Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Reno »

Centurion píše:Reno: Na hlídání domku je dobrej. Teda je to dobrý pro pána, ale ne pro toho psa. Já mel ČV jestě před rokem a púl než umřel ve věku 13 let. Žil na placu někajkých 500m čtveřečních a byl z toho chudák celej neštastnej, takže jsem s nim ješte musel chodit každý den 5km lesem na procházku...
No takto už tomu rozumím. :) On na mě totiž ten tvůj předchozí příspěvek působil tak, že ČV považuješ za špatného hlídače. Jinak co se týče psů různých plemen a nedostatku pro ně potřebného pohybu - raději to neřešit, protože bych asi musel některé kretény... :evil: A není to jen záležitostí velkých měst. I na venkově najdete dost idiotů, kteří si pořídí např. "hlídacího psa" aby ho pak chudáka z rozličných důvodů nechali celý život jen přivázaného u boudy na 1,5 metru dlouhém řetízku. :( A nebo např. někteří "myslivci", kteří si pořídí loveckého psa a jelikož ho pak z důvodu silného deficitu IQ (tím myslím těch "myslivců"), absence alespoň základních znalostí a trpělivosti nedokážou vycvičit, pes skončí zavřený v kotci 2 x 2 metry a nezájem. :evil:
Sokolkomunista
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2013 22:16
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Sokolkomunista »

Nemusi to byt len deficit IQ. Vycvik polovne upotrebitelneho psa dost ku**ia ochranari, laici a rozni fanatici co by len chranili a pritom nemaju ani stipku relevantnych znalosti.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od the.marek »

Co do toho pleteš ochranářství, fanatismus a neznalost?? :-D. Jestli ti příjde v poho mít v garzonce ČVčko, tak asi nebudeš ty ten znalec. Podle mě to příjde nenormální 99% lidí a rozhodně to z nich nedělá ochránce a fanatiky :-D. Ale je to mimo mísu, na toto téma bychom se tu mohli fádat do aleluja... Ale to bysme pak nestíhali rozpadličit, tak se hádat nebudem... :-D :-D.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Pes

Příspěvek od Václaf »

,,Budeme se chovat jako skřítci a jací jsou skřítci ?" ,,Klidný" Bylo mi dokonce řečeno,že i Beauceron může být v paneláku,pokud bude mít naučený režim pracovní doba/gauč a příchod pánečka/jde se řádit ven. Ale jsem rád,že bydlím na konci vesnice a pesani mě doprovázejí téměř pořád,jsou i stavby na které si beru psa a on je šťastný,že tam může být se mnou,jinam zase beru čubinu a někam zase oba najednou. A to je ještě přes den venčí matka,takže pohybu mají doufám dost. Nejvíce se těší na zimu,až budou zase tahat sáňky,jak viděj postroj,jsou uplně hin.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Pes

Příspěvek od goral »

sroub píše:
goral píše:Zcela bez urazky k chovatelum CVcek, ber v potaz ze jsou takova napul sekta....
:yes :yes :yes
Řek bych že ne jen napůl, že opravdu sekta sme. Protože když si přečteš co se o nich šíří, a nejen tady, nediv se že si svoje ovečky hájíme.
Vsak nic proti tomu ;)
Jen jsem chtel upozornit Desouzu, at neveri vsemu co si o nich precte a slysi od chovatelu. Je to bezny i u jinych ras, ze chovatele si tak haji svoji rasu, az placaji nesmysly.

Vaclaf: Opravdu Beauceron muze byt v tomto rezimu - znam to z praxe. Ale chce to panecka s dostatkem casu, protoze zabere vic casu nez prumerny gaucovy psik...
Sokolkomunista
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2013 22:16
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Sokolkomunista »

the.marek píše:Co do toho pleteš ochranářství...

Nie, nie. Nepochopili sme sa. Nepisal som, ze je to v pohode. :) A urcite sa nepovazujem za znalca 8-)
Spomenul som to kvoli tomu, ze bola rec o polovnikoch, ktorym chyba IQ, ktori nezvladu vycvik a pes konci ako konci. Takze k vycviku polovneho psa neodmyslitelne patria skusky. Ci su to uz rozne jesenne skusky, duricske skusky, brloharske skusky alebo skusky z vodnej prace atd atd ;) A tieto skusky (ani priprava na ne) nemozu prebiehat bez toho, co vadi ochranarom. Nemyslim dohladavanie na umelej stope. Narazam na vycvik na pofarbenych stopach. Urcite si vies predstavit o co ide. Postreli sa zver, ktora z nastrelu odchadza par metrov a neskor sa dohladava so psom. Durenie zveri, ktore sa neobide bez kontaktu.
Fanatizmus a neznalost som spomenul kvoli tomu, ako sa tieto individua horkokrvne snazia chranit vsetko zive. Jasne, ale zaplatia oni skody co vzniknu na poraste alebo na PĽH plochach, nasledkom premnozenia zveri? No a to je PODLA MNA ten laicizmus, vidia len jednu stranu.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Pes

Příspěvek od Josef »

2 Desouza:
ČSV je výborný pes, ale potřebuje hodně času stráveného s pánečkem. To je alfou i omegou soužití s tímto plemenem. Nepomůže velký plac. Plac je mrtvá věc. Plac nedodá dostatek zážitků, plac si se psem nepohraje, plac se psem nekomunikuje. Plac nudí. ČSV potřebuje pánečka jako druhého aktivního člena své "vlčí" smečky. ČSV je z 29 procent vlk a ta jeho vlčí čtvrtina nezbytně potřebuje svoji vlčí smečku mít. Když ji nenalezne doma, vydá se ji hledat přes plot...
Pokud mu povaha tvého zaměstnání zaručí, že na něj budeš mít volné celé odpoledne, bude tohle plemeno výborná volba, pokud ne, budete trpět oba. Pes nudou (a následně určitou formou patologické nervozity). No ty pak při fyzickém odklízení a při opravách "následků" oné psí nudy.
I když mám psy jiných plemen než ČSV, je to stejné (moje AM je totiž úplně stejné číslo jako ČSV). Když jsou na dvoře či na velké zahradě, není to ono. Znají to tam, den unuděně proflákají. Denně spolu musíme něco podniknout. Nemusí to být dlouhé, spíš aby to bylo zajímavé a vydrželo jim to jako zážitek v hlavě. Něco alespoň přiměřeně akčního či dobrodružného (a může to být klidně cokoli nestandardního - i kybychom si šli jen něco přes půl vesnice vypůjčit ke kamarádovi kotouč na brusku), při čem oni mohli být. Pak jsou spokojení a šťastní, že se ten den něco zajímavého dělo...
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Pes

Příspěvek od Fjord »

V zábřehském útulku pro hafuše mají jednoročního moskevského strážního psa, pokud by někdo chtěl.
http://www.ekozabreh.cz/utulek-pro-psy/nasi-psi

Tady je i nějaká mapa útulků, je opravdu z čeho vybírat.
http://www.neztratimse.cz/psi-utulek/
Dnes jsem se byla v jednom podívat, uvidím, jestli se doma domluvím, jednoho hafušu možná vezmu.
No a upřímně, je mi smutno, kolik jich nemá páníčka.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Pes

Příspěvek od Fjord »

Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Pes

Příspěvek od Kapo »

Už tu asi dávno nie je debata o psovi vhodnom do PA doby .. ? :chuckle

Lebo tie pažravé ozruty by vám vydržali len do doby, vyprázdnenia mrzáku. :wasntme
Uživatelský avatar
GORAZD
Příspěvky: 51
Registrován: 23.01.2014 14:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko , Martin

Re: Pes

Příspěvek od GORAZD »

Balisticka vesta pre psy,,
http://www.militarysector.eu/www-milita ... uzobne-psy

a tieto su dokonca aj proti reznym ranam a zvery
http://www.jazola.sk/ochranne-vesty-pre-psov/

aj v peknych maskacoch 8-)
Radinius
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Radinius »

Předem děkuju za přijetí do kruhu rozpadlíků.A teď k tématu podle mě je ideálním psem do PA doby pouliční směska nebo alespoň kříženec jelikož jsou nejlépe vybaveni pro přežití v téměř jakýchkoli podmínkách (bez umělého zásahu člověkem).Také je mi jasné že každý chválí to svoje.Já mám po dlouhém zvažování a zjišťování informací (asi 4 roky aktivně) fenku křížence (podle vzhledu a chování soudím že se někde v předcích objevil jezevčík a jack russel) a nedám na ni dopustit.
Velikost:větší jack russel.
Váha:do 12 kg.
Výhody:váha-(když se psovi něco stane tak ho bez problému odnesete v jedné ruce,překonávání překážek-pod plot se vejde a když polezete na střechu tak ho můžete vzít s sebou).
velikost-nebudí tolik pozornost,je obratnější-hůře se do něj strefuje,moc toho nesežere (navíc výhoda kříženců-nejsou nároční na druh stravy-což se o šlechtěných plemenech říct nedá-i u těch nejméně náročných viz.husky se štěně musí krmit správnou výživou pro vývin kostí a kloubů).
I když má krátkou srst tak i v zimě nemáme problém.

Nevýhoda:jedinou co registruju že na jeden skok nesvalí případného útočníka(podle mě stejně nemá velký pes na ozbrojeného útočníka nemá stejně moc šanci).To já nevyžaduju pes mi stačí na to aby mě upozornil.

I když nemám vyzkoušené v praxi (je to nelegální) myslím že i jako lovec by se osvědčila.Umí norovat a dokázala během chvíle odehnat berana který po mě vyjel-bez jakékoliv újmy.Dědův boxer ze stejného důvodu skončil při první ráně nepoužitelný s naraženými žebry .

Tak to je můj názor :)
zvuk
Příspěvky: 79
Registrován: 30.03.2014 10:15
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od zvuk »

čus rozpadlíci ,
padly tady názori že by byl nejlepší nějaký ASIAT ,ale to se mi nezdá jako dobrá volba mají vlastní hlavu na hlídání super
,ale univerzálnost je nulová.
Já bych šel do Německého ovčáka (NO) pak do nějakého většího pudla .
Oba dva jsou inteligentní (no je to složité když se podívám na internet tak se to velmi těžko se to měří a všechny stránky se orijentují podle jedné knihy :D která se mi nezdá úplně mimo mísu ,ale není asi dost relativní v některých knihách je kolie až na 7 místě kvůli nevyspitatelnsti a hyperaktivitě a na druhou stranu byl první NO a Pudl také záleží na konkrétním psovi.)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od the.marek »

Koukáme s přítelkyní po nějakém psovi do budoucna k baráčku. A celkem jsme se schodli na Chodském psu. Ona chce pořád Howavarta, ale mě se ti retrívři moc nelíbí... Ovčák se vyřazuje kvůli přešlechtění a problémům s klouby. Chodský pes je snad nejuniverzálnější pes co jsem doposud viděl, je to něco mezi borderkou a něm. ovčákem, ideální střední velikost, všestranost od hlídání, přes záchranářství, stopování, lov až po cannisterapii, může být celoročně venku, má rád nepříznívé počasí... Navíc je to znovu obnovené plemeno, takže nemá problémy s přešlechtěním a je téměř bez nemocí a zdrav. problémů. Značka ideál. :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes

Příspěvek od Fabulous »

Hovawart se dělá i v černé a černohnědé. Je to skvělý pes!
image.jpg
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od the.marek »

Vím, že se vyrábí v evíce barevných provedeních :-D. Ten černo-hnědý je asi nejhezčí. Hnědý vypadá jak klasický zlaťák a černý jak flat-coat retrívr. No uvidíme, ještě máme tak rok, dva čas. Ale ten Chodský pes se mi hodně libí.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Pes

Příspěvek od venca_h »

Howawart a retrívr je naprosto odlišná mentalita a povaha.O velikosti nemluvě. Choďák není špatnej, ale s DKK a zdravotními problémy bych si tak jistej nebyl. V tomhle si dneska moc nevybereš, někdy mi to přijde jako sázka do loterie
jestli vybereš zdravý a bezproblémový zvíře.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od the.marek »

Myslel jsem to exteriérově, vím, že Howavart a Retrívr jsou 2 zcela odlišní psi. No obecně jak Howavart, tak Choďák jsou psi, kteří trpí mnohonásobně méně na různé choroby a onemocnění a nemají vyloženě žádná "rasová" onemocnění a neduhy. Jasně, že každý pes může být nemocný to je jasné. No DKK, každý pes může mít zhoršené, nebo špatné testy DKK, ale rozhodně bych nesrovnával Choďáka např. s Něm. ovčákem apod. který se díky šlechtění prdele dolu stal "přešlechtěným kloubním problémem". Ale obecně je jasné, že jakýkoliv pes může být nemocný a naopak absolutně zdraví. Výběrem určitých plemen můžeme ovšem toto riziko přinejmenším snížit.

EDIT: Například testy DKK chceme teď pro informaci nechat udělat u naší 1,5 leté stafiny a 3,5 leté borderky.
venca_h
Příspěvky: 122
Registrován: 17.01.2014 13:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Pes

Příspěvek od venca_h »

to the.marek: Sorry uniklo mi, že si pejskař. Dotaz mi přišel takovej dost povrchní a na ty sem za poslední roky drobet alergickej - velkýho psa si pořídí každej blb a myslí si, že nad něj není. Momentálně máme dva zlatý retrívry a těch rvaček co sem za poslední čtyří roky řešil sem z ovčákem neměl zacelej jeho život ( cca 11let). Jak je to žlutý tak je to hodný a každej k tomu pustí toho svýho bobánka.
O choďákovi sem svého času také přemýšlel, nakonec pod vlivem cvičákovské party dal přednost klasice NO.
Kamarád ho měl bez PP, přerostlej, ale chování a povaha celkem v pohodě.

Ten rentgen DKK co zamýšlíš plánuješ pod narkózou, s přispáním nebo přivědomí ? Do narkózy bych osobně nešel, zbytečná zátěž pro organismus a stejně nic s výsledkem neuděláš. Když jsem v minulosti řešil rentgen kůli případnému uchovnění tak první snímek byl při vědomí jako orientační jestli to má vůbec cenu dělat to oficiálně tzn. v narkóze a posílat na posouzení.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od the.marek »

V poho, já se ani nedotazoval, jen konstatoval svoji situaci a pohled na věc :-D
To já přesně nevím a nechci kecat, tohle nechávám na přítelkyni. Ale samozřejmě bychom se narkóze rádi vyhnuli. I když to jsou oba mladí psi, přesněji fena a pes, tak čím méně narkóz, tím lépe. Stafina je s PP a DKK není ani podmínka u uchovnění, ael chceme mít jistotu, vyšetření má jen na ataxii po rodičích. A Borderka je bez PP, ale má dost zápřahy, přeci jenom je to hodně aktivní pes, tak u ní je to aktuálnější, aby se zavčas předešlo případným problémům a zavedla se nějaká kloubní výživa apod. U té Stafiny bych to klidně nedělal, je to podle mě zbytečný, ale někdy nemá cenu hádat se kvůli zbytečnostem, když si veme něco ženská do hlavy, to zná asi každý chlap, který má doma stvoření jménem žena :chuckle
Odpovědět