Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Ne, že bych si podle toho vybíral psa. Jen tak pro zajímavost to myslím.
Kolik toho sežere Moskevčan za měsíc?

Dobrmanovi stačilo 15kg granulí na měsíc. Ale mimo to dostával i odřezky ze syrového masa, polévky, omáčky, psí konzervy a salámy, kosti, kůže a občas i nějakou část vepřové hlavy.

Samovi, labradorovi, tomu poslednímu našemu psíkovi vydržel pytel několik měsíců. Neměl ty granule rád. Museli jsme mu dávat hlavně psi konzervy, salámy nebo mu vařit polévky apod.
*
- Šarik - chlupatý bílý kříženec. Jako dítě jsem ho měl jen krátce. (Rodiče neměli rádi psy a tak ho darovali. Ale mohl jsem za ním vlakem jezdit).

- Nevhodný dárek mému otci k nějaké oslavě. Kříženec. Nechal ho sousedem zastřelit. Taky dětská vzpomínka.

- Maxmilián Schmoranz, rasa Minipes stepní. Někdo ho poblíž naši chalupy na samotě v polích a u lesa vyhodil. (Jeho příběh snad časem napíšu. Je velmi zajímavý).

-- Jak jsem se přistěhoval k ženě a tchýni, tak tam byl dobrman Bond. Na své plemeno obrovský, ale neskutečně hodný.

-A jak umřel, (přirozenou smrti), tak jsem tam dotáhl štěňátko. A vyrostla z něho neskutečná potfora. Dobrman Rafael. A to byl jediný můj skutečný pes. Vypiplaný od maličkého štěňátka

-Zhoubný nádor v pánevní oblasti mu nešel odstranit'. Ve 12 létech uspán.

- Bylo nám hodně smutno, tak před Vánoci jsme si vzali z útulku, vlastně nám tam byl vzhledem k naší situaci a pohybovým možnostem doporučen starý a vyhublý labrador světlé barvy. Paní útulková ho měla asi moc ráda a říkala mu Sluníčko. Aby jsme nějak navázali na ty sykavky, jméno neměl, tak se z něho stal Samuel. Sam.
A už je v psím nebičku. Našim přičiněním a rozhodnutím.
*
*
Jinak žena má daleko větší psí minulost než já.
Postupně několik Novofundlandských, vlčáků a podobných větších psisech
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Germanik1 »

Psa jsem měl jen jednou v životě. Kdysi jsem přišel večer v 21:00 do baru. Začátkem 90tek. U baru na stoličce byla rozplizlá blondýna, pod židli byly 4 nádherný malý štěňata Husky. Zahuleno, děs. Rozhodla se, že je propije. Štěně jsem nechtěl, ale jako ctitel Londona, rytíř bez bázně a hany jsem tomu prckovi, co mi přišel očuchat boty, neodolal. Nebyl jsem při smyslech, vypáčila ze mne výkupné 4t a půjčila mi OP na dodání papírů. No, se psem jsem si užil. Od srnčí pečeně ať po kapačky na veterině, když jsem uvěřil odborníkům, že rybí paraziti jsou na savce neprenosné. To jsem krmil mraženými cejny. Nic nestáli. Že mi pravidelně utíkala, a já ji třeba po týdnu potkal na rybách pod Pálavou, kde seděla na cestě a smála se, kde jsem tak dlouho. Vylovila všechny kočky ve vilové čtvrti a pomalu se dívala po menších psech. Nestalo se, že když jsem byl s ní na rybách, že by večeřela. Ale chyběla ji smečka stejné rasy. Tak jsem ji po 3 letech daroval jednomu musherovi do Krkonoš. Byl jsem se za ní potom 2x podívat, byla šťastná. Ale tak svobodomyslné stvoření už nikdy nepotkám. Vyrostl jsem u koní, měli důstojnost. Kočky osobnost. Ale takovou lásku ke svobodě, k lovu a radosti ze života už u zvířete nepotkám.
Udělám co musím
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Kolik sežere moskevák nevím,ale mám 55kg Cane Corso,a 45kg Bandog (někdy pro zjednodušení tvrdím že to jsou dva Bandoci) :D .Dohromady mají tedy rovnej metrák,a sežerou denně 1,5 kg masa,0,5kg rýže,nebo těstovin,atp. nějaká ta zelenina,4-6 rohlíků,semtam piškoty,kuřecí krky,...vychází to cca na 4.500kč měsíčně,ale vyplatí se mi to.Jsem jedinej v širokém okolí koho nenavštívili zloději :D ,a nemusím se bát nechat ženu v té naší pustině doma samotnou.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Germanik :hand
Asi bych taky neodolal a nějaké štěňátko si vzal.
A tu babu bych asi zkopnul ze stoličky....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pes

Příspěvek od vrbodol »

Germanik-Jsem sice ve vlákně milovníků psů a tak budu napaden ze všech stran, ale mě cizej čokl lovit kočku, tak dostane klackem mezi světla. To byl spíš takovej nevychovatelnej svéráz. Taky jsem kdysi něco takovýho měl,ale dospělo to do stádia že když byli malé děti ,tak jsem mu nevěřil a dal jsem ho pryč. A to jsem zkoušel vše možný co mi radil kamarád kterej se výcvikem zabejvá. Jsem spíš kočkofil i když pes u nás dříve u báraku býval a v životě jsem měl pár psů rád a když kamarádovy chcípla čuba co s náma celej život jezdila čundrovat, tak mi to bylo fakt líto. No ale od tý doby jsem kloudnýho psa nepotkal, nebo teda spíš páníčka, kterej by to měl pořádně vychovaný a tak proto asi ta averze.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

No jak si použil slovo "chcípnul", tak jste se moc rádi asi neněli...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Vidět já jak někdo vezme mého psa po hlavě,....asi by bylo hodně zle.I když vzhledem k povaze a velikosti mých pesanů bych měl co dělat,abych dotyčnému zachránil život:)
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pes

Příspěvek od vrbodol »

Rafael- Jasně ty prostě pesanama žiješ. Já to beru jako kluk z vesnice a tady zvíře vždy chcíplo,zcepenělo a umírali jen lidi. Psa prostě beru jako jedno z domácích zvířat ničim nevybočující.
Tazi- na mojem oplocenym pozemku prostě cizí pes nemá co dělat a dle situace bych jednal.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Pes

Příspěvek od Germanik1 »

Husky nelze vychovat. V nejlepším případě tě bude respektovat jako vůdce smečky, poslechne tě v tvé přítomnosti. Ale jak se otočíš, rozhodne po svém. A lovecký pud je tak silný, že jsem to neviděl ani u malamutů. Když jsem jí odnaučil kopat v létě díry na ochlazení mimo určený prostor, byl jsem král. Taky si dokázala lehnout na cestičku mezi jahody a lovit kosy, co si chtěli zobnout. A byla mockrát úspěšná. Startovala na předpokládanou dráhu odletu. To prostě je zvláštní plemeno. Pejskař si neumí představit, že jde lesem a pes pořád žvýká. Myš, žába, ještěrka, bůh ví co. A teď si představte, že můj bratr měl voříška 12 let u boudy na 4 m řetězu. Nesnáším potřebu vlastnit jiného tvora. Partnerství, může být.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Tak jsem si nějak vzpomněl na svého dědečka.
Velkého včelaře který litoval každé včelky.

Jak nesnášel výrazy typu:
Zdechla, chcípla apod.
(Říkal, že padla. Nebo že umřela).

Nějak jsem si tu jeho pietu a úctu ke všem tvotům nějak už v ranném věku osvojil.
Čímž se omlouvám za reakci a OT.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pes

Příspěvek od vrbodol »

No a u nás zase třeba když králici dostali mixomatozu tak vychcípali. Jo včelky ty mi taky umíraj,ale koza by zdechla.
Germanik Já vyrůstal v době kdy bylo normální že pes byl celej život u boudy a už od mala se mi to nelíbilo a věděl jsem , že takhle v žádnym případě néé. Nebo ty chudáci zavřený celej den ve voliéře. To radši psa žádnýho, takže v tomhle s tebou souhlasim. U nás když si bejvalá vzpoměla psa, tak jsem v práci dostal roztomilé štěnátko snad to byl kříženec vlčáka s kokrem. No já řikal rovnou že to cvičit nebudu, chtěl jsem jen aby se držel doma když vyjíždim ,že ho nehodlán honit po vsi a to jediný splňovala. Jinak hrůza nedala se naučit chodit normálně na vodítku i přes různý fígle co mi radil kinolog a na tom škrtícim řetízku by se spíš uškrtila, takže jak vyrostla žádný procházky,oboum sousedum několikrát zlikvidovala plot, levejm víckrát, protože ty maj 2 psy. Byla schopná za den roztahat hromadu dříví, než jsi se otočil rozkurvit celej nákup,pamatuju jedno přezouvání kdy než jsem překulil kolo ,tak všechny 4 šrouby roztahaný po zahradě,vožrala až nahoře u střechy u pátejch dveří těsnění. Všude kde něco rostlo musely bejt různý plůtky natahanej ostnáč, přehražování-houby platný. Prostě ten čas co nebylo z betonu nebo železa zařvalo.I přes ruzný rady nevychovatelný. Jak jsem psal došlo to do takovýho stádia, že jsem se bál nechat venku holku v kočárku, aby jsme jí nenašli s vokousanejma nožičkama a ručičkama a po zateplení baráku trnul kdy zjistí že to co je kolem zdí se dá krásně rozkousat
a budou lítat kuličkya po příjezdu domu jsem obcházel barák s malorážkou co zase zničila. Celá rodina vynervovaná z jednoho čokla. Nakonec jsme jí udali na inzerát a pán co pro ní přijel si jí hrozně pochvaloval. Pak už se neozval, tak nevím, údajně měla hlídat ovce, ale jestli skončila někde u rákosníků na talíři nezjistim. No a od tý doby jsem na psy tak nějak alergickej a přesto se ke mě všichni cizí psy hlásej jako k nějakýmu náruživýmu pejskaři.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Něco podobného dostal otec jako dárek. Přesně jak píšeš se choval.
Už si nevzpomenu po jaké době požádal souseda ať ho zastřeli.
Ale myslím, že hodně brzy.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Pes

Příspěvek od vrbodol »

My to vydržely asi rok. Ze začátku paráda, jezdila s náma na vejlety všechno v poho a pak přišel nějakej zlom někdo mi říkal puberta a že to přejde ,ale nedalo se to. Dvůr,zahrada,záhonky,chodníčky, sušák na prádlo,všude se to muselo přepažit,oplotit,ostnáč a několikrát do tejdne opravovat. Nejsem cvičitel ,ale dostával jsem rady jako když něco provede musíš ji zalehnout nebo zvednout za kůži na krku jako to je ve smečce a ona to pochopí, ale kdybych po ní válel sudy a pak rotovala jak vrtule prd platný.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Pes

Příspěvek od pekoz »

Snad trochu veseleji..... :lol:
Jak přijít o zuby.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Pes

Příspěvek od jerry.mysak »

rafael
nepočítám to kolik stojí žrádlo. Jednou za čas koupím metrák granulí, až je sežere, koupím další. K tomu dostává vepřový nožičky (23 kč/kg), Kuřecí prdelky (říkaj tomu skelety, ale je to prdel s páteří za 27kč/kg) a hovězí ořez (50 kč/kg). Sem tam zbytky od oběda. Rostlinou stravu dostává masový konzervy z Penny za 22 kč/1250g ( jsou v tom celý 4 procenta živočišnýho původu)

levný to není, ale co. Když si koupíš auto, tak taky musíš kupovat benzín. Koupíš pušku, kupuješ střelivo.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Přesně tak.Levné to není,ale získáš věrného kamaráda,kterej je schopnej za tebe položit život.A to je k nezaplacení.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

pekoz: ta fotka mi něco připomněla. Hodně divokého a akčního dobrmana. Velmi rád jezdil autem a miloval procházky. A dával to i najevo. Skákaním. A taky jsem měl velké problémy s odchodem bez něho. Třeba do práce jsem někdy odcházel i oknem.
A jednou jsem si zavazoval v předsíni v podřepu boty. A jak měl mezi ušima na vrcholku hlavy takový ten "pahrbek geniality" a skočil, tak mi s nim vyrazil přední spodní zub.
A cca za týden druhý.
No, přímo nevyrazil, jen uvolnil. Časem jsem si je pak vytáhl sám. A žral jsem tehdy jen polévky a kašovité jedla.
*
Jak jsem se ptal kolik toho sežere takový Moskevčan, vůbec jsem neměl na mysli finanční stránku. Jen objemovou nebo váhovou. Přišlo mi kdysi hodně divné, že dobrmani toho sní tak málo.
A jejích nástupce Sam naopak neskutečně moc.
*
Ještě jednou musím podotknout, že to nemyslím z finanční stránky.
Třeba bych nikdy psíkovi nekoupil v nějakém marketu velký pytel podivných granulí za 100-200Kč..
*
A už jdou vkládat i fotky. Tak musím dodatečně tu poslední, před poslední cestou Samuela Sluníčka:

IMG_20210420_151730_20210421205644759.jpg
IMG_20210420_151730_20210421205644759.jpg (50 KiB) Zobrazeno 2942 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Pes

Příspěvek od jerry.mysak »

rafael
je to štěně 8 měsíců, takže pořád roste. Denně mu dám kyblíček ( tak kilo) granulí a k tomu cca kilo masa nebo plechovku z Penny. Takže tak 2 kila celkem.
K tomu sežere slepicím nějakej namočenej chleba a zblajzne sem tam slepičinec :-) pro lepší trávení.

Ale co by jsi chtěl, doted přibíral 10 kilo za měsíc. Tak to z něčeho musí získat.
(jen chlupů je na něm asi 5 kilo :-) )
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Pes

Příspěvek od pekoz »

Nebo takhle......
560848.jpg
560848.jpg (33.53 KiB) Zobrazeno 2870 x
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Pes

Příspěvek od jerry.mysak »

Ňufajs čumí z boudy
Přílohy
20210427_151152.jpg
20210427_151257.jpg
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Odpovědět