Pes

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Nebylo by lepší řešit to v tématu "Obrana proti útočícimu psovi"?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Pes

Příspěvek od Zapadlo »

cokoli kontaktního je riziko, jakýkoli neúčinný blízký zákrok může vyvolat útok
u nastartovaného útočícího psa bych na pepřák nesázel
svého psa každopádně nedržet - nechat utéci
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Grunt píše: 01.03.2022 19:11 To mě nenapadlo. A rozežene je to? Zkoušel to už někdo?
Na některého psa střelba funguje jako spouštěč agrese (je jich ale minimum). Třeba ten "náš" Bandog po výstřelu začne šílet a vše by sežral (ale je to nervák, a reaguje podrážděně na vše). Většinu psů výstřel vystraší a odežene (to je zase ten "náš" Cane Corso).
Pepřák funguje podobně jako na lidi. Ale pokud cokoliv z toho použiješ na psa kterého pak znovu potkáváš,... on si tě zapamatuje, a pak jsou zase dvě možnosti. Buďto tě uvidí a prchne, nebo ti skočí po krku.
Psa (a tudíž i majitele) kterého potkáváš, nebo s ním sdílíš společný plot... nejlepší by bylo pohovořit si o tom s majitelem.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Zapadlo píše: 01.03.2022 19:39 svého psa každopádně nedržet - nechat utéci
No mám spíš opačný problém. Pes se brání, resp. útočí, ale na dvě velké dogy prostě sám nemá.
Andy Glock píše: 01.03.2022 19:46 Psa (a tudíž i majitele) kterého potkáváš, nebo s ním sdílíš společný plot... nejlepší by bylo pohovořit si o tom s majitelem.
S majitelem plot nesdílím. Jde o takové řekněme rozsáhlejší pozemky na konci vesnice (nechci říkat statky/usedlosti, ale něco takového) kam všichni pejskaři chodí venčit své psy. Majitelé si psa(pejsky) pořizují namísto zabezpečovacího systému. Nikdy jsem je neviděl na procházce. Dva jsou téměř trvale v kotci, na večer puštění na oplocený pozemek jako hlídači. Majitele znám, ale moc s ním mluvit nechci. Nemyslím si že by to mělo význam. Psi jsou stejně zavřeni na pozemku a spíš než že byly vypuštění je problém v tom, že můžou zdrhnout nebo se prokousat ven. Nevím u nich o žádném incidentu. Je to spíš hypotetická možnost.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Tak v tom případě bych byl asi v klidu. Pokud dosud neutekli, a ani nikoho nenapadají, tak je to opravdu jen hypotetická možnost, a pro klid duše bych si vzal ten kasr.
Většina normálních velkých psů když na ně takový prcek útočí, tak ho buď ignorujou, nebo zpacifikujou svou vahou.
Třeba boerboel má ve zvyku takové "drzé" pejsky prostě "zalehnout" a pustit až se uklidní ;) .
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Pes

Příspěvek od NoobsRush »

Vlastní zkušenost - pepřák vs pes. Pes po přímým zásahu dva dny mimo ani to nebylo z dráždění ale z přetížení čichového aparátu.
Druhá věc: řešil jsi vůbec se sousedem to k čemu došlo? Pes je kolikrát součástí pojištění "na blbost". Já mam psa krytýho dvakrát i když je ta moje čuba podpantofel ktery si spíš nechá něco udělat.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Ok, tak možná ještě jednou: Nejde o sousedský problém. Soused má pejska, malého hafana a s tím není žádný problém, ani se sousedem, ani se sousedskými vztahy, ani s jeho psem. Problém je s lidma (se kterýma se víceméně ani neznám) co si pořizují velké psi (nejsou to vyloženě bojová plemena, ale třeba prostě fakt velká 50kg hovada) a nejsou schopni si zajistit aby jim nezdrhli. Nebo prostě když jdou dva psi kolem sebe na procházce a pustí se do sebe. Na místě kde se to stalo, tam mám zákaz chodit a ani tam nechodím. Ale těch míst je stále míň a míň.
NoobsRush píše: 03.03.2022 17:52 Pes je kolikrát součástí pojištění "na blbost". Já mam psa krytýho dvakrát i když je ta moje čuba podpantofel ktery si spíš nechá něco udělat.
  1. Lidi co si takového psa pořídí si ho pořizují namísto zabezpečovacího systému. Pochybuju že vůbec vědí co to je „pojistka na blbost“ nebo že si nějakou hradí.
  2. S takovýma lidma stejně jakkoliv jednat nechci. A pochybuju že oni jo.
  3. Nejde mi o peníze, jde mi jen o to aby mi nějaká doga neroztrhala.
Samozřejmě nechci nikomu střílet či nějak poškozovat psa, no můj názor je, že by majitel měl být nějak vytrestán když na to dojde. Ten pepřák se zdá být jako celkem fajn nápad. I když to asi nevytrestá páníčka, ale spíš oba (či více) pejsci.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

Jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš žádný konkrétní problém s nějakým psem, ale s lidmi co si velkého psa pořídí.
Myslím, že zbytečně panikaříš. Ti velcí psi bývají méně nebezpeční než menší psíci.
Každopádně kasr většinou funguje. Bohužel mám zkušenost, že pes zasažený pepřákem (tornádo) přímo do ksichtíku, si z toho nic moc nedělal. (ale byl to kasr 2.roky po expraci, tak jestli už byl tak vyčpělý, nebo pes tak odolný, to nevím).
A pokud chceš vytrestat majitele psa, tak není nic snažšího, než zavolat po napadení PČR.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Andy Glock píše: 03.03.2022 18:53 Jestli tomu dobře rozumím, tak nemáš žádný konkrétní problém s nějakým psem, ale s lidmi co si velkého psa pořídí.
S tím taky nemám problém. Když je to fakt chovatel, pes je vycvičený, na vodítku, s náhubkem, je socializovaný (není agresivní). Problém je s „chovateli“. Pes už se porval tak dvakrát či třikrát (a jednou mi ho přejelo auto) a vždycky skončil na veterině. A bohudík, že na vetrině a vylízal se z toho.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Pes

Příspěvek od Andy Glock »

No, co to tak čtu, tak problém nebudou ostatní psi (řidič), ale spíš ten tvůj "bojovník", a moc "dlouhé" vodítko ;) .
Pokud ho budeš mít na vodítku, a nějaký bez vodítka se s ním popasuje, lze hnát majitele na volno pobíhajícího psa k odpovědnosti.
Pokud bude na volno i tvůj pes, tak bohužel smůla. Tam by ti (i jako straně co boj prohrála) hrozila pokuta.
Nos ten kasr.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Pes

Příspěvek od NoobsRush »

Vodítko není zabezpečovací instrument. Psa na vodítku řeší obecní vyhláška, ne zákon. Pes pod kontrolou =/= pes na vodítku, bylo k tomu už dost případů.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Screenshot.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

U nás by do metra ani krytu psa nepustili.
Tím pádem ani žádný kryt nehledám.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Tazi: Proč? Když bude mít náhubek a krátké vodítko?
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Do veřejného krytu se se zvířetem nesmí.
Do metra ano, ale pokud by to metro pojali jako kryt? Obávám se, že by mě se psem nepustili.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Pes

Příspěvek od Grunt »

Tazi: Podívej se na ten kukuč a do očí mi řekni, že „v případě nouze se se zvířetem nesmí do veřejného krytu“.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Pes

Příspěvek od Tazi »

Bohužel to nezáleží na mě. Taková jsou pravidla.
A představa že nechám psy doma, a sám se půjdu schovat?
To nepřipadá v úvahu. Mám nějakých 50.metrů od bydliště podzemní odtokový kanál, tam bych přečkal i se psy to nejhorší, a pak by se vidělo co dál ;) .
Přítele prostě neobětuju, ani neopustím.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Pes

Příspěvek od Rafael »

Taky bych psíka nedokázal opustit. Museli bysme zůstat spolu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Pes

Příspěvek od dracekvo »

Grunt píše: 08.03.2022 20:34 Tazi: Podívej se na ten kukuč a do očí mi řekni, že „v případě nouze se se zvířetem nesmí do veřejného krytu“.
No tak se podívej potom nějaké ženské do očí, a vysvětli jí, že do krytu nesmí, protože kapacitu ventilace obsadil tvůj pes.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Pes

Příspěvek od vratnikp »

Grunt píše: 01.03.2022 19:11 To mě nenapadlo. A rozežene je to? Zkoušel to už někdo?
za poslední 4 roky, jsem cizího psa kaseroval 3x. Z toho 2x toho samého (cikánský x ovčák na útěku co bydlí 3 baráky pode mnou). Pro tenhle účel nosím "prošlý" ESP police tornado, náplň už není tak silná, ale psa zastaví.
Při prvním použití jsem vzal i svýho psa. Při dalších dvou sem už cizího psa nenechal jít na kontakt a slíz to v momentě, kdy bylo jasný že po nás půjde (takový to zastavení se metr a půl od nás a následnej výpad).

Dobrý je obratem volat na Obvodní oddělení pčr, že jsem byl napaden volně pobíhajícím psem černé barvy v místě XY a že jsem se bránil. Příslušník se zeptá, jestli došlo ke zranění a škodě, říct že na mé straně ne. Oni si to následně poznamenají a dál to neřeší. Může to pomoct, kdyby si nějakej vychcánek na tobě chtěl přilepšit.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět