdou za mnou do kuchyně, a leží tam. A když se s kafem přesunu zase ke gauči, jdou se rozložit tam co leželi. Už to dělaj x let, vědi že do kuchyně jdu na skok, ale stejně, smečka se drží prostě při sobě....
Non multi, sed multa
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

toho bych se nebála... když psa unavíš a naučíš ho samostatnosti, může být v paneláku klidně jakýkoliv pes...

Co tu ještě nezaznělo, tak unavit psa neznamená ujít/uběhnout víc a víc kilometrů. pravidelným tréninkem psovi zlepšíš fyzičku, ale je třeba mu unavit i hlavu, aby nevymýšlel doma blbosti. a výchova, výchova, výchova (nemyslím výcvik)

nechci se tě dotknout, ale jako zkušený pejskař nevypadáš, vyhnula bych se být tebou primitivním plemenům (jak ČV tak i basenji). a pořád mi jako nejlepší volba připadá mladý pes z dočasné péče nebo dobrého útulku. pokud si pořídíš papírového psa (nepapírové "čistokrevné" nebrat!), nastává rozhodování, zda uchovnit... to znamená výstavy... místo běhání po lese náhle budeš běhat po výstavách

@sroub - jak jsou na tom tvá ČV s lovením? všechny ČV co znám jsou zarputilí lovci. dá se jim vysvětlit, že prostě za zvěří se nestartuje?
Uživatelský avatar
chosen one
Příspěvky: 33
Registrován: 21.02.2015 0:12
Pohlaví: muž
Bydliště: východní Polabí

Re: Pes

Příspěvek od chosen one »

Já jsem u svého fouska vyřešil lovení elektronickým obojkem. Do asi 7 měsíců bylo přivolání 100%. Potom zjistil, že když neposlechne, tak ho nedoběhnu. Tak dostal obojek, párkrát dostal ránu a dneska funguje na pípnutí. Při kontaktu se zvěří ho dneska daunuju na dálku. Je to skvělá věc i pro bezpečnost psa, když hrozí, že by vběhl pod auto, před cyklistu atd. Stačí dlouze písknout, pes lehne a zvedne se až když ho odvolám, ale to už je o výcviku.
Uživatelský avatar
chosen one
Příspěvky: 33
Registrován: 21.02.2015 0:12
Pohlaví: muž
Bydliště: východní Polabí

Re: Pes

Příspěvek od chosen one »

gravedigger píše:já bych se na psa, do takovýhle podmínek, vykašlal
Já bych si do bytu pořídil taky radši kočku... třeba pudlíka nebo bišonka :chuckle :hi
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Pes

Příspěvek od sauerkraut »

CVcko je do bytu v pohode. Pokud mate 8-10 hodin denne na venceni.

CVcko do bytu a k tomu normalni prace a normalni spanek - to uz je asi dost nerealne.

Tenhle clovek to zvlada: http://www.weblog.rider.cz/categories/3-vlci , ale nema uplne normalni praci.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

no, fakt mám jako favorita toho basenji, nebo pak nějakýho severskýho špice:
https://norsky-losi-pes-sedy.hellosandy.cz/
https://norbotensky-spic.hellosandy.cz/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Pes

Příspěvek od venca_h »

Taky je třeba počítat s variantou, že něco nemusí klapnout po povahové nebo zdravotní stránce. Bohužel ani štěně s PP není záruka. Vlastní zkušenost. Jinak počítej, že si cca dva roky nějaký delší běh spolu nedáte. Příprava a výcvik určitě
pokud plánuješ kariéru tímto směrem.Na dogtrekking závody můžeš taky nejdřív od roku stáří.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

jo, tak riziko, že se pes nevyvede, je tu vždycky :(
jinak cíl nejsou nějaké výkonnostní závody nebo výstavy, ale prostě delší výběhy, sem-tam výjezd na MTB (terén) pro zábavu...a kdybych se kousnul, tak bychom zkusili nějaký policejní/záchranářský zkoušky...fakt ze psa nechci mít opentlenýho šampiona, důležitý je, abychom byli oba v pohodě, já i pes...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Elishka
Příspěvky: 75
Registrován: 17.12.2015 12:03
Pohlaví: žena
Bydliště: střední Čechy

Re: Pes

Příspěvek od Elishka »

norský losí pes je super, taky jsem ho měla v hledáčku... ale mně jsou asi souzeny ty křižovatky :D

proč chceš vlastně (pro tvé účely) papírového psa? nechceš pentle a výstavy... ale pořídit si basenjiho, norského losího nebo to ČV z kvalitního chovu a pak jeho geny dál nepředat... těchto psů není v ČR zas tak moc, takže když už, tak už...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

já se vořechovi nebráním, problém je, že u vořecha při odběru nevíš, co z něj vyroste a jaký bude mít +/- vlastnosti...a za tu "jistotu" si rád připlatím za psa s jasným původem
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Pes

Příspěvek od malajizva »

jako u dětí... :lol:
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Brácha používal při delších vyjížd́kách pro 5kg Maxika něco podobného:
Screenshot_2018-05-24-10-59-44_20180524110551538.jpg
A pro děti vozíček:
Screenshot_2018-05-24-10-57-21_20180524110458553.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Pes

Příspěvek od DeadMan »

Ty vozíky pro děti mi přišly vždycky dost nebezpečné (nízko u silnice a hned za ním auta) :?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

no, to je sice fajn, ale nepoužitelné:
https://youtu.be/UY8ivW8oFqM
https://youtu.be/05sUhlxFBk0
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od TomSmith »

To jsou nějaká nereálná zahraniční videa, u nás pes v honitbě a na volno :lol:
Pohyb psů v lese a na poli z pohledu zákona o myslivosti – § 21
Na vlastníky psů a koček se vztahuje ustanovení § 21 odst. 3 zákona o myslivosti, které jim bez výjimky zakazuje psy a kočky nechat volně pobíhat v honitbě. Pes i kočka musí být na vodítku. Možnost, aby se pes vzdálil z vlivu svého vůdce, a to jen přechodně, se týká jen psů loveckých, slepeckých, zdravotnických, vojenských a služebních.

Zákaz volného pohybu psů a koček se vztahuje i na účelové komunikace, které jsou honebními pozemky. Zákon volného pobíhání psů na silnicích procházejících honitbou je uveden v předpisech o silničním provozu a říká, že pes na nich musí být veden na vodítku.

atd.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Serža »

můžeš ho zkusit zastřelit, když takhle poběží s cyklistou/běžcem....myslím, že už by sis nadosmrti na pušku nešáhnul ;)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od TomSmith »

Nejsem myslivec.
Nejde ani tak o zastřelení ale o to že se volným pohybem svého psa dopustíš přestupku a ten ti mohou napálkovat až do výše 30 000 Kč fyzické osobě.
Jo paragraf už se změnil a je to nyní pod § 10 - Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků.
O tom jak je to se zastřelení se dočteš v právní poradně ČMMJ:
http://www.cmmj.cz/Poradny/Pravni-porad ... okoli.aspx
Odpovědět